Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Rodzice będą sobie sami dezynfekować miejski plac zabaw?


Pisaliśmy wczoraj o tym, że niektóre samorządy zdecydowały się otworzyć place zabaw, podczas gdy mławskie pozostają zamknięte. Wczoraj po południu urząd miasta na swojej stronie zamieścił notkę w tej sprawie. Brzmi jednak ona nieco kuriozalnie.


Place zabaw w Mławie nadal są nieczynne – z ich otwarciem wstrzymujemy się do momentu opublikowania przez służby sanitarne wytycznych wskazujących, kto ma sprawować pieczę sanitarną (dezynfekować elementy infrastruktury) na obiektach: rodzice korzystających z placów zabaw dzieci czy właściciel obiektów – napisał urząd miasta.

Zapewne nie ma nic kuriozalnego w tym, że ratusz czeka na wytyczne GIS, choć inne samorządy jakoś sobie bez nich to zorganizowały i uruchomiły miejską infrastrukturę. Ciekawostką naprawdę wartą uwagi, jest sformułowanie, że to rodzice mieliby dezynfekować miejskie place zabaw. Ratusz nie wytłumaczył przy tym, skąd taką interpretację zaczerpnął, a szkoda.

To jednak nie jest taka bezpieczna ścieżka rozumowania. A co jeżeli rodzice sami dojdą do wniosku, że w takim razie taki urząd nie jest im do niczego potrzebny?

Zobacz także: „Kiedy zostaną otwarte place zabaw?”

JK   

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
Kasia
2 lata temu

No żesz kurna… rodzice maja dezynfekowac plac zabaw, no ludzie czy w tym urzędzie miasta jest chodz jedna myslaca osoba? Czy wszyscy juz tylko myślą o wlasnych tyłkach i stołkach?! Moze niedlugo trawę w parku beda kosic mieszkańcy? Bo jesli chcemy korzystac z parku powinniśmy dbac sami? Chyba logiczne jest to ze o to wszystko ma zadbac zarządza obiektu, no ale coz nasze miasto ma kasę na dwoch zastepcow burmistrza a na bezpieczeństwo mieszkanców juz nie koniecznie musi wystarczyć… wstyd normalnie…

poland
poland
2 lata temu

Wesoły RZĄD jak zwykle poluzował, ale ustaleń sanitarnych do tej pory nie ma. Znając życie, gdyby obowiązek dezynfekcji spoczął wyłącznie na rodzicach, zaraz się zaczną problemy. Jedni będą dezynfekować przesadnie, inni nie będą dezynfekować wcale. Zaraz ktoś spryska urządzenie jakimś żrącym środkiem i dzieci sobie tyłki poparzą.

Kasia
Kasia
2 lata temu
Reply to  poland

Tego właśnie nie rozumiem. Skoro chyba w kwietniu GIS wydał samorządom wytyczne dotyczące odkażania przestrzeni publicznych w miastach typu: przystanki autobusowe, miejsca przy szpitalach czy zakładach pracy, czyli tam gdzie się ludzie gromadzą, to na logikę place zabaw również powinny być regularnie odkażane. Tym bardziej, że wprowadzili taki obowiązek na placach zabaw w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych.

bigos
bigos
2 lata temu

A ja napiszę tak. URząd miasta ma dezynfekcję póki co gdzieś, bo na razie w Mławie panuje względny spokój. Do tej pory jedno potwierdzone zakażenie i ludzie nie panikują. No ale spójrzmy prawdzie w oczy, starczy, że korona wedrze się do któregoś większego zakładu pracy, typu LG czy Wipasz. Wtedy firmy i całe miasto znajdzie się w naprawdę w nieciekawej sytuacji. A jak informuje sanepid do Mławy wciąż napływają do pracy ludzie z zagranicy. Bańka w końcu pęknie.

Ewa
Ewa
2 lata temu

I jeszcze jedno. Pomyślcie, jaki sens żeby miasto dezynfekowalo plac np 2 razy dziennie?Xajmy na to, że na placu jest 6 dzieci. 1 z nich – Jaś ma koronowirusa. Wiadomo, jak to dziecko. Palce w buzi, kaszle itd, itp. Tu się buja, tu kręci. Za nim bawi się Małgosia. Dotyka tego samego, później pociera oczka, usta. Co mi w takiej sytuacji da dezynfekcja przez miasto? A gówno da. Bo trzeba pk swoich dzieciach dezynfekowac samemu. Za każdym razem.

xyz
xyz
2 lata temu
Reply to  Ewa

Miasto ma dezynfekować, żeby mieć pewność, że zabije zarazki. Jeśli ktoś dezynfekuje przed zabawą swojego dziecka to super, uważam że tak się powinno, ale jednocześnie trzeba założyć, że 80% osób nie zdezynfekuje wcale. Przy dezynfekcji przez miasto 2x dziennie, zarażony Jaś, który bawił się w poniedziałek późnym popołudniem nie zarazi Stasia, który bawił się we wtorek rano. To jest jakieś minimum, które moim zdaniem musi być.

żaba
żaba
2 lata temu

Może nie ma odgórnych wytycznych (jeszcze), ale uważam, że o podstawową codzienną dezynfekcję takich miejsc jak np. ławki w parku, przystanki autobusowe czy place zabaw w parku powinno zadbać miasto. W końcu bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców powinno być dla władz priorytetem. Owszem nie zaszkodzi, gdy rodzice na własną rękę będą dbać o odkażanie, no ale ludzie kochani, jak mama z dzieckiem technicznie może odkazić np. całą zjeżdżalnie?

Xyz
Xyz
2 lata temu
Reply to  żaba

Jak nie może odkazic to nie puszcza dzieciaka i tyle. W czym problem?

żaba
żaba
2 lata temu
Reply to  Xyz

Haha, wierzysz w to? Masz takie zaufanie do mieszkańców 🙂 ? Idzie lato. Na placach zabaw będą tłumy. Dużo ludzi w tej chwili uważa, że już epidemia się skończyła, ale są też szacunki, że do końca roku zakażonych będzie w Polsce ze 2 miliony. Czy nie warto, żeby miasto się zainteresowało bezpieczeństwem mieszkańców? Swoim również.

Ciachanów
Ciachanów
2 lata temu

Jeśli zarządca nie będzie przeprowadzał dezynfekcji niech spodziewa się odpowiedzialności prawnej. To tyle…

Już to widzę
Już to widzę
2 lata temu
Reply to  Ciachanów

Hahahaa! Aaaahahahahaha! Jasne…

Ewa
Ewa
2 lata temu

Przecież wszędzie mówią, że rodzic ma dezynfekowac dana zabawkę przed użyciem przez dziecko to skąd takie zdziwienie drogi codzienniku? I to chyba oczywiste że to rodzice powinni sobie radzić a nie miasto. Kto chce na plac zabaw niech dezybfekuje sobie a kto mądrzejszy ten nie pójdzie i tyle.

xyz
xyz
2 lata temu
Reply to  Ewa

Część rodziców i tak będzie samemu dezynfekować. Ale jeśli komuś nie zależy albo nie wierzy w epidemię, to nie będzie dezynfekował i wtedy potencjalnie dużo dzieci może się zarazić, gdyby koronawirus dotarł do Mławy. Lepiej, gdyby jednak ratusz przeprowadzał dezynfekcję placu zabaw np. 2x dziennie, bo robi się ciepło i będzie tam przebywało dużo dzieci. Spora część rodziców nie będzie raczej zainteresowana wycieraniem sprzętów, a na zjeżdżalniach, gdzie dzieci zjeżdżają jedno po drugim, dezynfekowanie po każdym dziecku jest ciężko wykonalne.

Beata
Beata
2 lata temu
Reply to  Ewa

Miejskie place zabaw to jedna z bardzo nielicznych atrakcji dla dzieci w naszym mieście. To oczywiste, że miasto powinno się zająć ich dezynfekcją. Może przegląd techniczny placu rodzice też powinni organizować we własnym zakresie? Dla mnie to jakiś absurd. Widocznie kasa jest pusta, jeżeli nie ma pieniędzy na tak podstawowe kwestie. Najwyższy czas chyba zmienić władze. Obecnie w Mławie nie mamy problemu z koronawirusem, ale pamiętajmy że nasze dzieci mogą zarazić koronawirusem część społeczeństwa i takie egoistyczne podejście jakie prezentuje pani Ewa może się obrócić przeciwko niej.

Ewa
Ewa
2 lata temu
Reply to  Beata

Pani Beato jeśli ma Pani dzieci to zadba Pani o to żeby zdezynfekować zabawki na których Pani dziecko będzie chciało się bawić. Nie da się zdezynfekować zjeżdżalni to nie puszczamy tam dziecka. Proste. I tak, jest mamą trójki dzieci. I uważam, że każdy rodzic powinien zadbac o swoje dzieci i ich bezpieczeństwo. To że miasto zdezynfekowalo by 1 czy 2 razy dziennie plac i tak by nic nie dało. Trzeba przeprowadzać dezynfekcje po każdym dziecku. Więc niech zajmą się tym rodzice. Plyn do dezynfekcji majątku nie kosztuje i nie waży tony.Trzeba nosić ze sobą i tyle. Patrzycie tylko żeby wam dali wszystko i za was zrobili. A samemu coś zrobić ciężko.

Ewa
Ewa
2 lata temu
Reply to  Beata

A i Psni Beato, fakt mam egoistyczne podejście bo głęboko w d… pie mam Twoje czy innych dzieci. Obchodzą mnie tylko moje dzieci i ich bezpieczeństwo.Nie często chodzimy na mlawskie place zabaw, bo nie ukrywajmy są beznadziejne. Żeby się pobujać trzeba stać w kolejce bo tylko 1 huśtawka. Śmiech na sali. Wolimy tzw „nieplac zabaw” (polecam). No ale jeśli dzieci będą chciały iść na miejski plac zabaw to będę potrafiła zdezynfekować daną zabawkę przed jej użyciem. Nie będę czekała aż ktos z ratusza to zrobi.

Beata
Beata
2 lata temu
Reply to  Ewa

Moje dzieci bawią się obok mnie, zapewniam że nie przebywają w żadnej części Pani ciała. Nie wiem skąd taki wniosek. Proszę zatem samodzielnie prowadzić dezynfekcję, ale to nie zdejmuje odpowiedzialności z władz miasta.

inka
inka
2 lata temu
Reply to  Ewa

Chyba dzieci nie masz

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x