Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Są skargi. Wojewoda i RIO sprawdzą zgodność z prawem uchwały w sprawie stawek i metody opłat za odbiór odpadów


Miejscy radni na sesji  26 maja podjęli uchwałę w sprawie stawek i metody opłat za odbiór odpadów w oparciu o zużycie wody w gospodarstwach domowych.   Ta uchwała już na sesji wzbudziła poważne kontrowersje, a i wielu mieszkańców wyraża się o niej krytycznie. Wiemy już, że do Wojewody Mazowieckiego przesłane zostały co najmniej dwa pisma o kontrolę zgodności z prawem podjętej uchwały. Jedno wystosował Zbigniew Ruszkowski, drugie Kamil Przybyszewski. Podobne pisma trafią też do Regionalnej Izby Obrachunkowej.


Podjęta uchwała jest zlepkiem wszystkich odrzuconych dotychczas uchwał jak np. samorządów w Radzyminie czy Markach. Nie rozumiem dlaczego i mławscy radni poszli tą drogą. Na moim osiedlu wspólnota mieszkaniowa w ostatnim czasie dużo zainwestowała w segregację odpadów, a okazało się że to bez sensu. Ta uchwała nie zachęca i jest bardzo niesprawiedliwa wobec tych, co naprawdę segregują odpady. A kto będzie chciał obejść systemto i tak obejdzie – mówi Zbigniew Ruszkowski.

Podobnego zdania jest Kamil Przybyszewski.

Uchwała napisana na kolanie. Nie było żadnych konsultacji społecznych ani z mieszkańcami, ani przewodniczącymi zarządów osiedli. Wprowadza dwa sposoby naliczania opłat – ryczałtową i od ilości zużytej wody, a to niezgodne z ustawą. Wprowadza także nieustawowe pojęcie „wody do celów bytowych” no i działa wstecz – bo opłatę ma naliczać z okresu sprzed wejścia w życie uchwały – uważa Kamil Przybyszewski.

Obydwaj autorzy pism do wojewody dodają, że prześlą je również do drugiego organu nadzorującego samorząd, a więc do Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Każdy samorząd i tak jest zobligowany w terminie 7 dni od podjęcia uchwał przesyłać je odpowiednio według kompetencji do wojewody i Regionalnej Izby Obrachunkowej, które sprawują nadzór nad prawem stanowionym przez lokalne samorządy. Trudno jednak ocenić, kiedy można będzie spodziewać się stanowiska jednej czy drugiej instytucji.

Gospodarka odpadami obecnie wcale nie jest łatwa. Jednak wszystkim nam wiadomo też, że za śmieci płacimy w naszym mieście dużo drożej niż sąsiedzi. Na pewno składają się na to różne przyczyny i czynniki, ale z punktu widzenia mieszkańca tak to wygląda. 

Zestawienie stawek opłat za odbiór odpadów w gminach powiatu mławskiego. Mat. własne

W Mławie, w roku 2018 płaciliśmy 8 złotych,  w 2019 –  już 19 zł. od osoby.  Teraz odbiór odpadów w naszym mieście znów drastycznie podrożał. Gdybyśmy nadal płacili w systemie „od osoby”  stawka wzrosłaby  do około 33 zł (prawie 74%), podczas gdy mieszkańcy ościennych miast płacą znacznie, znacznie mniej. I tak mieszkańcy Przasnysza płacą 12 zł od osoby,  Ciechanowa 13 zł., a Działdowa 18 zł. 

Dlaczego śmieci drożeją? Urząd miasta tłumaczy, że drożeją z powodu wielu czynników: m.in. ceny energii, kosztów pracowniczych, wprowadzenie monitoringu na składowiskach, potrzebnej większej ilości pojemników, czy wreszcie dlatego, że rośnie tzw. opłata marszałkowska za składowanie odpadów. Nie wchodząc tu nawet w polemikę, czy wszystkie wymienione czynniki i w jakim stopniu  zwiększają koszty firmy odbierającej odpady, to warto zauważyć, że tak drastycznie ceny podnosi jedynie firma Novago. Zjawiska o takiej skali jak w Mławie nie obserwujemy u firm obsługujących sąsiednie miasta,  choć  tam przecież obowiązują te same przepisy i te same czynniki wpływają na cenę. Trzeba tu tylko pamiętać, że sąsiednie miasta (z wyjątkiem Działdowa) mają swoje miejscowe, samorządowe firmy komunalne.

Zestawienie stawek opłat w ościennych miastach. Mat. własne

Jedna z opinii, jaką coraz częściej można usłyszeć w Mławie mówi, że śmieci w naszym powiecie drożeją tak znacznie, by uzasadnić potrzebę budowy instalacji, popularnie nazywanej spalarnią śmieci. Czy wydarzenia zmierzają rzeczywiście w takim kierunku, zapewne w niedługim czasie się wyjaśni. Jak dotąd jedynym faktem w takiej sprawie jest zamieszczenie w ankiecie dotyczącej gospodarki odpadami opublikowanej na stronie urzędu miasta, pytania dotyczącego takiego obiektu na naszym terenie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
153 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Cela
Cela
1 rok temu

Czy prawda ze radny Krajewski ma rodzinę w ratuszu znaczy sie ktos pracuje w urzedzie?

RODOWITY MŁAWIANIN
RODOWITY MŁAWIANIN
1 rok temu

Ojciec przywiózł ich w toczku w kunia a teraz udają
mieszczuchów trząchają MŁAWĄ. KOMUNA WRÓCIŁA ?

RODOWITY MŁAWIANIN
RODOWITY MŁAWIANIN
1 rok temu

ludzie o czym wy p…………..cie śmieci nam nielegalnie ceny podwyższają bo ktoś nie umie znależć tańszej firmy to pogonić takich ekonomistów razem z Nowago .

mławianka
mławianka
1 rok temu

Wyjaśnię sformułowanie użyte przez naszego „szanownego prezydenta” na forum w Davos”, do którego linki podałam niżej

„this is” które wymawia się mniej więcej „dys ys” a znaczy „to jest” – stosowane angielskie sformułowanie gdy coś np chcemy wytłumaczyć/opisać.

To co zaprezentował Duda na tym forum, to przypomina nieprzygotowanego ucznia pod tablicą, który próbuje odpowiedzieć na pytanie nauczyciela, ale nie zna odpowiedzi i cały czas powtarza jąkając się:
„to jest… tooo jeeest… to jest…”

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Z tego co wiem, Andrzej Duda jest kandydatem na urząd Prezydenta RP, a nie do objęia posady nauczyciela języka angielskiego. Wybory prezydenckie to nie jest konkurs językowy.

To po pierwsze. Po drugie, Andrzej Duda jest prezydentem Polski. Język angielski jest nie jest wymagany , chociaż znajomość w stopniu umożliwiającym komunikowanie się byłaby wskazana, i tak jest, choćby z Prezydentem Trumpem Andrzej Duda rozmawiał również bez tłumacza, w cztery oczy.

Posłuchaj sobie dukania waszego Donka – a on miał czelność startować z żenującym poziomem angielskiego do objęcia funkcji w UE, gdzie angielski to jest must.

Zresztą, najważniejsze jest to, co się mówi, a już w szczególności co się ROBI, i czy czyny pokrywają się ze słowami. A na tym polu osiągnięcia tego waszego fircyka są nader skromne.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

I.
Wasze osiągnięcia:
4.800.000 na straty stadniny w Janowie za 2018 i 2017, za 2019 rząd uparcie milczy
5.500.000 na trefne maseczki od kumpla, instruktora narciarstwa
7.500.000 cena zakupu trzech rozbitych limuzyn Dudy, Szydło i Macierewicza
10.000.000 na komisję Macierewicza, badanie parówek, puszek
10.000.000 znikło w upadającej, państwowej stoczni GRYFIA za stępkę promu Morawieckiego
12.000.000 na zabawę na lotnisku w „lądowanie Antonowa”
17.000.000 na testy które „uległy” zniszczeniu w transporcie LOTu
20.000.000 na testy które okazały się nieskuteczne
25.000.000 łącznych dotacji na biznes męża „naszej Beatki”, prywatna szkoła
27.000.000 przepłacone firmie znajomego Macierewicza za testy z Turcji, 6x drożej niż polskie
30.000.000 stracił szumnie upaństwowiony, konający Autosan za 20 min spóźnienia na przetarg
40.000.000 na łapówki dla KNF za przejęcie banku „za złotówkę”
50.000.000 na projekt księdza egzorcysty, od resortu Ziobry
65.000.000 wyprowadzone przez senatora PiS z fundacji SKOK
70.000.000 na nielegalny druk kart wyborczych
100.000.000 na jachty i wydatki Polskiej Fundacji Narodowej
115.000.000 poszło wg. raportu NIK na lewe przetargi w służbie więziennej Patryka Jakiego
140.000.000 na biznes brata i żonki ministra Szumowskiego
c.d.n.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

II.
165.000.000 dotacji z budżetu państwa na prywatne muzeum Tadeusza Rydzyka i jego biznesy
200.000.000 na respiratory od handlarza bronią (dane lista ONZ), 3x drożej niż na rynku
500.000.000 dla książąt Czartoryskich od Glińskiego, pieniądze znikły, fundacja upada
1.000.000.000 straciły łącznie państwowe Enea i Energa na budowie elektrowni Ostrołęka
1.200.000.000 znikło w GetBack, to państwowe banki czyściły portfele z długów na koszt GetBack
1.300.000.000 promesy kredytowej PKO dla spółki Kaczyńskiego „Srebrna” na dwie wieże
1.500.000.000 na roczne wynagrodzenia katechetów
2.000.000.000 na nową planszę pogody w TVP,
5.000.000.000 wypłacił Bankowy Fundusz Gwarancyjny klientom 13 upadłych kas SKOK
90.770.000.000 (prawie STO MILIARDÓW ZŁOTYCH) PUSTYCH I BEZ POKRYCIA wydrukował pan Glapiński w NBP na wykup obligacji rządowych (dane samego NBP na początek 06.2020)
112.000.000.000 dziura w VAT za rządów Banasia i Morawieckiego 2016-2019, dane ministerstwa

50.000.00 koperty Kaczyńskiego dla księdza, 18.000 wydane przez Agatę Dudę na apaszki i 4.000 na wstążki to już drobne nie warte splunięcia…

Gdyby zwolennikom PiS mieszały się ziobra w oczach i nie ogarniali tego rozumkami to te wszystkie liczby przewinęły się w publikacjach.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Niezły spam. Sama te rewelacje zebrałaś czy z jakiejś ściągi przeklejasz? Toż to się kupy nie trzyma, zarzuty z palca wyssane, groch z kapustą przemieszany byleby obrzucać błotem.

Intencje tej waszej opozycji to jedna obietnica wyjaśnia – likwidacja (to akurat jest jedyna rzecz, jaką potraficie, sprywatyzować i zlikwidować) Centralnego Biura Antykorupcyjnego CBA.

Jeśli ktoś chce zlikwidować policję walcząca z łapówkarstwem, to wiadomo jakie ma intencje.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Obrzucanie błotem to wasza specjalność jakby nie było.
ale widzę, że zabolało i tak powinno być!!!

Dane nie kłamią, a skąd są nieważne, zapewne nie są to wszystkie dane.

Zainteresowanym radzę policzyć ile kasy państwowej PIS przepuścił.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Wy na samym VAT przepuściliście astronomiczną, monstrualną kwotę 250 mld zł, a zamiast wypłacać ludziom mniej zamożnym i rodzinom z dziećmi dodatki takie jak wprowadził PiS: 500+ czy 300+, podnieśliście za von Rostowskiego VAT uczciwym ludziom VAT z 7% do 8% stawka preferencyjna i stawka podstawowa z 22% do 23%.

I to jest logika POKO – nic nie potrafimy, ale jesteśmy przeciw PiS. Nie dla PiS!
Kasy nie ma i nie będzie, to co obiecujemy, tego nie zrobimy, a zrobimy to, czego nie mówimy (jak podniesienie VAT czy podniesienie wieku emerytalnego).

Takie są fakty i nie zmienisz ich żadnymi śmiesznymi wyklejankami:):).

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Powtórzę towarzyszu:
-112.000.000.000 (czytaj miliardów) dziura w VAT za rządów Banasia i Morawieckiego 2016-2019, dane ministerstwa w ciągu 3 – 4 lat
To jest logika PIS

Takie są fakty.

Najciemniej pod latarnią

Nie pisz o mnie „wy” towarzyszu, bo nie popieram żadnej partii a tym bardziej do żadnej nie należę, ale trzeba wybierać mniejsze zło.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Tak jak przypuszczałem, funta kłaków te rewelacje nie są warte.

Skąd żeś wytrzasnęła tych 112 mld? Z jakiejś ściągi?

Domyślam się, jakiś cwaniak przemnożyl poziom „naturalny” poziom luki VAT, rzędu 6-7% PKB, przez lata rządów PiS i wyszło mu te 112 mld, dane z sufitu czy raczej z powietrza. To są miliardy, jakich nikt nie widział i nigdy ich nie zobaczy.

Pamiętaj, że 5-7% to jest naturalny poziom luki VAT, bo ktoś rachunku nie wystawi, ktoś drobnej produkcji nie zgłosi, ktoś paragonu nie nabije. Państwa o bardzo sprawnej administracji skarbowej jak skandynawskie nie są w stanie tej luki domknąć.

I gwóźdź programu – za rządów obecnej opozycji luka w VAT doszła do 24%! Wielkim sukcesem PiS było ścięcie jej do obecnego poziomu, co przyznają nawet międzynarodowe firmy doradcze z big five, które doprawdy trudno podejrzewać o sympatie dla Dobrej Zmiany.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Hemi

Funta kłaków to nie są warte twoje tłumaczenia.

Wszystkie dane liczbowe się zgadzają, ale wy zawsze mącicie tak, żeby stanęło na waszym. Jak widzę bardzo długo to analizowałeś i nie wiedziałeś co wymyślić. U kogo byłeś po nauki żeby to skomentować? u kulawego? czy maliniaka?

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi==ake z pewnoscia nie WIESZ ze Jarosław Kaczynski, nazywa poslow opozycji CHAMSKA HOLOTA, a ty jestes jego wyznawco nie jest ci WSTYD, ze twój pisiwski idol, jest takimBARANEM, podobnym do ciebie, jestes gluchy i ślepy, tak jak pani Emilewicz, ktora stojac pare centymetrow od karakana Kaczynskiego udaje ze nie slyszala co on mowi, a nowi chyba ze strachu, aby nie stracic stanowiska, tacy sa ludzie lacznie z Tobą, ktorzy innych nie maja za nic, trzeba byc IDIOTA twego pokroju, aby te ich monologi tłumaczyć. Hemi przyjmnij do wiadomosci,.ze jestes chamem i nie zatruwaj naszego mlawskiego srodowiska, SPADAJ !!

Praktyk
Praktyk
1 rok temu

CIEKAWSKI – JEST APEL!!!

Gdzie, kiedy i w jakich godzinach zbierane są podpisy na kontrkandydatów długoPISa?
Podaj, bo wie4le osób chciałoby się podpisać, osób, które mają dość dyktatury, cenzury, obłudy, fałszu, propagandy i zamordyzmu czyli komunizmu.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Praktyk

A zbieraj sobie podpisy dla tego lokaja niemiecko-brukselskiego gdzie tylko chcesz, proponuję przy jakiejś rurze ściekowej, symbolu tego jego „leadershipu” w warszawce:):).

To nawet jest zabawne, buntować się przeciwko podwyżce cen odbioru odpadów, i jednocześnie głosować na delikwenta, który zafundował mieszkańcom najwyższe stawki za odpady w całej Polsce.

Po jednych pieniądzach z Donkiem, jak było, w kampanii obiecanki cacanki dla naiwnych, po wyborach podwyżka wieku emerytalnego:):).
Co niektórzy nigdy się nie uczą.

Ciekawski
Ciekawski
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi, coraz bardziej Chami się robisz. Czyżby obawa, że sponsor przepadnie i skończą się pieniążki za posty? Nie przejmuj się. Inni też będą płacić.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi i co ci zostalo, z tej twojej nauki, jak jestes ciemniak do kwadratu, a jeszcze, KKARAKAN, nazywa ciebie TAKŻE holota, przestan juz bo ludzie piszacy na tym portalu, pokazuja jaki ty jestes DURNY, ale tobie pluc w slepia, to i tak bedzuesz mowil TO NIC TO TYLKO DZESZCZYK PADA.

Hemi
Hemi
1 rok temu

Dziduś, przeczytaj o prowokacji lub retorsji przy karalności zniewagi i przestań bić pianę.

Na marginesie, każdy może sprawdzić na stronie sejmu jak zachowywali się posłowie spod znaku Budki/budki z piwem w Sejmie, ci z „totalnej”. Wstyd!

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Hemi

No trudno, żeby normalnego człowie4ka szlag nie trafił jak jaśnie pan kuternoga odkręca się tyłem do osoby na mównicy i urządza sobie na sali sejmowej prywatne zebranie. Jemu jaśnie pan Terlikowski nie zwrócił uwagi na złe zachowanie i ty też jego nie widzisz, tylko Budka leży ci belką na oku. No pewnie w waszej szczujni nie pokazali, w dzienniku, tego jak kulawy się zachowuje, tylko pokazali Budkę. No cóż u was zawsze wszystko okroją i łżą w żywe oczy.
To ma być powaga sejmu?
Mnie uczono, że Sejm to jest miejsce symbolizujące naszą wolność, demokrację, poszanowanie obywateli, symbol zwycięstwa nad autorytarnym reżimem.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  Praktyk

Ciekawy apel , tylko czy on dotrze do mławskiej PLATFORMY, BO SLADU JEJ DZIAŁANIA, JAKOŚ TRUDNO W MŁAWIE — ZOBACZYĆ !!!! a może przy tym ważnym wydarzeniu wreszcie się z mobilizują, a może zgodnie z deklaracjami pisowskiej centrali, mławski pis pomoże zebrać te podpisy, na RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO !!!!

Hemi
Hemi
1 rok temu

Dziduś, a może TY byś mławską Platformę zdynamizował? Z tak rzutkim, elokwentnym, kulturalnym i komunikatywnym przewodniczącym nie chcielibyście konkurencji szans!

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Hemi

„Dziduś” ze swoim ozorkiem to bardziej pasuje do waszej bandy niż do liberałów. To że was krytykuje, to wcale nie oznacza że nie będzie w ten sam sposób krytykował następców jeśli mu podpadną.
Każdy krytykuje tych co są na piedestale, a nie tych co z niego zeszli, ale was i po zejściu z piedestału krytyka nie ominie. Wy zostaniecie na długo w pamięci Polaków, ale nie jako ci co dali 500+ czy obniżyli wiek emerytalny albo dali emerytom 13-tki przez 2 kata (bo już więcej nie dadzą – o tym się już szepce za kulisami) ale jako ci co najbardziej łgali, oszukiwali, najwięcej nakradli (PO przy was to pikuś) ci co poróżnili i skłócili społeczeństwo, podzieli Polaków na lepszy i gorszy sort oraz ci co na pandemii zrobili interes życia.

Dojna zmiana stałe zapisze się na kartach polskiej historii, bo to prawdziwa dojna zmiana,

Ciekawski
Ciekawski
1 rok temu
Reply to  Praktyk

W parku o 16 przy wejściu.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Ciekawski

Dzięki 🙂

Referendum
Referendum
1 rok temu

Po co te wszystkie dyskusje tylko referendum coś tu zmieni. Odwołanie ludzi którzy uchwalają uchwały przeciw ludziom. Czy nie ma odważnych ludzi którzy zorganizują referendum. Ludzie mają już dość tego burmistrza i rady miasta któro zdominował.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Referendum

Tu trzeba zacząć zmieniać wszystko od góry czyli od prezydenta Polski począwszy.

Zmiany na samym dole nic nie dadzą.

Towarzystwo rządzące jest bardzo rozpasane. Na zbyt wiele społeczeństwo im pozwoliło.

Komuna wraca i to w ulepszonym wydaniu, trzeba to powstrzymać.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Widziałeś, kto staje murem za tym waszym tęczowym Rafałkiem w pierwszym rzędzie? Ludzie z układu polityczno-towarzyskiego spod znaku tej waszej niebieskiej TV. celebryci, celebryto-artyści, publicyści III RP, ludzie z układów biznesowo-towarzyskich.

To jest kolejka klientelizmu. Jeśli liczy ktoś, że dla szaraczków coś zostawią, to jest w wielkim błędzie, nawet okruchy z pańskiego stołu zagospodarują we własnym zakresie, tak jest wygłodzone towarzystwo po 4 latach odsunięcia od żłoba.

Niemniej głosujcie, głosujcie, głosy to jest jedyna rzecz, jakiej potrzebują od naiwnych. Podziękują im jak zwykle – frazesami, o wartościach europejskich, demokracji, praworządności, niezawisłości i czym tam jeszcze, o konstytucji bym zapomniał:):):).

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Hemi

Byle was odsunąć od władzy, byle skończył się komunizm i trwonienie i rozkradanie majątku narodowego pod płaszczykiem 500+, 13-tek dla emerytów i innych zbawiennych ochłapów z pańskiego stołu.

Władza nigdy nie powinna być w rękach jednej partii (to już było w PRL i źle się skończyło, teraz też się na to zanosi), a w zasadzie w rękach jednego małego ludzika z przerostem własnego ego.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Widać, jak pobieżnie znasz się na polityce, PiS ma w Sejmie tylko 199 posłów, a więc nie ma większości. Większość ma obóz Zjednoczonej Prawicy dzięki koalicji z Solidarną Polska i Porozumieniem J. Gowina, które są odrębnymi bytami politycznymi.

W rozkradaniu Polski to nikt dzisiejszej opozycji nie przebije, ciągłe prywatyzacje, wyprzedawanie majątku narodowego, 153 miliardy zachapane z OFE, mówił wczoraj o tym w Sejmie Premier Morawiecki, a kasa państwa pustą została, 500+ ani trzynastek dla emerytów – nic nie było, ich prezent dla ludzi to było podwyższenie wieku emerytalnego.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Hemi

PIS, Porozumienie Gowina i Solidarna Polska to jedno i to samo – jeden i ten sam szit.

every
every
1 rok temu

Hemi, takie brednie jak ty wypisujesz pod tym artykułem to można chyba pisać tylko po pijanemu.
Przyznaj się, ile dziś wypiłeś alkoholu? – odleciałeś całkowicie.

Rafał Trzaskowski – ukończył studia w Instytucie Stosunków Międzynarodowych UW (1996) oraz Kolegium Europejskie w Natolinie (1997). Był stypendystą Oxford University (1996) oraz paryskiego Instytutu Unii Europejskiej Studiów nad Bezpieczeństwem (2002). W 2004 uzyskał stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Posługuje się pięcioma językami obcymi (angielskim, francuskim, hiszpańskim, włoskim i rosyjskim)

Andżej Duda – W 1996 ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji UJ, w 2005 uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych. Zna podobno trochę angielski, trochę niemiecki i trochę rosyjski i bardzo dobrze zna, jak każdy pisowiec, język nienawiści.

To co Andżej zaprezentował na forum w Davos to była całkowita kompromitacja. Jak się tak pilnie cały czas uczy, to przez 5 lat prezydentury powinien się nauczyć perfekcyjnie angielskiego. Odnośnie D.T. się nie wypowiadam, bo to jeszcze większy błazen i gbur, z całą pewnością olewa Dudę. Widać było jak potraktował go w Stanach i wiadomo czym się wykręcił przed wizytą w Polsce.

Bredzisz potwornie. Pisząc te swoje bzdury miałeś zapewne minimum 3 promile we krwi.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  every

Stosunki międzynarodowe, politologia, dziennikarstwo, itp. to jest sorry takie zwykłe blablabla, zero konkretów, humanistyczne studia o wszystkim i o niczym.
Bystry samouk z dostępem do Internetu większe będzie miał pojęcie o polityce niż taki pan „doktor nauk humanistycznych” Trzaskowski. Tymi dyplomami niech sobie ściany wyklei.

Jeden dyplom z konkretnego kierunku, inżynieria, medycyna, prawo, jest więcej wart niż te jego dyplomiki, certyfikaty i doktoraty.

O życiu gość pojęcia nie ma, gdyby nie pomoc rządu to te jego ścieki zatrułyby już całą dolinę Wisły a może i Bałtyk, gdzie dziś brylował razem z gdańską Dulczessą.

Ubliżając i złorzecząc Prezydentowi Dudzie i Prezydentowi Trumpowi nie obrazisz ich jak sądzę, wystawiasz jedynie sobie świadectwo.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Hemi

Dy..dy…dyzis…. 😀 😀 😀

Mławiak
Mławiak
1 rok temu

Nie kłam ludzi to jest opłata za lokal lub dom bez względu na ilość osób.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Mławiak

Hemi celowo jatrzy. Ten typ tak ma.
To troll pisowski.
Celowo mija się z prawdą tak samo jak jego pisowscy przełożeni, jak propagandowa pisowska telewizja, która też cały czas kłamie.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Co, zabolała zwykła spostrzegawczość?

Wy tam w opozycji logiką nie grzeszycie, i to jest czysty absurd, żeby z jednej strony krytykować podwyżki opłat za odpady, i jednocześnie głosować na gościa, który ustawił najwyższe ceny odpadów w całej Polsce?

Gdzie tu sens???

Hemi
Hemi
1 rok temu

Dla przypomnienia, stawki za odbiór odpadów dla osoby samotnej w Warszawie:
– 65 zł na osobę w lokalu mieszkalnym,
– 94 zł na osobę w domu jednorodzinnym.

Za kilkanaście dni będzie ogólnopolskie głosowanie za kandydaturą osobnika, który wprowadził te horrendalne stawki i ciekawe ile osób utyskujących na poziom opłat w Mławie zagłosuje nim, a zatem za jeszcze wyższymi stawkami za odpady, tak na marginesie,

Turkuś podjadek
Turkuś podjadek
1 rok temu
Reply to  Hemi

Ku.wa a kogo to obchodzi agitatorze pisowski!!!
Lepiej zajmij się tematem rodzinki szumowskiego, małżonką Morawieckiego i tatusiem dudy i poszukaj tam przekrętów albo działkami które zostały hojnie podarowane kościołowi na mazurach o wartości pięćdziesięciu paru milionów, a na których kościół ma pobudować hotel i spa.
Szlag człowieka trafia jak się swoich przekrętów nie widzi.
W Mławie co niektórzy będą płacić za śmieci 3 razy tyle co w Warszawie, mie3rnoto pisowska, trollu kaczysty.

Hemi
Hemi
1 rok temu

No to dałeś popis kultury, nie ma co.

W sam raz na poziomie dzisiejszych odzywek tych waszych kuglarzy w Sejmie. Takiego popisu prostactwa, prymitywizmu, ordynarnych odzywek na poziomie klientów budki z piwem to dawno w sejmie nie było.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Hemi

Środkowego palca Lichokiej nic nie przebije. To jest dopiero kultura.

Dzuadek z bliska
Dzuadek z bliska
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi, jakim trzeba BYĆ idioto, aby nie distrzegac tego co wyrabia PIS, wlasnie godz 23, ogladam w tvn, bo inne stacje nie sa zainteresiwane ta obluda, i klamstwami, na trybunie obronca SZUMOWSKIEGO, KTORY DO SPOLKI Z BRATEM OTRZYMAL Z BUDZETU PANSTWA 200 milionow zl, i na sali duedza klakierzy ktorzy bija brawo dla swoich zlodzieji, kiedy sie tego slucha, to jest porazajacy przyklad, idiotyzmu tej pysowskuej WŁADZY, to nic dobrego, z tej paplaniny tych ciemniakow nie wynika dobrego dla POLSKI.

Hemi
Hemi
1 rok temu

Dziduś, trzeba było na początku pandemii i kwarantanny ruszyć się i zamiast pisać dyrdymały w internecie – załatwić maseczki, gogle, kombinezony ochronne.

Był zbyt i zawrotne przebitki, wszystkie państwa UE wyszarpywały sobie te towary i przelicytowywały się nawzajem.

Zarobiłbyś miliony i przestał truć.

Ja oglądam oczywiście TVP Info i powtórzę, takich popisów prostactwa, pieniactwa i zacietrzewienia, takiego cyrku do dawno już ta wasza „totalna” opozycja nie odstawiała.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi=/ ten post to napisakes o prostackich odzywkach KACZYNSKIEGO akurat w ty temacie sie znie toba ZGADZAM

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Hemi

Trzaskowski wam poważnie zagraża, strach kiele tyłka, już s.racie w gacie i tak powinno być. bo Trzaskowski to inteligentny człowiek, a nie taka miernota na sznurku Balbiny z długoPISem w ręku.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

To Ty Polaku wybierasz kto ma Cię reprezentować i Twój kraj – Polskę.
Posłuchajcie jak Duda płynnie mówi po angielsku”
https://www.youtube.com/watch?v=rtlBc7Nx6UY
Czy takiego prezydenta chcemy? – no chyba nie.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Co z tego, że Trzaskowski zna języki, skoro w żadnym z nich nic sensownego nie ma do powiedzenia, poza ogólnikami i oklepanymi frazesami rodem z jakiejś lekcji wos w gimnazjum ?

Andrzej Duda zna angielski na tyle dobrze, że potrafi się porozumieć z najpotężniejszym człowiekiem na ziemi- Prezydentem Trumpem.

Prezydent Trump zna osobiście i ceni parę prezydencką, natomiast nikogo z proniemieckiej i probrukselskiej POKO nie kojarzy, to są ludzie, którzy nic dla niego nie znaczą.

A to na USA opiera się polskie bezpieczeństwo.

mlawianka
mlawianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Obejrzales filmiki??? – faktycznie Duda zna angielski 😀 😀 😀
Duda to żałosna marionetka Balbiny i mam wrażenie, że właśnie o nim piszesz pisząc że nie ma nic do powiedzenia – ot taka prawda – Duda to chodzący prymityw, wykonujący bezmyślnie polecenia kaczora. Nawet żartować nie potrafi.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mlawianka

Ja śledzę prezydenturę Andrzeja Dudy uważnie, jest to najlepszy prezydent, jakiego miała Polska i nic te żałosne szyderstwa nie zmienią. Godnie wraz z małżonką reprezentują urząd i Polskę,

Zabawne, śmieszne jest to, że ktoś rzekomo mający się za lewicowca (dla mnie to jest niepojęte, że można mieć lewicowe poglądy w dorosłym wieku i w jasności umysłu, ale skoro są takie zjawiska w przyrodzie…) popiera fircyka, którego partia firmuje aferę reprywatyzacyjną i wyrzucanie ludzi na bruk, forsuje najwyższe ceny za odpady w Polsce, a on sam wywala setki tysięcy złotych na ogólnopolskie pośmiewisko w postaci „strefy relaksu”, czyste marnotrawstwo, a potrzebującej osobie bez żenady wręcza kwotę 30 gr :):):).

prawda
prawda
1 rok temu
Reply to  Hemi

Najgorszy prezydent jakiego miała Polska. Co to za prezydent musi o wszystko pytać szeregiwego posła z kotem.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  prawda

Jeśli Prezydent Duda pyta kogoś o zdanie, to Polaków.

Nie Niemców ani mianowańców z Brukseli jak co niektórzy, doceń to.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Hemi

Maliniak o zdanie nie pyta Polaków tylko pyta Balbinę z Żoliborza. Wszystko muwi zatwierdzić Balbina, a w zasadzie to Balbina pociąga za wszystkie sznureczki.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  Hemi

No tak Hemi Prezydent DUDA pyta POLAKÓW, no i pech CHCE ze trafia na takich idiotow, jak TY i dlatego mamy taki przekaz , ze w swych wystapieniach powtarza slowa takich pisowskich BARANOW, bo sam z SIEBIE , nie pitrafi dobrze zdania sklecic, i robi wielokrotnie, z siebie posmiewisko, ale to WASZA SPECJALNOSC, KIEDY ROBICIE Z SIEBIE SAMYCH IDIOTOW, WYSTAWIAJAC SIE NA POSMIEWISKO POLAKÓW. Czy to tak trudno ci DURNIU ZROZUMIEĆ !!!!

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Jeszcze jeden filmik: Duda & Trzaskowski
https://www.youtube.com/watch?v=_xsZehgDlgA

Ciekawski
Ciekawski
1 rok temu
Reply to  Hemi

Dla przypomnienia: Rafał Trzaskowski: „Niestety rząd był głuchy na nasze argumenty. Wymusił podział na pięć frakcji, doprowadził do faktycznego obniżenia opłat ponoszonych przez firmy, pozwolił też na wzrost cen energii, paliwa oraz opłat środowiskowych (nawet o ponad 1000%!). Przez to samorządy w całej Polsce muszą mierzyć się z drastycznym wzrostem kosztów zagospodarowania odpadów”

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Ciekawski

Nie rozśmieszaj mnie człowieku.

Trzaskowski to człowiek układu i biznesu, który ma w nosie zwykłych zjadaczy chleba, a już rekordem jest ten jego pakiet skromności, koń by się uśmiał z tej jego skromności, jak wiadomo jak kasa w Warszawie jest marnotrawiona:
– lgbt plus,
– strefy relaksu wśród spalin,
– ścieżki rowerowe dla garstki hispterów i lanserów, podczas gdy normalnym ludziom likwiduje się miejsca parkingowe,
– afera reprywatyzacyjna, niby ona obciąża Gronkiewicz, ale za czasów Rafałka cały czas składane są odwołania od decyzji komisji Jakiego-Kalety, niekorzystne dla ludzi.

Przypominam- afera reprywatyzacji to jest największą powojenna zbiorowa eksmisja w Europie- 45 tys. ludzi na bruk.

A kto kupował mieszkania w „zreprywatyzowanych” kamienicach? Celebryci, liberalni dziennikarze popierajacy POKO, sama śmietanka.

TVP Info ujawnia to wszystko, kto ma uszy niechaj słucha, i dlatego ten fircyk i jego klika z taką zajadłoscią atakują TVP. Ale prawda dociera do ludzi.

Ciekawski
Ciekawski
1 rok temu
Reply to  Hemi

Oho ho. toś Hemi przyszalał 🙂 Powoli. Toż chyba od posta płacą, nie od ilości tekstu? Czy też masz za znak płacone, skoro tyle pomyj za każdym razem wylewasz?

Ciekawski
Ciekawski
1 rok temu
Reply to  Ciekawski

A i pochwalę CI się, byłem dzisiaj oddać listę z podpisami na Prezydenta Trzaskowskiego. A jutro o 16 w parku można będzie jeszcze podpisać. Także zapraszam 🙂

every
every
1 rok temu
Reply to  Ciekawski

Chętnie podpiszę listę na Trzaskowskiego, w jakich godzinach i mniej więcej gdzie?

Odnośnie Hemiego, to on dziś chyba za dużo procent ów wypił i dlatego tak szaleje 🙂 ale nie dziwię się: druga tura nieunikniona i wygrana Dudy bardzo wątpliwa. Stres olbrzymi, wszystkie pisiaki robią w gatki ze strachu przed Trzaskowskim.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  every

Strach się bać tego waszego zniewieściałego gieroja z wiecznie płaczliwym wyrazem twarzy.

Jak zaczął się koronawirus, ten wasz bohater na L4 wyleciał, rzekomo z przemęczenia, taki to dzielny junak:):):).

Dziś Premier Morawiecki po prostu zaorał was w Sejmie, cała ta wasza hipokryzja, obłuda i zakłamanie obniżone w 20-minutowym wystąpieniu.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Ciekawski

To jest się czym chwalić!

Dzięki za zaproszenie, ale nie możesz na mnie liczyć w tej sprawie, Ja mogę wpaść do parku w celach rekreacyjnych, ale na tego kandydata na pewno nie zagłosuję. Uważam, że jest to fatalny kandydat fatalnej partii.

budowlaniec
budowlaniec
1 rok temu

Mam wolne taczki ile sztuk potrzeba?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  budowlaniec

Koło 20: 3 burmistrzów, 17 radnych bezradnych.

śmieć
śmieć
1 rok temu

Proponuję, aby zbojkotować ustawę podjętą przez radnych, którzy mieli bronić interesów wyborców . Radni są pachołkami burmistrza-co im przeczyta to szybko podnoszą ręce do góry bo ciemnota nie wie o czym jest uchwała. Nie wiem dlaczego mają płacone w zakładach pracy jak są na sesjach. Kto uczy dzieci w szkole skoro radni nauczyciele trzymają ręce w górze bo głosują. Uważam ,że mieszkańcy nie powinni w ogóle płacić na znak protestu przeciwko uchwale podjętą przez klikę ,która miała ich reprezentować.

mam dość
mam dość
1 rok temu
Reply to  śmieć

Również radni jakże wspaniałej parti PIS którzy określają sie jako partia prorodzinna. Głosowali przeciw ludziom ciekawy jestem co takiego zrobił burmistrz że robią wszystko co każe im najwspanialszy burmistrz który ma gdzieś mieszkanców Mławy.

PAMIĘTAM
PAMIĘTAM
1 rok temu

Gdzie się podziały zakłady mięsne ZUD ,HYDROFORY . KTO JEST ODPOWIEDZIALNY ZA TO ?

xawery
xawery
1 rok temu
Reply to  PAMIĘTAM

Ja także pamiętam może nie ze szczegółami, ale są w Mławie ludzie i to na stanowiskach którzy wiedzą jak to onegdaj się odbywało !!!!–A CO DO ZAKŁADÓW MIĘSNYCH, TO MYŚLĘ ŻE INFORMACJI MÓGŁ BY UDZIELIĆ Przewodniczący Rady Powiatu pan ŁUKASIK, który o dziwo milczy jak zaklęty, ale profity i medale za tamten czas zbiera do dziś. Nie chcę aby ktoś uznał to za jakieś złośliwości, w stosunku do w/w Pana, który przykładał jakąś cegiełkę aby te zakłady zniknęły z rynku, ale mieszkańców którzy w w/w zakładach pracowali, było bardzo dużo, a ślad po tych zakladach istnieje do dziś / RUINA BIUROWCA/

MŁAWIACY
MŁAWIACY
1 rok temu

Jak to się stało ,że taki biznes jak śmieci został sprzedany panu a .NIECH panowie dwaj sportowcy i radni to nam mieszkańcom MŁAWY
ODPOWIEDZĄ .Należy się to nam.Za te decyzje nie będziemy płacić.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  MŁAWIACY

MŁAWIACY !!!! JESTEM JEDNYM Z NICH WYWOŁANYM PRZEZ CIEBIE !!!==== a więc oto moje zdanie na ten temat. Powinniśmy przestać strzępić sobie języki takimi opowieściami że to -a-, ze to sportowcy że to radni ??? o powyższym temacie piszę na portalu od dosyć dawno, tylko że nikogo to nie interesuje, zawsze byłem minusowany, a krytyka mych informacji była spora, tylko że krytykowali ci których to bezpośrednio dotyczyło—W takim razie gdzie była reszta mieszkańców, czyż byście byli ślepi i głusi że to jest coś nie tak!!!! A przecie, najwięcej informacji w tym śmieciowym temacie mogą nam wszystkim udzielić PANOWIE ANTCZAK i RAKOWSKI, —- którzy dziś też zajmują exponowane stanowiska w Mławie, czyżby to była nagroda za tamte decyzję, przecie, to dzięki głosom dziś ich krytykujących, zostali wybrani aby dalej zarządzać majątkiem miejskim—a BURMISTRZ KOWALEWSKI się w porę zorientował, odprawiając z kwitkiem byłego SKARBNIKA MIASTA, ŻE COŚ JEST NIE TAK, tylko że mleko już dużo wcześniej się rozlało, a efekty mamy dziś!!!! === tylko że dziś możemy sobie pisać i wołać, oczekując na odpowiedz. TYLKO ŻE TERAZ NASZ GŁOS JEST GŁOSEM WOŁAJĄCEGO NA PUSZCZY !!! tak należy się nam ta wiedza—-tylko że jej nigdy nie otrzymamy, bo w/w nie kwapią się z odkryciem tych niechlubnych kart działań w ramach PARTNERSTWA PUBLICZNO PRYWATNEGO !!! —I TAK PRZY NASZEJ BIERNOŚCI KOŁA TEJ MACHINY KRĘCĄ SIĘ DALEJ—-A MIESZKAŃCY –MIESZKAŃCY MAJA PŁACIĆ !!!!!

wierny prawy
wierny prawy
1 rok temu

te kubuś kurniki też miały nie śmierdzieć.Komu wazeliniarzu chcesz wejść w d……ę.

Kubuś
Kubuś
1 rok temu
Reply to  wierny prawy

Do wierny prawy.Nikomu nie wchodzę.Ale jesli nie spalarnia to co?nastepne wysypisko?te które jest to tykajaca bomba.Niedługo się o tym przekonamy.Mieszkancy Krajewa i okolic wysypiska juz o tym wiedzą.Problem z odpadami ma cały świat ,nie tylko my.

ESKOBAR
ESKOBAR
1 rok temu

MŁAWIANIE RÓBMY REFERENDUM I ODWOŁAJMY RADNYCH RAZEM Z DWOMA SZEFAMI.

EL CZAPO
EL CZAPO
1 rok temu

KTO ZA TYM WSZYSTKIM STOI ? KOMISJA ŚLEDCZA NATYCHMIAST,

zdziwiony
zdziwiony
1 rok temu

w od lat te same twarze mają pracę do emerytury albo jeszcze dłużej na jakiej podstawie? Czas założyć wentylację.

Johny
Johny
1 rok temu

Oby udało się tą uchwałę zatrzymać!!!

toto
toto
1 rok temu

Do Kubusia: To się tam przeprowadź, najlepiej z całą świtą z urzędu miasta i radnymi w plecaku.

Kubuś
Kubuś
1 rok temu

Spalarnia wcale nie musi smierdziec i zatruwac miasta.Spojzcie na Szwedów w każdym większym mieście jest spalarnia śmieci. Ludzie maja prace a mieszkańcy tańsze ciepło i opłaty za smieci.

Rex
Rex
1 rok temu
Reply to  Kubuś

No tutaj się z Tobą Kubuś nie do końca zgodzę, bowiem nawet Szwedzi mają problem ze skutkiem ubocznym jakim są uwalniane podczas spalania szkodliwe dioksyny i zawarte w popiele metale ciężkie. Aby zmniejszyć ryzyko zakażenia środowiska, Szwedzi sprytnie wywożą ten syf do państw, z których importowano odpady.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  Kubuś

Kubuś— czyżbyś był w grupie radnych II KADENCJI I BYŁ z nimi na wycieczce w SZWECJI, ŻE TAK OPTUJESZ ZA SPALARNIĄ ????

XYZ
XYZ
1 rok temu

I tu az cisnie sie na usta ze Mława to rozpusta. Wiekszosc radnych to urzedasy i na panstwowych posadkach w szkolach spolkach miejskich a pokazcie ze umiecie i zrezygnujcie albo jestes radnym albo pracujesz na panstwowym. Tego nie zrobicie bo prawo wam pozwala a cala spolecznosc niech na was zapi…..dala. To teraz powinny byc w Mławie dwa referenda 1) odwolanie rady i burmistrza 2)o wprowadzenie na terenie gminy i miasta Mława prawa ze nie wolno łaczyc pracy radnego z jakąkolwiek praca czy w państwowce czy u prywaciarza. I w ten sposob by sie okazalo kto z kim czerpie smialo umiaru nie znacie i hanba sie okrywacie. Za najnizsza pracujcie to wtedy zrozumiecie czlowieka los tak wam dobrze tak wam milo ze nawet jak was beda wywalac sila bedziecie siedziec na posadkach swych po koneksji po ukladzie wazne ze za spoleczenstwa pieniadz sie jedzie.

xawery
xawery
1 rok temu
Reply to  XYZ

XYZ=== krótko przestań pisac bzdury.!!! z 1 sie zgadzam ale z 2 to jest śmieszne, to nie w tym rzecz, rzecz w tym jakich przedstawicieli wybieramy do RAD bo to w ludziach siła jak się wybiera w większości miernoty to mamy to co mamy.

Małgorzata
Małgorzata
1 rok temu

Cos z tym b jest nie tak, oj nie ufam mu

Małgorzata
Małgorzata
1 rok temu

Coś z tym naszym B jest nie tak. Oj nie ufam mu.

xawery
xawery
1 rok temu
Reply to  Małgorzata

Nie ufasz Małgorzato, to widać po twoim wpisie bo nie kończysz tematu osoby na literę B…—-a to widać że masz obawy, po prostu sie boisz , jeśli tak nie pisz na portalu, bo ten B potrafi do tych informacji dotrzec i co wtedy ?????

Zwykły mieszkaniec
Zwykły mieszkaniec
1 rok temu

Śmieci w Mławie faktycznie drożeją ale może ktoś by się pokusił na zadanie pytania dlaczego ? Jestem także przeciwny tym podwyżkom. Jedną z przyczyn napewno jest to, że na tą usługę w Mławie jest jeden podmiot tak więc nie ma w czym wybierać. Może by ci którzy tak krytykują wzięli pod uwagę merytoryczne przyczyny takiego stanu. Sądzę, że możemy teraz żałować sprzedaży miejskiej spółki oczyszczania ale to historia. Kto domonał tej sprzedaży wielu zapewne pamięta. Chciałbym zwrócić się do tych którzy zarzucają Burmistrzowi osiąganie jakichś nielegalnych korzyści osobistych to proszę róbcie to państwo zgodnie z prawem skoro posiadacie jakieś informacje. Zgłoście do Prokuratury. Łatwo jest żucić w kogoś błotem.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Spokojna twoja… Jak nie on będzie czerpał korzyści to ktoś z jego rodziny

Ala
Ala
1 rok temu

Skoro słychać głosy ws referendum, to może rzeczywiście znalazłby się ktoś, kto weźmie za to odpowiedzialność i poczyni pierwsze kroki. Myślę, że ludzie naprawdę mają już dość. Zawalczmy o swoje!

jukon
jukon
1 rok temu
Reply to  Ala

To bierz się do roboty!

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  jukon

jukon. Zamiast popedzac, ludzi do działań, powinienes sam dac przykład,

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Ala

Ala apel świetny tylko odzew, jak sam widzisz, jest znikomy.

Heniu
Heniu
1 rok temu

A gdzie są pieniądze z odśnieżania…?

Pioter
Pioter
1 rok temu

Podziękójcie emerytom z Mławy którzy wybrali taką władzę za zorganizowanie przed wyborami przyjęć i darmową komunikację, dzisiaj to emeryci powinni płacić stawki proponowane przez burmistrza.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Pioter

Ja bardzo przepraszam, ale nie zwalaj na emerytów. Jestem emerytką a na Kowalewskiego i jego bandę nigdy nie głosowałam.
Wielu młodych ludzi zaś głosowało.
Ponadto wielu młodych ludzi w ogóle nie chodzi na żadne wybory. Ja bym właśnie tym młodym dziękowała.

ciekawy
ciekawy
1 rok temu

Piękne piękna willa pod lasem słupy energetyczne usunięte ciekawe kto tam kupił i za ile działki? A MOŻE RADNI NAM POWIEDZĄ ?

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  ciekawy

Kto kupił to wiadomo, za ile kupił można się domyślać, że za grosze kupił te 4 działki, bo przecież przebiegała tam linia wysokiego napięcia, a więc działki były mało wartościowe.
To, że wiedział o tak kupujący jak i sprzedający o planowanym przesunięciu tej linii to też wiadomo – inaczej by nie kupował.
Nasz burmistrz zawsze dobrze współpracował z biznesmenami, bo przecież to im zawdzięcza swój stołek.
Rączka rączkę myje.

Antykowal
Antykowal
1 rok temu
Reply to  mławianka

No i wiadomo, dlaczego nie wybudowano tam obwodnicy północnej, która była tam planowana wiele lat, i dlaczego Al. Marszałkowska z ograniczeniem tonażu do 5 ton.

xawery
xawery
1 rok temu
Reply to  mławianka

mławianka nasz Burmistrz miał dobrych nauczycieli!!!! poprzedników, ktorzy zasiadali na tych fotelach, najlepiej opisał to jeden z mieszkańców że to już historia, TAK HISTORIA, tylko że z niej wyciągniętą nie właściwe wnioski, i mieszkańcy postawili ponownie na ludzi którzy cały czas nam przypominają o tej historii, a mimo że my caly czas o tej historii pamiętamy, to co 4 lata wybieramy tych którzy z tą historią są na bakier— ??????

EMERYT
EMERYT
1 rok temu

Kamil wygrasz z nimi.MASZ POPARCIE MIESZKAŃCÓW.

MŁAWIAK
MŁAWIAK
1 rok temu

CO TO PRYWATNE MIASTO DWÓCH SPORTOWCÓW? POWIADOMIĆ CBA W MŁAWIE ŚMIERDZI.

Abc
Abc
1 rok temu
Reply to  MŁAWIAK

A będzie śmierdzieć jeszcze bardziej kiedy juz pobuduje swoją wymarzoną spalarnię śmieci!!!

Agnes
Agnes
1 rok temu

Referendum jedyna alternatywa dla tego miasta, pan K. spokojnie spadnie na 4 łapy nie wiadomo czy już nie ma ugadanej cieplej posady u chińskich „ sprzymierzeńców” naszego miasta. Dlatego zjednoczmy się i pokażmy mu czerwona kartkę, jemu i jego radzie bo nie wiadomo do czego się posuną żeby „ pan” plusowal u „ prywaciarzy”

Panie Burchacki mam nadzieje ze wystartujesz w wyborach i wyprowadzisz nasze miasto na prostą.

Zzn
Zzn
1 rok temu

Wuefiści to nie ekonomiści więc od matematyki są daleko. Burmistrz jak i jego zastępca powinni odejść z Urzędu Miasta i zająć się tym co potrafią. Być może tam odniosą sukcesy bo tu są same porażki.

Pioter
Pioter
1 rok temu
Reply to  Zzn

Tam też były porażki, zastępca odzwierciedla kompetencje z ligą w jakiej grali. Trzecia liga.

Jatek
Jatek
1 rok temu

Kowalewski jest już ostatnia kadecje – więc spalarnia śmieci albo teraz albo nigdy.
Żeby nie pisowska ustawa która zwali w końcu go ze stołka to by wam rządził dożywotnio. A wy zamiast zmieniać burmistrza to tylko się gryziecie ze sobą a takie LG. Novago mają jak w raju. Jedni mają monopol na pracowników drudzy na oczyszczanie.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Jatek

J3eszcze może być jedną kadencję zgodnie z pisowską ustawą.

Antykowal
Antykowal
1 rok temu

Mławianie, nie psioczcie na siebie nawzajem, nie śledźcie sąsiadów, bo władzy miejskiej tylko o to chodzi. Lepiej się skonsolidować i ruszać do referendum. Przecież wszyscy się zgadzamy, że kilkadziesiąt złotych za 2-3 worki na miesiąc, to bandyterka, urządzana w świetle prawa.
Wyborcy Kowalewskiego, czy już wiecie, kto naprawdę rządzi Mławą? A wiecie o jaki scenariusz chodzi?
Zgódźcie się na spalarnię, to będziecie mieli tańsze śmieci !!! Zapamiętajcie to!

Tak!
Tak!
1 rok temu
Reply to  Antykowal

Dokładnie, chodzi o zgodę na spalarnie, wtedy Mława będzie miała taniej ale dodatkowy smród trzeba tez brać pod uwagę. Chyba z kurników i wipaszu już i tak mamy dosyć tych smrodów codziennych.

trol
trol
1 rok temu
Reply to  Tak!

co wy gadacie z tym referendum . przecież tą władzę ktoś wybrał . Mam taki pomysł niech więcej za śmieci płacą Ci co dali mandat zaufania radnym i Burmistrzowi . A reszta po staremu .

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  trol

Ciekawe jak to sprawdzisz, trolu 😀 – nie bądź śmieszny.

krys
krys
1 rok temu
Reply to  Antykowal

przecież kilka lat temu mieszkańcy protestowali przeciw spalarni, a należało ja jak najszybciej uruchomić.W niektórych miastach np. Poznaniu jest w mieście,nie ma zapachów.

Olo
Olo
1 rok temu
Reply to  krys

Nie o zapachy chodzi. Spalarnia działa na zasadzie spalenia czegoś w wysokich temperaturach, gdzie teoretycznie wszystko powinno się spalić nie pozostawiając żadnych substancji trujących. Właśnie dlatego, takie spalarnie spalające teoretycznie wszystko, zawsze zanieczyszczają środowisko. Są doniesienia o zwiększonej zachorowalności na nowotwory w ich pobliżu, co ze zwiększoną ilością azotanów z okolicznych ferm, da ciekawą dawkę inicjującą takie zjawiska medyczne.

NIE_dla_SPALARNI_w_MŁAWIE
NIE_dla_SPALARNI_w_MŁAWIE
1 rok temu
Reply to  Olo

Dokładnie Olo, dodam, że proces spalania przecież NIE NISZCZY MATERII! Zmienia jedynie jej postać i skład chemiczny, z opadów powstaje silnie toksyczny m.in popiół i żużel. Czytałam, że przeciętnie na jedną tonę spalonych odpadów przypada ponad 300 kilogramów pozostałości stałych. Naturalnie, że niebezpieczne odpady będą wymagać specjalnego składowiska, zwykle się je betonuje albo przeprowadza proces zeszklenia. Oczywiście podnosi to koszty spalania i nie prowadzi znacznie do zmniejszenia rosnącej góry odpadów. Spalarnia to będzie potężny biznes, to będą ciągle dostawy nowych ton śmieci z różnych zakątków Polski, może też z zagranicy. Biznes musi się opłacać. Zastanówcie się, czemu miasto chce spalarni? Kto może na tym zyskać? Ciekawostka, która na pewno ucieszy lokalny przemysł kurnikarski, w jednym z raportów dotyczących wpływu spalarni na środowisko, jest info o skażeniu jaj i mleka w promieniu parku km od spalarni. Jak można się domyślić, owe jaja nie nadawały się do spożycia… Moim zdaniem również branża deweloperska, nie powinna się cieszyć z wizji takiego rozwiązania w okolicach Mławy. Obecnie panuje trend na ekologię w życiu codziennym, coraz bardziej zwracamy uwagę, na to co jemy, co kupujemy, gdzie wybierzemy miejsce do życia. Kto świadomie będzie chciał zamieszkać w mieście, gdzie funkcjonuje spalarnia śmieci?

january
january
1 rok temu

Bardzo dobrze że są odważni ludzie którzy nie boją się zaprotestować , przeciw idiotycznej decyzji.

Hanka
Hanka
1 rok temu

Do Zenon; Tak, można sprawdzić. Przeczytajcie artykuł „N[wymoderowano]” o przyjeżdżających do pracy i odbywających kwarantannę obywatelach Ukrainy -muszą podać adres…

Marysia
Marysia
1 rok temu

nawet pod Warszawą w wielu miastach płaca mniej za śmieci

czezary
czezary
1 rok temu

Te zestawienia z tabelek to rozumiem uwzględniają ceny we wszystkich tych miejscowościach już po nowych przetargach?? Czy jest to zestawienie cen z Mławy które będzie obowiązywało od 1.07 i cen z pozostałych miast obowiązujących obecnie?? Proszę o wyjaśnienie bo jeśli są to ceny obowiązujące obecnie to przy Mławie powinno być 19 zł. Ale może się mylę i dziennikarz wykazał się rzetelnością w artykule.

Zenon
Zenon
1 rok temu

Nie żyjemy w średniowieczu, wszystko da się policzyć! Mamy straż miejską , która kontrolować posesje potrafi , śmieci zmierzyć , zważyć też można. Panom składającym odwołanie- dzięki wielkie !

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Zenon

Tak… odnośnie mierzenia i ważenia śmieci, to żeby nie skończyło się na większym ich wywożeniu do lasu.
Jak ktoś już pisał, o ile jest możliwe od strony prawnej, to dobrze by było, żeby UM dodawał do publicznej wiadomości adresy nieruchomości i ilość osób zgłoszonych (zadeklarowanych) z danej nieruchomości do opłat za śmieci. Myślę, że wtedy sąsiad sąsiadem by się zainteresował i nie byłoby tak wielkiego kombinowania jak jest obecnie.
Przy 30.000 osób zgłoszonych do odbioru śmieci wychodzi stawka 33zł od osoby, a doliczyć do tego wynajmujących stawka zmniejszy się do poniżej 30zł, Tylko trzeba chęci ze strony UM, Straży Miejskiej do zajęcia się pracą, a nie spisywanie danych z deklaracji.

Straż Miejską mamy, ale jak widać najlepsza jest do wożenia swoich 4 liter autami.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  Zenon

Zenon, zapoznaj sie z wyliczankami , „SPECJALISTY” od pilki, noznej i siatki ZEJERA, AZ DZIW CZLOWIEKA BIERZE, JAK SZYBKO ZROBIL SIE SPECJALISTA OD SMIECI.

Olek
Olek
1 rok temu

Nie składajcie skarg bo one nic nie dadzą, potrzebne osoby które zainicjują referendum w sprawie odwołania wspaniałych 16 radnych i cudownego burmistrza razem z jego zastępcami. Tylko te rozwiązanie coś zmieni, żadne skragi nie pomogą.

PPP
PPP
1 rok temu

Dziękujemy, panowie! Jak to miło, że nie wszystko stracone.

XYZ
XYZ
1 rok temu

Wiec widzicie moi mili tak to jest jak do rzadzenia wybierze sie debili tak rzadzic beda pelna gębą az duzo siana zadobedą a jak sie nachłapia to odpowiednio podziekuja i mieszkancom w twarz napluja cenny wywinduja i dalej zerowac beda az znowu cos zdobeda i tak w kolko od lat wielu rzadza a jest ich wielu i kazdy napasiony chce byc wiec podwyzki na radzie myk myk myk i juz temat ulozony mieszkaniec pograzony i niech placi bo jest za co i dla kogo i na co. Czy z druzyny łysego czy z PiSu zasranego najlepiej sie dogadac i sciagac od czlowieka szarego bo od kogo by tu wziasc sobie przeciez nie wypada bo to idei zdrada(marszalek senatu ideę cytowal). Niech teraz samorzadowcy z Mlawy popracuja troche za darmo (dla idei)a pieniadze sie znajda i smieci tansze beda i niech skoncza te uklady bo sa smiecmi od zdrady. Taki mlawskiego samorzadowca los jak sie gdzies posade dostanie to zaczyna sie charapczywe branie i kombinowanie. Malo wam etatow w radzie zasiadania w spolkach pracowania to wziasc sie za prace u prywaciaza i zobaczysz samorzadowcu i urzedniku jak dostaniesz pensje najnizsza i powiesz to do kitu.

mieszkaniec
mieszkaniec
1 rok temu

Spółdzielnia „ZAWKRZE” nigdy w swojej historii nie wywieszała informacji o indywidualnych zaległościach czynszowych… , bo zna przepisy! Proszę nie wprowadzać czytelników w błąd udowadniając swoją prymitywną wiedzę!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec

Wywieszała, pamiętam to jak dziś. Było to dawno, bodajże lata 80-te, Listy wisiały na tablicy ogłoszeń na klatkach schodowych. Dotyczyło to mieszkańców danej klatki schodowej.

sąsiad
sąsiad
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec

proszę nie porównywać oszukaństwa i cwaniactwa do zaległości czynszowych ( tu są różne sytuacje losowe i na pewno nie każdy chciałby się w niej znaleźć z takiej czy innej sytuacji ) tu piszemy o tym aby poinformować, ile zostało pod każdym adresem zgłoszonych osób – uważam, że jeśli osoby zgłosiły uczciwie to nie będą miały z tym problemu – za i wstydzić będą się tylko Ci którzy oszukują i kręcą i będą powoływać się na RODO. Takie jest moje zdanie.

Alina
Alina
1 rok temu

Mława ma nieporadny i ograniczony SAMORZĄD. Skoro są tak nieporadni i ograniczeni , że nie potrafią określić prawidłowej ilości odpadów to niech robią to co potrafią – wykładają towar na półki sklepowe, grabią liście …., nie ma ludzi niezastąpionych. Brawo – KAMIL PRZYBYSZEWSKI, brawo – ZBIGNIEW RUSZKOWSKI !!!!!!!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Proponuję wywiesić listę na tablicach informacyjnych i udostępnić na portalach społecznościowych dane z adresem i z liczbą zgłoszonych osób do opłat za śmieci i w tedy zobaczymy kto tak naprawdę płaci za śmieci a kto nie. Wtedy wykluczylibyśmy cwaniactwo i niepłacenie za śmieci. W ten sposób zyskalibyśmy większą liczbę zgłoszonych osób adekwatną do stanu faktycznego i w tedy śmieci byłyby tańsze i w końcu byłoby sprawiedliwie i nikt nie płaciłby za czyjeś śmieci tylko swoje. I nie trzeba by było szukać innego sposobu naliczania za śmieci.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie można tego zrobić – ochrona danych osobowych. Nie wolno było takich rzeczy robić jeszcze zanim weszło RODO. Pamiętam jak SM Zawkrze coś takiego robiła na klatkach schodowych i wywieszała listy lokatorów zalegających z czynszem – było to bezprawne.

UM może sprawdzać ilość osób zamieszkujących daną nieruchomość. Mieszkańcy mogą pisać donosy na swoich nieuczciwych sąsiadów. Każdy wie o swoich sąsiadach, którzy wynajmują mieszkania czy też pokoje…

Jan
Jan
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Jeśli będzie podany wyłącznie adres to nie podlega to ochronie danych.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Jan

Niestety ale podlega, bo można w taki sposób zidentyfikować dana osobę np przez sąsiada. Ostatnio Główny Inspektor Danych Osobowych stwierdził że nr rejestracyjny samochodu to dane osobowe

sąsiad
sąsiad
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Dodam, że jestem za 😉 sytuacje ile zostało zgłoszonych osób wychodziły już przy roznoszeniu maseczek sam byłem świadkiem kiedy Pani z UM roznosiła maseczki a sąsiadka krzyczy, że u niej są 4 osoby a ona dostała tylko 2 szt., po czym Pani przekazała informację, że dają tyle maseczek ile zostało zgłoszonych osób do płacenia za śmieci 😉 co wy na to? okazuję się, że ja muszę płacić za „NIĄ” Te rozwiązanie powyżej przedstawione przez MIESZKAŃCA byłoby najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem. Opłata za śmieci obliczana na podstawie zużytej wody też nie przyniesie oczekiwanych rezultatów ponieważ znów znajdą się tacy, którzy będą kombinować z metrami wody 😉 i znów będzie ciężko pokryć koszty przetargu a co za tym pójdzie kolejne podwyżki ponieważ ktoś będzie musiał zapłać wymaganą Kwotę i znów jedni będą się cieszyć a drudzy będą za nich płacić ;-(

Abc
Abc
1 rok temu
Reply to  sąsiad

A te maseczki, to straszne dziadostwo

Iza
Iza
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Która ustawa to określa???
Zapoznajcie się z ustawą i jej wariantami i dopiero komentujcie.
To ustawodawca daje warianty, nie mieszkańcy.
Warianty są 4. Tylko poczytajcie.

snikers
snikers
1 rok temu
Reply to  Iza

Hę? o jakiej ustawie piszesz Izuniu, o jakich 4 wariantach, co? – podaj link.

Iza
Iza
1 rok temu
Reply to  snikers

Ustawa z dnia 13 września 1996 r.
o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
Poczytaj od A do z

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Iza

Ustawa podaje warianty naliczania, ale dobrym obyczajem samorządu byłoby uzgodnienie wariantu naliczania opłaty za śmieci. z mieszkańcami
Ostatnio kilka samorządów przejechało się na wariancie z wodą. Zobaczymy czy Mława do nich nie dołączy.

mławianka
mławianka
1 rok temu

Bardzo dobrze się stało, tylko czy do mławian popierających burmistrza i jego komitet w ostatnich wyborach, coś dotrze w końcu???

Burmistrz lubi gwiazdorzyć i gwiazdorzy. Jemu na Mławie nie zależy, zależy mu tylko na własnej kieszeni.

Ślepota mławian jest ewidentna na poczynania naszego władcy tak samo ewidentna jak ślepota Polaków na poczynania PIS.

Edward
Edward
1 rok temu

Ja się dziwię, że nie było prób kupna co-dziennika 🙂 hahaha

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Edward

Burmistrzowi wystarczy jeden portal lokalny i ten UM do siania swojej propagandy. Dodatkowo ma przecież jeszcze radio 7 i tam się produkuje. Ma też telewizję Mazury, w której ma wywiady.

ross
ross
1 rok temu
Reply to  Edward

A kto to może wiedzieć czy nie było?

Ohoho
Ohoho
1 rok temu

Słyszeliście podobno pis rozpada sie w mławie … ojej nędza

rtyrey
rtyrey
1 rok temu
Reply to  Ohoho

Komunistyczny bełkot

Zorza
Zorza
1 rok temu
Reply to  Ohoho

Taki PiS to niech się rozpada i wstydu nie przynosi. Kazdy aby myśli o sobie i korzysciach dla siebie.

Jurek
Jurek
1 rok temu
Reply to  Ohoho

Co do PIS to straciłem szacunek dla radnego Pola uważałem go za innego człowieka. Ale swoim głosowaniem pokazał gdzie ma mieszkańców Mławy jak zresztą reszta radnych z PIS tylko jeden się wstrzymał.

Lejla
Lejla
1 rok temu
Reply to  Jurek

Łukasik jak głosował. Chyba za skoro został mlawianinem roku…hihihihi

Mieszkanka Mławy
Mieszkanka Mławy
1 rok temu

Brawo Panowie

Realny gość
Realny gość
1 rok temu

Brawo Zbyszek. Deklasujesz pod względem aktywności i odwagi nie jakiego Kielbinskiego i mlawianina roku Łukasik. Za co dostał mlawianina roku?

dziadek z bliska
dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  Realny gość

Realny gość—zadałeś pytanie więc ci odpowiadam — Pan ŁUKASIK, to znana postać w Mławie— to przecie KOMBATANT SOLIDARNOŚCI—PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU, który już za życia doczekał się pomnika —- który stoi przy ul SKONIECKIEGO , a że zarósł krzewami, nic nie szkodzi pisano na portalu że ten Pan stara się zaadoptować ten budynek, na cel społeczne dla KOMBATNTÓW, no a już Pan KIEŁBIŃSKI TO TAKŻE ZNANA POSTAĆ, szef mławskiego PIS, no i znany jest z tego że jest DYREKTOREM L.O. Ma Pan rację że obydwaj Panowie, deklasują tych aparatczyków, pod względem aktywności—dziwnym wydaje się fakt że tacy ludzie nie zasiadają w RADZIE MIASTA MŁAWY.==== a to moje pytanie do mieszkańców miasta MŁAWY—- DLACZEGO.!!!!!! i taka jest mławska rzeczywistość !!!!

153
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x