Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uzyskanie pożyczki w ramach tarczy antykryzysowej jest praktycznie niemożliwe?


Ruszyła pomoc dla mikroprzedsiębiorców w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. Dla tych małych firm (zatrudniających do 10 pracowników) udzielana jest pożyczka w wysokości do 5 tys. zł na wsparcie bieżącej działalności, która może być umorzona po 3 miesiącach, pod jednym warunkiem. Według jednej z naszych czytelniczek uzyskanie pożyczki w mławskim urzędzie pracy jest praktycznie niemożliwe. Dlaczego?

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


„Proszę o zainteresowane się absurdem do jakiego dochodzi w urzędzie pracy w Mławie. Uzyskanie pożyczki 5 tyś w ramach tarczy antykryzysowej jest praktycznie niemożliwe, bowiem urząd życzy sobie dokumenty, które nie są nigdzie dostępne jak i złożenie od razu przy wniosku o pożyczkę, wniosku o umorzenie(kuriozalne, ponieważ we wniosku o umorzenie składa się oświadczenia 3 miesiące do przodu pod rygorem odpowiedzialności prawnej oraz potrzebne są informacje, które nie są znane na moment składania wniosku – jak np. dzień udzielenia pożyczki)

Brak kompletu złożonych dokumentów skutkuje odrzuceniem wniosku bez rozpatrzenia co doprowadzi do tego,że osoby, które już złożyły wnioski będą od razu skreśleni i nikt z tej pomocy nie skorzysta. Takiej sytuacji nie ma w żadnym innym urzędzie, a przynajmniej w komunikatach” – takiej treści wiadomość otrzymaliśmy od czytelniczki.

Z wyjaśnień uzyskanych w Powiatowym Urzędzie pracy wynika, że zainteresowany przedsiębiorca, aby ubiegać się o niskooprocentowaną pożyczkę z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców musi wypełnić (i załączyć) 3 formularze

– wniosek o udzielenie pożyczki

– umowa pożyczki (6 stron)

– formularz pomocy publicznej

Jak informuje urząd wszystkie formularze są dostępne na stronie mlawa.praca.gov.pl pod linkiem https://mlawa.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza.

Ważne jest, aby – jak zapewnia PUP – proste do wypełnienia formularze wypełnić bezbłędnie. Błędy formalne w wypełnionym formularzu powodują odrzucenie wniosku, wówczas wnioskodawca otrzymuje z PUP pismo ze wskazaniem popełnionego błędu. Nie wyklucza to jednak mikroprzedsiębiorcy  od poprawienia błędu i ponownego złożenia formularzy.

Na wniosek przedsiębiorcy pożyczka może być umorzona po trzech miesiącach pod warunkiem nie zmniejszenia stanu zatrudnienia. Wnioski można składać drogą elektroniczną (tu wymagany jest podpis kwalifikowany), drogą pocztową lub tradycyjnie poprzez złożenie w biurze podawczym PUP.

JK


Zobacz także…

Pierwsze 4 umowy podpisane. Tylko w ciągu jednego tygodnia wpłynęły 144 wnioski

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Przedsiębiorca
Przedsiębiorca
1 rok temu

Nasz Urzad pracy działa na zasadzie ,masz znajomosci otrzymasz pomoc ,w innym wypadku potraktują Cię indywidualnie i zawsze znajda jakieś uzasadnienie aby odrzucić wniosek.

TO==JA
TO==JA
1 rok temu

I co Pan na TO==panie Dyrektorze ŻERAŃSKI,?????===JAK WYŻEJ PYTA MŁAWSKI PRZEDSIĘBIORCA.

Radzę się zdiagnozować.
Radzę się zdiagnozować.
1 rok temu

Ale bzdura… Osobiście z nikim sie nie znam z Urzędu Pracy w Mławie, a skorzystałem z pomocy. Zostałem obsłużony tak, że życzę sobie i wszystkim, żeby taka obsługa była w każdym urzędzie. Przestańcie z góry traktować ludzi pracujących w biurach, wtedy wszystko stanie się prostsze.

Ekonom
Ekonom
1 rok temu

Czyli jak się okaże, ze nikt tej pomocy nie potrzebuje, to należy natychmiast podnieść podatki od powierzchni handlowej, wszystkim małym przedsiębiorcom w Mławie. Urzędzie Miasta, do dzieła!!! Panie i Panowi Radni podnieście podatki!!! W Mławie handel kwitnie!!!

Wuzetka
Wuzetka
1 rok temu

Bo chodzi o to, że w teorii pomoc jest ale taka by prakryce prawie nikt nie skorzystał.

Pan Kleks
Pan Kleks
1 rok temu
Reply to  Wuzetka

Obstawiałbym raczej, że to ludzie mają problem z wypełnieniem nawet prostych wniosków. Niestety taki mamy poziom intelektualny społeczeństwa.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Pan Kleks

Może dokładniej zapoznaj się z przepisami, a dopiero później się wypowiadaj.
Nie znasz tematu, nie znasz zasad, nie znasz przepisów, to lepiej zamilknij i posłuchaj co mają na ten temat do powiedzenia przedsiębiorcy.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  Pan Kleks

No proszę uczony sie znalazl, a wyglada to tak ZE UCZYL MARCIN MARCINA, A SAM GLUPI JAK Św######a

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x