Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Tu się dzieją sceny dantejskie


Blok nr 9 na Osiedlu Książąt Mazowieckich na pierwszy rzut oka wydaje się być  taki sam jak wiele innych. Tak jest tylko na pozór. Jest on szczególny, a to za sprawą jednego z mieszkających tam lokatorów. Ci dobrze poinformowani, mówią, że dzieją się tam dantejskie sceny.


Różne mamy dziś modele sąsiedztwa i przy tym to nieistotne, czy mieszkamy w jednorodzinnym domku, czy blokowisku.  Bywa tak, że sąsiedzi żyją za pan brat, zerkną na mieszkanie gdy wyjeżdżamy, podleją kwiaty, czy zaopiekują się zwierzakiem. Ale bywa, że się nawet nie znają, w mieszkaniu jest cicho, a mijając się gdzieś po drodze  nawet nie mówią sobie zwykłego „dzień dobry”. Zdarza się też że sąsiedzi żyją jak pies z kotem, kłócąc się o wszystko niemal bez powodu. Są też przypadki, że tylko jeden, ale za to uciążliwy sąsiad da się dobrze we znaki wszystkim na około. Tak właśnie ma być w jednym z mieszkań w rzeczonym bloku.

Od kilku lat mieszka w nim samotny mężczyzna, który wcześniej mieszkał tu z bratem.  Choć wcale samotny się nie czuje, a to głównie za sprawą zapraszanego z całego miasta – nazwijmy to grzecznie – nie najwyższych lotów – męsko – damskiego towarzystwa. Nie trudno się domyślić, że tak gościnny, a przy tym rozrywkowy tryb życia, który do cichych nie należał, szybko dał się we znaki sąsiadom. Do tego należy dołożyć dewastację mieszkania – co jakiś czas wymieniane przez spółdzielnię wyłamane drzwi wejściowe, zasłaniane potem kawałkiem wykładziny dywanowej, zalewanie sąsiadów, brak muszli klozetowej czy zabrudzona i śmierdząca klatka schodowa.

Okazuje się przy tym, że gdy zawiodą perswazje, na takiego lokatora nie ma siły żadna instytucja.

– I spółdzielnia i policja dobrze znają sprawę, tylko że niestety marne tego wszystkiego efekty. Na bieżąco ktoś z nas chodzi do spółdzielni bądź dzwonione jest na policję… a to że płaci za mieszkanie to żadne wytłumaczenie – piszą zdesperowani mieszkańcy.

Na zapytanie redakcji ile takich interwencji policji było i jaki był ich skutek, redakcja właściwie nie otrzymała odpowiedzi. Potwierdza jedynie, że do zakłóceń ciszy i porządku dochodziło. Sam lokator też nie otworzył drzwi, by wpuścić dziennikarza do mieszkania.

A co w tej sprawie zrobiła spółdzielnia mieszkaniowa, do której blok należy?

– Podjęliśmy procedurę związaną z eksmisją. Wcześniej wielokrotnie podejmowaliśmy próby polubownego rozwiązania problemu. Były takie spotkania zarówno z dzielnicowym, jak i pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, ale bezskuteczne. Dla spółdzielni to pierwszy przypadek, że występujemy o sprzedaż mieszkania w drodze licytacji, nie z tytułu zaległości, ale naruszania norm społecznych. We wrześniu skierowaliśmy pozew do sądu i będziemy czekać na termin rozprawy – wyjaśnia prezes Spółdzielni „Zawkrze” Janusz Uniewicz.

Czy to oznacza rychły koniec sąsiedzkich kłopotów? To się dopiero okaże. Być może uciążliwy lokator przy pomocy rodziny, jednak w sytuacji zagrożenia się otrząśnie. A może trzeba będzie jeszcze dość długo poczekać na sprawę w sądzie?

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Qwerty
Qwerty
2 lata temu

Współczuję osobie, która kupi to mieszkanie. Nie dość że zdewastowane, to jak pozbeda się lokatora? To nie jest takie łatwe. Może się okazać, że będzie go jeszcze jakiś czas utrzymywał….

korek
korek
2 lata temu

Szczerzę współczuję. Przykładowo kto by chciał przechodzić przez za*raną czy za*czaną klatkę schodową. Strach się bać, gdy za drzwiami do własnego mieszkania takie historie mają miejsce. Warto doceniać dobre sąsiedztwo, jeśli się takie ma.

Zwierzak
Zwierzak
2 lata temu

Powiedzenie ” jak pies z kotem „jest niewlasciwe Panie redaktorze. Bardziej pasuje jak człowiek z człowiekiem. To u ludzi znajdziemy więcej gorszych zachowań.

Czytelnik
Czytelnik
2 lata temu

Nie tylko w bloku nr 9 dzieją się takie rzeczy. W innym nieopodal 9 też dzieją się dantejskie sceny, gdzie sąsiedzi w całym bloku nie mogą spać po nocach.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

Taka, otrzęsie. Ostatnio solą na schodach z gołą pupą.

Mieszkanka
Mieszkanka
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Fajfucla też widziałeś?

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x