Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

„Żółta rzeka” płynie przez Mławę


Światową atrakcją turystyczną jest Huang-he (żółta rzeka), druga co do wielkości rzeka w Chinach. Swą nazwę zawdzięcza dużej ilości żółtego lessu niesionego przez wody rzeki. Rzeka i jej okolice prócz niesamowitych widoków mają do zaoferowania moc atrakcyjnych miejsc związanych z kulturą oraz religią. Wypiętrzone wydmy Pustyni Tengger, przepiękne formacje skalne, buddyjskie groty, rzeźby i malowidła, to wszystko przyciąga rzesze turystów.


Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Mławie najlepsze liceum na północnym Mazowszu

Jak pisze do nas jeden z czytelników przez Mławę również płynie mętna, żółta rzeka. Takiego koloru bowiem mają barwę wody Seracza, przynajmniej na odcinku pomiędzy ulicami Wójtostwo a Narutowicza. To swoista ciekawostka. Być może ma to związek z prowadzoną nieopodal tych rejonów budową – nad powodem tego zjawiska zastanawia się czytelnik.

Mławskiej „żółtej rzece” nie towarzyszą niestety żadne atrakcje turystyczne, jeżeli nie liczyć śmieci w nurcie rzeki i na skarpach. A miało być tak pięknie, w Seraczu mieliśmy łowić ryby i raki.  Chociaż podobno najlepiej jest łowić ryby w mętnej wodzie …

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

20
KOMENTARZE

avatar
1500
Barbara
Gość
Barbara

Jakieś brudasy spuszczają ścieki do rzeczki, a wy i tak oskarżacie burmistrza. To przechodzi ludzkie pojęcie. Ten hejt i nagonka są niepojęte. Warto pomyśleć, co się pisze i robi. A kto to pisze? Niezadowoleni kontrkandydaci? Chyba nie, bo pracują i mam nadzieję, przyjęli decyzję mieszkańców Mławy. Więc kto? Może lenie i nieroby, którym nic nigdy nie pasuje, ale też nic nie robią, żeby cokolwiek zmienić, tylko narzekają i plują żółcią. Jakie to polskie!

mławianka
Gość
mławianka

Pani Barbaro, a do kogo niby mamy mieć pretensje? do Pani? W Straży Miejskiej zatrudnionych jest 12 osób. Nikt nie potrafi dociec kto nielegalnie spuszcza ścieki do Seracza? – nie uważa Pani, że to trochę dziwne? Panowie ze Straży Miejskiej pracują do 22.00, a więc wieczorem przydałyby się patrole PIESZE w miejscach, gdzie zbiera się mławski element i urządza libacje alkoholowe, czyż nie tak? Nie byłoby wtedy nad Seraczem ton śmieci. Straż Miejska podlega pod burmistrza, droga Pani, a więc chyba jasne dlaczego czepiamy się burmistrza. Nasz burmistrz to celebryta, a nie gospodarz miasta, ale widać większość tego nie rozumie,… Czytaj więcej »

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

Moje gratulacje, nareszcie post warty, uwagi, tak trzymac SZANOWNA MLAWIANKO!!! Pani posty sa coraz bardziej interesujace, powinnismy, jednoczyć swe wysilki, w slusznej krytyce, dzialan naszych ratuszowych, urzedasow, moze wreszcie te nasze uwagi dotra di nich, i WRESZCIE dowiemy się ile kosztowala kampania Burmistrza, bo jak nie doczekamy, się znowu tej informacji, to przyjdzie nam mieszkańcom, obowiązek aby dotrzec do tych rozliczeń

Jarzabek
Gość
Jarzabek

Po przeczytaniu tego listu pochwalnego, na część Burmistrza Kowakewskiego—każdy logicznie myslacy mieszkaniec się zastanowi, czy piszaca te bazgroły, czytała to co napisała, zanim puściła to w eter, bo mozna miec wątpliwości, czy pisala to od SIEBIE , bo z tego postu moze wynikać, ze przepisała to zkartki, otrzymanej, od szefowej tego raruszowego wydziału propagandy. A czy nasze pisanie i wskazywanie, na bledy ktore wynikają ze zlej pracy RATUSZA, ktorym kieruje wszystko wiedzacy lepiej „znakomity” Burmistrz Kowalewski, czy ktoś w ratuszu w ogole wyciaga jakies wnioski, dobre chociarz jest to ze sama Pani przyznala, ze jest Pani leniem i nierobem ,… Czytaj więcej »

anoninek
Gość
anoninek

Widocznie żółta rzeka ma w Mławie wiele źródeł i wcale nie jest to nowinka. Jedno ze źródełek wybija pod torami przy Batorego i cyklicznie zmienia barwy od żółtej przez szarą po tęczową czasem z ‚wkładką” ze strzępów folii, a czasami w kilka minut kompletnie wysycha. Takie to zjawisko płynie sobie spokojnie przez nikogo niepokojone od przetwórni folii na Kościuszki, przepływa pod torami przy stacji paliw, dalej pod Batorego obok słynnej radnej, pod Grzybową tuż pod nosem pracownicy wydz. środowiska, przez łąki zielone wpada do starego rowu i dalej cieszy swą zmienną urodą sąsiadów z Łomii. Od lat tak płynie i… Czytaj więcej »

Sznurek
Gość
Sznurek

To samo jest na wólce koło bryko marsze (które zbudowano na podmokłych terenach) tylko gdy popada trochę. Każdy zakątek tego smutnego miasta ma jakaś swoją atrakcję turystyczną.

Loki
Gość
Loki

Dla DEVELOPERÓW wszystko. Nawet rzeki zawrócimy i jeziora przesuniemy.

Mławiak
Gość
Mławiak

Jak już jest to fajnie byłoby o to zadbać i fajnie zagospodarować tą rzeczke nie każde miasto ma taką możliwość myślę że to świetny pomysł i kolejny plus dla miasta. Teraz wygląda to fatalnie wstyd panie Burmistrzu!!!! Trzeba coś z tym zrobić.

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

A za co Pan Burmistrz ma się wstydzić–przecie dobrze wiesz że Pan Burmistrz ma swą posiadłość, na wsi–i cóż może go ten bałagan obchodzić??? TO MY MIESZKAŃCY WINNIŚMY SIĘ ZE WSTYDU ZAPAŚĆ POD ZIEMIĘ, że wybraliśmy sobie takiego gospodarza, który w tej kadencji jeszcze nie jedno nam zafunduje, i będziemy świecić oczyma–a teraz co nam zostało możemy sobie ponarzekać popisać, a to i tak do Ratusza nie dojdzie.

halo
Gość
halo

Śmieci w wodzie, śmieci na skarpach. Miasta nie interesuje co przez nie płynie. Tylko szczury w takim środowisku czują się świetnie. Niedługo rozlezą się po całym mieście.

h13
Gość
h13

Kurde, ale przecież burmistrz obiecał…

JFK
Gość
JFK

To i wiele rzeczy a naiwni uwierzyli

mławianka
Gość
mławianka

Obiecanki cacanki, a … radość – przepraszam, ale wiem, ze Ty „h13” też nie wierzysz w te obiecanki.
Odnośnie szczurów, to też burmistrz ogłaszał czego nie należy robić, żeby się nie zagnieździły w naszym „pięknym” mieście, ale to tylko słowa, słowa, słowa.
Wszystko co obiecuje JE, to o kant d.py można potłuc.

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

Czyżbyś należał do tych ludzi, o których mówią, ŻE OBIECANKI CACANKI, A GŁUPIM RADOŚC, JEŚLI TAK TO POWINIENEŚ SIE WSTYDZIĆ I ZA SIEBIE I ZA TYCH WYZNAWCÓW.!!!

mławianka
Gość
mławianka

Moim zdaniem to h13 ironizuje, ale „dziadku z bliska” każdy może to interpretować po swojemu.

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Rozumiem że o tych szczurach, to też ironia, tylko nie tluc o ten kant, tych czterech liter bo pozostano ci siniaki PRZEPRASZAM TO TEŻ IRONIA.!!!. Takie jest moje zdanie.

h13
Gość
h13

@dziadek z bliska,
słyszałeś o czymś takim jak „ironia”?

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Tak słyszałem o tym co to jest ironia, tylko skoro o tym wiesz, to po co i dla kogo używasz tej formy przekazu ktora ma sie nijak do rzeczywistosci?? I z powaznych rzeczy, robisz sobie zabawę i kpiny. A tą rzeczką ktora zwie się SERACZ, nadal beda płynąć scieki.Jesli taki stan rzeczy ci odpowiada to używaj tej SWOJEJ ironi do woli, tylko poczekaj na następne obiecanki BURMISTRZA.

mławianka
Gość
mławianka

Dziadek z bliska, ech… wiesz, nie chce mi się z Tobą gadać, bo nic nie rozumiesz. Niby stoisz po tej samej stronie co h13 i ja, czyli w opozycji do JE, a jednak jesteś czasami wkurzający, bo nie znasz się na żartach, na ironizowaniu, cynizmie itp. Tak bym chciała, żeby w Mławie nastał w końcu normalny burmistrz, który wie co mówi i jest przedstawicielem wszystkich mławian, a nie tylko tych bogatych i wszelkiej maści deweloperów, który nie byłby celebrytą a prawdziwym gospodarzem miasta, któremu zależy na dobru miasta i na dobru jego mieszkańców – ech, rozmarzyłam się… Czekamy ciągle na… Czytaj więcej »

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

— Szanowna mławianko!!, jeśli nie chce Ci się ze mną, gadać to po prostu przestań pisać te swoje posty, i oceny bezpodstawne innych, bo żeby pisać taki post jak ten na który Ci odpowiadam to trzeba po prostu kogoś znać z kim prowadzi się wymianę myśli bo one nijak się mają do rzeczywistości. A bycie tak delikatnym ja TY to mija się z celem, twych ocen, nie wystarczy chcieć, trzeba to jeszcze umieć wprowadzać w życie.—-jeśli masz się za taką osobę, która jest bacznym obserwatorem, w pokazywaniu błędów naszej samorządowej władzy, i jej nieudolności, w podejmowaniu błędnych decyzji, to po… Czytaj więcej »