Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Sąsiedzi już to zrobili. Mława jeszcze czeka


Sąsiednie miasta, jak choćby Ciechanów czy Przasnysz po długiej przerwie już uruchomiły fontanny, a nawet kurtyny wodne. Takie decyzje poprzedziło zasięgnięcie opinii powiatowych stacji sanitarno – epidemiologicznych. W Mławie jak dotychczas nadal nie ma jasnej deklaracji, co urząd w tej sprawie zamierza.


Mamy środek wakacji. Może nie codziennie pogoda jest prawdziwie letnia, ale bywały już dni, gdy przyjemnie byłoby choć na chwilę usiąść i ochłodzić się w pobliżu wodnej kurtyny czy fontanny. Dotychczas tego typu obiekty nie tylko w Mławie nie były uruchamiane. Samorządy kierowały się tu względem  kwietniowych wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, w których odradza się uruchamiania takich obiektów ze względu na możliwość  przenoszenia przez aerozol wodno-powietrzny cząsteczek wirusa.

Jak widać na przykładzie miast ościennych sytuacja się zmieniła. Jest więc szansa, że Mława też uruchomi wodotryski. Mieszkańcy na pewno niecierpliwie czekają na uruchomienie pobudowanej w ubiegłym roku tężni, która miała jedynie próbny rozruch.

– Nie wydawaliśmy wcześniej decyzji o zamknięciu tych obiektów, nie ma więc teraz decyzji o ich otwarciu, stanowisko GIS było jedynie rekomendacją. Ze względu na dobrą sytuację sanitarno-epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego nie mamy zastrzeżeń przed uruchomieniem miejskich fontann. Takie stanowisko zajęliśmy wobec pisma, z którym miasto się do nas zwróciło – wyjaśnia Ewa Sztuba, dyrektor PSSE w Mławie.

Z tej wypowiedzi wynika, że jest nadzieja, że doczekamy się tego lata plusku wody w fontannie i wypróbujemy działanie tężni.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
2 lata temu

„Nawet kurtyny wodne”‚ – kurtyny wodne są chyba bezpieczniejsze niż fontanny, tam jest woda bieżąca, a nie stojąca.
Druga sprawa, to to, że w naszym mieście nawet nie wszystkie place zabaw przy szkołach podstawowych są czynne, a chyba powinny być?
Szkoły podstawowe podlegają pod ratusz – a ratusz milczy. Może pani rzecznik UM zabrałaby głos, co jest przyczyną tej sytuacji?

Antek
Antek
2 lata temu
Reply to  mławianka

Ona się nie wypowie. Odpowiem ja: ktoś musiałby rano otwierać i wieczorem zamykać te szkolne place zabaw. A to koszt 100zl/dzień.

sic
sic
2 lata temu
Reply to  Antek

hehe. sumując te wszystkie nie sprzeczności można by rzec że Mława powoli pretenduje do powiedzenia że to stan umysłu a nie miasto .

ADVOCEM
ADVOCEM
2 lata temu
Reply to  mławianka

No nie !! Proszę Pani. A co moze Naczelnik Wydzialu Propagandy Pani Grzywacz, sama to moze sie co najwyzej, w glowe podrapac. Dopoki nie dostanie informacji i przekazu aktualności, z zaznaczeniem iż to jest do masowego przekazu== to moze siedziec i czekać. Uwazam że to stanowisko i Wydzial jest zbednym tworem, to jest przyklad zlej organizacji pracy W RATUSZU, o jie tylko.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x