Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Foto z cyklu „mistrzowie parkowania”


O parkingowych problemach w Mławie pisaliśmy już wielokrotnie. Z nieprawidłowym parkowaniem kierowców walczą zarówno Policja jak i Straż Miejska, a burmistrz Sławomir Kowalewski ogłosił nawet specjalną akcję  „Zrób zdjęcie źle zaparkowanego samochodu i wyślij do ratusza”.

Jak na razie miasto nie informuje o efektach tej inicjatywy, ale do redakcji co jakiś czas napływają informacje o szczególnie pomysłowych sposobach i  miejscach zatrzymywania pojazdów. Kilka dni temu jeden z naszych czytelników trafił na taką sytuację, którą uwiecznił na zdjęciu. I przyznajcie sami, ludzka pomysłowość nie zna granic!

red.

Zobacz także:

Nowa akcja burmistrza. Zrób zdjęcie źle zaparkowanego samochodu

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

25
KOMENTARZE

avatar
1500
Ech...
Gość
Ech...

I znowu ul. Leśna, to jakaś plaga

kmz
Gość
kmz

Żenujące są tłumaczenia „bo dostawa”. Nie wolno, to nie wolno i już. Samochód (i to jeszcze ciężarówka) stoi w miejscu, gdzie jest zakazane i jeszcze stwarza zagrożenie. Tak nie wolno i koniec. Rozumiem, że nie ma gdzie stanąć, jest trudno ale tak stawać nie można.

Mławiak
Gość
Mławiak

Ale chwileczkę, jakie zagrożenie ?
Przepisy przepisami ale nie rozpędzać się tak za bardzo tu z tymi zagrożeniami.. Człowiek spokojnie mógłby sobie poradzić w takiej sytuacji, zwłaszcza, że prawdopodobnie sakochód stał tam kilka, max kilkanaście minut. To podobnie jak z ludźmi, którzy ślepo wierząc w znak poziomy „pasy” wchodzą na przejście patrząc w smartfon bez jakiegokolwiek rozejrzenia się wokół siebie bo „przepisy”. Nie róbmy z siebie debili. Odnoszę wrażenie, że coraz więcej jest takiego lobby, oddawanie coraz większej władzy w imię bezpieczeństwa.
Więcej wyobraźni.

Joanna
Gość
Joanna

Budujmy węzsze ulice! Pozwalajmy zabudować każdy skrawek, bez miejsc parkingowych na dostawę towaru!

czytelnik
Gość
czytelnik

Wiele osób broni kierowcy, ale cóż, stoi on na pasach, blokuje przejście i zasłania widoczność pieszym i przez to stanowi zagrożenie. A Co gdyby w tym momencie pojawił się ktoś niepełnosprawny na wózku albo mama z dzieckiem w wózku? A gdyby doszło o potrącenia w tym miejscu, bo ktoś nie mógł normalnie przejść przez pasy?

KAma
Gość
KAma

dla kogoś z problemami z chodzeniem nawet sforsowanie trawnika mogłoby okazać się nie takie proste

Pioter
Gość
Pioter

Co by było gdyby….
Zanim zadosz to pytanie zobacz jak wygląda budowa w Mławie, przy wydaniu pozwolenia na budowę powinny być zadawane takie pytania, teraz jest za późno.

Kobieta
Gość
Kobieta

Ojojoj. Kawałek wcześniej jest przejście dla pieszych , można przejść na drugą stronę ulicy…. Bez przesady z tym co by było gdyby….Rozładunek nie trwa cały dzień.

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Ojojoj. Gdyby miała Pani w tej chwili 90 lat i tuptając pomalutku nagle trafiła na ciężarówkę zastawiającą drogę i pasy, na pewno byłaby Pani zachwycona perspektywą ślizgania się po trawniku. Kierowca parkując w ten sposób zagraża bezpieczeństwu na drodze i już. Różne są historie. Pechowo akurat może ktoś przechodzić, pechowo może coś się stać nieciekawego. Jego decyzja (a czy mądra?) i jego odpowiedzialność.

Obiektywny
Gość
Obiektywny

Tylko, że ten człowiek akurat jest w pracy i zarabia na tego niepełnosprawnego czy na tą mamusię z wózkiem. Dostawcy często nie mają lekko. Osobom pracującym należy się wyrozumiałość.
Co innego barany, które osobówki nie potrafią zaparkować jak się należy i nie są w pracy, tylko latają po mieście..

Adam
Gość
Adam

Widzę że pan burmistrz prosił żeby ludzie sprzedawali . No i ludzie sprzedają . I tu nie powinien wstydzić się kierowca tylko ten kto go sprzedal powinniście podawać dane fotografów

Obiektywny
Gość
Obiektywny

Tak jest!!
Akcja „Zostań sprzedawczykiem!”
Żenada.. Zająć się lepszym planowaniem miejsc parkingowych. I mój osobisty pomysł: Płatne parkometry tylko dla osób z poza Mławy!

Marcin
Gość
Marcin

Tylko ten co jeździł w zaopatrzeniu zrozumie tego kierowcę. A Ci co nigdy nie jeździli i nie zastanawiają się nad tym jak produkty są dostarczane to zapraszam do pracy w zaopatrzeniu, wtedy dopiero zobaczymy jak Wy będziecie parkować i gdzie.

Obiektywny
Gość
Obiektywny

Dokładnie tak, ludzie często nie mają pojęcia o pewnych rzeczach, jak funkcjonują, no ale nie, bezrobotna mamusia 500+ musi z wózeczkiem sobie przejść i skomentować na stronie..

Nat
Gość
Nat

Ja nie mając dzieci i nie będąc bezrobotną też bym to skomentowała. Bo nie zawsze mam czas latać od pasów do pasów i szukać przejścia. A tam akurat kierowcy jeżdżą jak idioci, więc ulicą też bym nie ryzykowała.
Poza tym tamtędy chodzą też dzieci wracające ze szkół. Też mają sobie szukać pasów czy po trawnikach i ulicach biegać?
A i kierowcy ciężarówek też często są bezmyślni i stają gdzie popadnie.

Pioter
Gość
Pioter

Oczywiście! Jak idioci w niedzielę idą po piwko czy inne pierdółki które mogli kupić innego dnia to nie zastanawiają się jak dostarczono je do sklepu. Wina leży tylko po stronie osób projektujących przebudowę drug i zażądzających organizacją ruchu.
Wiele miast Europy wprowadziło zakaz parkowania osobuwek na czas dostaw, a dostawy ograniczono do wyznaczonych godzin porannych ale nie nocnych, wtedy mandaty za złe parkowanie dostają osobówki. Zawsze wszystko zależy od wyobrażeni i organizacji.

Nat
Gość
Nat

Interesem sklepu jest żeby zadbać o dostawę a nie moim zmartwieniem. Chcą klienta i chcą zarobić, więc muszą dostawę zorganizować. To oni powinni zadbać, żeby samochód z dostawą miał się gdzie zatrzymać i rozładować.

A niedziela jest dniem jak każdy inny. Skoro idę do pracy to mogę iść też po piwo.

A tak w ogóle to „dróg”, bo „drogi”.

Pjoter
Gość
Pjoter

No tak, powinien prostopadle zaparkować na parkingu dla osobowek. Nie macie pojęcia o czym piszecie.

Dave
Gość
Dave

Jak to pewnie Piwko do sklepu przywiózł a tego mało nie idzie więc cały samochód musiał rozładować. To i tak sprytnie sobie wymyślił. Tutaj akurat stwierdzenie mistrz ma jakiś sens

E tamSeiIi
Gość
E tamSeiIi

Jak on tak mógł??? Lepiej przecież stanąć na Żwirki i włączyć awaryjne i niech się robią korki!!!

spacerowicz
Gość
spacerowicz

Masz rację. Zaparkował dobrze. Niech piesi omijają go i wchodzą na ruchliwą Żwirki. Może ich nic nie potrąci

(wymoderowano) na konfidentów
Gość
(wymoderowano) na konfidentów

Czy ty oszołomie nie widzisz że on towar dostarcza do sklepu ,widzisz opuszczona windę z tylu ? Zawsze mogłeś przejść na drugą stronę po pasach i byś bezpiecznie przeszedł

Marcin
Gość
Marcin

Nie zrozumie nie tłumacz mu. A po hot dogi do żabki zapierdala.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

… ale pieszy się jeszcze zmieści bez wchodzenia na Żwirki, zetnie tylko kawałek trawnika 😀 Tak na serio, to mógł wjechać parę metrów dalej i byłoby bez kłopotu, ale może tam jest znak z zakazem postoju, czyli i tak źle i tak niedobrze. Tutaj to tylko postój na chwilę, żeby rozładować towar, a więc nie aż taka tragedia. Gorsi są kierowcy, którzy podjeżdżają pod same drzwi marketu i stają naprzeciwko nich idąc sobie na zakupy, tym bardziej jak na parkingu jest bardzo dużo miejsc wolnych. To są dopiero Janusze i Grażynki – oni chyba żeby mogli, to by wjechali do… Czytaj więcej »

Klient Lidla
Gość
Klient Lidla

Najlepiej widać to pod Lidlem. Pełno takich i to jeszcze dumnych z siebie. Chamy górą jednym słowem