Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Procesja Bożego Ciała w parafii Św. Stanisława BM [fotorelacja]


W tym roku 11 czerwca w Kościele katolicki obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, kiedy to wierni pod przewodnictwem kapłanów biorą udział w tradycyjnej procesji.

W parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika procesja przeszła wokół rynku. Cztery ołtarze przygotowały kolejno: Odnowa w Duchu Świętym, Wspólnota Adsum Domine, Koła Żywego Różańca i Siostry Misjonarki. Pewną ciekawostką tej procesji był dawno nie widziany w procesjach feretron przedstawiający Trójcę Świętą. Ten ponad stuletni feretron został pięknie odrestaurowany i poniesiony w procesji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.

red.

Zobacz także…

Procesja Bożego Ciała w parafii Świętej Rodziny [foto i film]

Procesja Bożego Ciała w parafii MB Królowej Polski [fotorelacja]

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

8
KOMENTARZE

avatar
1500
anka
Gość
anka

Do Pań niosących kwiatki do sypania: MOŻNA BYŁO ZASŁONIĆ TE OSTENTACYJNE REKLAMY SKLEPU ODZIEŻOWEGO 😉

Kas
Gość
Kas

Hmmmm….ciekawe czy przed planowaną procesją policja odbyła prewencyjne rozmowy z ks. Proboszczem, jak to miało miejsce tuż przed pewnym zebraniem osiedlowym…ciekawe

kot
Gość
kot

narodowy test na koronawirusa….

zobaczymy za kilkanaśie dni….
już teraz wszyscy chodzą bez masek, po sklepach, po rynku.Współczuję sprzedawcom…

bagietka
Gość
bagietka

Myślę podobnie, kot, wspólne świętowanie – procesje, komunie, wesela… Goście z różnych stron kraju, więc nastąpi duże przemieszanie wśród naszej ludności. Starczy, że się pójdzie na targ, to niestety, ale wróciły stare nawyki, ścisk w kolejce, przepychanki… a jak ktoś grzecznie zwróci uwagę i poprosi o odstęp, to patrzą jak na kosmitę.

mławianka
Gość
mławianka

Dziś zwróciłam w jednym z marketów kobiecie uwagę, żeby mi nie wchodziła na plecy, to powiedziała oburzona, że odległości w kolejce nie obowiązują, bo ma maseczkę.
Co dają maseczki? – niewiele, patrząc na służby pobierające wymazy do testów. Zachorować coraz więcej, a obostrzeń coraz mniej, bo przecież zbliżają się wybory.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Poza tym to ciekawe jest dlaczego e tych obchodach policja nie interweniowała. Nie ma maseczek, nie ma zachowanych odległości.
Strajki pokojowe policjanci potraktowali pałkami i pieprzem, a tu? – zero reakcji.
„Twój ból jest większy niż mój.”

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Widzi Pani taka jest nasza POLSKA RZECZYWISTOŚĆ, zgodnie z przyslowiem, CO WOLNO WOJEWODXIE TO NIE TRZEBA BIE SMRODZIE .pozdrawiam wiernych oby tylko byli zdrowi pi tych marszach

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Strach się bać. W nadchodzących dniach winno się w całej Polsce zachować szczególną ostrożność w kontaktach międzyludzkich. Koronawirus podobno najbardziej zaraźliwy jest gdy pojawiają się pierwsze objawy. Nie wspominam o tym, że jest masa przypadków bezobjawowych, ale niestety zaraźliwych.