Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława. Nazwy otrzymały cztery nowe ulice


Do listy nazw ulic w Mławie dołączyły ulice Rydzowa, Janusza Kusocińskiego, Spacerowa i Rozgard. Weszły w życie trzy uchwały Rady Miasta Mława, nadające nazwy kilku tutejszym ulicom. Dokumenty zostały przyjęte podczas sesji 17 grudnia 2019 r., po czym opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego.

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


Rada Miasta Mława nadała ulicy położonej na zachód od ul. Grzybowej, na działce nr 1380/1, nazwę Rydzowa (uchwała nr XIII/194/2019). Janusz Kusociński – znany polski lekkoatleta – patronuje teraz ulicy położonej między ul. Podmiejską i ul. Batalionów Chłopskich na działkach o numerach 1470/6 i 1475/6 (uchwała nr XIII/195/2019). Między ul. Antoniego „Torfa” Załęskiego a ul. Nowoleśną, wzdłuż rzeki Seracz, biegnie już ul. Spacerowa, natomiast między ul. Nowoleśną a ul. Wójtostwo – ul. Rozgard (dawna nazwa podmiejskich błoni, pochodząca od niemieckiego Rossgarten – pastwisko, łąka dla koni) – obie nazwy nadano na mocy uchwały nr XIII/196/2019.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
autohton spacerowej
autohton spacerowej
1 rok temu

to jeszcze na spacerowej włączcie światło i będzie OK .

Syn autohtona
Syn autohtona
1 rok temu

+1

xawery
xawery
1 rok temu

Tam gdzie mieszkałeś to była jedna droga przez wieś i jedna lampa, na środku wsi—a dzis zachciało ci się spacerować przy świetle, prze wiele lat chodziłem tam po błocie żadnych świateł nie było, jedne światło było z księżyca. Na nazwę ulic i tabliczki z informacją zabrakło już czasu i pieniędzy, A JAK będziesz szedł do domu to syn niech ci lampką przyświeci.

Syn autohtona
Syn autohtona
1 rok temu
Reply to  xawery

To po co tam postawili lampy jak one wgl nie świecą xddd

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x