Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Matur nie będzie tylko w I LO w Mławie?


Prawdopodobnym jest, że matur nie będzie tylko w mławskim I LO. Temu problemowi poświęcone było zwołane z dnia na dzień przez dyrektora szkoły spotkanie z rodzicami uczniów z klas maturalnych, które odbyło się wczoraj wieczorem.


 Matury co prawda rozpocząć się mają dopiero 6 maja, ale wcześniejszym warunkiem dopuszczenia do matury jest sklasyfikowanie uczniów. Tę czynność wykonuje rada pedagogiczna. Z informacji jaką przedstawił rodzicom dyrektor Marek Kiełbiński wynikało, że rada klasyfikacyjna w tej szkole może się nie odbyć ze względu na trwający strajk. Taki komunikat przekazał dyrektorowi szkolny komitet strajkowy.

Takie stanowisko oburzyło rodziców, którzy zaproponowali, żeby dyrektor zaprosił na to spotkanie przedstawicieli strajkujących nauczycieli. W międzyczasie zgłaszali też dyrektorowi inne propozycje rozwiązania tej sytuacji.

Wśród nich pojawił się pomysł przeniesienia całych roczników uczniów do szkół, które nie strajkują. Innym pomysłem było także zatrudnienie innych nauczycieli tylko na czas określony w celu przeprowadzenia rady klasyfikacyjnej.

Ostatecznie okazało się, że przedstawiciele komitetu strajkowego nie dotarli i ustalono, że rodzice spotkają się z przedstawicielami strajkujących dziś o godzinie 18-tej.

Tak więc, jeżeli komitet strajkowy nie zadeklaruje, że rada pedagogiczna się odbędzie Może się okazać, że I LO będzie jedyną mławską szkoła średnią, w której matura się nie odbędzie. Przypomnijmy, do strajku nie przystąpił ZS nr 1 (budowlanka), zawiesiły akcję ZS nr 2 i 3, a z nieoficjalnych informacji wynika, że rada ma odbyć się też w „ekonomiku”.

JK

Zobacz także…

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
50 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ciechan57
Ciechan57
2 lata temu

Nauczyciele nich strajkuja ,gorzej by bylo gdyby strajkowali Piekarze .

Matka
Matka
2 lata temu

Skandal. Nieuki się ciesza, ale Ci ambitniejsi uczniowie chcą terminowo zdawać egzaminy. Egzamin Dojrzalosci jest waznym egzaminem. Dzieci staly sie elementem przetargowym. Tak elementem bo tak potraktowali Je nauczyciele. Egzaminy są stresem w każdym wieku ale dla młodego człowieka szczególnie. Nie sądzę by uczniowie byli zadowoleni z nieterminowego egzaminu. Wszystko traci terminy dla tych, którzy wybierają się na dalszacedukacje. Niektórych czekają egzaminy na uczelnie.
Jaki przykład dają nauczyciele? Otóż tak8, że szantażem możesz osiągnąć cel. Jest to wysoce niewychowawcze A analogicznie do Państwa zawodu( czyt..nauczyciel) niepedagogiczne. Wstyd. Trzeba bylo protestować przy likwidacji gimnazjów. Tak troszczycie się o dzieci a słychać w mediach tylko o pieniądzach. Chyba nie jest tak źle skoro nauczycielom wesoło, skoro podspiewuja piosenki.Gdzie prawdziwa reforma szkolnictwa. Ile to razy jest tak, że mlodziez siedzi do 2-3 w nocy z lekcjami…, i to ten uczen , ktory osiaga dobre wyniki. Pytanie dlaczego? Pytanie dlaczego tez tylu uczniow korzysta z korepetycji?
Skoro leży Państwu dobro dzieci na sercu, to proszę realizować kalendarz uczniowski. Liceum, te liceum to nie prywatna- nauczycieli szkoła. Pracujecie za pieniądze podatników czyli nasze.
Panie dyrektorze albo jest Pan dyrektorem albo figurantem….

Ewa
Ewa
2 lata temu
Reply to  Matka

Nauczyciel ma prawo do strajku jak każdy inny pracownik. Dyrektor nic nie może zrobić, bo strajk jest legalny. Nauczyciele protestowali przed likwidacją gimnazjów. To był protest na ulicach Warszawy w weekend. Nic nie dał. Dlatego teraz nauczyciele postanowili zablokować egzaminy, bo strajki w weekendy nic nie dają.

andrzej
andrzej
2 lata temu

Ogólniak na tym stracił najwięcej,renoma szkoły wypracowywana przez dziesiątki lat poszła z dymem ,wstyd nauczyciele,nie chce sie pracować ,to na budowie po 15 złotych na godzinę płacą -zapraszam nauczycieli ,może wam mózgi trzega przewietrzyć.

Mławiak
Mławiak
2 lata temu

Gdyby tak odprowadzili podatek od korepetycje to może państwo miało by na podwyżkę pensji nauczycielskich 🙂

Mławianka
Mławianka
2 lata temu

Ja również chętnie bym pracowała na pół etatu i brała pensję za cały. Połowa roku kalendarzowego dni wolnych – czemu nie? Możliwość dorabiania po godzinach w cenie 40 zł za godzinę – bardzo chętnie. Rok urlopu co pięć lat – marzę o tym! Rozumiem, że wasza praca jest stresująca i odpowiedzialna – ale nie tylko wasza. Moja również i mojego sąsiada, i kolegi, i koleżanki…..A to, że musicie sprawdzać prace domowe i sprawdziany….przecież kiedy decydowaliście się na tę pracę wiedzieliście o tym. Ja pracując tyle godzin tygodniowo nie zarobiłabym na suchy chleb. A nie widzę u nauczycieli biedy. Dlaczego tak ciężko dostać posadę nauczyciela skoro jest taka zła? Czy ktoś potrafi to wyjaśnić?

Marta
Marta
2 lata temu
Reply to  Mławianka

Proszę się przekwalifikować i zostać nauczycielem, skoro tak im dobrze. Ktoś zabrania? W Warszawie brakuje nauczycieli do pracy. W małym mieście, jakim jest Mława, da się wyżyć za nauczycielską pensję. W większym mieście już nie. A nauczyciel nie może pracować z dziećmi 8 godz.dziennie, bo by zwariował. Praca nauczyciela, to nie tylko stanie przy tablicy, ale też sprawdzanie klasówek, przygotowywanie się do lekcji, zebrania z rodzicami, szkolenia, rady, wypełnianie dokumentacji itp itd. Moja kuzynka jest nauczycielką i dobrze jej się powodzi, bo mąż ma swoją firmę. Ja bym nie chciała być nauczycielką i za te marne grosze użerać się z dzieciakami nierzadko chamskimi, roszczeniowymi i ich rodzicami. A nauczyciele przedszkoli mają jeszcze ciężej, bo im mniejsze dzieci, tym gorzej i pracują po 25 godz.w tygodniu a nie 18 i nie mają wakacji i ferii, przerw przed świętami, tylko urlop.

Uczeń
Uczeń
2 lata temu

Mi się ten strajk nie podobał od początku. Najpierw problemy z przeprowadzeniem egzaminów, teraz matury, a wszystkiemu winny ZNP, który wybrał termin strajku w najmniej odpowiednim momencie dla uczniów (myślę, że to nie przypadek). Szkoda że to młodzież najbardziej na tym traci, młodzież która przygotowywała się do najważniejszego egzaminu w swoim życiu miesiącami, a teraz cały ich wysiłek może prysnąć niczym bańka mydlana.

Piotrek
Piotrek
2 lata temu

„Komitet strajkowy” nie dotarł na spotkanie z rodzicami, a to ciekawe! Pewnie szanowne grono pedagogiczne w tym czasie pracowało w szkołach prywatnych albo w domach korepetycji udzielało, bo nie wierzę że przestraszyli się rodziców, biedactwa!

Uczennica
Uczennica
2 lata temu

Do tej pory szczerze uważałam wybór tej szkoły, za najlepszą decyzję jaką mogłam podjąć te 3 lata temu. Teraz zaczynam w to wątpić. Jeżeli dojdzie to takiego skandalu, to najprawdopodobniej już zawsze wspominając liceum jedną z pierwszych myśli będzie obecna sytuacja. Mamy podwójny stres przed maturą. Motywacja do nauki znika, bo nawet nie wiadomo czy ta matura w ogóle raczy się odbyć. Jednym słowem – jestem zawiedziona. Mam nadzieję, że wszystko szybko wróci do normy.

A do osób, które twierdzą, że ta szkoła to tylko korepetycje – Teraz praktycznie każdy chodzi na jakieś korepetycje nie tylko w naszej szkole. Nie wiem jakie są wszystkie sytuacje, ale wśród moich znajomych nikt nie chodzi na korepetycje bo musi, bo bez nich nie zda, nie poradzi sobie wcale. Tylko dlatego, że z nimi łatwiej przygotować się do matury. Łatwiej jest powtarzać materiał z korepetytorem. Oczywiście można to zrobić też samemu, ale żeby zrobić to dobrze to bardzo trudne zadanie. Korki nie są koniecznością. Ale każdy chyba czuje się wtedy spokojniejszy o maturę. Korepetycje są też dodatkową motywacją, której uczniowie potrzebują. A presja tego, że za to się płaci motywuje do tego żeby sie przykładać do tych lekcji. Dziś ludzie chodzą na korepetycje nie tylko dlatego, że nie mogą sobie bez nich dać rady.

Absolwent
Absolwent
2 lata temu
Reply to  Uczennica

Dziecko, dzisiejsza matura to jest żart a nie egzamin. Jeśli ktoś potrzebuje korepetycji żeby ją zdać to o dalszej edukacji proponuję zapomnieć…

Dawna absolwentka
Dawna absolwentka
2 lata temu

Nie mieści mi się to w głowie. Biedne dzieci i biedni rodzice.

Prowincja
Prowincja
2 lata temu

Kiedyś to była elitarna szkoła, to co dzieje się dziś przechodzi ludzkie pojęcie, korepetycje, korepetycje i jeszcze raz korepetycje, gównem śmierdzi trochę tylko trochę. Ale jak burmistrz popiera strajkujących to tak się to kończy.

TAk
TAk
2 lata temu
Reply to  Prowincja

Akurat do LO burmistrz nie ma nic tylko starostwo.

Obserwatorka
Obserwatorka
2 lata temu
Reply to  TAk

Za to przewodniczący rady ma. Dwie strajkujące… Skoro to taki niewdzięczny zawód to po co matka wciskała do tej szkoły córkę…

Rodzic
Rodzic
2 lata temu

Żenada wszystkie wypowiedzi! Skoro tacy okropni nauczyciele to po co puszczać dzieci do szkoły? A czy kiedyś nie chodziliscie na korepetycje? No zgoda może nie tyle ale my sami w domu palca z reguły nie przykładamy do nauki naszych dzieci (jedynie te korepetycje) a jednak nasze dzieci kończą szkoły dostają się na studia, gdzie nikogo juz nie obchodzi uczeń. Jest na zasadzie radz sobie sam. A że godnie chcą zarabiać to chyba nie dziwi skoro na wszystko jest w naszym kraju. Nie przeszkadza Wam 500+bo zapewne dostajecie, emerytura dla nigdy nie pracujących też ok, chociaż większość musiała praciwac żeby zarobić na tą właśnie emeryturę…. wiele można wyliczać. Więc drodzy nauczyciele trzymam kciuki, wytrwajcie! Żyjemy w społeczeństwie które ma tylko żądania nie dając nic w zamian. Trzymam mocno kciuki! Nie jesteście sami! Dodam że też mam dziecko w I LO i nie żałuję.

Obserwator
Obserwator
2 lata temu
Reply to  Rodzic

Juz chyba tylko nauczyciele sami za siebie trzymaja kciuki.

ghjdt
ghjdt
2 lata temu
Reply to  Obserwator

Otóż nie, nie sami nauczyciele ! Wszyscy normalni ludzie trzymają za nich kciuki. Mają rację. Jest na wszystko to i dla nich powinny znaleźć się godne pieniądze. Skieruję tu kilka słów do nauczycieli BARDZO WAS PROSZĘ, NIE WYŁAMUJCIE SIĘ. POKAZCIE NASZYM DZIECIOM ŻE WARTO I NALEZY WALCZYĆ O SWOJE. DO KOŃCA. Jestem matką, nie mam co zrobić z dzieckiem ale Was rozumiem. A Ci, którzy piszą o tych korepetycjach sami brali udział w tym precederze. I jeszcze jedno, gdyby nauczyciele godnie zarabiali nie musieliby pracować po godzinach. Wszystko w temacie.

Magdalena
Magdalena
2 lata temu
Reply to  Rodzic

A nauczyciele nie dostają 500+, emerytowany nie dostaną 13 emerytury? Za a nie bo oni dostaną w sumie 15 bo przecież bony bożonarodzeniowe i często upominek z okazji Dnia nauczyciela. Dzieci do szkoły posyłamy bo chcemy i czujemy taką potrzebę i przykro nam że uczą ich nieprzygotowany do zawodu nauczyciele, bo skoro ciągle narzekanie to nie mieliście pojęcia co znaczy być nauczycielem

Uczeń2
Uczeń2
2 lata temu
Reply to  Rodzic

A czy Pana/Pani dziecko piszę w tym roku maturę? Nawet nie wiecie jak to wpływa na nas uczniów jak nie wiadomo czy bedzie matura czy nie.

Ania
Ania
2 lata temu
Reply to  Rodzic

Czy się stoi czy się leży…… Niech zniosą kartę nauczyciela! Miernoty do łopaty!

Pola
Pola
2 lata temu

Jeżeli nauczyciel odchodzi od ucznia, to znaczy, że minął się z powołaniem i powinien zmienić pracę.

Obserwator
Obserwator
2 lata temu
Reply to  Pola

Powołanie! Trzymajcie mnie bo lecę na glebę. A ty wypruwasz się w pracy w ramach czynu społecznego? Zamykasz kram i do domku kto pierwszy z parkingu ruszy. Bolą rodziców mózgi co zrobić bo im przechowalnie dzieci pozamykali. To wszystko jest połączone i strajk niesie konsekwencje dla wielu innych gałęzi gospodarki. Ze strajkami tak już jest i zawsze będzie.

Matka bez 500
Matka bez 500
2 lata temu
Reply to  Obserwator

Przechowywanie? Masz racje bo nauki tam nie ma, tylko wymagania i odsysanie koleżance na korki wg systemu ty mnie a ja tobie. A ta przechowywalnia to służy tylko do tego by odprowadzala skladki do zusu bo korepetycje nieopodatkowane. A roszczeniowi jestescie bardziej jak te matki 500+

Uczennica
Uczennica
2 lata temu

Ta szkoła to dno a nauczyciele porażka. Jako uczennica bez wyrzutów sumienia mogę na palcach u jednej ręki wyliczyć ilu nauczycieli zasługuje na podwyżkę. Rodzice jeśli wasze dziecko miało iść do LO w tym roku to przemyślcie to bo ta szkoła już dawno straciła renomę..

Pzemysław Z.
Pzemysław Z.
2 lata temu

Ten nowy dyrektor, jest przeciwnikiem strajku. Strajkują głównie nauczyciele optujący za poprzednią ekipą w starostwie. To jest uderzenie nie tylko w dzieci, ale także w samego dyrektora. A abstrahując od polityki, wstyd za takich nauczycieli, którzy niszczą przyszłość dzieci w imię własnych korzyści. Uważam, że takie zachowania powinny być karalne. Wstyd.

ghjdt
ghjdt
2 lata temu
Reply to  Pzemysław Z.

NOwy dyrektor jest przeciwnikiem strajku, bo est z PIS

Rodzic maturzysty
Rodzic maturzysty
2 lata temu

Wszystko rozumiem ale Szanowni Nauczyciele, nie kosztem dzieci. Oj posypią się pozwy…

Ons
Ons
2 lata temu

Może pretensje do rządzących…

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Ons

Za za waszą glupote

Śmiech przez łzy
Śmiech przez łzy
2 lata temu

No panie PiSowski dyrektorze Kiełbiński…
Brawo Ty i nauczyciele.
Tak każdy się starał dostać do tego LO bo „elitarne” a tu nagle bum i skończą szkole bez matury.
I to dzięki komu? Nauczycielom i dyrekcji.
Brawo brawo brawo

anonimowo
anonimowo
2 lata temu

Cóż winien dyrektor ? Zaczął pracę z tą [wymoderowano] bez morale dopiero kilka miesięcy temu i on nie strajkuje. Ma ich zakuć w kajdany i zapędzić do pracy ? Niestety nie ma takich możliwości a szkoda. Natomiast rodzice mogą zrobić wiele. Urzędy Skarbowe czekają.

Tiki
Tiki
2 lata temu
Reply to  anonimowo

Pewnie tu też winny Tusk muahaha

Matka syna
Matka syna
2 lata temu

Ale jakie to elitarne LO skoro trzyma się w nim dwojkowiczow albo wyciąga za uszy ze względu na nazwisko?

prosto_w_nick
prosto_w_nick
2 lata temu

Dlaczego reżim PISowski jeszcze nie przysłał oddziałów ZOMO, które szybko ma tam zrobić POrządki? Aha -demokrację mamy. Konstytucja! KONSTYTUCJA!

Rodzic
Rodzic
2 lata temu

Masowo damiamy urzad skarbowy o korepetycjach nauczycieli z lo jesli rada sie nie odbedzie robie to w piatek 2 panie niech sie juz pakują bo jest to przestepstwo skarbowe w dupach wam sie przewraca

obserwatorka
obserwatorka
2 lata temu
Reply to  Rodzic

Dokładnie. Wiem, że rodzice już robią listy Pań, które „ciężko” pracują po godzinach.

maria
maria
2 lata temu
Reply to  Rodzic

do rodzic pisać nie potrafisz ale ubliżać to tak

Rodzic2
Rodzic2
2 lata temu
Reply to  maria

Do Maria. Zapewne jesteś nauczycielką krytykującą Rodzica, że nie potrafi pisać. Szanowna Pani przed ale stawia się przecinek. Nie głupio tak kogoś pouczać?

Rodzic
Rodzic
2 lata temu
Reply to  maria

Nie rozumiesz. znaczenia slowa zbliżać

Enough_WML
Enough_WML
2 lata temu

„Elitarne” LO w Mławie… Na lekcjach nauczyć nie potrafią, a na korepetycjach już tak. Inną kwestią jest, że „prawdziwych” nauczycieli już nie ma…

Maturzysta
Maturzysta
2 lata temu

I macie rodzice a nosiliscie ciasta i torty nauczycielim a oni co zrobili?

koko
koko
2 lata temu

o!!!! i mamy „elitę”

Piotrek
Piotrek
2 lata temu
Reply to  koko

Której słoma z butów powyłaziła

Greta
Greta
2 lata temu

Aby uczniowie na tym tracą A nauczyciele mają gdzieś Kasa ządzi

Urzęd
Urzęd
2 lata temu
Reply to  Greta

Jasne ze kasa rządzi. Wszędzie. Złudzenia mają jedynie naiwni idealiści czyli w naszym kraju jedna osoba na sto tysięcy. W kościele rządzi kasa, w polityce, w biznesie, w mediach, w szkołach również. Tak było i będzie i nie ma się czemu dziwić drodzy Państwo.

Alfa
Alfa
2 lata temu
Reply to  Urzęd

Oj nauczyciele zapomnieliscie że wasz zawód to misja! Wokół bogactwo a Twoja rodzina nauczycielu niech się zastanawia od 1do 1zeby wyżyć.

Jaxyz
Jaxyz
2 lata temu
Reply to  Greta

Każdy chce godnie żyć. A strajk był zapowiadany chyba od stycznia. Rząd nic nie zrobił. Nie chciał żadnych rozmów. Czekał na rozwój wydarzeń. Nie wierzył, że nauczyciele się w końcu postawią.
Dla nierobów pieniądze są, a dla uczciwie pracujących nie. Najlepiej nic nie robić i ciągnąć pieniądze z socjala i 500+.

anonimowo
anonimowo
2 lata temu

Tak zwani „nauczyciele” bez nie zawahają się żeby zniszczyć przyszłość swoich wychowanków. Bez sumienia, bez moralności, bez wstydu.

50
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x