Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Lodowisko w Mławie to nadal śliski temat


Temat budowy lodowiska w Mławie ożył podczas obrad rady miasta, która odbyła się wczoraj (13 stycznia). Choć radni jednogłośnie uznali, że obywatelska petycja w tej sprawie jest zasadna, to nadal nie ma żadnych konkretów w sprawie jego budowy.

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


Autorzy wspomnianej petycji –  Kamil Przybyszewski i Wiesław Moszczyński jeszcze w grudniu ubiegłego roku wystosowali do rady miasta pismo w tej sprawie. Czytamy w nim m.in.

„Przykładem miast, które stawiają na rozwój aktywnej rekreacji niech będą  takie miejscowości jak Ciechanów czy Działdowo, które przeznaczyło na budowę lodowiska około 2 mln zł. Jeżeli sytuacja finansowa miasta jest tak dobra, jak Państwo twierdzicie, to nie będzie chyba problemem, wyasygnowanie tej samej kwoty, jaką przeznaczono na budowę zadaszonego lodowiska w dużo mniejszym i biedniejszym Działdowie”.

Dyskusja nad rozpatrywaną petycją ograniczyła się jedynie do jednego pytania radnego, na które zresztą nie padła konkretna odpowiedź.

Burmistrz Sławomir Kowalewski, odpowiadając na pytanie radnego Michała Pola, czy rozważane jest przystąpienie do budowy lodowiska, gdy pojawią się jeszcze w tym roku wolne środki, stwierdził, że wiedzy o tym czy pojawią się takie środki nie posiada teraz, ani nawet za kilka miesięcy. Podkreślił, że decyzja czy budować lodowisko należy do rady miasta.

Burmistrz podał za to orientacyjne koszty budowy lub dzierżawy takiego obiektu w różnych wariantach.

Wariant A budowa lodowiska z tafli sztucznych 800 m.kw, obiekt nie zadaszony to kwota prawie 600 tys. zł.

Wynajem lodowiska syntetycznego na okres miesiąca to 65 tys plus VAT, kolejne miesiące 30 tys. plus VAT.

Wariant B lodowisko sztuczne mrożone, dzierżawa lodowiska 20×30 m. to prawie 240 tys. zł. (bez zadaszenia)

– Budowa lodowiska takiego jak jest w mieście Działdowo, to już jest inwestycja, w związku z tym projekt budowlany, to ok. 50 tys. netto, wartość zadania 2,053 mln zł, do tego zakup sprzętu za ok. 500 tys. zł, hala namiotowa, która zadasza obiekt to prawie 400 tys. zł i roboty budowlane to prawie 600 tys. zł, zaplecze socjalne kontenerowe 80 tys. zł i koszty utrzymania takiego obiektu za rok prawie 120 tys. zł – wyliczał burmistrz.

Radni już bez dalszej dyskusji jednogłośnie uznali petycję za zasadną. W uzasadnieniu podjętej uchwały zapisano m.in.

Jest to zadanie, które od lat znajduje się w bazie zamierzeń inwestycyjnych, oczekujących na realizację. Petycję o budowie lodowiska uznać należy za zasadną i traktować ją jako wniosek do budżetu miasta na kolejne lata”.

JK

O lodowisku z przymrużeniem oka,  TUTAJ Przeczytaj felieton „Ślizgać się każdy może”

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
33 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
do mławianki
do mławianki
1 rok temu

nie prawda właśnie miasto sporo budowało na okm chodników a teraz Mariacką . Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.

Wiocha
Wiocha
1 rok temu

Tak jak popatrzymy na te blokowiska to rzygac sie chce to brak fantazji na rozwój miasta Mława zenada może kurniki gdzieś przy Marszałkowskiej bo developerzy tam już weszli Tam już jest hałas kurz od ciężarówek to okropne co za rządy

???
???
1 rok temu

Pytanie czy teznie działają?i po co są ?

Next
Next
1 rok temu

Miasto developerów to co się dzieje to okropne malomiasteczkowe zachowania aby kaska i swoje korzyści Brak praworządności

XL mława
XL mława
1 rok temu

Cieszcie się z tężni, tak bardzo chcieliście.Na wszystko nie starczy.

kot
kot
1 rok temu

Oby do wiosny…

do mławianki
do mławianki
1 rok temu

chodnik to jest dla 240 rodzin, to jest dla ponad 700 osób , a ile ludzi tedy jeszcze przechodzi do Wójtostwa, więc niech mławianka nie pisze głupot , tylko kieruje sie faktami.

Z bliska
Z bliska
1 rok temu
Reply to  do mławianki

To nie sa glupoty co opisuje -mlawianka, to jest fakt, bo to nie powinno byc finansowane, z budzetu, a trakt pieszym mieszkancom tych bloków winien zapewnic wykonawca czyli DEWELOPER, i zapewnil go od Torfa, i to jest fakt, szanowny mieszkańcu tych bloków.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  do mławianki

Dojście do bloku to chyba powinien zapewnić mieszkańcom bloku deweloper budujący bloki, a nie burmistrz.
Zawkrze zapewnia swoim mieszkańcom, dojazd do bloków, chodniki i parkingi.

Xawery
Xawery
1 rok temu

Jak zwykle problemy-!!!!–mam wrażenie że pojawiają się one, kiedy takie petycje przedstawia , NAJBARDZIEJ POMYSŁOWY — DUET WNIOSKODAWCÓW czyli PRZYBYSZEWSKI I MOSZCZYŃSKI ?????

Projektant
Projektant
1 rok temu

Proponuję przyjąć strategię długofalową. Rozpisać przetarg na przygotowanie kolejnej koncepcji dla projektu uwzględniającego planu budowy lodowiska w latach 2035-2038, pod względem średnich temperatur w okresie zimowym z tendencją wzrostową oraz analizą terenu gdzie są największe przymrozki przygruntowe.

mławianka
mławianka
1 rok temu

Na parking dla LG 2 mln znalazły się bez problemów, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, jak na lodowisko dla mieszkańców, to się nabiera wody w usta i bulgocze coś mało zrozumiałego.
Dla deweloperów (chodnik nad Seraczem, planowana nowa ulica w okolicach Zabród chyba) , dla mławskiego biznesu (do willi na rogu Reymonta i Żeromskiego natychmiast doprowadzono centralne ogrzewanie, dla willi pod lasem zmieniono lokalizację słupów wysokiego napięcia bo właściciel za grosze wykupił kilka działek), dla LG wszystko (parking dla TIR-ów), Natomiast dla szarego Kowalskiego w tym mieście nie ma nic i nic nie będzie, dlaczego? sami sobie odpowiedzcie na to pytanie.
Dla szarego Kowalskiego tylko podwyżki: podatku, wywozu śmieci, kosztów wody i ścieków. Szary Kowalski niech sobie radzi.

Mławianin
Mławianin
1 rok temu
Reply to  mławianka

Mławianka ja nie wiesz czemu zostały przestawione słupy to się głupio nie wypowiadaj… Słupy zostały przestawione ponieważ zmienił się plan zagospodarowania przestrzennego, a po drugie i najważniejsze Elektra już od 2-3 lat planowała wymianę słupów na nowe i przełączenie linii wn na nowe zmodernizowane słupy.

Z bliska
Z bliska
1 rok temu
Reply to  Mławianin

No prosze znalazl sie obronca inwestorow- biznesu, moze bys napisal co bylo powodem zmian zagospodarowania, czyzby wykup, tych terenów, bo wszystko na ro wskazuje.

Nemo
Nemo
1 rok temu
Reply to  Mławianin

Panie Mławianin, żeby w swym pierwszym zdaniu zawrzeć epitety,
to jednak pewne „osiągnięcie”.

A ten plan zagospodarowania to sam się zmienił ?
Ten teren został przez właściciela sprzedany ?
Oj, przepraszam. Sam się sprzedał.
I termin wybrał sobie przypadkowy.

Panie Mławianin, Pan przeczytał to co Pan napisał ?
Podpowiem Panu „już od 2-3 lat planowała wymianę słupów na nowe” .

Mławianin
Mławianin
1 rok temu
Reply to  Nemo

Panie Nemo, przeczytałem to co napisałem i zauważyłem błąd składniowy w zdaniu. Elektra dawno planowała wymianę słupów starego typu na nowe ze względu na wytyczenie nowej trasy przesyłu linii WN. Plan zagospodarowania przestrzennego został zmieniony dawno, a tak poza tym co Was tak wszystkich koli, ze ktoś postawił dom pod lasem ? Teraz może będzie Was kolio, że pozostałe działki również zostały sprzedane ? Głupotą jest mowa o nowej drodze w okolicach Zabród. Wypowiadają się ludzie którzy nie mają pojęcia o planowanych inwestycjach.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Mławianin

Tak, tylko ten co postawił ten bunkier to kupił za bezcen kilka działek, bo były na nich słupy, a teraz sobie handluje nimi. Tak miasto dba o własny budżet?
Przecież ta osoba doskonale wiedziała co się święci kupując te działki, a ratusz nie wiedział? – też wiedział, ale to była zapewne ścisła tajemnica.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Mławianin

tratata, baju baj, Znamy ten styl, znamy ten kit już na pamięć panie mławianinie. Bujać to nie nas.

Nemo
Nemo
1 rok temu
Reply to  Mławianin

Nie Panie Mławianinie, to luźne forum, formy wypowiedzi są dosyć dowolne.

Ale z Pana tekstu wynikają pytania. Nie jestem pewny czy to było Pańską intencją.

Jeśli Elektra od dawna planowała nowe słupy WN i wytyczenie nowej linii, to co zrobił właściciel działek których ta zamiana dotyczyła ?
Nie wiedział o tym ?
Nie zainteresował się tym ?
Nie skierował żadnego pisma do Elektry? Ani Elektra do niego ?

Swoją drogą naprawdę fajna nazwa firmy 🙂

Plan zagospodarowania przestrzennego został zmieniony dawno.
Tylko sprzedaż terenu odbyła się teraz.
Było takie powiedzenie, kiedyś, gospodarska ręka.
Pasuje jak ulał, tylko wektor trzeba odwrócić.

To co sądzę napisał Pan Anonimowo poniżej. Dobry tekst.

Natomiast jakby ktoś chciał się zapoznać z historią Mławy jej teraźniejszością, to nie musi szperać w archiwach, czytać gazet, przeglądać Internetu, historia sprzedaży tego terenu jest krótka. I po cóż więcej 🙂

Jeśli planowane inwestycje będą wyglądały tak jak ta bulwersująca sprawa to może lepiej zaniechać tych „inwestycji”.

Jeden „bidet” koło handlowca starczy.

Pan B.
Pan B.
1 rok temu
Reply to  mławianka

Zapomniała Pani dodać, że „Szaremu Kowalskiemu” w Mławie to pasuje, świadczą o tym ich wybory… więc WTF ?! W grupie głupców, zawsze kilku mądrzejszych cierpi.

Toma
Toma
1 rok temu
Reply to  mławianka

Dlatego też nasze dzieci kończące „normalne” uczenie nie chcą wracać do rodzinnej Mławy.Pozostają w innych miastach w których widzą przyszłość , gdzie włodarze inwestują w miasto ,gdzie w miasta się rozwijają , a nas niebawem pozostanie 20 tyś emerytów i tyle.Dalej niech urzędnicy nie widzą naszych problemów tylko swoje podwórko.

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
1 rok temu

Czekamy na wolne środki, które w tym roku pojawią się w budżecie- zobaczymy, jaka to będzie kwota, by móc zobaczyć czy radni miejscy przeznaczą środki na budowę tej pożądanej przez wielu mławian inwestycji.
W tej sprawie, wraz z Wiesławem Moszyńskim, będziemy dalej działać, aby mieszkańcy Mławy mogli cieszyć się lodowiskiem na terenie Mławy, korzystać z niego i nie ponosić kosztów związanych z dojazdem do innych tego typu obiektów oddalonych od Mławy.
Przypominamy, że w ubiegłym roku za budową sztucznego lodowisko w Mławskim Budżecie Obywatelskim opowiedziało się 977 mieszkańców naszego miasta.
Więc zapotrzebowanie na tę inwestycję, jak i poparcie społeczne realnie istnieje.
Lodowisko dla rodzin, seniorów dla każdego!

mławianka
mławianka
1 rok temu

Na zwiększenie dopłat przekształceniowych też było poparcie i co z tego wyszło?
Burmistrz słucha bogatych i z bogatymi trzyma, a szary Kowalski potrzebny mu tylko przed wyborami jako maszynka do głosowania. Burmistrz nie lubi ludzi.

Mławianin
Mławianin
1 rok temu

Lodowisko dla mnie jest bezsensowną inwestycją. Lepiej ta kwotę przeznaczyć na budowę bądź modernizację dróg, których jakby nie patrzył jest wiele w Mławie.
Zajmijmy się inwestycjami które będą służyły nam latami, a nie tylko przez 2-3 miesiące w roku.
Jak ktoś chce jechać pojeździć na łyżwach niech jedzie do działdowa bądź Ciechanowa.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Mławianin

Tak jest! – zamknąć kino, zamknąć basen, zlikwidować park i postawić bloki, zlikwidować stadion, Przecież można jeździć do Ciechanowa, Działdowa czy też do Strzegowa lub Iłowa.

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu
Reply to  Mławianin

Drogi to już dawno powi ny być wyremontowane!

h13
h13
1 rok temu

Oni maja to w dupie. Widziałeś w jaki sposób burmistrz wczoraj o tym mówił. To nie była wypowiedz osoby która chciałaby to zadanie zrealizować. Wymieniał tylko ile to będzie kosztować.
Radni tez to maja w dupie. Zero dyskusji. Tylko Pol się odezwał..
Trzymam kciuki i mam nadzieję, że nie będzie odpuszczać.

Andrzej
Andrzej
1 rok temu
Reply to  h13

Wnioskodawcy czyli Moszczyński i Przybyszewski niech dalej drążą temat.
Ich petycja, ich działanie.
Pola w to nie mieszaj, bo Pol do tej petycji ręki nie przyłożył.

Informacja
Informacja
1 rok temu
Reply to  Andrzej

W niektórych jest taka nienawiść i pycha ze celowo znieksztalcaja nazwisko „Pół”, ale świństwo i chamstwo.

Z bliska
Z bliska
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Andrzej, dlugo chyba myślałeś aby napisac tak peymitywny post, po to POL jest radnym aby poruszal takie tematy, mysle ze RADNY POL TAK PRYMOTYWNYCH OBRONCOW NIE POTRZEBUJE !!!

Bizka sąsiadka
Bizka sąsiadka
1 rok temu

Daj się na spokój z tymi pomysłami Kamilu. Wiemy ze pachnie Ci stołeczek i dla tego otwarcie już nawet się podpisujesz, bo chcesz powoli budować złudną opinie niby wielkiego działacza,a do tego – w planach dalszych potrzeba poparcia. Jestes miejscowy i chyba widzisz ile się robi i ile trzeba kasy na zaplanowane a jeszcze nawet nie rozpoczęte prace. Ważniejsze przecież jest przejście pieszo rowerowe / o którym wyżej wspomniano.

Xawery
Xawery
1 rok temu

Nie za ciekawa ta sąsiadka, Kamil takich sąsiadek winieneś sie wystrzegać w swym działaniu, aby być taką sąsiadką której może samej ten stołek pachnie—-to trzeba nie dostrzegać że dzięki incjatywie i działaniu Kamila WÓLKA powoli się zmienia, pamietam jaka była jeszcze 20 lat temu, to dziś nie ma porównania–NIEBO A ZIEMIA, faktem jest że jeszcze wiele potrzeba działań ale i pieniędzy aby dalej zmieniać Wólkę. PROSZĘ SĄSIADKI PROSZĘ O TROCHĘ CIERPLIWOŚCI JAK SAMI MIESZKAŃCY WÓLKI DADZĄ SZANSE KAMILOWI, to może wreszcie powstanie ten tunel dla was wymarzony pod torami, i będzie działał na rzecz Wólki, i jej mieszkańców i z pewnością bedą to lepsze efekty jak za byłej radnej Pszczółkowskiej, bo to za jej kadencji tunel zamiast POWSTAĆ NA PRZEDŁUŻENIU KOŚCIUSZKI, to powstał owszem ale na Mlawce,—-dla kogo po co to jest trudne do wytłumaczenia.

Marek
Marek
1 rok temu

Zatrudnijcie jeszcze kilku wiceburmistrzow, to czwarty, piąty czy szósty z nich będzie mógł się zająć budową lodowiska.

33
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x