Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marek Kiełbiński Czas na posła z Mławy 13 października głosuj na 13
Logo
meblolux
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

Spektakl „Śmierć na gruszy” w wykonaniu mławskich adeptów teatru


Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


13 czerwca br.w sali kina MDK odbył się spektakl teatralny pt. „Śmierć na gruszy” na podstawie dramatu Witolda Wandurskiego. W rolę aktorów wcielili się uczestnicy zajęć teatralnych prowadzonych w Miejskim Domu Kultury przez Kubę Falkowskiego.

Półtorej godzinny spektakl w wykonaniu międzypokoleniowej grupy miłośników teatru zaskoczył świeżością i nowatorstwem. Reżyserowi udało się połączyć trzy pokolenia, które z pełnym zaangażowaniem, a z drugiej strony pewnego rodzaju luzem, przedstawiły historię wspólnoty, która w obliczu nieszczęścia musi się zjednoczyć. Fuzja bodźców audiowizualnych w połączeniu z grą aktorską, scenografią oraz wykorzystaniem przestrzeni właściwie całego kina, dała zaskakujący efekt wciągając widza w fabułę spektaklu od pierwszych minut. Adaptacja udanie przełamywała schematy oraz wspierała grę aktorów-amatorów dla większości, których był to pierwszy w życiu występ na scenie. Spektakl zaangażowany był społecznie i politycznie, ale nie zabrakło tu szczerego uśmiechu. Tytułowa śmierć uwięziona na gruszy, dzięki pomocy publiczności, która dosłownie została wciągnięta do udziału w spektaklu, została uwolniona, przywracając właściwy porządek świata. To jest właśnie siła wspólnoty, o której chcieli opowiedzieć mławscy adepci teatru, dla których miejmy nadzieję, był to początek przygody na scenie. Myślę, że taki powiew świeżej energii dobrze wróży na przyszłość.

źródło: MDK Mława

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
Anonim
Gość
Anonim

Gdzie były jakieś informacje, plakaty o onym spektaklu teatralnym pt. „Śmierć na gruszy”??????
MDK i strona MDK – to się nie liczy nawet jeśli były.