Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława. Czy to odkryto tajemniczy, podziemny tunel?


Odkrycie do którego doszło podczas prac remontowo-budowlanych ożywiło ponownie spekulacje na temat istnienia podziemnych tuneli, o których od dawna krążą opowieści w Mławie. Czy taki tunel ma swój początek w schronach w piwnicach bloku na ulicy Płockiej? Zwolennicy tej tezy twierdzą, że tak być może, administrator budynku jest sceptyczny.


Kilka dni temu podczas prac związanych z dociepleniem bloku 11/13 na ulicy Płockiej, niedaleko drzwi wejściowych od strony podwórka zapadła się ziemia. Powstał bardzo głęboki lej – jak twierdzą świadkowie – może mieć nawet kilka metrów. Dla zabezpieczenia tego miejsca pracownicy budowlani ustawili tam słupek rusztowania i przykryli zapadlisko starymi drzwiami. To właśnie zdarzenie wywołało  ponowne spekulacje o podziemnym tunelu.

Dodatkową cechą charakterystyczną bloku na ulicy Płockiej jest fakt istnienia w jego piwnicach schronów, nazywanych przeciwatomowymi. Mają one stalowe, grube drzwi zamykane charakterystycznymi uchwytami. Mieszczą się w nich obecnie pralnie. Prezes TBS Andrzej Więckowski uważa, że schrony nie kryją w sobie żadnych tajemnic.

– Nie mamy planów tego budynku, gdyż były tajne. Nie wykluczam, że ze schronu mogło być jakieś wyjście poza obrys budynku, ale nie widać na ich ścianach śladów np. zamurowanych drzwi. Jak wiadomo budynek stoi na skarpie i zapadlisko powstało prawdopodobnie pod ciężarem ciężkiego samochodu z materiałami budowlanymi. Podobne zdarzenie miało miejsce na zapleczu bloków Starego Rynku, gdzie pod ziemią była stara piwnica. Przy tym bloku może to być również jakaś pozostałość z czasów budowy – mówi prezes Więckowski.

Na razie trudno jednak liczyć na jakieś działania, które definitywnie wyjaśniłyby czy z tego bloku wychodzi jakiś tunel i dokąd biegnie. Prezes TBS ze względów bezpieczeństwa polecił zasypać zapadlisko piaskiem.

– W tym roku jest już za późno by coś z tym robić. Przypomnę, że na tym obszarze w planie rewitalizacji jest budowa parkingów. Wtedy będzie zapewne dobra okazja do badań archeologicznych – dodaje prezes Więckowski.

JK

Zobacz także:

Jest tunel łączący kościół na cmentarzu z kościołem w rynku!!!

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mirka
Mirka
2 lata temu

Typowe podejście mławskiego TBSu. Mają wy..bane na wszystko po całości. Zobaczcie jaka odmienna sytuacja od tej wspaniałej rewitalizacji placu 3 Maja który będzie wisienką na torcie Zakochanej Mławy. Tam parę starych cegieł i już wielka afera archeologiczna. Jest teraz na co zrzucić i jak zwykle zamydlić mętne oczęta mławian. Rozmawiałem jednym z pracowników, śmiechu warte. Wszyscy wykonawcy modlą się żeby archeolodzy nie weszli na plac budowy i zasypują (niestety powszechna praktyka w Polsce), a tu nagle aneks do aneksu, aneksem pogania i jacy przejęci ☺

Aaa
Aaa
2 lata temu

Teraz za późno, później nie będzie kasy, a jeszcze później też coś się wymyśli… Byleby nic nie zrobić. Kolejna odsłona serialu „Jak zarobić, a się nie narobić”. Pan Prezes i jemu podlegli pracownicy właśnie tak funkcjonują. Czynsze, owszem, płać w terminie, ale jak czegoś od zarządcy chcesz to proś w nieskończoność. Można by książkę napisać o sprawach zgłaszanych do TBS, a nigdy nie załatwionych, albo zrobionych „po łebkach”, byle się od nich odczepić.

gall
gall
2 lata temu
Reply to  Aaa

Cala prawda o TBS a raczej o prezesie i pracownikach

dzidek-z bliska
dzidek-z bliska
2 lata temu
Reply to  gall

gall–myślę że raczej prawda o fachowości w zarządzaniu przedsiębiorstwem, a raczej jej brakiem u Prezesa tym bardziej że dostał, do pomocy takiego fachowca jak na szczęście już były Radny PRUSINOWSKI– a pracownik, robi to co ten fachowiec mu każe.

Ktoś
Ktoś
2 lata temu

Najprościej jest za sypać

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu

Powinni to zbadać a nie od razu zasypywać!

L.P.
L.P.
2 lata temu

Zasypać, co za ćwok.

z aksilb
z aksilb
2 lata temu
Reply to  L.P.

Tak to jest prawidłowe określenie pracy tego Pana Prezesa, przypomnę że to na portalu pisano, że nie potrafił napisać wniosku o dofinansowanie inwestycji ze środków U.E, samo rozumowanie tego specjalisty, że najpierw zasypie a pózniej, będzie przeprowadzał badania archeologiczne, świadczy o jego nieudolności i braku jakiejkolwiek fachowości.

ewuś
ewuś
2 lata temu

no i zasypał…:D

Ktoś
Ktoś
2 lata temu

To może być coś ciekawego i trzeba to zbadać a nie odrazu zasypac

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x