Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Woda z budowy prosto do Seracza. Były dwa takie przypadki


Straż Miejska w Mławie alarmuje: w ostatnim czasie na terenie miasta dochodzi do przypadków odprowadzania bez zezwolenia do rzeki Seracz wody z wykopów budowlanych. To czyn zabroniony prawem!


Woda z terenu budów zwykle jest brudna i zawiera szkodliwe substancje chemiczne, przez co powoduje zanieczyszczenie rzeki. Prawo budowlane zabrania opisanego procederu. Winowajcę może za to spotkać mandat w wysokości 500 zł lub – w postępowaniu sądowym – kara grzywny do 5000 zł. Prosimy pracowników budów, aby zadbali o środowisko i zdrowie mieszkańców i nie dopuszczali się wspomnianego czynu.

Straż miejska odnotowała w ostatnim czasie dwa przypadki odprowadzania wody z budów do Seracza: 20 marca przy ul. Wymyślin i 22 marca przy ul. Smolarnia. – O zaistniałych zdarzeniach poinformowaliśmy nadzór wodny. Straż miejska sankcji nie stosowała – mówią strażnicy.

źródło: UMM

Zobacz także:

Żółta rzeka płynie przez Mławę

„Żółta rzeka” płynie przez Mławę

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
przyjazny smordek
przyjazny smordek
2 lata temu

Jaką mamy władzę takie mamy miasto. Seracz mógłby być piękną wizytówką dla naszego miasta, ale to odpychający ściek. Idealnie wpisuje się w to śmierdzące odchodami z kurników, wybetonowane i ogołocone z drzew miasteczko. Mam też pytanie – jakie poczyni kroki w tym roku Mława jako „miasto przyjazne pszczołom”? Sadząc bratki?

every
every
2 lata temu

Najpierw bratki, a potem te drugie czyli begonie, no bo przecież pszczoły tymi kwiatkami się zachwycają tak mocno, że nie zbierają z nich pyłku. Drzewa miododajne ogołocone, kwiaty odstraszające pszczoły, a mówili, że burmistrz ma zamiar pasiekę w centrum założyć.
Miasto pięknieje: wszędzie śmieci, drzew coraz mniej, no i jeszcze na dodatek te bratki i begonie…

every
every
2 lata temu
Reply to  every

Przepraszam, miało być nektaru, a nie pyłku. Zapylanie roślin to efekt uboczny działalności pszczół.
Przy okazji mała ciekawostka:
Pszczoła dlatego zapyla kwiaty, bo jak pierwszy raz w swoim locie siądzie na kwiecie akacji, to już nie siądzie po nektar na kwiatach innych roślin, tylko zawsze będą to kwiaty akacji. Osa nie zapyla kwiatów, bo raz siądzie na akacji, drugi raz na przykład na mleczu, a następnie jeszcze na innych gatunkach.

Majka
Majka
2 lata temu

„Straż miejska sankcji nie stosowała – mówią strażnicy”, a zwykłym ludziom co przeprowadzają się i zaparkowali chwilę na trawniku wlepiają mandat. Śmieszne, ale prawdziwe te Nasze Mławskie realia… Inwestycja za kilka milionów i kara 5000 zł, za zanieczyszczenie wód – chore Państwo dla „ELYTY”.

mławianka
mławianka
2 lata temu

… a szkoda, bo powinna, bo ale cóż… na deweloperów w naszym mieście nawet Straż Miejska patrzy z szacunkiem, gdyby to robił zwykły Kowalski, to od razu by dostał mandat, a tu pełna kultura – poinformowanie nadzoru wodnego i niech dalej odprowadzają ścieki do Seracza. Z deweloperami trzeba się cackać.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x