Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mamy prawomocny wyrok. Do czego to zobowiązuje pana burmistrza?


„15 lutego z tą najdroższą kancelarią w Polsce (Baker McKenzie – red.) wygrałam sprawę. Mamy wygrane, mamy wyrok prawomocny. Do czego to teraz zobowiązuje pana burmistrza?” – mówił Alina Gulczyńska na wczorajszej konferencji dla prasy i mieszkańców miasta, poświęconej wyrokom sądów w sprawie podwyżki cen wody i ścieków.


Według niej, orzeczenia sądów administracyjnych – Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uznał uchwałę rady miasta w sprawie podwyżki cen wody i ścieków za niezgodną z prawem i Naczelnego Sądu Administracyjnego, który odrzucił skargę kasacyjną burmistrza – zobowiązują teraz miasto do przywrócenia taryf, które były przed 30 maja 2016 roku, jak również zobowiązuje do zwrotu środków ludziom, którzy nadpłacali za odbiór wody i ścieków.

Na wczorajsze spotkanie został zaproszony burmistrz Mławy, lecz z tego zaproszenia nie skorzystał. W przesłanym na ręce Aliny Gulczyńskiej piśmie tłumaczył, że nie może być na tej konferencji z racji innych obowiązków. Zapadła więc decyzja, by za miesiąc powtórnie zorganizować takie zebranie dla mieszkańców i zaprosić burmistrza.

– Ta konferencja miała wyglądać zupełnie inaczej. Ja miałam podać dane kancelarii z Płocka, aby dla ludzi te pieniądze wywalczyli. Procedura jest taka, że prawnik składa wniosek o zwrot tych środków i jest to w systemie nakazowym, nawet nie musicie stawać przed sądem, bo to jest tylko formalność. Z tym, że każdy z was oddzielnie musi wyliczyć ile wam się należy i każdy musi wnieść indywidualnie tę sprawę do sądu. I to wszystko. Nie bójcie się, środki wam się należą, to są wasze pieniądze – tłumaczyła procedurę dochodzenia należności Alina Gulczyńska.

Inicjatorka tej akcji oszacowała, że w przypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego, nadpłacona może być kwota około 730 zł a do tego należy doliczyć ustawowe odsetki.

Po dłuższej dyskusji, ostatecznie stanęło na tym, że odbędzie się drugie spotkanie w tej sprawie w 17 czerwca.

Rzeczywiście w tej sprawie trzeba zauważyć, że burmistrz Sławomir Kowalewski nie wypowiedział się publicznie. Zapowiedział jedynie, że czeka na pisemne uzasadnienie niekorzystnego dla miasta wyroku NSA, który zapadł w lutym 2019, uzasadnienie zaś NSA opublikował w już kwietniu. Słuszne zatem jest oczekiwanie mieszkańców na oficjalne stanowisko burmistrza w tej sprawie. Na pewno jednak miasto dobrowolnie nie będzie chciało zwracać pieniędzy mieszkańcom. Czy ci zechcą jednak masowo występować na drogę sądową przeciw miastu trudno dziś wyrokować.

JK

zobacz także:

Miasto przegrało sprawę, powinno wrócić do starych taryf i zwrócić ludziom nadpłatę

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

19
KOMENTARZE

avatar
1500
Green
Gość
Green

Radni i burmistrz nie są wietrzni zawsze to można zmienić, tylko trochę chęci potrzeba

Green
Gość
Green

No właśnie może by tak zaprosić p.Jaworowicz burmistrz lubi flesz kamer ogólnopolska to nie to co tv mazury

Xawery
Gość
Xawery

Green. Ogolnopolsak Tv, to jeszcze gorsza stacja, ni Tv Mazury, W TVP, POKAZUJE SIĘ TO CO CHCE USLYSZEC NACZELNIK Z NOWOGRODZKIEJ, nawet Jaworowicz robi programy pod dyktando, a ze tak jest przekonal sie red.Olszewski, ktory zadawal Kaczynskiemu pytania nie zgodne z.linja przekazu, bo wyszlo ze Kaczynski bywa na obiadkach, u sedzi ktora jest Prezesem TRYBUNALU KONSTYTUCYJNEGO, no i sie posypało, tak ze Olszewski dostal zakaz wypowiadania się.

Green
Gość
Green

Skoro miasto chciało nas okraść to niech teraz sami wyliczą NsRg3ile trzeba nam oddać

dzidek
Gość
dzidek

Oczywiste że jak za sprawę wezmie się była Radna Pszczółkowska, to sprawa będzie załatwiona tak jak WIADUKT!!!!—Piszemy o tym co się w Mławie dzieje, krytykujemy niektóre posunięcia i decyzję władz miasta–z pewnością słusznie, zastanawiamy się dlaczego nie było Burmistrza Kowalewskiego na spotkaniu z Premierem Morawiecki,—-wskazując na jedną z przyczyn, że nie chce Burmistrz z tą opcją i polityką pisowską nic wspólnego??? aby nie zrazić do siebie swych wyborców, jeśli tak—to powstaje pytanie??dlaczego przy wszelkiego typu spotkaniach i uroczystościach przy jego boku są cały czas pisowscy parlamentarzyści???—dlaczego w Radzie Miasta jest cały czas w dobrej komitywie, tworząc jakby koalicje, z przedstawicielami… Czytaj więcej »

Green
Gość
Green

Aleś się chłopie zagotowal,co byś nie pisał to Bunio i tak ma to w głębokim poważaniu

Dzidek
Gość
Dzidek

Dobrze o tym wiem, i dlatego piszę, moze wreszcie coś dotrze do Burmistrza,

szczur w sukience
Gość
szczur w sukience

W tej sytuacji jedynym, honorowym rozwiązaniem jest natychmiastowa dymisja p. burmistrza z urzędu

Anonim
Gość
Anonim

Za chwilę odpady w górę, pan Sławek super dogadał się z Azjatami z Chin.

Janusz
Gość
Janusz

Jak zwykle trudne sprawy to burmistrz głowę w piasek i go nie ma.

Lokalny
Gość
Lokalny

Skoro już sprawę wygrałyście to zróbcie punkt konsultacyjny dla mieszkańców dotyczący indywidualnego obliczenia należności. Znaczna część mieszkańców sobie odpuści, bo nie będzie wiedzieć jak obliczyć należność i gdzie to złożyć.

Mławian
Gość
Mławian

Może warto zaprosić telewizję ogólnopolska? Niech zobaczą Polacy jak się nas mławian robi w ciula.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Niestety „nasz” Bunio to tchórz bał się stanąć oko w oko z mieszkańcami, ponieważ on pojawia się tylko tam gdzie ma się czym „pochwalić”. Niestety w przypadku tak spektakularnej porażki nie ma czy się chełpić i nie pasuje to do jego PR, dlatego nie pojawił się na spotkaniu zastawiając się wyimaginowanymi innymi obowiązkami. Po prostu jest zwyczajnym dupkiem, życzę wszystkiego najlepszego jego wyborcom.

Dorota
Gość
Dorota

Ręce opadają na to co JE Slavko wyprawia w ostatnich latach. Mława to przepraszam jego własność? Bo coraz bardziej daje temu wyraz! On jest dla mieszkańców czy mieszkańcy dla niego? Co robi żeby mieszkańcom miasta żyło się lepiej? Bonifikaty JE nie pasowały, ale już zatrudnienie drogiej kancelarii jest Ok. Temat związany z artykułem i nie pojawienie się na spotkaniu mówi sam za siebie mimo, iż TEGO SAMEGO dnia co konferencja zostało dostarczone pismo informujące o nieobecności..Chyba Bunio dużo wcześniej wiedział o konferencji i co nie można było wygospodarować sobie chociażby kwadransu? Kolejna sprawa… Czy w końcu po prawie 7 miesiącach… Czytaj więcej »

dzidek
Gość
dzidek

Dorota—bardo słuszne uwagi, do Tych Twoich uwag potrzebna jest w Mławie interwencja SEKIELSKIEGO, BO MŁAWSCY „DZIENNIKARZE”, SĄ TYLKO OD PISANIA DOBRYCH POCHWAŁ, o co dba Pani Naczelnik Grzywacz. Piszesz swe zapytania, TAK JAK JA i wielu innych a one pozostają bez odpowiedzi, a przynajmniej normalny rzecznik, tym bardziej NACZELNIK WYDZIAŁU,—WINNA NA TE I INNE PYTANIA MIESZKAŃCÓW DAĆ ODPOWIEDZ—Dorota a może zorganizujesz grupę osób, która zajmie się tymi tematami, zorganizuj spotkanie takiej grupy daj informacje na portalu, a z pewnością do rozwiązania tych spraw i pomocy zgłosi się wielu chętnych—-sam piszę się na takie spotkanie. A WIĘC NIE CZEKAJMY ZACZNIJMY DZIAŁAĆ… Czytaj więcej »

Gdyhddt
Gość
Gdyhddt

Jeden z portali -[wymoderowano] otrzymuje dotacje z ratusza więc stosuje krytykę limitowaną.

every
Gość
every

Mieszkańcy to tylko maszynka do głosowania przed wyborami, a po wyborach…
Po raz czwarty go wybraliście i pewnie po raz piąty zrobicie to samo…

Cieszy mię ten rym: „Polak mądry po szkodzie”;
Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.”

Peleton
Gość
Peleton

Krótko mówiąc. „Na lidera pracuje grupa”.

dzidek
Gość
dzidek

No i co Pani Dorotko, napisac napisałam, i co dalej???- —czyzby wystraszyla sie Pani, CZAS WZIĄŚĆ SPRAWY W SWE RECE. Bo jak nie to piszemy, dla samego pisania i liczymy NA TO ZE MOZE KTOS ZA NAS ZROBI, onne nadzieje.