Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ponad 300 foczek i morsów w Zalewie Ruda. Puchary dla Ciechanowa [fotorelacja]


Coraz więcej osób ma ochotę  hartować ciało poprzez morsowanie. Tegoroczny X Zlot Foczek i Morsów nad Zalewem Ruda sprawił, że do wody weszło 305 osób, to jest o 102 więcej niż w ubiegłym roku. Co prawda aura sprawiła, że w wodzie nie trzeba było wykuwać przerębla i morsowanie nie było ekstremalne, bo  przy obecnych temperaturach woda niektórym morsom wydawała się być ciepła, tak przynajmniej twierdzili.


We wczorajszym morsowaniu uczestniczyły grupy z zaprzyjaźnionych miast, m.in z Ciechanowa, Ostrołęki, a nawet tak odległych jak Sopot czy Kraków.  Jak się okazało najliczniejsza grupa morsów przyjechała z Ciechanowa i właśnie do nich trafił przechodni puchar Rady Powiatu Działdowskiego dla największej grupy morsującej. Ciechanowianie zgarnęli też puchar dla najstarszej Foczki i najstarszego Morsa. Najstarsza Foczka miała 71 lat, najstarszy mors 67, a najmłodszy Morsik 2 latka.

Zobacz fotorelację z wydarzenia.

JK

Zobacz także…

Początki były skromne. Teraz morsowanie bije rekordy popularności

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
35 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
2 lata temu

„Jeśli nie spełnił twoich oczekiwań nie obrażaj się, ponieważ to są twoje oczekiwania, a nie jego obietnice.”
Fridrich Hebbel

Mnietek
Mnietek
2 lata temu

W dniu 13 kwietnia w Niechłoninie odbędzie się spontaniczne spotkanie fanów motocykli.
Spotkanie odbędzie się bez fajerwerków na żywo w prasie, bez rozgłosu i sponsoringu urzędu gminy w Iłowie i starostwa w Działdowie. Bez sponsoringu nikogo, nawet straży pożarnej nie będzie, może policja na którą nikt nie zaprasza.
W programie msza święta i poświęcenie motocykli, zbiórka spontaniczna w kask motocyklisty dla chorego potrzebującego dziecka, przejażdżka po okolicznych wsiach.
Na koniec zlotu poczęstunek, grochówka, kiełbasa z grila przygotowana przez komitet rodzicielski w Niechłoninie, z którego zakupu pieniążki idą na utrzymanie szkoły.
Nawet nie chce mi się porównywać moczenia w zalewie.

Protazy
Protazy
2 lata temu

Jezu straż, policja – niezłe manewry 🙂

Panie Piotrze
Panie Piotrze
2 lata temu

Panie Piotrze a może w ramach rozgrzewki przed moczeniem, rozdać ekologiczne worki niech pozbierają śmieci, butelki na plaży pozostawione po lecie.
Przynajmniej będzie coś pożytecznego zrobione.

Do Pana Piotra
Do Pana Piotra
2 lata temu

Panie Piotrze, gdy zlot lub spotkanie organizują motocykliści, takie np.jak otwarcie i zamknięcie sezonu w Niechłoninie u ks. Darka, wówczas priorytetem jest zebranie, kwesta na rzecz chorego dziecka.
Ponadto posiłków nikt nie sponsoruje, co najwyżej można je na miejscu zakupić za pieniążki z własnej kieszeni.
Typowy spontan, bez mediów na 700 motocykli i cel jest charytatywny.
Sam zawoziłem zebrane kwoty dla potrzebującego.
Warto o tym pomyśleć,niż liczyć na sponsoring samorządowy.

Piotr Olszewski
Piotr Olszewski
2 lata temu

Bardzo serdecznie dziękuję foczkom i morsom za przybycie i udział w X Zlot FiM. Dziękuję Państwu kibicującym, towarzyszącym i wspierającym, szanownym gościom, służbom medycznym i porządkowym ( policji i straży pożarnej) zabezpieczającym zlot, sponsorom ( Starostwu Powiatowemu w Działdowie i Wójtowi gminy Iłowo – Osada). Gorąco dziękuję lokalnym mediom, za udział i profesjonalne przedstawienie przygotowań i fotorelacji z X Zlotu FiM Zalew Ruda 2020.
Dziękuję także krytykom za wszelkie uwagi i spostrzeżenia, które pozwolą nam na profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie I Ogólnopolskiego Śródlądowego Zlotu Foczek i Morsów Zalew Ruda 2021r.

Pozdrawiam mors Piotr

foczka
foczka
2 lata temu

Było za ciepło, było za wietrznie, było za tłoczno, było za mało, było za kolorowo, było za głośno, itp, i itd… przecież tak można „W kółko Macieju” pisać…. Pozdrawiam foczki morsów.

ostrożny
ostrożny
2 lata temu

Sprawdżcie jeszcze czy gleba jest nieskażona, czy czyste powierze i czy było słońce na nad głowami uczestników, czy zjedli zdrową żywność, czy koronawirusa czasem ktoś nie podrzucił, a może i ASF, czy tylko nie śmierdziało obornikiem, kurzyną, śmieciami, alkoholem , papierosami, spalinami… no i czy ktoś nie nasikał do wody żeby wszystkich zadowolić. Bo inaczej w przyszłym roku nie będzie I Ogólnopolskiego Śródlądowego Zlotu Foczek i |Morsów nad Zalewem Ruda…Sprawdźcie wszystko…. karty wędkarskie także bo to mogą być obce służby ……

Do ostrożny
Do ostrożny
2 lata temu
Reply to  ostrożny

Puściłeś poeto wodze fantazji 🙂
Wystarczy badanie wody przez sanepid dopuszczający ludzi do moczenia.

ortofraf
ortofraf
2 lata temu
Reply to  Do ostrożny

pseudo magister filologii?

Darek
Darek
2 lata temu

Pytanko Czy organizator moczenia zlecił sanepidowi badanie wody przed wpuszczeniem do niej ludzi?

Darek
Darek
2 lata temu

Służby sanitarne co roku apelują, by zwracać uwagę na aktualne ostrzeżenia i nie kąpać się w miejscach, w których tego zakazano.

Oficjalny sezon kąpielowy w Polsce trwa od 1 czerwca do 30 września (w tych ramach czasowych sezony kąpielowe dla poszczególnych kąpielisk rozpoczynają się i kończą).
Do 1 czerwca każdego roku organizator kąpieliska w porozumieniu z właściwym państwowym powiatowym lub państwowym granicznym inspektorem sanitarnym ustala harmonogram pobrania próbek wody z kąpieliska w sezonie.

Woda w kąpieliskach jest monitorowana pod kątem występowania przekroczeń zanieczyszczeń mikrobiologicznych (Escherichia coli, enterokoki) oraz obecności w wodzie zakwitu sinic (smugi, kożuch, piana), rozmnożenia się makroalg lub fitoplanktonu morskiego lub obecność innych zanieczyszczeń, takich jak materiały smoliste, szkło, tworzywa sztuczne, guma oraz inne odpady (w ilości nie dającej się natychmiast usunąć z wody).Służby sanitarne co roku apelują, by zwracać uwagę na aktualne ostrzeżenia i nie kąpać się w miejscach, w których tego zakazano.

Oficjalny sezon kąpielowy w Polsce trwa od 1 czerwca do 30 września (w tych ramach czasowych sezony kąpielowe dla poszczególnych kąpielisk rozpoczynają się i kończą).
Do 1 czerwca każdego roku organizator kąpieliska w porozumieniu z właściwym państwowym powiatowym lub państwowym granicznym inspektorem sanitarnym ustala harmonogram pobrania próbek wody z kąpieliska w sezonie.Zalew był już zamkniety ze względu na sinicę.

mors
mors
2 lata temu
Reply to  Darek

Boli Cię radość innych, pokaż co ty dla innych uczyniłeś, zgoszkniałość i smutek ogarniają twój umysł i duszyczkę? Wszędzie widzisz plagi egipskie, ciemność widzisz, tylko ciemność, z piekła nadajesz?….też Cię kochamy

Do mors
Do mors
2 lata temu
Reply to  mors

Czego zazdrościć?
Włażenia dla szpanu i chwalenia do brudnej wody.
Jak będę chciał to pojadę sobie nad jeziorko i wejdę 🙂
Bez celebryctwa zrobię to dla siebie.
Narazie uważam, że moczenie raz w roku w brudnej wodzie, nie wychodzi nikomu na zdrowie a wręcz przeciwnie, można syf załapać z brudnej wody, a już wsadzanie 2 letniego dziecka to narażenie go na inne choroby.
Znam i kultywuję zupełnie inne formy dbania o hartowanie i zdrowia.
Ponadto morsie :), który nawet obok morsa nie stałeś, proponuję dłuższy kurs ortograficzny, nie zgoszkniały tylko zgorzkniały buhaha ha

ekolog
ekolog
2 lata temu

Dobra robota, (mam kilka uwag) ale ogólnie bardzo mi się podobało. nie przejmujcie się gadającymi głowami, róbcie swoje, naprawiajcie drobiazgi. X Zlot przejdzie zapewne do historii. Przyjmijcie również i moje gratulacje.

Obserwaor
Obserwaor
2 lata temu

Zlotyorganizowane od X lat, cieszą się coraz większą popularnością wśród nie tylko dorosłych ale całego społeczeństwa. Integrują, bawią, zagospodarowują czas wolny, wzmacbiają orgaznizm, są wyzwaniem dla ogromnej ludzi. Tylko pogratulować władzom Iłowa, że potrafią dostrzec potrzebę społeczeństwa i pomóc w jej rozwoju. Serdeczne gratulacje także składam organizatorom.

Mnietek
Mnietek
2 lata temu

Jak to jest że samorządy z powiatu działdowskiego sponsorują imprezę na terenie mlawskim he he he

WAR
WAR
2 lata temu
Reply to  Mnietek

Ruda Zalew należy do 3/4 do powiatu działdowskiego. Reszty dowiesz się w szkole

Wędkarz
Wędkarz
2 lata temu
Reply to  Mnietek

Zalew Ruda należy do Powiatu działdowskiego. Wiedziałeś Mnietku o tym ?
Brawo dla Wójta Iłowo – Osada i Starosty działdowskiegi za promocję zdrowego stylu życia. Uczestnicy z ponad 20 miejsciwości dotarło na X Zlot. Gratulacje dla organizatorów.

Mnietek
Mnietek
2 lata temu
Reply to  Wędkarz

Moczenie w kaczorówie było od strony Mławy :), skoro Działdowo przyznaje się do zalewu, to niech sponsorują budowę pomostu.
Powiat działdowski ma wiele innych pięknych miejsc, jezior,do włażenia do wody.
Następnym razem moczta się dla zdrowia w kanałku na starym Iłowie, od razu kąpiel błotna będzie zaliczona.
Moczenie w zalewie raz do roku nie wpływa na zdrowotność organizmu.
Systematyczność ćwiczeń a nie szpan, żeby pochwalić się u szwagra na chrzcinach jakie to chojraki się kąpią w zimowej jesieni.

Mnietek
Mnietek
2 lata temu
Reply to  Wędkarz

Zdrowy styl życia buhaha
Wysypka skórna raczej 🙂 od brudnej wody,glonów plastikowych butelek i innego syfu w wodzie

Darek
Darek
2 lata temu

Taki zlot można organizować w jakimś cywilizowanym czystym miejscu.
Jezioro w Górznie za Lidzbarkiem plaża odpowiednia a przedewszystkim czysta woda.
Jezioro głębokie, łagodne zejście.
Na miejscu sanitariaty itd.
W kaczorowy zalew w życiu bym nie wszedł, jeszcze dziecko wpuszczać.
Nawet za Puchary ze starostwa w Działdowie co uważam za chore zachowanie z pieniędzy podatników.

Wędkarz
Wędkarz
2 lata temu
Reply to  Darek

Wstawaj Darek czas do szkoły…. hahaha…

Darek
Darek
2 lata temu
Reply to  Wędkarz

Kula w płot ha ha ha
Spa Litwa obecnie ha ha ha

śnieżynka
śnieżynka
2 lata temu

Brawo dla wójta gminy Iłowo – Osada i starosty działdowskiego za wspieranie takich inicjatyw

Darek
Darek
2 lata temu

W domu szybko wziąć prysznic żeby zmyć syf z ciała.
Puchary dla rudej kaczorówy.
Współczuję.
Teraźniejszości nie da się oszukać 🙂

Darek
Darek
2 lata temu

Obecnie w spa na Litwie.
Jaskinia lodowa, nacieranie ciała miodem, solą, zewnętrzne jacuzzi, sauny suche, mokre, lód i lodowata woda z zawieszonych kubłów.
To jest zdrowotne zachowanie dla ciała i ducha, relaksu niż moczenie się raz do roku w syfiastej wodzie.
Teraz niby morsowanie jest cool dla szpanu.
Zresztą co to za morsowanie w dodatniej temperaturze i brudnej zasyfiałej wodzie

Bebe
Bebe
2 lata temu
Reply to  Darek

Na klimat nie mamy wpływu, ociepla się, w tym roku zima jak nie zima, ani śniegu ani mrozu porządnego nie było. Poza tym z tego co pamiętam grupa Opoka morsowała już wiele lat temu, zanim to się stało modne. Fajnie, że podtrzymują tradycję.

Darek
Darek
2 lata temu
Reply to  Bebe

To nie tradycja to szpan i udawanie nibymorsów lokalnych celebrytów

Darek
Darek
2 lata temu

Połowa może się rozchorować od tej wody.
Brudna kaczorówa w tym zalewie, że strach wejść żeby jakich wyprysków na ciele nie dostać.
Współczuję moczenia w tym syfie

niedźwiedź
niedźwiedź
2 lata temu
Reply to  Darek

Nie strasz, nie strasz, bo się ze***sz.

Foczja
Foczja
2 lata temu
Reply to  Darek

Sama nazwa Zalew Ruda powinna coś ci powiedzieć o podłożu nieuku.

Obiektywnie
Obiektywnie
2 lata temu
Reply to  Darek

Nazwa Ruda Zalew powinna dać Ci do myślenia. Powiedz to tym którzy łowią tam ryby i latem się kąpią. Gratulacje dla Wójta gminy Iłowo- Osada

olka
olka
2 lata temu

Pan Olszewski wygląda rewelacyjnie w tym stroju :))

Elsa
Elsa
2 lata temu

Świetna impreza (jak zawsze!!). Pozdrawiam ciepło wszystkie foczki, wszystkich morsów i oczywiście pana Piotra Olszewskiego! Gratuluję!

35
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x