Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport mławskiego sanepidu z 31 października


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 31.10.2020r . przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.


Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 31.10.2020 r. (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 802 / (231)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 129 / (20)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 43 / (15)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 16 / (7)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)275 / (27)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 9 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 121/ (6)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 2 votes
Oceń artykuł
guest
28 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
karol
karol
1 rok temu

Kaczorek znowu górą ,poznaliśmy babo chłopów niby profesorowie,i do roboty,cisza do wyborów ,jak nie potraficie polityki prowadzić to buty z łyka strugać ,kasa z zachodu nie pomogła,ludziom dupę zawracacie ,dupek Kim o kaczorku coś napisze ,licząc na poklask,nie jesteś wart podwórka mu zamiatać ,do kogo ty się równasz ,jesteś małomiasteczkowym chłopkiem roztropkiem,od 30 lat jest na świeczniku opozycję ogrywa jak dzieci ,po raz kolejny to pokazał,nie jestem jego fanem czas może na zmiany,ale kto za niego,małpolud BU. płaczący Ho.podaj kto to

coala
coala
1 rok temu
Reply to  karol

Oho, karolek zaczyna oczy przecierać. Dobra nasza. 😀
tylko karolku najpierw wróć do szkoły podstawowej i naucz się stawiać przecinki tak jak to jest ogólnie przyjęte, bo źle to robisz chłopku – roztropku.
Ponadto zdania lepiej zacznij budować krótsze, a bardziej zrozumiałe i pamiętaj, że na końcu zdania stawia się kropkę, nie przecinek.
Ponadto nie wyzywaj swoich interlokutorów, bo to świadczy o bardzo niskim poziomie intelektualnym i niskiej kulturze osobistej.
Wiesz z twojego postu wynika, że ty to nawet Kimowi nie jesteś wart podwórka zamiatać, o karakańcu z Żoliborza nie wspominając. Nie masz co liczyć na jakieś intratne posadki za te swoje nędzne komentarze, ktoś taki jak ty to najwyżej u nich do sprzątania wc się nada.

Kim
Kim
1 rok temu

Po necie już krążą zdjęcia jak to pan Kaczyński wczoraj odwiedził cmentarz he następny cios dla zwykłego człowieka

Wwww
Wwww
1 rok temu

A gdzie jest w Mławie izolatorium.

Covid
Covid
1 rok temu

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale czy od dziś jak dostaniesz zlecenie na badanie z automatu nakładana jest kwarantanna na ciebie i domowników ?

Kim
Kim
1 rok temu

Mam pytanie do pisiorow jak to jest że na służbę zdrowia i dla lekarzy kasy nie ma ale na nowe samochody dla rządu się znalazła ? Mało tego Sasin ma szitale budować he jak mu pójdzie tak dobrze jak do tej pory bo będziemy mieli 40 piętrowe he

Fakiba
Fakiba
1 rok temu
Reply to  Kim

Kilkaset nowych samochodów trafi do ministerstw oraz państwowych urzędów. Całość ma być współfinansowana ze środków Funduszu Azylu, Migracji i Integracji Unii Europejskiej.
– To komedia jakaś, paranoja! Uchodźców nie przyjmują, to sobie limuzyny kupują!
– A może rząd posłuchał w końcu głosu narodu i chce wyemigrować? 🙂

Ell
Ell
1 rok temu
Reply to  Kim

Służbie zdrowia dali i zabrali w mniej niż 24h, ale na limuzyny się znalazło. No i fajnie ,że chcą pomóc handlarzom kwiatów, ale czemu ma na to iść z funduszu covidowego?

srs
srs
1 rok temu
Reply to  Ell

Z handlarzami kwiatów będzie jeden warunek . Owszem kwiaty będą odkupione jak będzie wystawiony paragon. szach mat.

Czytelniczka
Czytelniczka
1 rok temu
Reply to  srs

Zdziwienie ?

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  Czytelniczka

Jak może być paragon jak handlarze kwiatów nie mają kas ruszcie trochę głowę nie aby głupoty piszecie paragon to może kwiaciarnia ci wystawić nie osoba która handluje tylko raz w roku

coala
coala
1 rok temu
Reply to  Kim

No i tu cię właśnie mają. Taki PIS jest dobry.

Kim
Kim
1 rok temu

A jak dla mnie największym źródłem wirusa jest markiet . Większość towaru jest przewalana przez wiele osob zanim ktoś to kupi a często w marketach jest was tyle samo co na proteście w Mławie . Tylko jak można zamknąć zagraniczny markiet za bardzo by się wtedy lokalne sklepy rozwinęły

Fakiba
Fakiba
1 rok temu
Reply to  Kim

Przynosząc towar do domu możesz go odkazić środkiem dezynfekującym, chleb możesz włożyć na chwilę do piekarnika, owoce, warzywa możesz umyć. Chyba żaden problem co Kim?

Mam nadzieję, że ręce odkażasz przy wejściu do sklepu. Ja noszę pojemnik ze środkiem dezynfekującym przy sobie.
Po powrocie do domu czy to ze spaceru, czy z zakupów zawsze myję bardzo dokładnie ręce, dodatkowo myję również twarz po umyciu rąk. Czy myjesz dokładnie ręce ręce po powrocie do domu z zewnątrz?
Jeśli uważasz, że markety są największym zagrożeniem, to wyjaśnij dlaczego jeszcze żaden nie został zamknięty z powodu zakażeń, dlaczego personel cały czas na nogach i dlaczego jest zdrowy, gdy w innych firmach jest dużo zakażeń?

Moim zdaniem bardzo się mylisz Kim w tym przypadku.

Co ci te markety zawiniły, że je tak oskarżasz? – mnie dzięki marketom starcza pieniędzy od pierwszego do pierwszego, taka smutna prawda.

Muzyk
Muzyk
1 rok temu
Reply to  Kim

Problem polega na tym że marketach jak i małych sklepach towar na pułkach układają osoby z maseczkami na brodzie. Wszytko co wysychają przynosimy potem do domu czy to na jogurtach czy butelkach czy innych opakowaniach. Nikt im przecież w domu nie dezynfekuje avirus na tych powierzchniach utrzymuje się przecież nawet kilka dni…. Co robi Mławski sanepid? Poza kwarantanną na święta?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Muzyk

No to zamknąć markety i małe sklepy, a ty wbijesz zęby w ścianę, no chyba, że narobiłeś sobie zapasów na 2 lata, to teraz cwaniakujesz.

Ell
Ell
1 rok temu
Reply to  Kim

Nie mówiąc o kościołach.

elta
elta
1 rok temu

Taki jest efekt manifestacji. Ludzie, życie Wam się nie chce.

Motto
Motto
1 rok temu
Reply to  elta

To raczej zakażenia z mławskich urzędów. Manifestacje odbywały się na powietrzu, ludzie w maseczkach i w odstępach. Proszę sobie przypomnieć dziki tłum z wizyty prezydenta Dudy w Mławie. Większość bez masek,ściśnięci jak sardynki w puszce i „plujący” jeden drugiemu w twarz. Dla przypomnienia fotorelacja: https://codziennikmlawski.pl/2020/06/17/andrzej-duda-do-tego-jest-mi-potrzebne-panstwa-wsparcie/

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Motto

Człowieku,czy był przyrost zakażeń po wizycie Prezydenta Dudy?

Nie, nie było żadnego.

Wiosną i latem było mniej przypadków.

To tuzy z opozycji zachęcały do wyborów na jesieni, że rzekomo wirus zniknie do tej pory (!).

PiS może nie jest idealny, ale ci, którzy przebierają nóżkami, żeby dorwać się do żłoba to dopiero jest katastrofa, jak się okazuje.

Fakiba
Fakiba
1 rok temu
Reply to  Hemi

Katastrofą to jest PIS, jego nieudolność i indolencja.
Hemi, dlaczego tydzień temu nie wprowadzono zakazu przemieszczania się?
Tych pytań dlaczego, dlaczego nasuwa mi się więcej, ale jak już wyobrażam sobie twoje odpowiedzieci , to mi sie niedobrze robi, bo zaraz będzie i „Borysław” i „lewactwo” itp.
Jesteś tak samo maluczki jak ten twój guru z Żoliborza z kr4ótkimi nóżkami.

Piotr
Piotr
1 rok temu
Reply to  Hemi

A że niby te przypadki prze demonstracje.Lecz sie

Prośba
Prośba
1 rok temu
Reply to  Hemi

panie Hemi a nie można prewencyjnie tego całego lewactwa wrzucić do wora i prewencyjnie przymknąć tak do wiosny. Ogarnie się pandemię to się ich wypuści nie se dalej latają na marsze .

sprtw
sprtw
1 rok temu
Reply to  Prośba

Jeszcze chwileczkę, jeszcze momencik i wszystkich pisiorów naród wrzuci do wora i niech się tam gryzą i zagryzają na wzajem.
Do wiosny nie będzie żadnego.
Ps. Pan hemi to sobie może pokiwać palcem w bucie jak coś 😛 Tyle jego co sobie jęzorem pomiele.

Kot
Kot
1 rok temu
Reply to  elta

Jeszcze nie chyba.,zakażenie 3 14 dni,najczęściej 5 – dni,ale żle się dzieje,w obydwie strony,ani demonstracja dobra,ani ustawa na czas,powinniśmy się skupić na epidemii i gospodarce ,a tu łup. Ciężkie czasy

Fakiba
Fakiba
1 rok temu
Reply to  Kot

Zwalą wszystko na protesty kobiet, a przecież było wiadomo i oni (rząd) też dobrze wiedzieli, że przyrost zakażeń będzie rósł w zastraszającym tempie, dlatego wyskoczyli z wyrokiem TK, bo wiedzieli, że będą protesty i będzie na co zwalić przyrost zakażeń.

Podobno przyrost zakażeń w Polsce jest i tak mniejszy niż wg wcześniejszych wyliczeń.

To jest typowe dla pis – skłócanie społeczeństwa i sianie nienawiści, ale
kto sieje wiatr ten zbiera burzę.

Muzyk
Muzyk
1 rok temu
Reply to  elta

A może otwartych kościołów

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Muzyk

Raczej kościoły i szkoły

28
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x