Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Chyba niedługo to my się wyprowadzimy, a zostanie pan i robaki


Powracamy do opisywanej już prawie rok temu sprawy uciążliwego lokatora w bloku nr 9 na Osiedlu Książąt Mazowieckich. Ta bulwersująca sprawa wciąż nie znalazła swojego szczęśliwego zakończenia, choć jest ono niemal na wyciągnięcie ręki. Tym razem na przeszkodzie nie stanęła nieskuteczność instytucji, ale „covidowe” przepisy. A sąsiadom naprawdę kończy się cierpliwość.


Przypomnijmy w skrócie tę historię.

W jednym z mieszkań w bloku nr 9 na Osiedlu Książąt Mazowieckich od kilku lat mieszka samotny mężczyzna, Wcześniej mieszkał tu razem z bratem i wtedy aż takich problemów nie było. Te zaczęły się nieco później. Według relacji sąsiadów w tym mieszkaniu działy się i dzieją dantejskie sceny. Alkoholowe libacje, męsko – damskie towarzystwo, głośne imprezy, dewastacja mieszkania, brud, smród i robactwo. Do lokalnej historii przeszła opowieść o wyłamanych pewnego razu drzwiach, które zastąpiła na długi czas zasłona z dywanowej wykładziny. Nie pomagały ani sąsiedzkie uwagi, zgłaszanie zakłócania porządku policji czy perswazje spółdzielni.

Wielokrotnie monitowana przez sąsiadów spółdzielnia mieszkaniowa sięgnęła po ostateczne środki i podjęła sądową procedurę eksmisji lokatora z tytułu notorycznego naruszania norm społecznych. Sprawa trafiła do mławskiego sądu i szybko, bo już na pierwszej wokandzie zakończyła się pożądanym przez wszystkich wyrokiem, który się już uprawomocnił. Wydawało się więc, że sąsiedzi nareszcie pozbędą się problemu.

Sprawa trafiła do sądowego komornika i tu jednak utknęła w martwym punkcie. Okazało się, że na przeszkodzie stoją wprowadzone niedawno w związku z koronawirusem przepisy. Sądowy komornik nie znalazł czasu aby odpowiedzieć na zadane przez redakcję pytania. Obowiązującą moc przepisów potwierdził jednak  Prezes Sądu Rejonowego w Mławie Tomasz Mync. 

Okazuje się, że w okresie obowiązywania stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19 nie wykonuje się tytułów wykonawczych nakazujących opróżnienie lokalu mieszkalnego. Tak więc dopóki nie zmienią się przepisy szczególne, nie ma mowy o pozbyciu się lokatora. Spółdzielnia mieszkaniowa podpowiada, aby mieszkańcy wystosowali w tej sprawie pismo do Ministra Sprawiedliwości, tylko czy to coś zmieni?

– To gorsząca patologia. Mieszkają tu rodziny z małymi dziećmi, a po klatce rozłażą się pluskwy. Raz był sanepid i raz spółdzielnia zdezynfekowała klatkę. Chyba niedługo my się stąd wyprowadzimy, a zostanie pan i robaki – mówi jedna z mieszkanek tego bloku.

JK

Pierwszą część historii. Przeczytaj pod TYM linkiem.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ten co cierpi.
Ten co cierpi.
11 miesięcy temu

Elzbieta Jaworowicz się tym zajmie.

Sasiadka
Sasiadka
11 miesięcy temu
Reply to  Ten co cierpi.

I sanepid też poniesie konsekwencje, że nic nie robi, bo bez telewizji się nie obejdzie..albo jaworowicz albo uwagi..dokument już się pisze…

Co mówicie robactwo
Co mówicie robactwo
1 rok temu

Robactwo??? Można przeprowadzić dezynsekcję. A gaz!!!! taki człowiek w każdej chwili wysadzi w powietrze lokatorów. I tragedia gotowa , wtedy władze pójda po rozum do głowy. I koronki nie będzie i znajdą się przepisy…. Współczuję lokatorom

Sąsiad
Sąsiad
1 rok temu

Ten człowiek nic sobie z tego nie robi.schodzi się patologia mławski i stąd taki stan rzeczy.ale to są każdego z nas ciężko zarobione pieniądze i nie pozwolę żeby olewactwo niektórych instytucji nas tego pozbawilo..my z torbami a on dalej i jego robactwo.. desperacja ale i nerwy sięgają zenitu

Asghhj
Asghhj
1 rok temu

Podziękujcie PiS za ten stan rzeczy.

Franek2230
Franek2230
1 rok temu
Reply to  Asghhj

Głupi PiS! Robaki poczciwym ludziom wysyła do bloku..

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x