Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

SLD-Nowa Lewica przeciw uchwale w sprawie stawek i metody opłat za odbiór odpadów


Przedstawiamy poniżej nadesłane do redakcji stanowisko mławskiego Zarządu Rady Powiatowej SLD – Nowa Lewica w sprawie podjętej na sesji w dniu 26 maja 2020 r. przez Radę Miasta Mława uchwały w sprawie  stawek i metody opłat za odbiór odpadów w oparciu o zużycie wody w gospodarstwach domowych.


Zarząd Rady Powiatowej SLD – Nowa Lewica w Mławie wyraża sprzeciw wobec uchwały podjętej przez Radę Miasta Mławy w dniu 25 maja 2020 dotyczącej wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i stawek opłat

Zarząd Rady Powiatowej SLD – Nowa Lewica w Mławie swoje stanowisko uzasadnia następująco:

– w trosce o mieszkańców Mławy, zmiana sposobu naliczania opłat spowoduje drastyczny wzrost opłat za odbiór odpadów

–  nie jest to rzetelny i sprawiedliwy sposób naliczania odpłatności za odbiór odpadów. Spowoduje to jedynie ograniczanie zużycia wody, czego następstwem mogą być konsekwencje związane ze stanem sanitarnym mieszkańców, co również może być w sprzeczności z obecnym reżimem sanitarnym (epidemia koronawirusa)

– nadmierne oszczędzanie wody przez mieszkańców wymusi kolejną podwyżkę, gdyż system nie będzie się samofinansował.

Naszym zdaniem istnieją inne, wiarygodne i sprawiedliwe metody naliczania opłat za odbiór odpadów oparte o:

– odpowiedni monitoring związany z migracją mieszkańców

–  kontrolę wobec deklaracji mieszkańców co do liczby osób zgłoszonych do opłaty za odbiór odpadów

Podjęta przez Radę Miasta uchwała nie rozwiązuje problemu gospodarki odpadami na przyszłość, a powoduje jedynie społecznie niezadowolenie. Sytuacja ta może w znaczący sposób uderzyć w najuboższą cześć mieszkańców. 

Zarząd RP SLD Nowa Lewica

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
49 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Cela
Cela
2 lata temu

Czy prawdą jest ze zona radnego Krajewskiego pracuje w urzedzie miasta?
Borowski Waldemar glosowal jako pewniak za uchwałą a jest radnym z SLD. Wobec tego stanowisko ich jest bezprzedmiotowe.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Cela

Jeśli ma na imię Danuta, to prawdopodobnie tak, jest z-cą kierownika USC.
http://bip.mlawa.pl/artykul/wydzialy-urzedu

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Cela

Tak pracuje od dosyc dawna, Od czasu kiedy Krajewski byl Sekretarzem miasta

Radzi
Radzi
2 lata temu
Reply to  Xawery

To jak on może głosować inaczej niż wskaże burmistrz. Absurdów w tej Mławie nie brakuje. Panie Krajewski porażka.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Radzi

Układy i układziki, jak to mówią rączka rączkę myje.

hjk
hjk
2 lata temu

Obrzydliwa lewicowa propaganda to SLD, PO, PSL i inne pro komunistyczne organizacje sprzedały wysypisko śmieci.

sprtw
sprtw
2 lata temu
Reply to  hjk

Czy przypadkiem wysypisko śmieci nie zostało sprzedane za panowania miedzy innymi pana Rakowskiego, który obecnie jest pisowcem?
PIS jednak to najbardziej komunistyczna mafia.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  sprtw

sprtw==oczywiscie TAK, zgadza sie,byla to transakcja, za DUETU BURMISTRZ RAKOWSKI, SKARBNIK MIASTA ANTCZAK, KTORY ZREZYGNOWAL Z BYCIA BURMISTRZEM NA RZECZ RAKOWSKIEGO=== trzeba nadmienic że Pan Rakowski byl w tamtym czasie, realizacji tej sprzedazy na wycieczce w CHINACH.

Wyborca
Wyborca
2 lata temu

A czy SLD -Nowa Lewica zrobiła jakieś symulacje., żeby uwiarygodnić swój protest i sprzeciw ? Jeśli tak, to niech pokażą ogółowi ! Jeśli – nie, to tylko niewiarygodne „bicie politycznej i niewiarygodnej piany” ! A swoją drogą protest z ich strony, a ich przedstawiciel W. Borowski ( marionetka i nie wiele znacząca postać w Radzie jest „ZA”. Kompromitacja i śmieszność prowincjonalnych „polityków” !

Czytelniczka
Czytelniczka
2 lata temu

Brawo! Wiedziałam, że mój głos na Lewicę nie został stracony! Bardzo mnie to cieszy. Gratulacje, oby tak dalej!

wiarygodny
wiarygodny
2 lata temu

wobec tego powinni wyciągnąć konsekwencje w stosunku do członka partyjnego W. Borowskiego, który zagłosował „ZA”. Czy to zdrada SLD? U tego pana brak kręgosłupa moralnego! kasakasakasa

hihot
hihot
2 lata temu

majatek narodowy rozkradziono i sprzedano za bezcen za czasow p. W
a dziela zniszczenia dokonaly wszystkie pozostale rzady

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Pier….
A głosowali za
Zebranie też odwołali bo strach
A ich kandydat dogadał sie i twierdzi ze to dobre .

Trocky
Trocky
2 lata temu

Przy całej sympatii do tego Pana. Ale nie uważacie że to jakiś chichot losu . Partia która jest stikto spadkobiercą PZPR a której dziadowie , ojcowie, teraz wnuki pozwolili na rozkradzenie majątku narodowego stają w obronie uciśnionych. Tak to chyba jakiś zły sen. Teoria mówiąca o tym że życie to jakaś forma symulacji ma tu potwierdzenie. Gość myśli że latach 90 tych było Game Over.

Mors
Mors
2 lata temu
Reply to  Trocky

Chichotem losu to w tej chwili są radni Pis, ktorym zaufaliśmy, myślac że będą konstruktywną opozycją wobec Burmistrza a się okazało że oni robią wszystko to co chce włodarz miasta. Ci radni to najgorsze rozczarowanie i wstyd !

xawery
xawery
2 lata temu
Reply to  Mors

Mors śmiejesz się sam z siebie– powinieneś wiedzieć, że radni PIS i radni Burmistrza to koalicja która zarządza naszym miastem, i dlatego mamy to co mamy, bo PISOWCY hołdują zasadzie i uważają że wstydem to jest kraść—-albo z d@@y spaść, dla nich ważne jest że mają stanowiska mają kasę — a reszta ano reszta ich nie interesuje.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Trocky

Gościu Trocky, a ty ile masz lat i w jakich latach się kształciłeś? Jeśli nawet masz 20 lat, to i tak twoi rodzice i dziadowie wyrośli i wychowali się w czasach gdy był rozkradany majątek narodowy. Ty też chyba myślisz, że nastąpiło Game Over. Durny komentarz.
Zapoznaj się ze statutem SLD, a potem się wypowiadaj.
W Polsce nie ma partii bardziej komuszej i opierającej się na działaniach PZPR, od PIS, czego przykładem jest ostatni list J. Kaczyńskiego do swoich kolegów i koleżanek.

xawery
xawery
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Anonimowo==== tak za ten post i komentarz JA dziś mogę ci dać + mimo że z większością twych postów się nie zgadzam !!!—- masz rację PIS to jeszcze gorzej niż komuna, i dlatego w swych szeregach, mają takich ludzi jak JAROSŁAW KACZYŃSKI– w czasach komuny wykładowca na WIECZOROWYM UNIWERSYTECIE MARKSIZMU LENINIZMU, SĘDZIA KRYŻE, PROKURATOR PIOTROWICZ–i wielu innych. Natomiast co do tej decyzji ZARZĄDU LEWICY, mam do tego zarządu pytanie, czy wsród członków tego zarządu nie ma ludzi, bardziej odpowiedzialnych niż FLUENCER SZYMON WYROSTEK, udający dziennikarza, a to typowy przykład amatorszczyzny.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  xawery

Jednak można pisać bez inwektyw? – można i tego się trzymaj. 🙂

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Szanowna Pani Anonimowo, wszystko można, TAKŻE pisac takie posty, jak powyżej, ale da rzeczy albo teksty do ktorych trzeba odnieść, sie także, z cala ostrościa, ich oceny, dziekije za ocenę i rady ale Pani pozwoli, że w wielu sprawach, będę trzymal sie swych ocen, takze mpga sie zdarzyć i takie z inwektywami, takie jest życie, Szanowna Pani, i nie jest to życie , uslane tylko różami, chociaż to pielne kwiaty, ale róże takze maja kolce, oczywiscie zgadzam sie ze trzeba nie raz zachowac UMIAR, w krytyce, ktora ma to do siebie, ze w wielu pezypadlach musi byc ostra i wyrazista.!!!!

Mieszkanka Osiedla Młodych
Mieszkanka Osiedla Młodych
2 lata temu
Reply to  xawery

Xawery – kim jesteś żeby krytykować tego pana? jeśli jest i był redaktorem naczelnym kilku gazet i pracował m.in. w gazecie Olsztyńskiej to raczej nie amator.. pokaż co zrobiłeś w swoim życiu… a nie siedzisz i pekasz z zazdrości…

Xawery
Xawery
2 lata temu

Szanowna mieszkanko osiedla Młodych— JA nie muszę nic nikomu udawadniać bo ten etap jest już dawno poza mną. Miałem możliwość przez lata poznać tego wybitnego dziennikarzynę z przypadku, a Ja jestem człowiekiem, mieszkańcem MŁAWY, który tak jak wszyscy piszący na portalu ma prawo do wydawania swoich ocen nawet krytycznych, a że one akurat Pani nie odpowiadają –to nic na to nie poradzę, i niech Pani dalej pisze te swoje posty pochwalne, tylko chyba ten Pan podłapał następną fuchę, bo nigdzie nie jest w stanie zagrzać miejsca na dłużej, JEŚLI COŚ MOGĘ ZAZDROŚCIĆ —TEMU PANU–to jedynie jego tupetu, i promowania się za wszelką cenę, i robienie organizowanie rzeczy na pokaz.!!!!!

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Świat na głowie.

PiS jest jedyną antykomunistyczną partią w Polsce. Tylko PiS odważył się odebrać przywileje emerytalne SB-ekom i różnym utrwalaczom władzy ludowej.

A Borysław bronił jak lew tych przywilejów, umizgiwał się wrednie na tym komuszym mityngu przed Sejmem.

Inny przykład – kojarzony z Dobrą Zmianą sędzia Zaradkiewicz zdjął w Sądzie Najwyższym portrety prezesów z czasu PRL, kto wtedy gardłował? Chyba nie PiS.

Więc komu kit chcesz wcisnąć?

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Hemi

Sprzątaczki w dawnym MO to też służby SB?

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi a ty za komuny to chyba należałeś do PZPR i byłeś w szeregach ORMO. Zawsze pchasz się do koryta. Ja wiem jak wyglądał socjalizm. To jest to co robi obecnie Pisdokracja czyli rozdawnictwo pieniędzy, których się nie ma. A to wszystko po to aby wygrać wybory. Napewno te pieniądze nie są z mafi watowskich bo szczujnja telewizyjna pis podała by nazwiska tych kombibatorów.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Anonim

Nie rozśmieszaj mnie. Są raporty niezależnych firm badawczych i analitycznych na temat skali oszustw na VAT, sa dane Komisji Europejskiej. Firmy te w żaden sposób nie są powiązane z PiS, a Komisja jest rządowi PiS skrajnie niechętna, nie sądzisz chyba,że ktoś uwierzy, że fałszowała dane na korzyść PiS.

To was boli, że rząd PiS wprowadził ambitne programy socjalne wyrównujące dysproporcje dochodowe w Polsce i wspierające rodziny, i jeszcze udało się nie podnieść podatków i jeszcze zmniejszyć zadłużenie Skarbu Państwa. Bo zabrano się za złodziejstwo i oszustwa!

Rządzić trzeba umieć – w interesie ludzi. A nie mydlić oczy frazesami o demokracji, konstytucji, niezależności, praworządności, wartościach europejskich, niezawisłości, prawach człowieka i co tam jeszcze w tym festiwalu pustosłowia totalną opozycja wygąduje od rana do wieczora.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi–powinieneś wiedzieć że jeśli ktoś z piszących stawia ci jakieś zarzuty, to gwoli prawdy winieneś się do nich ustosunkować , a po tobie to wszystko spływa jak po kaczce—bohaterze z przypadku, nie rozśmieszaj mnie, bo ja nigdzie w żadnych raportach firm analitycznych i badawczych, nie znalazłem żadnej chociaż by wzmianki, na temat tak wybitnej postaci pisowskiego klakiera. Nas nic nie boli, a za złodziejstwo w takiej jak obecnie postaci jakiej ono jest to dopiero ta pisowska banda zostanie rozliczona, a ostatnia afera jak handlarz bronią uraczył nas POLAKÓW respiratorami za 200 milionów także będzie badana. Przykłady rządzenia które podajesz, nijak sie mają do faktów, bo obecna ekipa rządzi owszem ale w interesie swoich ludzi, pisowskich oszołomów, a tych którzy za mało się nachlapali, wysyłają do BRUKSELI, aby dalej nabijali sobie kabzę : BIELAN, JAKI, SZYDŁO, KRASNODĘBSKI, LEGUTKO, BRUDZIŃSKI, MAZUREK, KLĘMPA— to są te wybitne jednostki Twojego pokroju, przestań nas czarować swymi opowieściami zacznij, pisać o w/w nieudacznikach którzy w Kraju nic nie osiągnęli, a w BRUKSELI, PRZYNOSZĄ SWYM POSTĘPOWANIEM TYLKO WSTYD POLAKOM !!!!

Mors
Mors
2 lata temu
Reply to  Hemi

To dlaczego mlawski Pis idzie z burmistrzem w jednej parze? Dlaczego proszę wyjasnić ? Bo nie piszemy tu o sprawach ogólnopolskich tylko lokalnych? Czy uważasz mławski PiS dobrze zrobił glosujac za drastycznym podniesieniem opłat za smieci stajac po stronie Pana Burmiatrza ? Ja ani moi bliscy na nikogo z PiS z Mlawy nie oddamy glosu. Jesteśmy zawiedzeni ich postawą i tyle.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Mors

To jest pytanie nie do mnie, ale do konkretnych radnych.

Nie przypuszczam, żeby sprawa tego głosowania była uzgadniana z władzami partyjnymi.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Hemi

„sprawa tego głosowania była uzgadniana z władzami partyjnymi” – normalnie samowolka.- Rozstrzelać!
😀

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Anonim

To jest wyłącznie przypuszczenie, nie mam żadnej wiedzy na ten temat.

Mors
Mors
2 lata temu
Reply to  Hemi

Ale reprezentują PiS, mieli stać za kudzmi a wyszło jak u Orwella.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi—po pierwsze trzeba powiedzieć że ty nie masz żadnej wiedzy, Twoja wiedza to portale internetowe, WIKIPEDIA, i pisowska prasa typu GAZETA POLSKA SAKIEWICZA, n i oczywiście TELEWIZJA TRWAM, „wybitni dziennikarze bracia KARNOWSCY, TVP, ZIEMKIEWICZ, i wielu innych pisowskich oszołomów=== no i w Mławie znalazł się oszołom, który ich informacje, przenosi na lokalny portal.—I TO JEST TA TWOJA WIEDZA—powinieneś się zapoznać także z ALERTEM KACZYŃSKIEGO BO W NIM SĄ WYTYCZNE DLA CIEBIE !!!!! ==== dla mnie jesteś sługusem kaczystanu, któremu widmo porażki zajrzało w oczy. A czytanie twoich, postów sprawia tylko przykrość, ludziom ktorzy mają prawo mieć inne zdanie, a Ty Hemi, jesteś strasznie GŁUPIO NIEREFORMOWALNY, ciebie nikt nie przekona, że białe jest białe==a czarne jest czarne i tak jak mówił WÓDZ, TY MASZ ZAWSZE RACJĘ.

Trocky
Trocky
2 lata temu
Reply to  Hemi

Wojna światów cały czas trwa . Na wielu płaszczyznach i wielowątkowo co widać w polityce , życiu społecznym. Lenin wiecznie żywy jak widać . Wiedzieli już to dawno i cały czas to jest realizowane takimi partiami jak SLD,PO i wszystkimi poprzednimi . a to robi teraz PiS okaże się za jakiś czas . Ale z tego co już widać i jakie reformy przeprowadziła jest już do przodu i myślę że będzie jeszcze długo rządzić pomimo protestów wszechobecnych ruskich troli, ruchów LGT, lewaków i tych śmiesznych gości od BLM

Xawery, dziadek z bliska, i jeszcze cos tam !!!
Xawery, dziadek z bliska, i jeszcze cos tam !!!
2 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi zachowaj się cierpliwie, [wymoderowano], Ii tobie takze odpowiem na twoj post, ale nie wcinaj sie w dyskusję, ktora akorat CIEBIE KMIOCIE Z OBORY nie dotyczy.

Trocky
Trocky
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

te wasze statusy to były napisane pewnie Magdalence przez Michnika i całą wierchuszkę , mam na tyle dużo lat aby widzieć działające Zakłady mięsne , Mleczarnię . Wcale nie musiało się to wszystko tak skończyć . Resztę proszę dopowiedzieć sobie samemu.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Trocky

… i zaakceptowane przez Jarka, bo on tam też był, w tej Magdalence.
Jarek wiecznie wierny ideologii PZPR, nawet ten jego apel o alert i mobilizację świadczy o tym, że Lenin wiecznie żywy. Tak, za Zakłady Mięsne to podziękuj szefowi mławskiego PIS. PIS jest odzwierciedleniem PZPR, tyle że w dużo gorszym wydaniu.

Trocky
Trocky
2 lata temu
Reply to  Anonim

bo odcioł od koryta i tu boli. wyłamał się z ustaleń . Czas pokaże kto i kim był jak w przypadku tw. BOLKA wtedy można się odnieść .

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Trocky

A Balbina? – zapomniałeś o Balbinie

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Anonim

Zakłady Mięsne w Mławie zostały włączone do sławetnego PPP Programu Powszechnej Prywatyzacji rzeźnika polskiej własności -niejakiego Lewandowskiego, prywatyzacyjnego guru, dziś apatatczyka Platformy.

Program Powszechnej Prywatyzacji, poza firmami zarządczymi i doradczymi polskie firmy na tym programie w ogóle nie skorzystały, przeciwnie, mnóstwo firm polskich wyłożyło się na dobre, bo PPP to była czysta utopia.

Dziś ludzie POKO apopleksji dostaje, gdy się im tym przypomni.

Jak to sie wszystko z PPP zakończyło – tak jak w słynnym artykule, ciszej nad tą trumną.

I tylko Balcerowicz tego nie rozumie i kilka dni temu oskarżył PiS o, uwaga!, awersję o prywatyzacji (!).

Dobre sobie. Taki zarzut to najlepszy komplement dla PiS.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Trocky

Trocky== jal nie POTRAFISZ skonczyc swych mysli, to lepiej nie zaczynaj, bo z yego WYCHODZI ze wiesz gdzie dzwonią, tylko nie wieszw ktorym kosciele.

Trocky
Trocky
2 lata temu
Reply to  Xawery

bo mi szkoda się rozpisywać ” zamysł zamierzony ” , dla wszystko wiedzących troli. Bo i tak wszystko wiecie najlepiej . Wystarczy że WAS Hemi wypunktował jak trzeba . hihihi

sprtw
sprtw
2 lata temu
Reply to  Trocky

Hemi ma swoje teorie i nie mam zamiaru się z nim spierać, bo jak każdy bardzo zaangażowany pisowiec ma na wszystko swoje teorie i będzie ich bronił do… samej śmierci?, chyba raczej nie 😀 aż taki g…pi nie jest, a ty Trocky mało wiesz, bo jesteś tylko szaraczkiem w pisiej machinie, co widać po tw2oich nieudolnych komentarzach.

sprtw
sprtw
2 lata temu
Reply to  Trocky

Jednak nie wszystko wiesz jak należy. Zakłady mięsne w Mławie rozkradły osoby tam pracujące i tu nie chodzi o tych co wynosili pod pazuchą, ale o wiele większych złodziei, którzy sobie i dzieciom pobudowali wille to po pierwsze.
Po drugie to zakłady mięsne zostały przeinwestowane (co to znaczy chyba każdy powinien wiedzieć) i niestety stały się niewypłacalne i padły.
Nic tu nie pomogą ani twoje tłumaczenia, ani tłumaczenia Hemiego.
Nie pracowaliścioe3 tam, to g…no wiecie.
Najlepiej wszystko zwalać na akurat w tym momencie rządzących.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  sprtw

Kradzieże były problemem i wiadomo o tym. Niemniej w wielu podobnych zakładach z tym problemem uporano się, dlaczego tylko w ZM Mława nic nie dało się z tym zrobić? Porządny właściciel w tydzień zrobiłby z kradzieżami porządek. No ale jeśli mamy właściciela „rozproszonego” w postaci różnych funduszy…

Powracam do kwestii podstawowej – programu powszechnej prywatyzacji PPP i zarządzanie przez fundusze inwestycyjne. Czysta utopia, jak jakiś menago siedzący w biurze w Warszawce i mający wiedzę stricte teoretyczną może skutecznie zarządzać portfelem przedsiębiorstw, z których jedno to zakłady mięsne, drugie fabryka gwoździ, trzecie szwalnia, czwarte zakłady elektromaszynowe a piąte przedsiębiorstwo obrotu zwierzętami hodowlanymi?

Każdy, kto ma pojęcie o życiu i gospodarce wie, że to jest aberracja i zabawa na poziomie gry w „monopoly”, tyle że miejsca pracy i koszty społeczne były niestety w 100% realne.

Po owocach ich poznacie – nikt dziś o PPP nawet nie wspomina, a przydałoby się zrobić bilans, bo osoby stojące za tym chorym programem i innymi prywatyzacjami już przebierają nogami, żeby wrócić do żłoba na plecach pewnego euro-kandydata. Po co, żeby znowu uprawiać wywrotową robotę w polskiej gospodarce?

sprtw
sprtw
2 lata temu
Reply to  Hemi

P…lisz Hemi, że aż się czytać nie chce.
Właściciele? jacy właściciele? przecież zakłady mięsne nigdy nie były własnością prywatną. Co ty człowieku wydziwiasz. Dyrektorzy kradli, kierownicy kradli, całe chłodnie wyjeżdżały na lewych fakturach.
Ponadto ZM Mława porwała się z motyką na księżyc – przeinwestowali, nie dali rady spłacać kredytów. Ogłosili upadłość. Wszedł komisarz, który był jeszcze lepszy niż dyrekcja, który nowe maszyny puścił po cenie złomu i po zakładach, rozłożył je całkiem na łopatki. Ciekawi mnie, czy bank finansujący odzyskał chociaż swoje pieniądz, podejrzewam, że nie.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  sprtw

Paradoksalnie to co piszesz, mimo że w dość napastliwej formie, potwierdza to, o czym była mowa.

Sięgnij do danych rejestrowych, ZM Mława SA zostały włączone do portfela zarządzanego przez VII NFI, tj. jednego z funduszy utworzonych w ramach Programu Powszechnej Prywatyzacji (PPP). A zatem mam podmiot wykonujący nadzór właścicielski.

Skoro, jak piszesz, kradzieże towaru były na porządku dziennym (nie byłem świadkiem i nie widziałem więc nie chcę nikogo oskarżać, ale skoro wiele osób tak twierdzi to przyjmuję to do wiadomości), to tylko można sobie wyobrazić jaki to był nadzór i jaką aberracyjną utopią był cały ten program PPP.

Co nie przeszkodziło jego twórcy w zrobieniu zawrotnej kariery w Brukseli. A ponoć tak było za komuny, nawalił na jednym odcinku, to towarzysze rzucali gościa na inny, jeszcze bardziej odpowiedzialny :):).

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi. Co ty za bzdury piszesz, pisowski ciemniaku udając,znawce, przeciesz obecnie tak jest za PiS, jak towarzysz nawali, na hednym odcinku, to go posylaja, na inny jeszcze lepie platny, dobitnym przykladem jest dziobaty SASIN, a juz specjalista, to jest KAMINSKI, ten co ochrania wszystkie pisowskie przekręty. Sprtw ma rację ze ty Hemi, Potrafisz P&&&lic glupoty,

sprtw
sprtw
2 lata temu
Reply to  Hemi

Kto miał się uporać w ZM z kradzieżami, jak kradli wszyscy od góry do dołu, tam uczciwy strażnik nie miał racji bytu, raz dwa mu „świnię” podłożyli i wywalili.

49
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x