Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Są kolejni chętni z naszego powiatu do zasiadania w poselskich ławach


Kolejne komitety wyborcze publikują swoje listy kandydatów do sejmu w zaplanowanych na 13 października wyborach parlamentarnych. Nas najbardziej interesują lokalni kandydaci z naszego terenu, którzy znaleźli się na listach poszczególnych formacji.


Pisaliśmy już o lokalnych kandydatach PiS, teraz pora na kolejne formacje.

Na liście Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni), próżno szukać znanych kandydatów z naszego terenu.

Lista kandydatów KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni

Jak informują nas czytelnicy, Mława jednak ma „swojego” kandydata z list Koalicji. Jest nim Rafał Ciesielski, kandydujący w ostatnich wyborach samorządowych z list PSL do rady miasta.

Odmiennie przedstawia się jednak sytuacja na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego. Tu z czwartego miejsca kandyduje Konrad Wojnarowski, obecny radny sejmiku wojewódzkiego. Na 18 pozycji znalazła się kandydująca z listy PSL w ostatnich wyborach samorządowych Elżbieta Aptewicz. Trzeba zauważyć, że – przynajmniej jak na razie – Konrad Wojnarowski jest kandydatem z naszego terenu, który został na liście kandydatów najwyżej usytuowany.

Teraz czekamy na kolejne listy kandydatów, m.in. listę SLD, choć według nieoficjalnych informacji nie ma na niej jakichś znanych nazwisk mławskiej lewicy. Nie wiadomo również czy i jaką listę wystawi w naszym okręgu Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy.

Komitety, które mają już listy kandydatów już zbierają podpisy. Lista kandydatów na posłów – zgodnie z Kodeksem wyborczym – powinna być poparta podpisami co najmniej 5 tys. wyborców stale zamieszkałych w danym okręgu wyborczym. Komitet wyborczy, który zgłosił listy kandydatów w co najmniej w połowie okręgów wyborczych dalsze listy może zgłaszać bez podpisów. Zgłoszenie kandydata na senatora powinno być poparte podpisami co najmniej dwóch tysięcy wyborców.

Listy kandydatów na posłów i kandydatury na senatorów komitety mogą zgłaszać do północy 3 września.

JK

Zobacz także…

PiS ogłosił pełne listy kandydatów do sejmu. Wiadomo już kto z Mławy

Do 3 września ostateczne listy kandydatów, do 22 komisje obwodowe. Jest kalendarz wyborczy

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Starczy
Starczy
3 lata temu

Na Wojnarowskiego w życiu bym nie zagłosowała

Czym się zasłużyla
Czym się zasłużyla
3 lata temu
Reply to  Starczy

A ja w życiu nie zagłosuje na Jolantę Karpinska!

wow
wow
3 lata temu

Wojnarowski na liście PSL wyżej niż posłanka Cicholska na liście PiSu

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  wow

Widocznie taka silna lista że tak wysoko. Wydaje mi się że ten cały psl w ogóle nie wejdzie do sejmu. A nawet jak im się uda to przy 5 % mogą mieć około 12 mandatów w 41 okręgach to średnio z co 3 okręgu wejdzie osoba z największą ilością głosów. Tak że cienina.

Olsen
Olsen
3 lata temu

Z pisu ten dyrektur startuje? Po co

Profilaktyk
Profilaktyk
3 lata temu

„Na liście Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni), próżno szukać kandydatów z naszego terenu.”
No nie tak próżno. Na liście Koalicyjnego Komitetu Wyborczego na 10 pozycji jest mieszkaniec Mławy Rafał Ciesielski.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x