Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dożynki w Lipowcu Kościelnym


Zgodnie z tradycją, rolnicy najpierw dziękują Bogu za zebrane w tym roku plony. Tak więc uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w parafialnym kościele pw. Św. Anny. Po niej korowód dożynkowy przemaszerował na szkolne boisko, gdzie odbywała się oficjalna część uroczystości. Uczestników dożynek i gości witał wójt Jarosław Goschorski wraz ze starostami dożynek.


Oprócz części oficjalnej w programie dożynkowych uroczystości znalazło się wiele elementów zabawy i rozrywki. Miejscowym zwyczajem jest tu budzący wiele emocji i energetyczny Gminny Turniej Sołectw. Wśród rozegranych konkurencji były m.in.: bieg z jajkiem, dmuchanie balonów na czas i przeciąganie liny. Zwycięzcą turnieju zostało sołectwo Turza Mała, a trzy najlepsze otrzymały nagrody pieniężne. Dożynkom towarzyszyły też inne konkursy. W konkursie na najładniejsze stoisko dożynkowe nagroda główna przypadła Cegielni Lewickiej, a zwycięstwo w konkursie na najsmaczniejszą potrawę zdobył Lipowiec Kościelny.

Tradycyjnie również nie zabrakło stoisk, gdzie lokalne sołectwa częstowały różnymi przysmakami.

Rozbudowana była też część artystyczna. Na scenie kolejno wystąpiły Orkiestra Dęta z Mławy, Koło Artystyczne „Fasolinki”, zespół Lipowiacy i zespół Seniorów Cantare z Mławy. Na scenie nie zabrakło też lokalnych seniorów z Klubu „Gorące Serca”.

Muzykę do tanecznej zabawy zapewniły zespoły: SuperNova, Sanders i Milano.

red.

Zobacz także…

Dożynki w Dzierzgowie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
xyz
xyz
3 lata temu

Ktoś pomyśli, że się czepiam. Nie o to chodzi. Ale zastanawiam się, czy wójtowi to te okulary do głowy przyrosły??? On ciągle ma je na głowie!!! Aczkolwiek, są sytuacje, gdzie nie wypada mieć okularów na łepetynce.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x