Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Spektakl „Śmierć na gruszy” w wykonaniu mławskich adeptów teatru13 czerwca br.w sali kina MDK odbył się spektakl teatralny pt. „Śmierć na gruszy” na podstawie dramatu Witolda Wandurskiego. W rolę aktorów wcielili się uczestnicy zajęć teatralnych prowadzonych w Miejskim Domu Kultury przez Kubę Falkowskiego.

Półtorej godzinny spektakl w wykonaniu międzypokoleniowej grupy miłośników teatru zaskoczył świeżością i nowatorstwem. Reżyserowi udało się połączyć trzy pokolenia, które z pełnym zaangażowaniem, a z drugiej strony pewnego rodzaju luzem, przedstawiły historię wspólnoty, która w obliczu nieszczęścia musi się zjednoczyć. Fuzja bodźców audiowizualnych w połączeniu z grą aktorską, scenografią oraz wykorzystaniem przestrzeni właściwie całego kina, dała zaskakujący efekt wciągając widza w fabułę spektaklu od pierwszych minut. Adaptacja udanie przełamywała schematy oraz wspierała grę aktorów-amatorów dla większości, których był to pierwszy w życiu występ na scenie. Spektakl zaangażowany był społecznie i politycznie, ale nie zabrakło tu szczerego uśmiechu. Tytułowa śmierć uwięziona na gruszy, dzięki pomocy publiczności, która dosłownie została wciągnięta do udziału w spektaklu, została uwolniona, przywracając właściwy porządek świata. To jest właśnie siła wspólnoty, o której chcieli opowiedzieć mławscy adepci teatru, dla których miejmy nadzieję, był to początek przygody na scenie. Myślę, że taki powiew świeżej energii dobrze wróży na przyszłość.

źródło: MDK Mława

« 2 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
4 lata temu

Gdzie były jakieś informacje, plakaty o onym spektaklu teatralnym pt. „Śmierć na gruszy”??????
MDK i strona MDK – to się nie liczy nawet jeśli były.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x