Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Matur nie będzie tylko w I LO w Mławie?


Prawdopodobnym jest, że matur nie będzie tylko w mławskim I LO. Temu problemowi poświęcone było zwołane z dnia na dzień przez dyrektora szkoły spotkanie z rodzicami uczniów z klas maturalnych, które odbyło się wczoraj wieczorem.

jmj7 czyszczenie kostki brukowej i elewacji Mława i okolice
Reklama


 Matury co prawda rozpocząć się mają dopiero 6 maja, ale wcześniejszym warunkiem dopuszczenia do matury jest sklasyfikowanie uczniów. Tę czynność wykonuje rada pedagogiczna. Z informacji jaką przedstawił rodzicom dyrektor Marek Kiełbiński wynikało, że rada klasyfikacyjna w tej szkole może się nie odbyć ze względu na trwający strajk. Taki komunikat przekazał dyrektorowi szkolny komitet strajkowy.

Takie stanowisko oburzyło rodziców, którzy zaproponowali, żeby dyrektor zaprosił na to spotkanie przedstawicieli strajkujących nauczycieli. W międzyczasie zgłaszali też dyrektorowi inne propozycje rozwiązania tej sytuacji.

Wśród nich pojawił się pomysł przeniesienia całych roczników uczniów do szkół, które nie strajkują. Innym pomysłem było także zatrudnienie innych nauczycieli tylko na czas określony w celu przeprowadzenia rady klasyfikacyjnej.

Ostatecznie okazało się, że przedstawiciele komitetu strajkowego nie dotarli i ustalono, że rodzice spotkają się z przedstawicielami strajkujących dziś o godzinie 18-tej.

Tak więc, jeżeli komitet strajkowy nie zadeklaruje, że rada pedagogiczna się odbędzie Może się okazać, że I LO będzie jedyną mławską szkoła średnią, w której matura się nie odbędzie. Przypomnijmy, do strajku nie przystąpił ZS nr 1 (budowlanka), zawiesiły akcję ZS nr 2 i 3, a z nieoficjalnych informacji wynika, że rada ma odbyć się też w „ekonomiku”.

JK

Zobacz także…

Udostępnij:
Media Expert Mława
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

50
KOMENTARZE

avatar
1500
Ciechan57
Gość
Ciechan57

Nauczyciele nich strajkuja ,gorzej by bylo gdyby strajkowali Piekarze .

Matka
Gość
Matka

Skandal. Nieuki się ciesza, ale Ci ambitniejsi uczniowie chcą terminowo zdawać egzaminy. Egzamin Dojrzalosci jest waznym egzaminem. Dzieci staly sie elementem przetargowym. Tak elementem bo tak potraktowali Je nauczyciele. Egzaminy są stresem w każdym wieku ale dla młodego człowieka szczególnie. Nie sądzę by uczniowie byli zadowoleni z nieterminowego egzaminu. Wszystko traci terminy dla tych, którzy wybierają się na dalszacedukacje. Niektórych czekają egzaminy na uczelnie. Jaki przykład dają nauczyciele? Otóż tak8, że szantażem możesz osiągnąć cel. Jest to wysoce niewychowawcze A analogicznie do Państwa zawodu( czyt..nauczyciel) niepedagogiczne. Wstyd. Trzeba bylo protestować przy likwidacji gimnazjów. Tak troszczycie się o dzieci a słychać… Czytaj więcej »

Ewa
Gość
Ewa

Nauczyciel ma prawo do strajku jak każdy inny pracownik. Dyrektor nic nie może zrobić, bo strajk jest legalny. Nauczyciele protestowali przed likwidacją gimnazjów. To był protest na ulicach Warszawy w weekend. Nic nie dał. Dlatego teraz nauczyciele postanowili zablokować egzaminy, bo strajki w weekendy nic nie dają.

andrzej
Gość
andrzej

Ogólniak na tym stracił najwięcej,renoma szkoły wypracowywana przez dziesiątki lat poszła z dymem ,wstyd nauczyciele,nie chce sie pracować ,to na budowie po 15 złotych na godzinę płacą -zapraszam nauczycieli ,może wam mózgi trzega przewietrzyć.

Mławiak
Gość
Mławiak

Gdyby tak odprowadzili podatek od korepetycje to może państwo miało by na podwyżkę pensji nauczycielskich 🙂

Mławianka
Gość
Mławianka

Ja również chętnie bym pracowała na pół etatu i brała pensję za cały. Połowa roku kalendarzowego dni wolnych – czemu nie? Możliwość dorabiania po godzinach w cenie 40 zł za godzinę – bardzo chętnie. Rok urlopu co pięć lat – marzę o tym! Rozumiem, że wasza praca jest stresująca i odpowiedzialna – ale nie tylko wasza. Moja również i mojego sąsiada, i kolegi, i koleżanki…..A to, że musicie sprawdzać prace domowe i sprawdziany….przecież kiedy decydowaliście się na tę pracę wiedzieliście o tym. Ja pracując tyle godzin tygodniowo nie zarobiłabym na suchy chleb. A nie widzę u nauczycieli biedy. Dlaczego tak… Czytaj więcej »

Marta
Gość
Marta

Proszę się przekwalifikować i zostać nauczycielem, skoro tak im dobrze. Ktoś zabrania? W Warszawie brakuje nauczycieli do pracy. W małym mieście, jakim jest Mława, da się wyżyć za nauczycielską pensję. W większym mieście już nie. A nauczyciel nie może pracować z dziećmi 8 godz.dziennie, bo by zwariował. Praca nauczyciela, to nie tylko stanie przy tablicy, ale też sprawdzanie klasówek, przygotowywanie się do lekcji, zebrania z rodzicami, szkolenia, rady, wypełnianie dokumentacji itp itd. Moja kuzynka jest nauczycielką i dobrze jej się powodzi, bo mąż ma swoją firmę. Ja bym nie chciała być nauczycielką i za te marne grosze użerać się z… Czytaj więcej »

Uczeń
Gość
Uczeń

Mi się ten strajk nie podobał od początku. Najpierw problemy z przeprowadzeniem egzaminów, teraz matury, a wszystkiemu winny ZNP, który wybrał termin strajku w najmniej odpowiednim momencie dla uczniów (myślę, że to nie przypadek). Szkoda że to młodzież najbardziej na tym traci, młodzież która przygotowywała się do najważniejszego egzaminu w swoim życiu miesiącami, a teraz cały ich wysiłek może prysnąć niczym bańka mydlana.

Piotrek
Gość
Piotrek

„Komitet strajkowy” nie dotarł na spotkanie z rodzicami, a to ciekawe! Pewnie szanowne grono pedagogiczne w tym czasie pracowało w szkołach prywatnych albo w domach korepetycji udzielało, bo nie wierzę że przestraszyli się rodziców, biedactwa!

Uczennica
Gość
Uczennica

Do tej pory szczerze uważałam wybór tej szkoły, za najlepszą decyzję jaką mogłam podjąć te 3 lata temu. Teraz zaczynam w to wątpić. Jeżeli dojdzie to takiego skandalu, to najprawdopodobniej już zawsze wspominając liceum jedną z pierwszych myśli będzie obecna sytuacja. Mamy podwójny stres przed maturą. Motywacja do nauki znika, bo nawet nie wiadomo czy ta matura w ogóle raczy się odbyć. Jednym słowem – jestem zawiedziona. Mam nadzieję, że wszystko szybko wróci do normy. A do osób, które twierdzą, że ta szkoła to tylko korepetycje – Teraz praktycznie każdy chodzi na jakieś korepetycje nie tylko w naszej szkole. Nie… Czytaj więcej »

Absolwent
Gość
Absolwent

Dziecko, dzisiejsza matura to jest żart a nie egzamin. Jeśli ktoś potrzebuje korepetycji żeby ją zdać to o dalszej edukacji proponuję zapomnieć…

Dawna absolwentka
Gość
Dawna absolwentka

Nie mieści mi się to w głowie. Biedne dzieci i biedni rodzice.

Prowincja
Gość
Prowincja

Kiedyś to była elitarna szkoła, to co dzieje się dziś przechodzi ludzkie pojęcie, korepetycje, korepetycje i jeszcze raz korepetycje, gównem śmierdzi trochę tylko trochę. Ale jak burmistrz popiera strajkujących to tak się to kończy.

TAk
Gość
TAk

Akurat do LO burmistrz nie ma nic tylko starostwo.

Obserwatorka
Gość
Obserwatorka

Za to przewodniczący rady ma. Dwie strajkujące… Skoro to taki niewdzięczny zawód to po co matka wciskała do tej szkoły córkę…

Rodzic
Gość
Rodzic

Żenada wszystkie wypowiedzi! Skoro tacy okropni nauczyciele to po co puszczać dzieci do szkoły? A czy kiedyś nie chodziliscie na korepetycje? No zgoda może nie tyle ale my sami w domu palca z reguły nie przykładamy do nauki naszych dzieci (jedynie te korepetycje) a jednak nasze dzieci kończą szkoły dostają się na studia, gdzie nikogo juz nie obchodzi uczeń. Jest na zasadzie radz sobie sam. A że godnie chcą zarabiać to chyba nie dziwi skoro na wszystko jest w naszym kraju. Nie przeszkadza Wam 500+bo zapewne dostajecie, emerytura dla nigdy nie pracujących też ok, chociaż większość musiała praciwac żeby zarobić… Czytaj więcej »

Obserwator
Gość
Obserwator

Juz chyba tylko nauczyciele sami za siebie trzymaja kciuki.

ghjdt
Gość
ghjdt

Otóż nie, nie sami nauczyciele ! Wszyscy normalni ludzie trzymają za nich kciuki. Mają rację. Jest na wszystko to i dla nich powinny znaleźć się godne pieniądze. Skieruję tu kilka słów do nauczycieli BARDZO WAS PROSZĘ, NIE WYŁAMUJCIE SIĘ. POKAZCIE NASZYM DZIECIOM ŻE WARTO I NALEZY WALCZYĆ O SWOJE. DO KOŃCA. Jestem matką, nie mam co zrobić z dzieckiem ale Was rozumiem. A Ci, którzy piszą o tych korepetycjach sami brali udział w tym precederze. I jeszcze jedno, gdyby nauczyciele godnie zarabiali nie musieliby pracować po godzinach. Wszystko w temacie.

Magdalena
Gość
Magdalena

A nauczyciele nie dostają 500+, emerytowany nie dostaną 13 emerytury? Za a nie bo oni dostaną w sumie 15 bo przecież bony bożonarodzeniowe i często upominek z okazji Dnia nauczyciela. Dzieci do szkoły posyłamy bo chcemy i czujemy taką potrzebę i przykro nam że uczą ich nieprzygotowany do zawodu nauczyciele, bo skoro ciągle narzekanie to nie mieliście pojęcia co znaczy być nauczycielem

Uczeń2
Gość
Uczeń2

A czy Pana/Pani dziecko piszę w tym roku maturę? Nawet nie wiecie jak to wpływa na nas uczniów jak nie wiadomo czy bedzie matura czy nie.

Ania
Gość
Ania

Czy się stoi czy się leży…… Niech zniosą kartę nauczyciela! Miernoty do łopaty!

Pola
Gość
Pola

Jeżeli nauczyciel odchodzi od ucznia, to znaczy, że minął się z powołaniem i powinien zmienić pracę.

Obserwator
Gość
Obserwator

Powołanie! Trzymajcie mnie bo lecę na glebę. A ty wypruwasz się w pracy w ramach czynu społecznego? Zamykasz kram i do domku kto pierwszy z parkingu ruszy. Bolą rodziców mózgi co zrobić bo im przechowalnie dzieci pozamykali. To wszystko jest połączone i strajk niesie konsekwencje dla wielu innych gałęzi gospodarki. Ze strajkami tak już jest i zawsze będzie.

Matka bez 500
Gość
Matka bez 500

Przechowywanie? Masz racje bo nauki tam nie ma, tylko wymagania i odsysanie koleżance na korki wg systemu ty mnie a ja tobie. A ta przechowywalnia to służy tylko do tego by odprowadzala skladki do zusu bo korepetycje nieopodatkowane. A roszczeniowi jestescie bardziej jak te matki 500+

Uczennica
Gość
Uczennica

Ta szkoła to dno a nauczyciele porażka. Jako uczennica bez wyrzutów sumienia mogę na palcach u jednej ręki wyliczyć ilu nauczycieli zasługuje na podwyżkę. Rodzice jeśli wasze dziecko miało iść do LO w tym roku to przemyślcie to bo ta szkoła już dawno straciła renomę..

Pzemysław Z.
Gość
Pzemysław Z.

Ten nowy dyrektor, jest przeciwnikiem strajku. Strajkują głównie nauczyciele optujący za poprzednią ekipą w starostwie. To jest uderzenie nie tylko w dzieci, ale także w samego dyrektora. A abstrahując od polityki, wstyd za takich nauczycieli, którzy niszczą przyszłość dzieci w imię własnych korzyści. Uważam, że takie zachowania powinny być karalne. Wstyd.

ghjdt
Gość
ghjdt

NOwy dyrektor jest przeciwnikiem strajku, bo est z PIS

Rodzic maturzysty
Gość
Rodzic maturzysty

Wszystko rozumiem ale Szanowni Nauczyciele, nie kosztem dzieci. Oj posypią się pozwy…

Ons
Gość
Ons

Może pretensje do rządzących…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Za za waszą glupote

Śmiech przez łzy
Gość
Śmiech przez łzy

No panie PiSowski dyrektorze Kiełbiński…
Brawo Ty i nauczyciele.
Tak każdy się starał dostać do tego LO bo „elitarne” a tu nagle bum i skończą szkole bez matury.
I to dzięki komu? Nauczycielom i dyrekcji.
Brawo brawo brawo

anonimowo
Gość
anonimowo

Cóż winien dyrektor ? Zaczął pracę z tą [wymoderowano] bez morale dopiero kilka miesięcy temu i on nie strajkuje. Ma ich zakuć w kajdany i zapędzić do pracy ? Niestety nie ma takich możliwości a szkoda. Natomiast rodzice mogą zrobić wiele. Urzędy Skarbowe czekają.

Tiki
Gość
Tiki

Pewnie tu też winny Tusk muahaha

Matka syna
Gość
Matka syna

Ale jakie to elitarne LO skoro trzyma się w nim dwojkowiczow albo wyciąga za uszy ze względu na nazwisko?

prosto_w_nick
Gość
prosto_w_nick

Dlaczego reżim PISowski jeszcze nie przysłał oddziałów ZOMO, które szybko ma tam zrobić POrządki? Aha -demokrację mamy. Konstytucja! KONSTYTUCJA!

Rodzic
Gość
Rodzic

Masowo damiamy urzad skarbowy o korepetycjach nauczycieli z lo jesli rada sie nie odbedzie robie to w piatek 2 panie niech sie juz pakują bo jest to przestepstwo skarbowe w dupach wam sie przewraca

obserwatorka
Gość
obserwatorka

Dokładnie. Wiem, że rodzice już robią listy Pań, które „ciężko” pracują po godzinach.

maria
Gość
maria

do rodzic pisać nie potrafisz ale ubliżać to tak

Rodzic2
Gość
Rodzic2

Do Maria. Zapewne jesteś nauczycielką krytykującą Rodzica, że nie potrafi pisać. Szanowna Pani przed ale stawia się przecinek. Nie głupio tak kogoś pouczać?

Rodzic
Gość
Rodzic

Nie rozumiesz. znaczenia slowa zbliżać

Enough_WML
Gość
Enough_WML

„Elitarne” LO w Mławie… Na lekcjach nauczyć nie potrafią, a na korepetycjach już tak. Inną kwestią jest, że „prawdziwych” nauczycieli już nie ma…

Maturzysta
Gość
Maturzysta

I macie rodzice a nosiliscie ciasta i torty nauczycielim a oni co zrobili?

koko
Gość
koko

o!!!! i mamy „elitę”

Piotrek
Gość
Piotrek

Której słoma z butów powyłaziła

Greta
Gość
Greta

Aby uczniowie na tym tracą A nauczyciele mają gdzieś Kasa ządzi

Urzęd
Gość
Urzęd

Jasne ze kasa rządzi. Wszędzie. Złudzenia mają jedynie naiwni idealiści czyli w naszym kraju jedna osoba na sto tysięcy. W kościele rządzi kasa, w polityce, w biznesie, w mediach, w szkołach również. Tak było i będzie i nie ma się czemu dziwić drodzy Państwo.

Alfa
Gość
Alfa

Oj nauczyciele zapomnieliscie że wasz zawód to misja! Wokół bogactwo a Twoja rodzina nauczycielu niech się zastanawia od 1do 1zeby wyżyć.

Jaxyz
Gość
Jaxyz

Każdy chce godnie żyć. A strajk był zapowiadany chyba od stycznia. Rząd nic nie zrobił. Nie chciał żadnych rozmów. Czekał na rozwój wydarzeń. Nie wierzył, że nauczyciele się w końcu postawią.
Dla nierobów pieniądze są, a dla uczciwie pracujących nie. Najlepiej nic nie robić i ciągnąć pieniądze z socjala i 500+.

anonimowo
Gość
anonimowo

Tak zwani „nauczyciele” bez nie zawahają się żeby zniszczyć przyszłość swoich wychowanków. Bez sumienia, bez moralności, bez wstydu.