Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Budowa Ławki Niepodległości coraz bliżej i coraz drożej


Miała kosztować 37,5 tys. zł, a będzie bez kilkudziesięciu groszy 50 tys., ale stanie na mławskim rynku. Mowa tu o „Ławce Niepodległości” – pomniku, którego budowę dofinansuje Ministerstwo Obrony Narodowej. Podpisanie w Warszawie umowy na dotację  w wysokości 30 tys. zł zapowiedział burmistrz Kowalewski podczas ostatniej sesji rady miasta.

Mimo, że umowa z MON nie była jeszcze podpisana, urząd miasta już wcześniej szukał wykonawcy tego zlecenia. 18 października opublikował ogłoszenie o rozpoznaniu cenowym na realizację tego projektu. Wówczas zgłosiła się tylko jedna firma kamieniarska z Grabówca, która oferował wykonanie zadania za 40 tys. zł. Ostatecznie wycofała się z tej oferty i ratusz postępowanie unieważnił.

W ogłoszonym ponownie 14 listopada postępowaniu ofertę złożyła jedynie mławska, miejska spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe oferując kwotę 49 999,50 zł.

Początkowo miasto szacowało, że całkowity koszt budowy zamknie się kwotą 37,5 zł. Bliska tej kwoty była oferta, która wpłynęła w pierwszym zapytaniu. Miejscowa oferta już jest droższa od szacowanej o ponad 33%. Cena wykonawstwa zapewne nie wpłynie na kwotę przyznanej dotacji. Do tego zadania miasto będzie musiało zwiększyć środki własne.

Przypomnijmy, „Ławka Niepodległości” ma być wykonana z materiałów odpornych na akty wandalizmu, wokół niej mają być nasadzone dodatkowe rośliny. Będzie można na niej skorzystać z sieci Wi-Fi, naładować telefon czy odsłuchać specjalnych nagrań związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Autor projektu przewidział także instalację ogrzewającą górną część siedziska, dzięki czemu ławka będzie funkcjonalna przez cały rok.

JK

Zobacz także:

Wreszcie Mława będzie mieć coś, czego nie ma Ciechanów i Działdowo

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławiak
Mławiak
2 lata temu

Spójrzmy na sprawę realnie.. MON dofinansuje, dobrze. 100 lat niepodległej, dobrze. Wszystko fajnie i pięknie, ale.. są sprawy ważniejsze.. Dopiero wydali gromadę pieniędzy na przedwyborczy plac zabaw, na który tak ludzie narzekają..
Niebawem ruszy budowa S7 a zachodnia obwodnica w proszku, gdzie jak wiemy prace muszą iść równolegle, żeby odpowiednio połączyć węzły i wszystko żeby miało ręce i nogi.. Za to ławeczkami za 50 kawałków się zajmują..
Wydawać pieniądze na godne i ciekawe miejsca pracy dla normalnych mławian, a nie aby koreańską zapchajdziurę dla patologii wciskają (niech zapierd*lają za miskę ryżu..)
I w urzędach wszędzie same chamy. Mława opanowana przez chamów.

every
every
2 lata temu
Reply to  Mławiak

Mławianie sami zadecydowali o władzach miasta – widocznie im odpowiada taki typ rządów i troski o miasto i mieszkańców, skoro po raz czwarty wybrali to samo.
Zobaczymy jak wzrosną w przyszłym roku podatki.
Może się dowiemy w przyszłym roku ile mamy długu.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
2 lata temu
Reply to  every

Oj Oj Szanowna Pani, nie bądź taką optymistką, chyba ze już dowiedzialas się z zakulis,o kosztach kampanii, Kowalewskiego a Ci co im odpowiada taki typ rządów o są sowicie opłacani odgornymi ustawami, 500+ i 300+, np i głosują na swych darczyńców, ktorzy przeznaczają miliardy, i kupują sobie spokój. I to jest obrzydliwa polityka, no ale cóż masz rację, że mlawskiemu suwerenowi, taki typ miejskich rządów odpowiada, bo na wszelkiego typu miejskich imprezach moga zobaczyc, uśmiechniętego zawsze Pana Burmistrza, widac nic im wiecej do szczęścia nie potrzeba, bo za chwilę, przykucno na laweczce która im postawi wykonawca od Drog miejskich i posluchaja, patriotycznych pieśni. NIE MA TO JAK W MLAWIE. .ŻYĆ NIE UMIERAĆ, i czekać na Mikołaja moze znowu coś kapnie w prezencie, i beda chwalić Burmistrza pod niebiosa, jaki to zlotu człowiek, co spowoduje ze juz nie długą spelni swą obietnice i w Seraczu, beda pływać rybki—SMACZNEGO!!!!

dzidek z bliska
dzidek z bliska
2 lata temu
Reply to  Mławiak

Sam wielokrotnie nie raz używam może zbyt ostrych słów, no ale MŁAWIAK daj żyć wszystkim mieszkańcom, którzy przebywają w naszym mieście i nie patrz im w metrykę skąd pochodzą, ALE UŻYWANIE SŁOWA CHAM PO PROSTU NIE PRZYSTOI. Zgadzam się z krytyką, co do S7 i obwodnicy, czy też ławeczki za 50.tysiaków.

dzidek --z bliska
dzidek --z bliska
2 lata temu

Panie Prezesie Dubojski—przestań Pan bujać w obłokach, i zacznij Pan robić to co do Pana należy,remonty i naprawy dróg i chodników miejskich, musiał Pan długo myśleć robiąc kosztorys, żeby tak idealnie wyliczyć koszty, i komu Pan wystawi zlecenie z realizacją budowy tej konstrukcji, bo przecie w swej firmie nie ma Pan fachowców do wykonawstwa tego typu zadań.Czym jeszcze nas zaskoczy firma którą z nadania Burmistrza Pan reprezentuje.????, a może przymierzy się Pan do budowy tężni, albo lodowiska—a co może Pan zbudować ławeczkę, to może z tężnią i lodowiskiem się Pan upora.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
2 lata temu

Ciag dalszy postu: Panie Prezesie Dubojski, czy moze Pan nam mieszkańcom zdradzic, KTO JEST INCJATOREM TEGO POMYSLU, zeby taką ławeczke budował FACHOWIEC od budowy drog i chodników. A może Pani rzecznik ratusza wie cos na ten temat. Przepraszam ze zadaje publicznie takie pytania—ale przyznają Panstwo , że to szok !!!, chociarz mam nadzieje że to kaczka dziennikarska, chociarz w naszej Mławie, już nie takie cuda się działy. ADMIN, czy możesz ten temat,.uaktualnić, najlepiej aby dotrzeć do Prezesa Dubojskiego., bo widać ze tp bardzo utalentowany czlowiek, potrafi, zarządzać drogami, komunikacją miejską, a teraz jeszcze za 50.000 tysiakow,mlawian uszczesliwi, ogrzewana, i grającą, ławeczka. PRAWDZIWY PATRIOTA MLAWSKI—albo lojalny wykonawca POLECEN.

Julian
Julian
2 lata temu

Żule będą mieli gdzie spać

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Julian

Przynajmniej nie zamarzną,
Zazdrościsz im? – możesz i Ty się na niej przespać, jak coś. Tyle, że ratusz pewnie będzie na noc odcinał ogrzewanie.

Remember
Remember
2 lata temu

*…parkową, ale…

Remember
Remember
2 lata temu

Zaraz, zaraz, projekt ławeczki, jak pamiętam zielonej, miał jeden klient z Wólki.
Chociaż ta ławeczka miała być tylko ławeczką, ale… jej koszty ponosiło nie miasto, a BOŚ.

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x