Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dożynki w Dzierzgowie


Msza św. w parafialnym kościele, dożynkowy korowód, piękne wieńce prezentowane przez sołectwa pod sceną, a także występ dzierzgowskiej orkiestry dętej okraszony układami choreograficznymi towarzyszących orkiestrze mażoretek – to wyrazy wdzięczności za rolniczy trud, aby w naszym kraju chleba nigdy nie zabrakło.


Gości i wszystkich uczestników gminno – parafialnych dożynek z ustawionej na szkolnym placu sceny witał wójt Rafał Kuciński, przewodniczący rady Marek Tkacz i starostowie dożynek. Po nich głos zabierali zaproszeni goście, wśród których był m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski, wiceminister Rafał Romanowski, poseł Robert Kołakowski, radny sejmiku Konrad Wojnarowski, starosta mławski Jerzy Rakowski i radna powiatowa Jolanta Karpińska.

– Drodzy rolnicy, to wy jesteście żywicielami całej naszej Ojczyzny. Dzisiaj drodzy rolnicy za ten wspaniały dar waszych rąk waszej pracy ciężkiej i ofiarnej składam wam słowa najwyższego uznania. Dożynki to przede wszystkim wasze święto. Z waszego trudu korzystamy wszyscy – mówił wójt Kuciński, dziękując rolnikom za ich pracę, podkreślając, że zbiór plonów zależy zawsze od Opatrzności Bożej, a w tym roku, podobnie jak w ubiegłym utrudniała go susza i dodatkowo miejscowe gradobicie. Z okazji święta plonów list do rolników skierował też Premier i Prezydent RP, a wiceminister Romanowski zapowiedział rychłą zmianę rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie pomocy suszowej.

Po części oficjalnej dożynek w godzinnym koncercie wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Arka” kierowana przez Tomasza Pawlaka. Z ogromnym aplauzem spotkał się towarzyszący orkiestrze występ mażoretek, zarówno tych trochę starszych jak i tych najmłodszych.

Podobnie jak na ubiegłorocznych dożynkach w namiotach gastronomicznych na mieszkańców czekał bezpłatny poczęstunek m.in. kiełbaski, pierogi, chleb ze smalcem i ogórkiem i inne smakołyki. Koło łowieckie częstowało wędlinami z dziczyzny. Dużo atrakcji czekało na najmłodszych mieszkańców gminy. Na szkolnym placu stanęły dmuchane zamki, trampolina i wodne kule. Dla tej nieco starszej publiczności organizatorzy zadbali również o stronę muzyczną. Od godziny 16:30 na scenie wystąpił zespół EVEREST, a później w trwającej do północy części zabawy zespół RESPECT.

Zobacz film z dożynek:

JK

Zobacz także…

Dożynki w Lipowcu Kościelnym

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
2 lata temu

Ładne dożynki tylko po co tam polityka PIS?

Mika
Mika
2 lata temu

Pięknie udekorowana scena! Poza tym uwielbiam oglądać fotorelacje z dożynek. Pozdrawiam 🙂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x