Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pierwsze 4 umowy podpisane. Tylko w ciągu jednego tygodnia wpłynęły 144 wnioski


Powiatowy Urząd Pracy w Mławie otrzymał 20 mln złotych na różne formy wsparcia dla mławskich przedsiębiorców w związku z epidemią koronawirusa. Już w ciągu pierwszego tygodnia przyjmowania wniosków o udzielenie pożyczek mikroprzedsiębiorcom do urzędu wpłynęły 144 wnioski. Podpisane zostały 4 pierwsze umowy.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Otrzymane przez urząd pieniądze, zostaną przeznaczone na dofinansowywanie dla przedsiębiorców części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19, dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19, udzielanie jednorazowych pożyczek na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy.

– W urzędzie powołaliśmy specjalny kilkuosobowy zespół do obsługi wpływających wniosków od mikroprzedsiębiorców. Wniosek i załączniki są proste, ważne jednak, by wypełnić je bez błędu. Spośród tych co wpłynęły, odrzuciliśmy 6 wniosków ze względów na braki formalne lub brak załączników. Nie wyklucza to jednak przedsiębiorcy od ponownego złożenia poprawnego wniosku. Już podpisaliśmy pierwsze 4 umowy, mikroprzedsiębiorcy w ciągu kilku dni powinni mieć już środki przelane na konto – mówi Witold Żerański, dyrektor PUP w Mławie.

Dyrektor PUP uspokaja też, że środków nie zabraknie. W przypadku wykorzystania 70% przyznanej kwoty wsparcia, można samorząd może składać wniosek o dodatkowe środki.

Z pożyczki mogą skorzystać prowadzący działalność przed 1 marca 2020 mikroprzedsiębiorcy – czyli zatrudniający średniorocznie mniej niż 10 pracowników oraz osiągający roczny obrót netto nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro.

Pożyczka przeznaczona ma być  na pokrycia bieżących kosztów prowadzenia tej działalności. Jej maksymalna kwota to 5 tys. zł, zaś jej oprocentowanie jest stałe i wynosi w skali roku 0,05 stopy redyskonta weksli przyjmowanych przez Narodowy Bank Polski.

Okres spłaty pożyczki nie może być dłuższy niż 12 miesięcy, z karencją w spłacie kapitału wraz z odsetkami przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia pożyczki. Na wniosek mikroprzedsiębiorcy pożyczkę i odsetki podlegają umorzeniu, pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia, nie zmniejszy stanu zatrudnienia w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy w stosunku do stanu zatrudnienia na dzień 29 lutego 2020 r.

Wniosek o pożyczkę mikroprzedsiębiorca składa do powiatowego urzędu pracy, właściwego ze względu na miejsce prowadzenia działalności gospodarczej, po ogłoszeniu naboru przez dyrektora powiatowego urzędu pracy. Wnioski powinny być wnoszone w postaci elektronicznej poprzez platformę Praca.gov.pl lub w postaci papierowej do urzędu.
Złożenie wniosku i umowy poprzez platformę Praca.gov.pl, po opatrzeniu ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym, pozwoli na obsługę sprawy bez konieczności wizyty w powiatowym urzędem pracy i znacznie przyśpieszy otrzymanie pożyczki.

Szczegółowe informacje i formularze można znaleźć na stronie PUP pod tym linkiem.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Przedsiębiorca
Przedsiębiorca
1 rok temu

To gratuluję wydajności. Kilkuosobowy zespół i 4 umowy. Szacun

TO==JA
TO==JA
1 rok temu

Czy likwidacja tych wszystkich komentarzy, które pojawiły się pod tym tytułem==to jest odpowiedz PANA DYREKTORA ŻERAŃSKIEGO ????

TO=JA
TO=JA
1 rok temu
Reply to  TO==JA

PRZEPRASZAM POMYLEM TYTUŁY, INFIRMACJI, KOMENTARZE SA POD INNYM TEKSTEM.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x