Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

98-letniego grzybiarza mieli poszukiwać nawet dronem


Po raz kolejny w ciągu kilku tygodniu policjanci przyjęli zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny, który wybrał się na grzyby i zaginął. 98-letni mężczyzna wyszedł z domu do pobliskiego lasu około południa, a został odnaleziony przed godziną 22:00.


22 października br. kilka minut po godzinie 19:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 98-letniego mężczyzny. Z relacji rodziny wynikało, że mężczyzna około południa wyszedł z domu na grzyby w powiecie nidzickim do pobliskiego lasu. Rodzina zaniepokojona długą nieobecnością 98-latka na własną rękę rozpoczęła poszukiwania. Gdy ich działania nie przyniosły skutku, syn zgłosił zaginięcie mężczyzny w komendzie w Nidzicy. Komendant ogłosił alarm dla jednostki. Do poszukiwań policjanci poprosili swoich kolegów ze Straży Granicznej, którzy za pomocą drona oraz śmigłowca mieli prowadzić działania poszukiwawcze.

Po prawie dwóch godzinach poszukiwań terenu leśnego oraz przyległych dróg za zaginionym, między miejscowościami Górowo-Trząski, a Piotrowice policjanci spotkali mężczyznę, który przekazał im informację, że zaginiony grzybiarz szczęśliwie się odnalazł. 98-latek był wycieńczony. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni opatrzyli lekkie zadrapania seniora w karetce pogotowia i zabrali mężczyznę na szczegółowe badania do szpitala w Nidzicy.

Policjanci w rozmowie z zagubionym ustalili, że o tej porze roku średnio co drugi dzień mężczyzna chodził do lasu na grzyby, a więc znał pobliskie lasy. Tym razem zabłądził, orientacja w terenie i pamięć zawiodły. Szczęśliwie odnaleziony 98-latek został przekazany najbliższej rodzinie. Działania funkcjonariuszy Straży Granicznej nie były wymagane.

Policjanci proszą i apelują!

W takich sytuacjach nie czekajmy do ostatniej chwili ze zgłoszeniem. Każda minuta jest ważna i bezcenna tak jak jest bezcenne jest nasze życie i zdrowie, a to właśnie o życie i zdrowie chodzi w takich przypadkach.

źródło: policja.pl

O grzybobraniu na wesoło zobacz tutaj:

„Wrzesień chodzi po rosie, zbiera grzyby we wrzosie”

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Kto puszcza 98-letniego człowieka samodzielnie do lasu?
Super, że człowiek w tym wieku jest bardzo sprawny, ale osobie w tym wieku powinno się towarzyszyć.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x