Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pierwszy przypadek koronawirusa w Przasnyszu [aktualizacja]


Jak donosi portal infoprzasnysz.com w Przasnyszu potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa. Stwierdzono go u mieszkanki miasta.


Kobieta wczoraj otrzymała wynik pozytywny. Jej zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nie wymaga również hospitalizacji.

W powiecie przasnyskim aktualnie pod nadzorem epidemiologicznym znajdują się 102 osoby, natomiast 103 zostały objęte kwarantanna domową.

AKTUALIZACJA 5.04.2020 godz.18.45

Przasnyska „pacjentka zero” przyjechała do Przasnysza 27 marca autobusem z Warszawy. COVID-19 stwierdzono pozytywnym wynikiem testu 4 kwietnia. W związku z faktem, iż była pracownicą służby zdrowia, zaniepokojeniem mieszkańców Przasnysza oraz licznymi spekulacjami dyrektor szpitala im. dr. Wojciecha Oczko w Przasnyszu wystosował komunikat. Czytaj więcej TUTAJ…

 

źródło: www.infoprzasnysz.com


Zobacz także…

Uwaga! Poszukiwani pasażerowie podróżujący 27 marca z Warszawy do Przasnysza

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Media
Media
2 lata temu

Jej nie zagraża a ile osób zaraziła

Lola
Lola
2 lata temu

Moglibyście napisać jak doszło do zarażenia?

git
git
2 lata temu
Reply to  Lola

podobno pracowała w Warszawie, więc być może tam się zaraziła

srs
srs
2 lata temu
Reply to  Lola

Obawiam że jest to już poza możliwościami redakcji. Będziemy snuć domiemania jak zwykle. A fakt istotny to jest . Tak samo jak plotkują że na Mławie całą klatkę zamknęli w kwarantannie. :-O

srs
srs
2 lata temu
Reply to  srs

przeprosiny dla redakcji. jest to opisane na innym portalu . wniosek jest taki : wszystko co jest mówione o tym żeby siedzieć w domu ma sens . Kobieta jeździła do Wawy. Nie wiem na ile była świadoma i co było po drodze . Ale to że zakażają co nie mają objawów też jest faktem . Faktem jest też to że na forum przelała się fala hejtu czy słusznie tego też nie wiem . Powinniśmy jeszcze bardziej zewrzeć szyki i być czujnym. Cały czas sądzę że Mława z uwagi na swoją specyfikę duże zakłady pracy, duża migracji ludzi , położenie przy S7 może stać się miastem hekatomby . Czarna wizja . Ale pewnie się nie sprawdzi ;).

Ja 72
Ja 72
2 lata temu
Reply to  srs

Jakbyśmy mieli być miastem hekatomby to już by tak było. A tymczasem w Mławie nie ma żadnego przypadku. Jest jedynie w powiecie lub ewentualnie jeden z dwóch to mieszkaniec Mławy, nie pamiętam dokładnie. Nie przesadzaj bo np w Sierpcu już jest więcej przypadków niż u nas. Zobacz co się dzieje na południu kraju. Tak więc raczej się nie sprawdzi

srs
srs
2 lata temu
Reply to  Ja 72

Coś co jest niemożliwie równie dobrze też może się przydażyć. Taki nurt wyznaję. Masz rację w tym przypadku już wszytko jest pewne i przewidziane kwestia tylko cyfr i tyle. Przyjdzie i pójdzie.

Lola
Lola
2 lata temu
Reply to  Ja 72

Co za gadanie że jakby miało być źle to już by tak było?! A niby czemu sądzisz że w Mławie wirus się nie pomnoży? Niech tylko jakaś pielęgniarka która pracuje w Przasnyszu i w Mławie przywiezie ze sobą tego „gapowicza” do naszego szpitala, albo trafi się w LG i mamy pozamiatane!!! Takie myślenie że mnie to nie dotyczy i mi się nie przytrafi ( mam na myśli miasto oczywiscie)jest bardzo mylne, uwierz mi bo wiem coś o tym. Natomiast jeśli u nas nie będzie tej epidemii to pochylę się nisko i zagłosuję na Ciebie jeśli gdzieś będziesz kandydować!!!

Korona
Korona
2 lata temu
Reply to  Lola

YYyyyyy… no na to pytanie chyba tylko sam koronawirus byłby w stanie opowiedzieć. Na jednym z przasnyskich portali napisali, że pracowała w Warszawie.

srs
srs
2 lata temu
Reply to  Korona

sam wirus pewnie nie , ale już telefon tej Pani pewnie dużo. Dla tych mniej technicznych mogę powiedzieć że od tej strony istnieje technologia która może z dużą dokładnością ustalić jaka była aktywność tej Pani w terenie . Ale nie będzie użyta zapewne bo sprawa jest zbyt błacha. Dlatego będzie wywiad z sanepidu . Sanepid raportuje do centrali. A centrali analitycy robią swoją robotę .Rząd wydaje wtedy rozporządzenie . Następny krok jaki został to maski obowiązkowe i blokada miast .

fakt
fakt
2 lata temu
Reply to  srs

Pomysł ze śledzeniem dobry, ale ponieważ obowiązuje RODO, pani musiałaby wyrazić na to zgodę. Z tego co czytałem, chyba w Czechach pilotażowo wprowadzili inteligentną kwarantannę, ale też właśnie na zasadzie, że zakażony musi wyrazić najpierw zgodę na prześledzenie jego ruchu.

Incognito
Incognito
2 lata temu

Dużo zdrowia dla tej pani. Niech zdrowieje i żeby nie zaraziła innych.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x