Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Prokuratura stawia zarzuty w sprawie śmierci pracownika w Grzebsku


fot. ilustracyjne


Po trwającym ponad dwa lata śledztwie w sprawie śmierci pracownika na terenie gospodarstwa rolnego w Grzebsku mławska prokuratura postawiła zarzuty zarówno właścicielowi gospodarstwa jak i bezpośredniemu sprawcy wypadku.

Do zdarzenia doszło 31 października 2016 roku na terenie gospodarstwa rolnego w miejscowości Grzebsk (gm. Wieczfnia Kościelna). Według ustaleń policji, 34 – letni pracownik, kierujący ładowarką teleskopową, najechał na 56 – letniego mężczyznę, mieszkańca pow. nidzickiego, który wykonywał pracę przy poidłach dla bydła. Z poważnymi obrażeniami ciała poszkodowany został przewieziony do szpitala w Mławie, gdzie pomimo akcji reanimacyjnej zmarł.

Prokuratura zarzuca właścicielowi gospodarstwa rolnego Jarosławowi B. przyczynienie się do nieumyślnego spowodowania śmierci pracownika poprzez nie dopełnienie obowiązków wynikających z odpowiedzialności pracodawcy za bezpieczeństwo i higienę pracy. Oskarżony również wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi nie powiadomił Państwowej Inspekcji Pracy o zaistniałym wypadku.

Zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci usłyszał też Rafał M. bezpośredni sprawca wypadku, który kierował ładowarką bez wymaganego szkolenia i uprawnień.

– To była bardzo skomplikowana sprawa. Prokuratura w toku śledztwa m.in. powiadomiła Państwową Inspekcję Pracy o wypadku i zapoznała się z wynikami kontroli, zlecała także sporządzenie opinii biegłego z zakresu bhp oraz biegłego z zakresu badania pisma ręcznego, badała także wszystkie wątki związane z zatrudnieniem zmarłego. Ostatecznie akt oskarżenia trafił do mławskiego sądu z końcem grudnia ubiegłego roku – informuje Marcin Bagiński Prokurator Rejonowy w Mławie.

red.

Zobacz także:

Grzebsk. Tragiczny wypadek przy pracy w gospodarstwie rolnym

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x