Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowa akcja burmistrza. Zrób zdjęcie źle zaparkowanego samochodu


Mława jest miastem dla samochodów, a nie dla ludzi. Nie respektowanie przepisów, wjeżdżanie na chodniki i ich niszczenie, nieprawidłowe parkowanie – nawet na przejściach dla pieszych – tak w skrócie scharakteryzował burmistrz Sławomir Kowalewski sytuację na ulicach naszego miasta.  


Przywołując przed kilku dniami podczas sesji rady miasta dane o ilości interwencji straży miejskiej zaapelował o robienie fotografii źle parkujących pojazdów. Ma być to forma walki z nieprawidłowo parkującymi kierowcami.

– Proszę zauważyć jak kierowcy w różnych obszarach naszego miasta parkują samochody. Usprawiedliwienie jest takie, że ponieważ nie ma parkingu i samochód jest największym dobrem, a nie zdrowie i życie pieszych, więc stawiany jest na chodniku. A prawo reguluje kiedy może być stawiany na chodniku. Chodniki jak sama nazwa wskazuje służą do przemieszczania się pieszych, bądź rowerzystów. A tam są często stawiane pojazdy, gdzie powinno być przejście. Ludzie starsi, chorzy idący z laskami, o kulach, a często kobiety z wózkami. Dostarcza to poważnych problemów. Ja inicjuję taką akcję, żeby robić fotografie, zaklejać tam numery rejestracyjne i żebyśmy zaczęli walczyć z tym – apelował burmistrz.

Burmistrz nie do końca jednak sprecyzował szczegóły nowej akcji. Nie wyjaśnił, co zrobić ze zdjęciami, na których mamy zamazać numery rejestracyjne. Czy mamy je zostawić sobie na pamiątkę, wysłać do ratusza, czy może przekazać straży miejskiej. Być może chodziło mu tylko o prewencyjny charakter czynności wykonywania zdjęć. Jeżeli kierowca jest w aucie i widzi, że ktoś robi zdjęcie np. telefonem, to może rzeczywiście zareaguje  i odjedzie. Ale co z tymi, którzy zaparkowali i wyszli?

Trudno burmistrzowi jednak nie przyznać słuszności, że dużo jest przypadków nieprawidłowego parkowania, choć myślę, że pod tym względem Mława wcale nie jest takim wyjątkowym miastem.

Dla całości obrazu zabrakło jednak w wypowiedzi burmistrza wyjaśnienia jaka jest polityka komunikacyjna miasta. Nie powiedział np. czy powstają nowe parkingi (pomijam te wybudowane dla LG), czy inwestorzy budujący nowe bloki zapewniają we własnym zakresie odpowiednią liczbę miejsc parkingowych na własnej działce? Bo przecież dziś nie jest możliwe wyeliminowanie z Mławy ruchu kołowego i uczynienie z niej deptaka. Medal piesi i kierowcy ma na pewno dwie strony.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
34 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Dariusz
Dariusz
2 lata temu

Toż to kompletny absurd. Szef Straży Miejskiej, którą sam opłaca, donosi na nią. To są zadania tej właśnie jednostki organizacyjnej, działającej pod auspicjami Urzędu Miasta. Drugi donos składa na samego siebie. To Burmistrz ma zapewnić odpowiednią ilość miejsc parkingowych w mieście oraz zgodnie z prawem dopilnować aby ich odpowiednia ilość była w nowo budowanych nieruchomościach. Jeżeli kierowca popełnia wykroczenie, dostaje mandat a jeżeli samochody się nie mieszczą na istniejących parkingach, to się buduje nowe. Po to jest ta niby bezpłatna komunikacja miejska aby dowieść kierowców i pasażerów z parkingu do centrum miasta. Strażnicy Miejscy z racji swych gabarytów i dla swojego zdrowia, mogą pieszo patrolować określone części Mławy w celu zapewnienia ładu parkingowego. Po „członkach” komitetu wyborczego wiele się nie spodziewam ale radni PIS mogą wreszcie zacząć myśleć i pochylić się nad swym opłakanym losem.

Mlawiak
Mlawiak
2 lata temu

Panie burmistrzu weź Pan pomyśl nad większą ilością miejsc parkingowych w Mławie na okm Sienkiewicza itd a nie zdjęcia panie każesz robić!
Myślenie nie boli…

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Mlawiak

Tyle lat na stanowisku BURMISTRZA to niestety,myślenie, moze bolec, co widac po yej propozycji

BenjaminF
BenjaminF
2 lata temu

A pracownicy obsługujący Strefe platnego parkowania nie moga tego robic? Bo za duzo pracy to oni nie mają.Potrafia robic fotki przeciez..

UCHO
UCHO
2 lata temu

burmistrzu donieś na siebie, że w strefie kitrasz swoje volvo ze starym bilecikiem W STREFIE PŁATNEGO PARKOWANIA. Tak udogodniłeś pracownikom, że muszą parkować swoje samochody na terenach osiedli albo na cudzych parkingach.

Mlawiak
Mlawiak
2 lata temu

I tu pPan już stracił moje poparcie. Uważa Pan że jestem frajerem żeby na kogoś donosić

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Mlawiak

Nareszcie przejrzałeś na oczy? – no cóż… długo to trwało, ale lepiej późno niż wcale.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Mlawiak

Poniewarz Panu Burmistrzowi wyczerpaly sie pomysly na rzadzenie naszym miastem to od czasu do czasu, szuka wśród mlawiakow, wlasnie frajerów,.i kapusiow, myślę, ze wśród swoich sympatyków, o ile takich jeszcze ma, to takich usluznych znajdzie, i moze jakies zdjecie podrzuca, aby Pan Burmistrz mógł sie pochwalic w mediach przez swego” rzecznika”

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

Jak to jest Leśne dziadki zwane Straz Miejska (geograf, pamietny kibic ktory rzucał epitetami az milo na meczch MKS, student ktoremu mama napisala prace dyplomowa,kulawy, emeryci Mo i Policji monitoring obsluguja az milo, rozne koneksje uklady ukladziki) a w glowie brak logiki oni wszystko wiedza najlepiej karteczke za wycieraczke wkladaja i na odwiedziny na ul. Padlewskiego czekaja a jak potrzeba interwencje podjac to sie obsrywaja nic nie widza kamery wylaczaja patrolu nie maja bo pod krzaczkiem przebywaja takie to harde chlopy z nich bywaja co tu sie juz nie dzialo podpisy zbierano skargi pisano rezultatu brak bo to harde chlopaki im czpka z glowy nie spadnie bo plecak z plecakiem wyglada ładnie i zbedne sa komentarze bo chocby im napluc w twarze to oni sa Straze a za nimi stoja włodarze. Tam by sie zmiany przydaly a i dobrze jak by PISu podpisy światło ujrzaly ale nie masz co liczyc ludu mławski bo to jest Straz Miejska Leśne dziadki.

Brc
Brc
2 lata temu

A gdzie pieniądze z płatnych parkingów, które miały rozwiązać problem ? Proszę pobudować parkingi piętrowe z kasy uzyskaj z opłat

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  Brc

Nie wiem czy zauważyłeś,ze P.Burmistrz, buduje parkingi piętrowe,ale na Komunalnym, a przy Ratuszu chcial pokazać, ze nawet pracownicy płacą, tylko ze samemu jest mu ciezko to realizować, wystawia jakis tam jak piszecie stary bilecik, no i wszystko jest OKY.

Zirytowana
Zirytowana
2 lata temu

To samo dzieje się się na ulicy Pileckiego koło Ambrozji co weekend klienci nie mają gdzie zaparkować i zostawiają samochody na tej ulicy gdzie ulica jest ślepa i mieszkańcy nie mają jak wyjechać z bramy bo ulica jest zastawiona gdy wezwano policję to zamiast dać mandat to pouczają mieszkańców ulicy

Ramzes
Ramzes
2 lata temu

Miejsce na wykonanie parkingu w mieście znajdzie się. Wystarczy chcieć. Jaki to kawałek placu jest nie wykorzystany np obok Carrefoura? Teraz część tego placu kierowcy używają jako parkingu. Trudno się dziwić. Ale powstaly koleiny a spora część placu jest nieużytkowana. Kolejny przykład? Teren obok cmentarza komunalnego od strony Okólnej. Podobna sytuacja. 1 listopada parkowane są tam auta bo burmistrz przez tyle kadencji miał w głębokim powazaniu by ten problem rozwiązać. Dobrze że przynajmneij jest miejsce by tam zostawić auto. A co by było gdyby nie było? Podczas pogrzebów, gdy kierowcy parkują auta wokół cmentarza to można się domyślać co by było wtedy gdy jeszcze więcej aut by było. Jaki burmistrz ma na to pomysł? Odpowiedzi zapewne nie dostanę. Wazne by prywatna firma miała gdzie stawiać swoje tiry.

Ramzes
Ramzes
2 lata temu
Reply to  Ramzes

Małe sprostowanie, obok cmentarza parafialnego.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Wystarczy się przejść w godzinach południowych ulica Płocką od rynku do ronda. Nie jeden mandat by sie posypał

Nick
Nick
2 lata temu

Tak jak budowali parkingi kolo LG dostałem 350 zł bo nie bylo gdzie parkować a szanowny Pan burmistrz nas osral bo przecież mój samochód stał na chodniku jak nie było gdzie zaparkować miasto sprawiedliwości..

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Panie burmistrzu, uprzejmie donoszę, że
pracownicy firmy Novago mało rzetelnie wykonują swoją pracę.
Stojąc na przystanku MKM widziałam samochód podjeżdżający do kosza na śmieci. Jednak pracownik z niego nie wysiadł żeby opróżnić kosz (być może duży wiatr był przeszkodą), tylko z szoferki widocznie spojrzał na kosz, a ponieważ kosz nie był w 100% zapełniony, to śmieciarka odjechała. Zajrzałam do kosza i śmieci było w nim gdzieś 3/4, a więc dość dużo, a przed nami weekend… Mam zdjęcia kosza na dowód, że nie mijam się z prawdą. Śmieciarce niestety nie zdążyłam zrobić zdjęć… Na jaki adres mailowy można panu podrzucić te zdjęcia?

Mławiak
Mławiak
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Przeslij burmistrzowi

Darek khfnq
Darek khfnq
2 lata temu

A może by tak szanowny pan redaktor zadał sobie trud i zapytał Pana Burmistrza. Chyba od tego jest .A nie od stawiania pytań retorycznych…

True
True
2 lata temu
Reply to  Darek khfnq

Jak pokazał wyrok WSA, Burmistrz nie raczy odpowiadać na pytania redakcji..

h13
h13
2 lata temu

Tak samo jest pod Mila, ludzie schodzą na ulicę, aby przejść dalej ulicą Zduńska.
Zadzwoniłem kiedyś na policję a oni mnie na drzewo chcieli spuści (!).
Kazali mi się skontaktować ze strażą..

Media
Media
2 lata temu

Mlawianie maja na siebie donosic

Czytelniczka
Czytelniczka
2 lata temu
Reply to  Media

Na tych, co nie przestrzegają prawa i utrudniają życie pieszym, w tym osobom starszym o ograniczonej mobilności, czy matkom z wózkami – to aż miło „donosić”.

Stef
Stef
2 lata temu

Oderwany od rzeczywistości. Weźcie się za rzetelną robotę na rzecz mieszkańców, a nie za głupoty. Od tego jest straż miejska. Och, przepraszam, nie od tego… Tylko od czego?! Dalej zezwalajcie budować bloki ludziom na głowach. Zapewne będzie lepiej. A parkingi najlepiej pobudujcie nad Zalewem, gdzieś w lesie lub za LG przy torach. Już nic mnie nie zdziwi w tym mieście…

Przeciw PRL
Przeciw PRL
2 lata temu

Czy działania burmistrza nie oscylują na granicy prawa?
Czy pan sam zacznie respektuje przepisy? A nie próbuje narzucić prawo innym?
Dziwi mnie fakt, że pan kazań z ambony nie głosi.
Proszę państwa, nie donośmy na siebie.
Powrót Mławy do lat PRL trzeba powstrzymać!
I piętnować tych, którzy próbują wcielić w życie donosicielskie pomysły.

Zbigniew R
Zbigniew R
2 lata temu

Szanowny Paanie Burmistrzu
Z niemałym zirytowaniem czytam o owej akcji .Oczekuje Pan, iż mieszkancy zalatwia problem ,który winien byc rozwiazany przez władze samorządowe jako zadanie własne.Jednoczesnie wskazał pan ze Policja również nie radzi sobie z owym problemem jako ta, która winna robić to ustawowo ,ale o tym mieszkancy wiedzą szczegolnie po ostatnich wydarzeniach .Okazjonalnie paanie komendancie czekamy na poważną debate przez wiele lat odbywaly sie w listopadzie w tym roku cisza?.
Wracajac do tematu wiem ze latwiej jest zacnym mieszkancom pokazac zdięcie i powiedzieć no muszę bo patrz……..cie zadenuncjował. Od lat 4-5samochodow znanych osob parkuja nieprawidłowo w Starym Rynku, dzien dnia i co ? i nic wiec prosze tego nie zwalać na mieszkańców ma pan w zasobach taki organ nazywa sie Straż Miejska i kosztuje nas okolo 1000000 zł wiec proszę nie chować. Ich za parawanem lecz stanąć twarzą w twarz i rozwiązywać problem
A swoją drogą mnożą się te problemy z bezpieczenstwem

mławianka
mławianka
2 lata temu

Inna sprawa, odnośnie Straży Miejskiej i samochodów parkujących na chodnikach.
Od czego ci panowie są? za co biorą kasę.
Zlikwidować to tałatajstwo albo zmniejszyć choć tę rozrosłą komórkę., która żyje jak jemioła (pasożyt), na koszt mieszkańców i roczny bilans się dzięki temu” zepnie”.
Tylko w naszym ratuszu, nie ma kogo zwolnić, dlaczego? – wszyscy to wiedzą, nie trzeba nic tłumaczyć.
Zatrudnienie UM się rozrasta, a więc podatki trzeba podnosić.
Zatrudniono drugiego wiceburmistrza i dzięki temu podatki od nieruchomości wzrastają o 6%, bo przecież skądś pieniądze na to muszą być.

mławianka
mławianka
2 lata temu

Proszę, przejść się np. ul. Sądową w nocy albo w weekend i sprawdzić jak deweloperzy zapewniają miejsca parkingowe przyszłym mieszkańcom. Cała ulica jest zastawiona samochodami. W dni powszednie klienci urzędów i pacjenci przychodni nie mają się gdzie zatrzymać na kilka minut żeby załatwić swoje sprawy.
Podejrzewam, że żaden deweloper nie zapewnia odpowiedniej ilości miejsc parkingowych, no chyba, że przy apartamentowcach. Chodzi o koszty przecież, a dokładnie o cięcie kosztów i żeby do kieszeni inwestora trafiło jak najwięcej kasy.
Zyski, zyski i jeszcze raz zyski – tylko to się liczy.
Burmistrz tym inwestorom buduje specjalnie uliczki, chodniki dla pieszych (przykład? – proszę: chodnik nad Seraczem , przecież to dla dewelopera żeby mieszkańcy jego jego bloków nie grzęźli w błocie, a deweloper nie miał zbyt małych zysków). Wszystko się robi dla LG, dla deweloperów, ale dla szarego Kowalskiego nie ma kasy, no bo szary Kowalski nie sfinansuje np. kampanii wyborczej. Cóż mławskie układy i układziki.
Tak, a propos: gdzie można znaleźć rozliczenie z kampanii wyborczej komitetu burmistrza z 2018 roku (jak ten czas leci – to już minął ponad rok, a rozliczenia nie ma).
Miała być to taka czysta, przejrzysta kampania.

Przeciw PRL
Przeciw PRL
2 lata temu
Reply to  mławianka

Dyrektor Kiełbiński miał zlikwidować Straż Miejską, a do dziś nie jest w stanie przedstawić protokołu na tę okoliczność.
Panie Pół, panie Kiełbiński, panie Krajewski, gdzie podziały się podpisy za likwidacją Straży Miejskiej?
Nie byliście w stanie zebrać 300 podpisów w przeciągu pół roku?
I wy chcecie rządzić z burmistrzem miastem?

JFK
JFK
2 lata temu
Reply to  Przeciw PRL

Panie K czy ten drugi konkrety nie oszołomstwo noe udało sie zebrać to nie udało moze innym razem

Do JFK
Do JFK
2 lata temu
Reply to  JFK

Kiełbiński mija się z prawdą.
Faktem jest, że niedługo po rozpoczęciu akcji miał 300 podpisów.
Jeśli Kiełbiński jest taki prawdomówny, to niech pokaże podpisy za likwidacją Straży Miejskiej.

BenjaminF
BenjaminF
2 lata temu
Reply to  Do JFK

Juz mowil na którejś Sesji RM, ze nie ma tych podpisów, bo zostaly NIBY komisijnie zniszczone. W tej koalicji to oni maja akurat najmniej do gadania. Rzadzi kowal i tyle.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Przeciw PRL

Temat który poruszyłeś to był nośny przed wyborami, o który ci Panowie tak mocno zabiegali przy okazji zbierania podpisów. Ale teraz to jest już po wyborach usadowili się wygodnie na stołkach===i nawet im przez myśl nie przejdzie aby realizowac ten temat likwidacji Straży Miejskiej, tym bardziej że razem z Kowalewskim stworzyli większość i w Radzie Miasta i w Radzie Powiatu, a tylko o to im chodziło, Kiełbiński i prawdomównośc–to dwie sprzeczności, a do tego jeszcze POL, KRAJEWSKI,–to towarzystwo wzajemnej adoracji, i tak sobie umilają czas, no i do tego co niektórzy z powiatu—tak nas mieszkańców załadowali w BAMBUKO, a mówiąc prościej OSZUKALI==I DO KOGO MAMY TERAZ SIĘ UDAĆ ze swymi żalami==chyba tylko do tego co nad nami. Mogę sobie teraz tylko wyobrazić jak kpią z nas Mławiaków.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  mławianka

Rozliczenie kampanii wyborczej BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO, można znaleść , u komisarza wyborczego w CIECHANOWIE. tylko jakoś dziwne staje się to że wszyscy lącznie z port6alami i prasą miejscową strasznie boją się tego tematu ruszyć. A MOŻE WRESZCIE ADMIN portalu codziennik.pl SPRÓBUJE RUSZYĆ TEN TEMAT.

34
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x