Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Prawnik z ratusza kłamie w sprawie taryf


Oświadczenie w sprawie zwrotu opłat za wodę i ścieki.

W związku z publikowaną opinią kancelarii prawnej urzędu miasta dotyczącą wyroku NSA stwierdzającego niezgodność z prawem uchwały w sprawie zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków, oświadczam, że nie ma podstaw, aby odstąpić od dochodzenia zwrotu należnych mieszkańcom nadpłat i naprawy wyrządzonej nam szkody finansowej.

W wyżej wymienionej sprawie, wyrok o stwierdzeniu niezgodności uchwały z pozwem z dnia 15.02.2019r., wydany przez NSA w Warszawie, orzeka że: „Doszło do obejścia prawa, art.58 k.c., i wydania aktu prawnego, w dniu 31.06.2016r. niezgodnego z prawem.

W związku z czym doszło do wyłudzenia od nas nienależnych korzyści  i wzbogacenia się kosztem wszystkich mieszkańców, co jest bezsporne, a w konsekwencji nie podlega polemice. Z treści artykułu wynika jednoznacznie, że ratuszowy prawnik posiada niski stopień wiedzy z zakresu prawa, co udowodnił to on sam, a mianowicie:

W dniu 31.05.2016r., podpisując się pod tą uchwałą oraz taryfami, które były zatwierdzone z obejściem prawa. Następnie nie udzielił odpowiedzi na skargę mieszkańców miasta Mława do Sądu, bo nie posiadał argumentów. Następnie nie stawił się w Sądzie, by obronić własnego bubla. Nie sporządził też kasacji do NSA, bo znów nie posiadał argumentów i nie stawił się w Sądzie, by obronić kolejnego bubla tą kasacją, która skompromitowała kancelarię Baker McKenzie. Więc wiedzę w tym przedmiocie niech zatrzyma dla siebie i niech już jej nie przedstawia, niech zaprzestanie kompromitować się!

Wiadomo, że Sąd zakwestionował rzetelność wyliczeń, co wynika z treści uzasadnienia wyroku WSA w Warszawie z dnia 22 września 2017r., I instancji (wyrok przeczytać można w Codzienniku Mławskim z datą 18.02.2019r.pt. „Uchwała o podwyżce ścieków nieważna.Burmistrz dwa razy przegrywa w sądzie”.

WODKAN wygenerował znaczne nadwyżki, z których się nie rozliczył do chwili obecnej, co jest w wyroku.

Podstawą prawną na jakiej Urząd Miejski wypłaci mieszkańcom nadpłatę jest art. 94 ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym, który stanowi, iż w zakresie skutków orzeczenia stwierdzającego niezgodność  uchwały z prawem, stosuje się odpowiednio przepisy kodeksu postępowania administracyjnego (art. 160 k.p.a. ), czyli w postępowaniu cywilnym art. 417 k.c. Skutkiem takiego orzeczenia o niezgodności z prawem jest odpowiedzialność z art. 417 k.c. W myśl tego przepisu Urząd Miasta ponosi odpowiedzialność  za szkodę wyrządzoną przez niezgodne z prawem działanie lub zaniechanie czynności, przy wykorzystaniu władzy publicznej.

Zatem wprowadzanie w błąd mieszkańców miasta, którzy wygrali z Urzędem Miasta Mława i mają dwa korzystne prejudykaty w ręku, jest nie na miejscu! Prawnik z ratusza mógł popisać się swoją wiedzą przed Sądami, a nie zrobił tego lub jej nie posiada. Zatem niech zamilknie!

Alina Gulczyńska

 

mat.sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
32 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
London
London
2 lata temu

Nie mieszkam w Mławie od dawna, ale mam tu meldunek i jak będzie referendum to przylecę do Polski tylko po to aby tego szkodnika odwołać. Krew mnie zalewa co ten łysy mściciel robi z Mławą !

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  London

Brawo Ty,
oby więcej takich, którzy poświęcą swój czas, żeby tylko coś się w Mławie w końcu zmieniło, żeby Mława w końcu odżyła tak jak odżył Ciechanów.
Potrzeba nam takich lokalnych patriotów, którym dobro naszego miasta leży na sercu. 🙂

Marek
Marek
2 lata temu
Reply to  London

Skoro siedzisz dale stąd, to nie znasz realiów. Opieranie sie na doniesieniach codziennika (mimo mojej sympatii), to jednak za mało. Mława nie miała tak skutecznego burmistrza jak Kowalewski. Cyba każdy rozsądny to przyzna. Poukładał wiele spraw wcześniej będących w rozsypce. Uporządkował miasto pod każdym względem. A jeśli ma przeciwników politycznych, którzy robią zamieszanie, to dobbrze. Tym bardziej sie stara. Tylko nie wszystkim rzeczom nalezy wierzyć

Romek
Romek
2 lata temu
Reply to  Marek

Takie bajeczki możesz wciskać komuś kto nigdy w Mławie nie był. Prawda jest taka, że Kowalewski daje niektórym ochłapy i trzyma ich na smyczy. A jak się jest na sznurku u Kowala to trzeba szczekać jak Kowal karze. Robi dobrze deweloperem, a zeby im usługiwać to trzeba od ludzi kasę wyciągać. Zamiast brać środki z Unii lepiej mieszkańcom rzucić drakońskie podwyżki, bo tak łatwiej.

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  Romek

No nie nie spodziewalem się ze tak pięknie opiszesz,działania Burmistrza,. musisz znać wiele faktów, albo jesteś gdzieś blisko tej wladzy, ale BRAWO TA OCENA JEST TRAFNA. A przy okazji, uważam po ostatnich wyborach, ze patrzac na wynik, mlawianie to w większości milosnicy, PISOWSKIEJ BANDY NIEUDACZNIKÓW, to rzadzenie im odpowiada, a wiec dajmy sobie spokój, z tym lokalnym REFERENDUM, bo to mija się z celem, po prostu nie damy rady , szkoda tylko czasu i zaangażowania, ludzi, ktorzy by chcieli aby taka akcję przeprowadzic, juz jeden prztklad mieliśmy, i nie bylo rzadnego efektu, ta rada idzie na pasku Kowalewskiego.

Małgosia 2
Małgosia 2
2 lata temu

Słusznie, :))

Iza
Iza
2 lata temu

Woda od 1.06 zostanie podwyzszona o 8 gr ścieki o 1 gr razem to bedzie 9,16 zł za 1m3.
Od 1.07 śmieci zostaną podwyższone o ponad 100%. Oczyszczalnia ścieków na kredycie, inwestycje na kredytach. Czy dalej tego chcemy?

Małgosia
Małgosia
2 lata temu

Brawo dla Pani Aliny Gulczyńskiej!!!! Emeryci dostali tylko „Jarkowe ” a mieszkańcy miasta Mławy dostaną jeszcze „ALINOWE” !!!! Wielki pokłon dla Pani Al i:)

Pas
Pas
2 lata temu

Pani G. Chętnie oddam Pani te swoje pieniądze. Pod warunkiem, że skorzysta Pani z odpowiedniego lekarza, nie chirurga.

olka
olka
2 lata temu
Reply to  Pas

Patrzcie, jaki mądrala – szlag by go trafił… który to deweloper? a może niedouczony radca prawny z ratusza? czy też jego przełożony?

xawery
xawery
2 lata temu
Reply to  Pas

TOBIE—piszącemu, piszącej—-żaden lekarz już nie pomoże., to typowy przypadek choroby umysłowej.

Mieszkancy
Mieszkancy
2 lata temu

Brawo dla tej pani. Dlaczego ta pani nie kandydowala na fotel burmistrza. Zaglosujemy na pania w pszyszlych wyborach.

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  Mieszkancy

Brawa, brawami, ale bez przesady NIE siegajmy az tak wysoko, ocywisciet Radna, ta Pani a może cos wiecej moze być. Pamiętajmy że w zespole ktory doprowadzil do takich zmian bylo wiecej i oczywista sprawa ze z WOLKI.i trzeba docenić, ich wysilek, bo Krajewdki nie JEST z Wolki, to taki chlopek roztropek.

ewa
ewa
2 lata temu

Może czas na zmianę prawnika w mieście…

Max
Max
2 lata temu
Reply to  ewa

A kto jest prawnikiem w ratuszu ? Czy to nie pan z Pułtuska ? W takum razie kolejny już raz się nie popisał.

Adam
Adam
2 lata temu

Mieszkancy przed wyborami mowiliscie ze nie zaglosujecie na pana slawka okazuje sie inaczej ze wiekszosc na niego glosowala wiec dzis nie miejcie do niego pretensji tylko sami do siebie

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Adam

Też nie rozumiem wielu ludzi, szczególnie tych którzy przez ostatnie 4 kolejne wybory do samorządów głosowali na bunia oraz ciągle na tych samych radnych, którzy nigdy nie kiwnęli nawet palcem w bucie na korzyść naszego miasta i swoich wyborców.
Zrobicie referendum (myślę, że się uda bez problemu uzbierać odpowiednią liczbę podpisów) – odwołacie bunia i radnych??? – okaże się ono nieważne z powodu zbyt niskiej frekwencji, bo referenda u nas nie są popularne.
Ażeby odwołać bunia musiałoby wziąć udział w referendum 60% wyborców z tych co brali udział w wyborach czyli 13.004 osób, bo w wyborach samorządowych w 2018 roku wzięło udział 53,57% wyborców. Czy jest to możliwe?????

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  mławianka

Przepraszam, 7.803 wyborców musi wziąć udział w referendum, żeby było ważne , bo to 60% z 13.004

Też Małgosia
Też Małgosia
2 lata temu
Reply to  Adam

O właśnie. Otóż to. Teraz nie miaukać…

DANUTA
DANUTA
2 lata temu

Wlasciciel wodkan,byl radnym,dostal tez jakies pieniadze z miasta,ktor raczej powinny trafic do mieszkancow.Ten Pan od wodkan niby pomaga tym biednym z przylaczami do sciekow-ale to wszystko tylko na niby,bo w rzeczywistosci jesli wie,ze nic nie skorzysta to ma gdzies pomagac.Poza tym jest zbyt blisko z wladzami miasta.Wymienic burmistrza i radnych,bo wielu z nich jest tam tylko po to zeby sie dorobic-majac ku temu wiele okazji.Znam wielu z tych radnych od lat-i wiem,ze nie zawsze zajmowali sie uczciwa praca lub robili rzeczy niezgodne z prawem-okradajac panstwo.Jak tacy ludzie maja sprawowac jakakolwiek wladze?

Mławiak
Mławiak
2 lata temu

Do pani ALINY GULCZYŃSKIEJ: bardzo proszę o kontakt pod podany adres mailowy, może wspólnie uda nam się skończyć z tą mafią z ratusza! Mój adres: [email protected]

R....
R....
2 lata temu
Reply to  Mławiak

BRAWO!!!! Ciekawe ilu chętnych pomoże?

XAWERY
XAWERY
2 lata temu

ALINA GULCZYŃSKA!!!—-wielki szacunek dla Pani za podjęcie, i do prowadzenie tej sprawy do finału, jest to osobisty Pani SUKCES. A artykuł, jest bardzo trafną, oceną nie tylko tego prawnika, z Bożej Łaski, ale także a może przede wszystkim działań i rządów BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO, TA SPRAWA JASNO POKAZUJE ŻE JEST PANEM NA WŁOŚCIACH!!!! –najgorsze jest to że wine za to ponoszą także Radni, poprzedniej kadencji, których wielu ponownie mimo swych błędów zostało wybranych. Ciekawy jestem komentarza, tej wybitnej Pani rzecznik propagandy ratuszowej władzy. Ta sprawa pokazuje nam mieszkańcom jasno, że jednak trzeba będzie zbierać podpisy po REFERENDUM, w celu odwołania Rady Miasta, z jej BURMISTRZEM KOWALEWSKIM.!!! Nadszedł czas aby firma WOD KAN zwróciła pieniądze mieszkańcom.

Paweł
Paweł
2 lata temu
Reply to  XAWERY

To już czas aby zorganizować referendum w Mławie w sprawie odwołania rady i burmistrza

WML
WML
2 lata temu
Reply to  Paweł

Pamiętam jak w trakcie kampanii ostatniej słychać było mocno jaki to poprzedni czyli obecny burmistrz jest zły i, że głosów nie oddadzą na tegoż Pana. Wyniki okazały się negatywnie zaskakujące. Referendum? Hm…., nie w Mławie. Większość mieszkańców POPIERA NIESTETY – jak widać ” gospodarowanie miastem” e.t.c….

mieszkaniec
mieszkaniec
2 lata temu

Zmieni się wszystko, jeśli jedno się zmieni – burmistrza.
Gratuluję pan Gulczyńskiej determinacji w dążeniu do osiągnięcia celu dla dobra mieszkańców, to się nazywa właściwa postawa obywatelska i to bez wsparcia żadnej partii. Godne uwagi i naśladowania.

XAWERY
XAWERY
2 lata temu
Reply to  mieszkaniec

TEN POST MIESZKAŃCA ŚWIADCZY O TYM ŻE JEST NAS CORAZ WIĘCEJ—-!!!!!!!

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  XAWERY

Xawery, jest nas bardzo dużo. Podpisy do referendum zbierzemy bez problemu… tylko czy na to referendum pójdzie ponad 13 tys. wyborców? – oto jest pytanie.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  mławianka

Przepraszam, 7.803 , bo to 60 % z 13.004

jestem
jestem
2 lata temu
Reply to  mławianka

No coraz więcej was jest, już moze z 10 nicków na tym portalu… śmieszni pieniacze razem z Gulczyńską na czele.

7FdZT
7FdZT
2 lata temu
Reply to  jestem

Jaki masz układ z Kowalem, ze jest za tym aby Kowal Cię dy.. na podwyżkach a Ty z tego powodu jestes happy?

Pit
Pit
2 lata temu

Jak widać wykształcenie prawnicze nie powoduje z automatu wygranej sprawy. Większość spraw pomimo zagwostek natury prawnej jest do ogranięcia jak się chce. Więc się zastanawiam osochodzi…Kancelaria powinna zapłacić odszkodowanie z własnego OC urzędowi . Brawo dla szanownej Pani za chęć i motywację jak widać ze skutkiem.

32
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x