Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Z czego powinna składać się dobra polisa wakacyjna?


Koronawirus zmienił naszą rzeczywistość i nieco utrudnił wyjazd na wymarzone zagraniczne wakacje. Nic jednak nie jest jeszcze stracone i widać światełko w tunelu. Niektóre kraje otworzyły swoje granice i pozwalają turystom z Unii na wjazd. Jaką polisę turystyczną wybrać, by zabezpieczyć się przed niespodziewanymi zdarzeniami i konsekwencjami zakażenia koronawirusem?

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne?

Tak samo, jak w przypadku każdego innego ubezpieczenia – najlepszym miejscem jest Internet. Wystarczy tylko, że znajdziesz jedną z ogólnodostępnych porównywarek, by po wpisaniu kilku informacji otrzymać listę ofert stworzoną specjalnie pod Twoje wymagania. Wszystko jest szybkie, skuteczne i co najważniejsze darmowe. Więcej dowiesz się tutaj: https://kalkulator.wakacyjnapolisa.pl.

Co powinna zawierać polisa wakacyjna?

Koszty leczenia – bez tego ani rusz. Leczenie w zagranicznych placówkach jest bardzo drogie, a dzięki temu pakietowi koszty procedur medycznych zostaną pokryte przez ubezpieczyciela. Sprawdź w OWU (Ogólnych Warunkach Umowy), jak firma ubezpieczeniowa podchodzi do zakażenia koronawirusem. Jest to ważne, ponieważ nowe zachorowania wciąż się pojawiają.

OC – czasami nawet Ty możesz spowodować wypadek, w którym ucierpią osoby trzecie. W takiej sytuacji ubezpieczyciel zajmie się wypłata należnych odszkodowań, a Ty nie zbankrutujesz. Pamiętaj, że OC obejmuje zarówno szkody fizyczne, jak i materialne.

NNW – wypadki chodzą po ludziach. Jeśli Twój stan zdrowia wskutek nieszczęśliwego zdarzenia, ulegnie pogorszeniu, to firma ubezpieczeniowa wypłaci Ci stosowne środki na leczenie lub rehabilitację. W razie Twojej śmierci, pieniądze otrzyma najbliższa rodzina lub inne osoby do tego upoważnione.

Zgubienie lub kradzież bagaży – wakacyjny ferwor może sprawić, że zgubisz walizki lub stracisz je z oczu i zostaną skradzione. Co w takiej sytuacji? Dzięki polisie będziesz mógł kupić najpotrzebniejsze rzeczy, za które ubezpieczyciel zwróci Ci pieniądze. Pamiętaj tylko o zachowaniu dowodów zakupu.

Koszty rezygnacji z podróży – w obecnych czasach ten pakiet przydaje się jeszcze bardziej niż kiedyś. Nigdy nie wiesz, czy Twój wyjazd nie zostanie odwołany albo, czy nie będziesz musiał z niego zrezygnować. Dzięki polisie towarzystwo ubezpieczeniowe zwróci Ci część poniesionych kosztów.

Przeczytaj OWU

Zanim wybierzesz ofertę i podpiszesz umowę, koniecznie zapoznaj się z OWU (Ogólnymi Warunkami Umowy). Znajdziesz w nich wszystkie informacje dotyczące zakresu ochrony polisy oraz ewentualnych wyłączeń od odpowiedzialności, czyli sytuacji, gdy ubezpieczyciel nie będzie zobowiązany do wypłaty odszkodowania.

Jeśli zależy Ci na odpowiedniej ochronie, podczas zagranicznych wakacji, i nie chcesz spędzić urlopu, zastanawiając się ciągle, co będzie, gdy spotka Cię nieprzewidziana sytuacja, wykup ubezpieczenie. Koszty są relatywnie niskie w porównaniu do tego, co otrzymujesz w zamian. W dobie koronawirusa wyjazd bez ważnej polisy jest nieodpowiedzialny i może przynieść wiele niekorzystnych konsekwencji zarówno dla Ciebie, jak i Twoich bliskich.

 

 

art. sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]