Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

A przy drodze stoi sobie łoś


Łoś przy drodze, Nosarzewo Borowe Pawłowo

fot. nadesłane

Na kierowcę podczas podróży czekają czasem różne niespodzianki. Na drodze wojewódzkiej 544 w okolicach Nosarzewa Borowego jest nią łoś, który często pokazuje się w tamtych okolicach. Takie informacje mamy z kilku źródeł, że zwierzę nawet w biały dzień potrafi przechodzić przez drogę, podnosząc ciśnienie przejeżdżającym tam, czasem naprawdę szybko kierowcom.

Na fotografii zrobionej przedwczoraj wieczorem, młody łoś stoi na drodze za betoniarnią w Pawłowie (pomiędzy Szydłowem a Nosarzewem Borowym).

– Zdjęcie zrobione było w środę wieczorem, około godziny 20.00, gdy jechaliśmy do domu do Nosarzewa. Oprócz mojego męża kierującego VW Passatem jechał tylko jeden samochód, zaraz za nami. Łoś porozglądał się po drodze i wrócił powoli do lasu – pisze nasza czytelniczka, która nadesłała fotografię.

Kierowcom jeżdżącym tą trasą zalecamy zachowanie ostrożności, gdyż zderzenie z takim osobnikiem skończy się w najlepszym przypadku poważnym uszkodzeniem auta. Kilka takich zdarzeń z udziałem łosia miało miejsce w okolicach Strzegowa, a ostatnio w okolicy Cegielni Lewickiej.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

9
KOMENTARZE

avatar
1500
marek
Gość
marek

Miałem przyjemność spotkać kilkakrotnie to piękne zwierze, raz w lesie pod Turzą M. omal nie zderzyłem się z głową takiego osobnika gdyż zbiegł z zalesionego wzniesienia, on hamował ja odbiłem do lewej ale łeb był przed szybą chyba go podniósł, to jedno z groźniejszych przypadków innym razem jadąc motocyklem biegł z pola na jezdnię, za wahał się czy wybiec ale ja zatrzymałem się i przepuściłem, dostojnie przeszedł patrząc na mię, natomiast jelenie są bardziej nie przewidywalne, pewnego razu dostojny dorosły osobnik z pięknym dużym porożem po prostu przeskoczył sobie przez mój samochód za rysowywując kopytami dach był to FIAT 125p.… Czytaj więcej »

plusik
Gość
plusik

Bo to jest łoś-superktoś, szeryf drogi. Pilnuje żeby kierowcy nie przekraczali prędkości.

Żaba
Gość
Żaba

tylko, że to to zdjęcie wygląda na fotomontaż… Trochę wtopa…

driverka
Gość
driverka

tak? a po czym poznajesz? bo tak się składa, że ja też widziałam tegoż osobnika

Anonimek
Gość
Anonimek

Zwróć uwagę ze zdjęcie jest zrobione może z nie maksymalnym przybliżeniem ale jednak jest i dlatego ostrość zdjęcia wyglada na fotomontaż

Mieszkanka Nosarzarzewa
Gość
Mieszkanka Nosarzarzewa

Zdecydowanie to nie jest fotomontaż. Wreszcie komuś udało się zrobić zdjęcie. Kierowcy, niedowiarkowie, uważajcie, bo ten łoś naprawdę się tam pojawia!! (też go z tatą widzieliśmy).

Ktos
Gość
Ktos

Zdjęcie zrobione z samochodu a nie fotomontaż

Aska77
Gość
Aska77

Piękne zwierzę.

Lucek
Gość
Lucek

To na pewno ŁOŚ SUPERKTOŚ, pozuje do zdjęcia 🙂 Nawet biały krawat założył.