Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pierwsze dwa wieżowce wkrótce staną w Mławie


Materiały prasowe


Są już plany budowy dwóch czternastopiętrowych „drapaczy chmur” DTT w Mławie. Developers Trade Tower stanąć mają przy ulicy Targowej, w pobliżu osiedla Narutowicza oraz supermarketu. Będą to pierwsze i zarazem najwyższe budynki w Mławie, ich planowana wysokość to prawie 40 metrów. Jednak ta lokalizacja spowoduje, że nie będą górować nad Starym Rynkiem, co było warunkiem wyrażenia zgody na ich budowę. 

Parter i pierwsze dwie kondygnacje budynku będą mieć przeznaczenie handlowo – usługowo – biurowe. Na wyższych znajdować się będą mieszkania. W każdym z budowanych wieżowców będzie około 65 lokali mieszkalnych o powierzchni od 29 do 125 m kw. Budynki mają być budowane w nowoczesnej technologii, z biało-stalową elewacją, szklanymi balustradami, nowatorską strukturą elewacji wentylowanej i światłami LED jako dekoracją. Mieszkania będą mieć wysokie sufity (2,79 metrów), możliwość programowania temperatury powietrza i wody. Będą trzy windy dla mieszkańców, a kompleks będzie monitorowany. Dodatkowo powstanie podziemny garaż z platformami, które umożliwią parkowanie dwóch samochodów na jednym miejscu parkingowym. Wizualizację i opis projektu można zobaczyć na stronie internetowej Pracowni Projektowej Modern Design z Warszawy. Jest to pracownia znana w Mławie, była współautorem koncepcji przebudowy kamienicy „Makabryły” na ulicy Żwirki.

Dlaczego inwestorzy decydują się na wysokościowce? Zdaniem architektów jest to bardziej opłacalne.

– Działki są coraz droższe, więc lepiej budować w górę, na mniejszej powierzchni. Rośnie także popyt na atrakcyjnie zlokalizowane mieszkania. Ludzie chcą mieszkać mając ładny widok na miasto – uzasadnia Andrzej Poniedzielski z Pracowni Projektowej Modern Design.

red.

AKTUALIZACJA 2.04.2019 r.:

1 kwietnia to dzień żartów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
21 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
noo
noo
4 miesięcy temu

I’AM BORN NIEOPODAL… POD FIGURKĄ NA NIBORSKIEJ / DZIERZGOWSIEJ… JUŻ MI PRAWIE WSZYĆKIE JARZĘBINY CZERWONE WYCIĘLI, A RESZTĘ WARIATY W CZASIE NOCNYCH WYŚCIGÓW REGULARNIE WYRYWAJOM… NISZCZĄC SWE RADIOWOZY…

Mańjusz
Mańjusz
2 lata temu

Redakcjo trzeba napisać poniżej, że był to żart prima aprilisowy. Na terenie bagnistym nie ma szansna wybudowanie tak wysokich budynków.

General elektryk
General elektryk
5 miesięcy temu
Reply to  Mańjusz

O bosz. Budynki się paluje. Takim sposobem to naŻuławach by nic nie powstało bo grunt ja gabka i depresja.

Observer
Observer
2 lata temu

Czy za taką pracę i takie informacje podatnicy płacą ze swoich kieszenie UM;
http://www.mlawa.pl/artykul/wyrzucasz-smieci-znajdziemy-cie-po-dna
???

Nemo
Nemo
2 lata temu
Reply to  Observer

To Prima Aprilis.
Fikcyjny uniwersytet i miasto.

Stan tego „porządku” w Mławie to według UM powód do żartu ?
I to ma być śmieszne ?

A o tym dlaczego Google nie bawi się już w Prima Aprilis to w UM słyszeli ?

Observer
Observer
2 lata temu
Reply to  Nemo

Tak, wiem, prima aprilis, ale urząd, a pracownikom tego urzędu płacą podatnicy.
Widać czym się zajmuje ten wydział propagandy pod przewodnictwem pani G.
Zdjęć syfu panującego w mieście to my, mieszkańcy możemy dostarczyć, a jaśnie państwo z urzędu zamiast wymyślać bzdury na prima aprilis, to niech weźmie worki na śmieci i zacznie sprzątać Mławę w ramach akcji „Czysta Mława”

inka
inka
2 lata temu
Reply to  Observer

Ale to nie jest prima aprilis, wkrótce się przekonasz

Observer
Observer
2 lata temu
Reply to  inka

To sobie przeczytaj:
http://www.mlawa.pl/artykul/znajdziemy-cie-po-dna-nasz-primaaprilisowy-zart
Dla Ciebie Inka wszystko jest prawdą. O ile lubię żartobliwe artykuły codziennika, o tyle uważam, że tak poważnej instytucji samorządowej one nie przystoją.

Troll^^
Troll^^
2 lata temu
inka
inka
2 lata temu

tylko to nie jest aprilis

swój
swój
2 lata temu
Reply to  inka

Mówi się o tym w mieście.. Podobno najlepsze apartamenty w całej Mławie..

Tomek
Tomek
2 lata temu

Nie „po mławsku” – za mało betonu, a za dużo zieleni 😛

Żartowniś
Żartowniś
2 lata temu

Może zamiast tych wygłupów, zainteresowalibyście się Państwo na jakim etapie są prace nad budową galerii handlowej Stacja Mława? Po ogłoszeniu inwestycji zrobiło się dziwnie cicho. Strona internetowa inwestora nie jest aktualizowana. Za moment potraktuje to jako prima aprilisowy żart podobnie jak ten artykuł…

mławianka
mławianka
2 lata temu

Widzę, że niektórzy zachłysnęli się primaaprilisową informacją… oj ludzie, ludzie…

także mławianka
także mławianka
2 lata temu
Reply to  mławianka

A może właśnie potrafią się dobrze bawić i nie chcą psuć tej zabawy innym? 😉

Troglo
Troglo
2 lata temu

Mława mierzy wysoko haha

mimi
mimi
2 lata temu

No nareszcie!! Wieżowce świetna sprawa – mieszkam od kilku lat i bardzo sobie chwalę. Jasne mieszkanie, do tego piękne widoki, wchody i zachody słońca. Jak ktoś nie ma lęku wysokości i nie boi się wind – polecam 😉

Mławianin
Mławianin
2 lata temu

Prima aprilis 😀

Yacek
Yacek
2 lata temu

Wreszcie. Oby wiecej takich budynków. Nie można przecież rozwlekać Mławy w nieskończoność. Powierzchnią Mł. jest większa od Ciechanowa przy ilości miszkańcow o 15 tys. mniej.

kos
kos
2 lata temu
Reply to  Yacek

Yacku – nie 15 tys a 13 tys różnicy.
Mława – 30611
Ciechanów – 43566
To są dane z 31.12.2018
Co ciekawe ta liczba regularnie się zmniejsza. W najlepszym okresie mieli blisko 48 tys .

every
every
2 lata temu

„Trade Tower”? – no tak, nie udało się Jarkowi w Warszawie, to wybuduje 2 wieże w Mławie, tyle ze w Warszawie mogły być wyższe, a w Mławie będą musiały być niższe.
Nareszcie Mława będzie miała „dwie wieże”. No… co niektórzy mławianie pękną z dumy jak to przeczytają 😀 – szkoda tylko, że to prima aprilis.

21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x