Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kolejni dwaj podejrzani o oszustwa aresztowani. Ta sprawa ma mławski wątek


 


Maciej B. i Bartłomiej G., to kolejne osoby, którym Prokuratura Okręgowa w Płocku stawia zarzuty doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem oraz usiłowania wyłudzenia pieniędzy m.in. od osób z Mławy i okolic. Obaj oskarżeni zanim zostali tymczasowo aresztowani prowadzili działalność w sektorze usług telemedycznych, telekomunikacyjnych i sprzedaży energii elektrycznej i gazu.

– Obu podejrzanym prokurator przedstawił zarzuty o to, że pełniąc funkcje kierownicze w organach zarządzających spółkami, działając wspólnie i w porozumieniu oraz z innymi osobami w celu osiągnięcia korzyści majątkowej

– w ramach Spółki Telekomunikacja dla Domu usiłowali wyłudzić ponad 178 tys. zł na szkodę 220 osób, spośród których zostało doprowadzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem 38 osób na kwotę 25 tys. zł,

– w ramach Spółki Polska Energetyka PRO obecnie Polski Prąd i Gaz usiłowali wyłudzić kwotę ponad 10 tys. zł na szkodę 19 osób.

Ponadto Maciejowi B. prokurator przedstawił zarzut usiłowania wyłudzenia kwoty ponad 2 mln 280 tys. zł na szkodę 1.052 osób za świadczenie usług telemedycznych i faktyczne oszukanie 210 osób na kwotę 107 tys. zł.

  1. o przestępstwa z art. 18 § 1 kk. w zw. z art. 286 § 1 kk. i art. 13 § 1 kk. w zw. z art. 286 § 1 kk. w zw. z art. 294 § 1 kk. w zw. z art. 12 kk. w zw. z art. 65 § 1 kk.

Obaj podejrzani nie przyznali się do popełnienia przedstawionych im zarzutów. Prokurator skierował wnioski o zastosowanie wobec obu podejrzanych tymczasowego aresztowania. Postanowieniem z 7 marca 2019 roku Sąd Rejonowy w Płocku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania zastrzegając, że środek ten ulegnie uchyleniu z chwilą złożenia poręczenia majątkowego w kwotach 300 tys. i 250 tys. (tzw. areszt warunkowy) – podaje Prokuratura Okręgowa w Płocku.

 Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Płocku w sprawie doprowadzenia wielu osób na terenie całego kraju do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzenie ich w błąd co do faktu zawarcia umowy z innym niż dotychczasowy sprzedawca energii elektrycznej, usług telekomunikacyjnych i telemedycznych tj. o przestępstwa z art. 13 § 1 w zw. z art. 286 § 1 kk, w zb. z art. 286 § 1, art. 286 § 1 kk w zb z art. 270 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk nadal jest w toku.

Śledztwem objęte są następujące podmioty, na rzecz których zawierane były powyższe umowy: Polskie Centrum Telemedyczne Sp. z o.o.,Twoja Telekomunikacja Sp. z o.o., Telekomunikacja dla Domu Sp. z o.o. , Polski Prąd i Gaz Sp. z o.o. (dawniej Polska Energetyka PRO Sp. z o.o.) oraz New Telekom Sp. z o.o.

W zakresie działalności dwóch innych podmiotów t.j. Nasza S.A .i Polska Telefonia Razem S.A. materiały zostały wyłączone z akt niniejszego postępowania i w kwietniu 2018 roku przekazane do dalszego prowadzenia Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu.

W dużej liczbie przypadków bardzo podobny był mechanizm ich działania. Podmioty te zawierały umowy agencyjne z podwykonawcami, którzy w ich imieniu pozyskiwali nowych klientów dla oferowanych usług. W tym celu zatrudniali telemarketów, którzy kontaktując się klientami przedstawiali oferty, a umowy zainteresowanym osobom dostarczali kurierzy. Jak ustalono, podwykonawcy oraz ich pełnomocnicy i akwizytorzy poszukiwali potencjalnych klientów wśród osób w podeszłym wieku, a następnie wykorzystując ich problemy ze zrozumieniem zasad obowiązującej gospodarki rynkowej, działali na ich niekorzyść. Celem podejmowanych działań było doprowadzenie do zawarcia umowy z jak największą liczbą klientów, za co otrzymywali oni wynagrodzenie w różnych kwotach.

JK

 O sprawie już wcześniej pisaliśmy tutaj:

Oszukiwali seniorów przy zawieraniu umów. Mławski wątek ogólnopolskiego śledztwa

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
PoLekturze
PoLekturze
3 lata temu

„wśród osób w podeszłym wieku, a następnie wykorzystując ich problemy ze zrozumieniem zasad obowiązującej gospodarki rynkowej”
Biedni seniorzy…

Ignac
Ignac
3 lata temu

Kto to konkretnie jest ?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x