Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Chyba niedługo to my się wyprowadzimy, a zostanie pan i robaki


Powracamy do opisywanej już prawie rok temu sprawy uciążliwego lokatora w bloku nr 9 na Osiedlu Książąt Mazowieckich. Ta bulwersująca sprawa wciąż nie znalazła swojego szczęśliwego zakończenia, choć jest ono niemal na wyciągnięcie ręki. Tym razem na przeszkodzie nie stanęła nieskuteczność instytucji, ale „covidowe” przepisy. A sąsiadom naprawdę kończy się cierpliwość.


Przypomnijmy w skrócie tę historię.

W jednym z mieszkań w bloku nr 9 na Osiedlu Książąt Mazowieckich od kilku lat mieszka samotny mężczyzna, Wcześniej mieszkał tu razem z bratem i wtedy aż takich problemów nie było. Te zaczęły się nieco później. Według relacji sąsiadów w tym mieszkaniu działy się i dzieją dantejskie sceny. Alkoholowe libacje, męsko – damskie towarzystwo, głośne imprezy, dewastacja mieszkania, brud, smród i robactwo. Do lokalnej historii przeszła opowieść o wyłamanych pewnego razu drzwiach, które zastąpiła na długi czas zasłona z dywanowej wykładziny. Nie pomagały ani sąsiedzkie uwagi, zgłaszanie zakłócania porządku policji czy perswazje spółdzielni.

Wielokrotnie monitowana przez sąsiadów spółdzielnia mieszkaniowa sięgnęła po ostateczne środki i podjęła sądową procedurę eksmisji lokatora z tytułu notorycznego naruszania norm społecznych. Sprawa trafiła do mławskiego sądu i szybko, bo już na pierwszej wokandzie zakończyła się pożądanym przez wszystkich wyrokiem, który się już uprawomocnił. Wydawało się więc, że sąsiedzi nareszcie pozbędą się problemu.

Sprawa trafiła do sądowego komornika i tu jednak utknęła w martwym punkcie. Okazało się, że na przeszkodzie stoją wprowadzone niedawno w związku z koronawirusem przepisy. Sądowy komornik nie znalazł czasu aby odpowiedzieć na zadane przez redakcję pytania. Obowiązującą moc przepisów potwierdził jednak  Prezes Sądu Rejonowego w Mławie Tomasz Mync. 

Okazuje się, że w okresie obowiązywania stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19 nie wykonuje się tytułów wykonawczych nakazujących opróżnienie lokalu mieszkalnego. Tak więc dopóki nie zmienią się przepisy szczególne, nie ma mowy o pozbyciu się lokatora. Spółdzielnia mieszkaniowa podpowiada, aby mieszkańcy wystosowali w tej sprawie pismo do Ministra Sprawiedliwości, tylko czy to coś zmieni?

– To gorsząca patologia. Mieszkają tu rodziny z małymi dziećmi, a po klatce rozłażą się pluskwy. Raz był sanepid i raz spółdzielnia zdezynfekowała klatkę. Chyba niedługo my się stąd wyprowadzimy, a zostanie pan i robaki – mówi jedna z mieszkanek tego bloku.

JK

Pierwszą część historii. Przeczytaj pod TYM linkiem.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ten co cierpi.
Ten co cierpi.
2 lata temu

Elzbieta Jaworowicz się tym zajmie.

Sasiadka
Sasiadka
2 lata temu
Reply to  Ten co cierpi.

I sanepid też poniesie konsekwencje, że nic nie robi, bo bez telewizji się nie obejdzie..albo jaworowicz albo uwagi..dokument już się pisze…

Co mówicie robactwo
Co mówicie robactwo
2 lata temu

Robactwo??? Można przeprowadzić dezynsekcję. A gaz!!!! taki człowiek w każdej chwili wysadzi w powietrze lokatorów. I tragedia gotowa , wtedy władze pójda po rozum do głowy. I koronki nie będzie i znajdą się przepisy…. Współczuję lokatorom

Sąsiad
Sąsiad
2 lata temu

Ten człowiek nic sobie z tego nie robi.schodzi się patologia mławski i stąd taki stan rzeczy.ale to są każdego z nas ciężko zarobione pieniądze i nie pozwolę żeby olewactwo niektórych instytucji nas tego pozbawilo..my z torbami a on dalej i jego robactwo.. desperacja ale i nerwy sięgają zenitu

Asghhj
Asghhj
2 lata temu

Podziękujcie PiS za ten stan rzeczy.

Franek2230
Franek2230
2 lata temu
Reply to  Asghhj

Głupi PiS! Robaki poczciwym ludziom wysyła do bloku..

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x