Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mława. Tężnia i fontanny ruszą od 1 sierpnia


Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że sąsiadujące z Mławą miasta uruchomiły fontanny i wodotryski. Teraz do listy takich miast dołączy też i nasze. Ratusz zapowiada, że od 1 sierpnia uruchomione zostaną fontanny i tężnia solankowa.


Jak podaje urząd miasta, Główny Inspektor Sanitarny opublikował stanowisko Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny (z 4 maja 2020 r.) o możliwości uruchomienia fontann, ulicznych instalacji wodnych z wyrzucanymi na wysokość kilku metrów strumieniami wodnymi lub innych tego typu obiektów, m.in. tężni. Informację w tej sprawie jako odpowiedź na pismo, przesłała do ratusza w miniony piątek Państwowa Powiatowa Inspektor Sanitarna w Mławie. W oparciu o nowe przepisy 1 sierpnia zostaną uruchomione w Mławie fontanny oraz minitężnia solankowa.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mławie przypomina osobom, które zechcą spacerować w pobliżu fontann i tężni o:

  • konieczności przestrzegania zasad dystansu społecznego, unikaniu gromadzenia się i przebywania w zatłoczonych miejscach i w sąsiedztwie dużych liczebnie grup osób;
  • noszeniu maseczki, a ponadto noszeniu jej we właściwy sposób;
  • dbaniu o częste mycie rąk i dezynfekcję rąk przeznaczonymi do tego celu środkami;
  • powstrzymywanie się od przebywania w przestrzeni miejskiej w razie objawów infekcji dróg oddechowych.

Zobacz także tę publikację:

https://codziennikmlawski.pl/2020/07/24/sasiedzi-juz-to-zrobili-mlawa-jeszcze-czeka/

źródło: UMM Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x