Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Raport mławskiego sanepidu z dnia 14 sierpnia. Kolejna osoba z wynikiem dodatnimKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 14.08.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 14.08.2020 r. (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 461 / (24)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 22 / (1)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 92 / (0)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)26 / (1)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 4 / (2)

PPIS w Mławie informuje, o kolejnym 1 potwierdzonym przypadku Covid-19 oraz o 2 ozdrowieńcach, razem na terenie powiatu stwierdzono 26 osób potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim (w tym 4 ozdrowieńców). PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

Zobacz także…

Małżeństwo z Mławy zakażone koronawirusem. Ważny apel sanepidu do pasażerów MKM

Novago zamyka do odwołania PSZOK w Uniszkach-Cegielni

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
pasażerka
pasażerka
3 lata temu

APEL DO SANEPIDU.OTWÓRZCIE TOALETY NA DWORCU W MŁAWIE I W CIECHANOWIE.CZY W DOBIE WIRUSA ZŁOTÓWKI SĄ WAŻNIEJSI NIŻ LUDZIE ?

Ola
Ola
3 lata temu
Reply to  pasażerka

W toaletach wirus

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

W Lidlu większość ludzi bez masek, noszą na brodzie lub z kulfonem na wierzchu, no ale czego wymagać od klientów skoro personel Lidla paraduje bez masek po sklepie. Gdzie jest sanepid ja się pytam, dlaczego nie zamknie tego sklepu?

Ola
Ola
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Sanepid się zawiesił!!

Ola
Ola
3 lata temu

Starostwo ogranicza przyjmowanie interesantów, a szkoly z przepelnionymi klasami1wrzesnia otwiera.,!!!

Ola
Ola
3 lata temu

Starostwo ogranicza przyjmowanie interesantów, a szkoly z przeelnionymi klasami będzie 1wrzesnia otwierać!!!!!

NadOjciecDyrektor
NadOjciecDyrektor
3 lata temu

A na Mławie dziś tłumy na zakupach bo sklepy dwa dni będą zamknięte i sie nie będzie można nażrec… Maseczki? Panie po co to!
A potem będzie zdziwko jak mlawa bedzie czerwona strefą….

Uwaga
Uwaga
3 lata temu

Ta trzoda bez masek nie ma chyba świadomości, że czerwona strefa oznacza noszenie masek nawet na dworze, nie mówiąc o sklepach, wesela max do 50 osób (i nie ma że zamówione na 150 już od pół roku), oraz o zgrozo chyba najcięższe i nie do zniesienia ograniczenie to stanowcze zmniejszenie liczby wiernych w kościółku!!! Amba!

#Odwolujemypandemie#
#Odwolujemypandemie#
3 lata temu
Reply to  Uwaga

Trzoda to może Ty jesteś. Ja nie noszę i nie będę nosić bo mam swój rozum. A Ty niewolniku, wyłącz telewizor kur*a włącz myślenie.

Ola
Ola
3 lata temu

Taki rozum i takie slownictwo

Uwaga
Uwaga
3 lata temu

Haha! Nie nosisz = ty jesteś trzoda tak jak napisałem. Czytanie ze zrozumieniem.

Jan
Jan
3 lata temu

Ani ty , ani ja tak naprawdę nie wiemy czy ta choroba jest groźna. Nie chodzi tu o rozum tylko o to aby nie zarazić osoby która ma osłabiono odporność. A założenie maseczki w sklepie na 5 minut to nie jest jakiś duży problem. Sądzę że nie czułbyś się dobrze jeśli przeniósłbyś chorobe na osobę która ma słabsze zdrowie i ta osoba by zmarła. Ja noszę w sklepach, na powietrzu nie noszę bo tak jak powiedziałem nie wiem Na 100% czy choroba jest grožna czy nie. A nie chce aby ktoś ucierpiał na zdrowiu z mojego powodu.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Rozumu to ty nie masz i stanowisz zagrożenie dla ludzi, takich kretynów trzeba izolować od społeczeństwa.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Z twojej wypowiedzi wynika, że to Ty powinieneś włączyć myślenie.

Maseczkę zaczniesz nosić, przynajmniej w sklepach i innych pomieszczeniach zamkniętych, a jak nie to będziesz płacić kary.

Lola
Lola
3 lata temu

A niby czemu nie nosisz? Co astmatyk kolejny? Czy może według nowych wytycznych rzeczywiście Ty nie musisz nosić… Jak Ci maseczka przeszkadza to załóż przyłbicę albo nie chodź w miejsca publiczne i trzymaj się z daleka!

Mlawa
Mlawa
3 lata temu

Też nie nosze słucham się słów szumowskiego z początku marca ,, maseczki nie chronią nie wiem po co ludzie je noszą”

Sara
Sara
3 lata temu
Reply to  Uwaga

Chyba ta trzoda to ta co wierzy w swirusa,to już chore wśród ludzi z Mławy zastraszeni na amen

Ola
Ola
3 lata temu

Bez maseczek w sklepach, 5dni nauki w ciasnych izbach lekcyjnych. A można prowadzić lekcje z uczniami dwa dni, reszta nauki zdalnie. Ale kto o tym myśli, że będziemy mieć czerwona strefę

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x