Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
MrówkA Mława
Logo
meblolux

22-latek okrutnie znęcał się nad rodziną. Jest już aresztowany


Dzięki zaangażowanej współpracy  Prokuratury Rejonowej i funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Mławie mężczyzna podejrzany o znęcanie się nad swoją rodziną został skutecznie odizolowany. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zdecydował o zastosowaniu wobec sprawcy tymczasowego aresztowania.Jak ustalili funkcjonariusze, 22-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu mławskiego od kilku miesięcy znęcał się nad swoją rodziną. Stosował przemoc fizyczną i psychiczną, wykazując się wyjątkowym okrucieństwem, nawet wobec zamieszkujących wraz z nim małych dzieci. Zebrane przez Policję materiały pozwoliły na wystąpienie przez prokuraturę z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku, biorąc pod uwagę także czerwcowe zajścia w tej rodzinie. Doszło wówczas do bezpośredniego narażenia życia i zdrowia małoletnich na niebezpieczeństwo poprzez dopuszczenie do poważnego pogryzienia przez psa rasy amstaff. Doprowadzono  w ten sposób  do choroby realnie zagrażającej życiu dzieci. W tej sprawie nadal toczy się śledztwo. Mimo tak poważnych okoliczności i ich konsekwencji, zachowanie 22-latka nie zmieniło się. Zaistniała więc przesłanka w pełni uzasadniająca tymczasowy areszt wobec agresora, zwłaszcza, że był on już wcześniej karany  i mógłby utrudniać toczące się przeciw niemu śledztwo.

W rodzinie wprowadzono procedurę „Niebieskiej Karty”, w ramach której obowiązkiem policji jest sprawowanie nadzoru i wspieranie danej rodziny. Powyższy przykład pokazuje, że przemoc w rodzinie jest w szczególnym zainteresowaniu organów prawa, a sprawca nie pozostaje bezkarny.

Pamiętajmy, że pomocą w przypadkach zaistnienia przemocy w rodzinie, oprócz instytucji organów ścigania tj. policji, prokuratury czy sądu rodzinnego, zajmuje się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przy Starostwie Powiatowym oraz Miejskie i Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej.

źródło: KPP Mława/AZ


Zobacz także…

Kamil G. właściciel amstaffa usłyszał zarzuty

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

16
KOMENTARZE

avatar
1500
MATKA
Gość
MATKA

UTYLIZACJA, KS TYLKO TAKI WYROK.Dlaczego matka nie chroniła dzieci ?Bo co sprzęt był jej potrzebny?Nawet zwierzę broni swoje potomstwo .BOŻE chroń dzieci przed PATOLOGIĄ.

Junak
Gość
Junak

Pod 12 osobową cele z tym czymś proponuję

PSYCHIATRA
Gość
PSYCHIATRA

A matka na co siedziała z takim de…..lem.CHYBA TYLKO DLA OGONA .I SĄ SKUTKI PATOLOGICZNEJ MIŁOŚCI.DO KAMIENIOŁOMÓ WA ….RIATA…

kat
Gość
kat

Dzieciaki bardzo poszkodowane przez psa,którego tata im zafundował,to jeszcze mało się nacierpiały?tatuś zwyrodnialec przedłuża im męki i cierpienie.To bydle nie człowiek.Powinien w oddzielnym kojcu siedzieć sam.Może by zrozumiał.

every
Gość
every

Jak można nawet nazywać takiego człowieka ojcem, tatą, o ile miano „człowiek” jest tu w ogóle adekwatne?
To tylko dawca nasienia, do tego chory psychicznie dawca, zwyrodnialec. Normalny człowiek nie zgotowałby takiego losu swoim najbliższym.

muzyk
Gość
muzyk
Nie...
Gość
Nie...

Zaraz zaraz, czy ja dobrze widzę? Czy ten zwyrol celowo wtedy spowodował pogryzienie? Własnych dzieci? I jeszcze później się znęcał? Szkoda że w naszym pięknym kraju już nie można ot tak po prostu związać sznura i zrobić porządku z taką patologią.

Tata prawdziwy
Gość
Tata prawdziwy

W imieniu obywateli miasta Mławy, proszę podać imię i nazwisko tego czegoś Nam

Tata prawdziwy
Gość
Tata prawdziwy

[wymoderowano] ludzie hasła [wymoderowano] ; jp itp. Fakt. Ale w takim przypadku policja jest Nam potrzebna naprawdę, nasza obywatelska prośba! !!!!. [wymoderowano] MU NA DOŁKU! !! I jeszcze raz nie zajmujcie sie jakimś bimbrem papieroskami tylko takich właśnie łapcie! Gratuluję Wam i ja i 10000 Mlawiakow,prosimy o [wymoderowano] dla niego!

Marta
Gość
Marta

A to ten d…l od amstaffa ? Podobno dalej hoduje te psy. Dobrze mu niech zgnieje w pierdlu

Max
Gość
Max

Akurat na zimę idzie to będzie miał cieplutko i przytulnie niestety

aktam
Gość
aktam

Dlaczego są tacy źli ludzie, znęcać się nad niewinnymi dziećmi, serce boli….

Mławianka
Gość
Mławianka

Żeczywiscie duze zainteresowanie organów prawa od czerwca az do listopada .I tak cud że nie skończyło się o wiele gorzej

Ghh
Gość
Ghh

Rzeczywiście jak coś

Tata prawdziwy
Gość
Tata prawdziwy

Najgorzej że takie zero wśród kolegów jest niby fajny i spoko

Tata prawdziwy
Gość
Tata prawdziwy

H.J mu w du.e albo kij od szczotki ,dajcie go mi