Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

22-latek okrutnie znęcał się nad rodziną. Jest już aresztowany


Dzięki zaangażowanej współpracy  Prokuratury Rejonowej i funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Mławie mężczyzna podejrzany o znęcanie się nad swoją rodziną został skutecznie odizolowany. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zdecydował o zastosowaniu wobec sprawcy tymczasowego aresztowania.


Jak ustalili funkcjonariusze, 22-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu mławskiego od kilku miesięcy znęcał się nad swoją rodziną. Stosował przemoc fizyczną i psychiczną, wykazując się wyjątkowym okrucieństwem, nawet wobec zamieszkujących wraz z nim małych dzieci. Zebrane przez Policję materiały pozwoliły na wystąpienie przez prokuraturę z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku, biorąc pod uwagę także czerwcowe zajścia w tej rodzinie. Doszło wówczas do bezpośredniego narażenia życia i zdrowia małoletnich na niebezpieczeństwo poprzez dopuszczenie do poważnego pogryzienia przez psa rasy amstaff. Doprowadzono  w ten sposób  do choroby realnie zagrażającej życiu dzieci. W tej sprawie nadal toczy się śledztwo. Mimo tak poważnych okoliczności i ich konsekwencji, zachowanie 22-latka nie zmieniło się. Zaistniała więc przesłanka w pełni uzasadniająca tymczasowy areszt wobec agresora, zwłaszcza, że był on już wcześniej karany  i mógłby utrudniać toczące się przeciw niemu śledztwo.

W rodzinie wprowadzono procedurę „Niebieskiej Karty”, w ramach której obowiązkiem policji jest sprawowanie nadzoru i wspieranie danej rodziny. Powyższy przykład pokazuje, że przemoc w rodzinie jest w szczególnym zainteresowaniu organów prawa, a sprawca nie pozostaje bezkarny.

Pamiętajmy, że pomocą w przypadkach zaistnienia przemocy w rodzinie, oprócz instytucji organów ścigania tj. policji, prokuratury czy sądu rodzinnego, zajmuje się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przy Starostwie Powiatowym oraz Miejskie i Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej.

źródło: KPP Mława/AZ


Zobacz także…

Kamil G. właściciel amstaffa usłyszał zarzuty

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
16 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
MATKA
MATKA
2 lata temu

UTYLIZACJA, KS TYLKO TAKI WYROK.Dlaczego matka nie chroniła dzieci ?Bo co sprzęt był jej potrzebny?Nawet zwierzę broni swoje potomstwo .BOŻE chroń dzieci przed PATOLOGIĄ.

Junak
Junak
2 lata temu

Pod 12 osobową cele z tym czymś proponuję

PSYCHIATRA
PSYCHIATRA
2 lata temu

A matka na co siedziała z takim de…..lem.CHYBA TYLKO DLA OGONA .I SĄ SKUTKI PATOLOGICZNEJ MIŁOŚCI.DO KAMIENIOŁOMÓ WA ….RIATA…

kat
kat
2 lata temu

Dzieciaki bardzo poszkodowane przez psa,którego tata im zafundował,to jeszcze mało się nacierpiały?tatuś zwyrodnialec przedłuża im męki i cierpienie.To bydle nie człowiek.Powinien w oddzielnym kojcu siedzieć sam.Może by zrozumiał.

every
every
2 lata temu
Reply to  kat

Jak można nawet nazywać takiego człowieka ojcem, tatą, o ile miano „człowiek” jest tu w ogóle adekwatne?
To tylko dawca nasienia, do tego chory psychicznie dawca, zwyrodnialec. Normalny człowiek nie zgotowałby takiego losu swoim najbliższym.

Nie...
Nie...
2 lata temu

Zaraz zaraz, czy ja dobrze widzę? Czy ten zwyrol celowo wtedy spowodował pogryzienie? Własnych dzieci? I jeszcze później się znęcał? Szkoda że w naszym pięknym kraju już nie można ot tak po prostu związać sznura i zrobić porządku z taką patologią.

Tata prawdziwy
Tata prawdziwy
2 lata temu

W imieniu obywateli miasta Mławy, proszę podać imię i nazwisko tego czegoś Nam

Tata prawdziwy
Tata prawdziwy
2 lata temu

[wymoderowano] ludzie hasła [wymoderowano] ; jp itp. Fakt. Ale w takim przypadku policja jest Nam potrzebna naprawdę, nasza obywatelska prośba! !!!!. [wymoderowano] MU NA DOŁKU! !! I jeszcze raz nie zajmujcie sie jakimś bimbrem papieroskami tylko takich właśnie łapcie! Gratuluję Wam i ja i 10000 Mlawiakow,prosimy o [wymoderowano] dla niego!

Marta
Marta
2 lata temu

A to ten d…l od amstaffa ? Podobno dalej hoduje te psy. Dobrze mu niech zgnieje w pierdlu

Max
Max
2 lata temu
Reply to  Marta

Akurat na zimę idzie to będzie miał cieplutko i przytulnie niestety

aktam
aktam
2 lata temu

Dlaczego są tacy źli ludzie, znęcać się nad niewinnymi dziećmi, serce boli….

Mławianka
Mławianka
2 lata temu

Żeczywiscie duze zainteresowanie organów prawa od czerwca az do listopada .I tak cud że nie skończyło się o wiele gorzej

Ghh
Ghh
2 lata temu
Reply to  Mławianka

Rzeczywiście jak coś

Tata prawdziwy
Tata prawdziwy
2 lata temu

Najgorzej że takie zero wśród kolegów jest niby fajny i spoko

Tata prawdziwy
Tata prawdziwy
2 lata temu

H.J mu w du.e albo kij od szczotki ,dajcie go mi

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x