Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nosarzewskie łosie są ostrożneWielokrotnie pisaliśmy o wypadkach drogowych z udziałem łosi. Najczęściej dochodziło do nich na „siódemce” w okolicach Strzegowa. To ogromne i wysokie zwierzęta czasem nagle przebiegają przez bardzo szeroką w tym miejscu jezdnię, a zderzenie z nimi w najlepszym przypadku kończy się zniszczeniem auta. Zwykle też łosie takiego zderzenia nie przeżywają.

Nie wszystkie jednak są tak nieostrożne, by nagle wbiegać na jezdnię wprost pod jadące pojazdy. Te zamieszkujące lasy w okolicach Krzywonosi i Nosarzewa Borowego wykazują daleko idącą ostrożność. Taki przypadek łosiej, trzyosobowej rodzinki można było zobaczyć w lesie przy drodze w kierunku Krzywonosi kilka dni temu. Jeden dorosły i dwójka mniejszych spacerowały sobie w lesie poruszając się majestatycznie wzdłuż drogi, nie kwapiąc się jednak do wychodzenia na nią. Jak widać nie zawsze spotkanie kierowcy z łosiem musi zakończyć się kolizją.

red.


Zobacz także…

A przy drodze stoi sobie łoś

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
16 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
3 lata temu

Mławiaku, czym Ty się człowieku szczycisz?
Twoje hasełko „Mława dla Mławiaków, ziemia dla ziemniaków!” świadczy o tym jaki jesteś maluczki.
Zal mi Cię z tymi twoimi poglądami, bo co jest kilka razy powielane, to przestaje być żartem, a staje się prawdą.

Mławiak
Mławiak
3 lata temu
Reply to  Anonim

następny ziemniak..

Mieszkanka okolic
Mieszkanka okolic
3 lata temu

Te łosie wychodzą na drogę… 2 tyg temu pod pawlowem dorosły przeszedl przed drogę tuz przed moim autem A małe zostało po drugiej stronie… przestraszył się samochodu i kręciło się w kółko więc przyjechałam dalej z obawy że matka zawroci po nie i zaatakuje nas w obronie… poza tym te lasy mają grozniejszych mieszkańców… poza jeleniami zajączki żyją tu też lisy i dziki i nie raz urządzają sobie spacery przez drogę nie zważając na samochody… nic mi się nie stało bo jeżdżę wolno na tych drogach a już nieraz przebiegały przede mną

obserwatorka
obserwatorka
3 lata temu

Tą samą rodzinę łosi mijalismy między Dębskiem a Wolą D

ale jaja
ale jaja
3 lata temu

Znam jednego nosarzewskiego starego łosia co nie był ostrożny i poszedł na zieloną trawkę 🙂

dzidek --z bliska
dzidek --z bliska
3 lata temu
Reply to  ale jaja

Na tej zielonej trawce, będzie temu łosiowi /WOJNARWSKI/, bo z pewnością jego masz na myśli— będzie o wiele lepiej i spokojniej niż boksowanie się z takimi BARANAMI jak TY. DUŻO ZDROWIA ŻYCZĘ PANIE WŁODZIMIERZU. i proszę sie nie przejmować postami tych mławskich nieuków.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  ale jaja

Najgorzej jak dorwie się jakiś „znawca” bez szarych komórek do internetu i co by mu nie pokazać, to będzie mówił, że to kura, bo jemu zwykły kwadrat czy też kółko przywodzi na myśl kurę.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonim

No proszę uderz w stół, a nieuk szybko sie ujawni, sam, a jednym z nich jest Anonim a czy ty przynajmniej wiesz jak ta kura wyglada, bo zobaczyles koguta i twierdzisz że to jest kura.

Anonim
Anonim
3 lata temu

„Dzidek z bliska” naucz się czytać ze zrozumieniem – ja się ciebie nie czepiam. Mój komentarz dotyczył poprzednika czyli kogoś o nicku „ale jaja”, a nie ciebie, a Ty zaraz taki porywczy. Odwal się.

dzidek-z bliska
dzidek-z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonim

A to co innego. Ale to nauczka raczej dla Ciebie nie dla mnie bo jeśli już chcesz odnieść się do czyjegoś postu, to na przyszłość powinieneś wymienić jego nick, i wtedy będzie OKY.

Anonim
Anonim
3 lata temu

Umiesz pouczać, to sam się dostosuj.
Po akapicie komentarza widać do jakiego komentarza jest odpowiedź.
No w tym wypadku już nie widać, a więc dodam: to do Ciebie Dzidek.

Mławiak
Mławiak
3 lata temu
Reply to  ale jaja

Front obronny od razu.. Rzeczywiście te łosie ostrożne i solidarne.. 😉
A tak serio.. Trochę humoru nikomu nie zaszkodziło, zwłaszcza że „ale jaja” napisał bardzo humorystycznie i zwinnie, natomiast odzew był już mniej błyskotliwy.. he he
Pozdrawiamy całą Mławę, bez okolic 😉
Mława dla Mławiaków, ziemia dla ziemniaków!

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  Mławiak

I oto nastepny nieuk,–,zgadzam sie z Tobą, tylko że jaja to mozecie robic z SIEBIE, a nie z powaznych ludzi, ofszem Mlawa jest nie tylko dla Mlawiakow, ale dla wszystkich ludzi z otwartą głową i pomysłami, ktore będą powodować rozwój naszego miasta, ale takim burakom jak Ty widac ,, jest to nie na rękę, a jesli ci taki stan rzeczy nie odpowiada, to wracaj tam skąd przybyles,

Mławiak
Mławiak
3 lata temu

Niestety przykro się czyta twoją odpowiedź.. Potrafisz aby ubliżać, no ale sam sobie wystawiasz świadectwo. Na początku padło pod moim adresem, że jestem nieukiem, no ale to ty nie potrafisz nawet poprawnie się wysłowić – „ofszem” więc sam widzisz
Politycy i osoby publiczne z natury rzeczy wystawione są krytykę i dyskusję opini publicznej, grunt to dobry smak i celować w punkt. Zresztą sarkazm cechuje osoby błyskotliwe i inteligentne, no ale jak widać „nie jest ci to na rękę”
Kończąc, nie będę nigdzie wracał, bo z nikąd nie przybyłem, urodziłem się i wychowałem w tym mieście.
Raczej to ty możesz wracać.. chyba do szkoły.. albo na prowincję.. buraku..
Mława dla Mławiaków, ziemia dla ziemniaków!

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  Mławiak

Tym postem pokazujesz całą swoją „inteligencję” bo to słowo NIEUK, akurat idealnie pasuje do Ciebie, a swymi postami sam się wystawiasz, bo niestety błyskotliwość i inteligencja to nie jest Twoja mocna strona, buraku. A TO TWOJE HASŁO JEST OBRAZĄ DLA WSZYSTKICH MŁAWIAKÓW. Bo to że urodziłeś się w Mławie, i wychowałeś to nie dowód, abyś innych mieszkańców, którzy nie są rodowitymi mławiakami, MIAŁ ZA NIC,I LUDZI BEZ ŻADNYCH WARTOŚCI. Jednak ten drugi człon twego hasła, ZIEMIA DLA ZIEMNIAKÓW idealnie do ciebie inteligencie pasuje jak ulał.

Mławiak
Mławiak
3 lata temu

A Pan sobie idzie a psy szczekają..

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x