Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Procesja Bożego Ciała w parafii Św. Stanisława BM [fotorelacja]


W tym roku 11 czerwca w Kościele katolicki obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, kiedy to wierni pod przewodnictwem kapłanów biorą udział w tradycyjnej procesji.


W parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika procesja przeszła wokół rynku. Cztery ołtarze przygotowały kolejno: Odnowa w Duchu Świętym, Wspólnota Adsum Domine, Koła Żywego Różańca i Siostry Misjonarki. Pewną ciekawostką tej procesji był dawno nie widziany w procesjach feretron przedstawiający Trójcę Świętą. Ten ponad stuletni feretron został pięknie odrestaurowany i poniesiony w procesji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.

red.

Zobacz także…

Procesja Bożego Ciała w parafii Świętej Rodziny [foto i film]

Procesja Bożego Ciała w parafii MB Królowej Polski [fotorelacja]

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
anka
anka
1 rok temu

Do Pań niosących kwiatki do sypania: MOŻNA BYŁO ZASŁONIĆ TE OSTENTACYJNE REKLAMY SKLEPU ODZIEŻOWEGO 😉

Kas
Kas
1 rok temu

Hmmmm….ciekawe czy przed planowaną procesją policja odbyła prewencyjne rozmowy z ks. Proboszczem, jak to miało miejsce tuż przed pewnym zebraniem osiedlowym…ciekawe

kot
kot
1 rok temu

narodowy test na koronawirusa….

zobaczymy za kilkanaśie dni….
już teraz wszyscy chodzą bez masek, po sklepach, po rynku.Współczuję sprzedawcom…

bagietka
bagietka
1 rok temu
Reply to  kot

Myślę podobnie, kot, wspólne świętowanie – procesje, komunie, wesela… Goście z różnych stron kraju, więc nastąpi duże przemieszanie wśród naszej ludności. Starczy, że się pójdzie na targ, to niestety, ale wróciły stare nawyki, ścisk w kolejce, przepychanki… a jak ktoś grzecznie zwróci uwagę i poprosi o odstęp, to patrzą jak na kosmitę.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  bagietka

Dziś zwróciłam w jednym z marketów kobiecie uwagę, żeby mi nie wchodziła na plecy, to powiedziała oburzona, że odległości w kolejce nie obowiązują, bo ma maseczkę.
Co dają maseczki? – niewiele, patrząc na służby pobierające wymazy do testów. Zachorować coraz więcej, a obostrzeń coraz mniej, bo przecież zbliżają się wybory.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Poza tym to ciekawe jest dlaczego e tych obchodach policja nie interweniowała. Nie ma maseczek, nie ma zachowanych odległości.
Strajki pokojowe policjanci potraktowali pałkami i pieprzem, a tu? – zero reakcji.
„Twój ból jest większy niż mój.”

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Widzi Pani taka jest nasza POLSKA RZECZYWISTOŚĆ, zgodnie z przyslowiem, CO WOLNO WOJEWODXIE TO NIE TRZEBA BIE SMRODZIE .pozdrawiam wiernych oby tylko byli zdrowi pi tych marszach

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Strach się bać. W nadchodzących dniach winno się w całej Polsce zachować szczególną ostrożność w kontaktach międzyludzkich. Koronawirus podobno najbardziej zaraźliwy jest gdy pojawiają się pierwsze objawy. Nie wspominam o tym, że jest masa przypadków bezobjawowych, ale niestety zaraźliwych.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x