Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sprawa śmiertelnego wypadku na budowie trafia do mławskiego sądu


Po trwającym niemal rok postępowaniu dotyczącym śmiertelnego wypadku na budowie przy ulicy Spichrzowej mławska prokuratura postawiła dwóm osobom zarzuty i skierowała akt oskarżenia do sądu. Decydująca okazała się w tej sprawie opinia biegłego z zakresu bhp.

Do wypadku doszło 17 listopada 2017 roku. Około godziny 14:30 na placu budowy przy ulicy Spichrzowej 60- letni mężczyzna – pochodzący z Kulan (gm. Wieczfnia Kościelna) pracownik firmy budowlanej spadł  z wysokości drugiego piętra, uderzając w leżące na ziemi rury. Został przewieziony do szpitala, gdzie następnego dnia zmarł.

– Akt oskarżenia skierowaliśmy przeciwko dwom osobom odpowiedzialnym w firmie za przestrzeganie zasad organizacji pracy, które były niewłaściwe. W tej materii przesądzającym dowodem  jest opinia biegłego z zakresu bhp, którą dysponuje prokuratura – mówi Marcin Bagiński Prokurator Rejonowy w Mławie.

Oskarżonym grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

JK

Zobacz także:

Mława. Pracownik firmy budowlanej spadł z kilkupiętrowego budynku

Nie żyje mężczyzna, który wczoraj uległ wypadkowi na budowie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

avatar
1500
MICHAŁ
Gość
MICHAŁ

Czytałem raport jestem przerażony.Brak szkolenia ,ubrania roboczego płyn wydany zaakceptowany przez bhp.Pan z Korei niewinny a skazany, gdzie prawdziwi odpowiedzialni?z tego co wiem dalej pracują.Pan BÓG wysŁUCHA MOJEJ MODLITWY I WYMIERZY SPRAWIEDLIWOŚĆ.

PRACOWNIK
Gość
PRACOWNIK

panie bha powcu zapalłeś świeczkę na grobie AGNIESZKI.?

mławiak zawsze pamiętający
Gość
mławiak zawsze pamiętający

Wypadek na KOPERNIKA na PADLEWSKIEGO zginęła 9 letnia dziewczynka sprawca uciekł pijany. śmierć FINE ALTECHU.w Jak ZYĆ z takim bólem?A SPRAWCY …………….

WIDZIAŁEM BYŁEM TAM PAMIĘTAM NA ZAWSZE
Gość
WIDZIAŁEM BYŁEM TAM PAMIĘTAM NA ZAWSZE

A Biegły BHP A CO SĄD stwierdził gdy 21 Letnia dziewczyna zginęła w FINE ALTECHU,że winny Pan z Korei.A KTO WYDAŁ PŁYN ŁATWOPALNY I NIE ZABRONIŁ MYCIA BLASZEK,A KTO ODPOWIEDZIALNY BYŁ ZA BRAK UBRANIA ROBOCZEGO TEŻ KOREAŃCZYK?ZAINTERESOWANYM POLECAM RAPORT INSPEKCJI PRACY.JES NA INTRNECIE.

Kierbud
Gość
Kierbud

Problem w tym, że nawet gdy takiemu powiesz wyraźnie co ma robić to i tak Polak dumny zrobi to po swojemu choćby mu miało obie łapy uciąć. Czy ten kierownik miał chodzic całej ekipie za tyłkami żeby łapać ich gdyby przypadkiem zaczęli spadać? No ale prokurator i sąd wiedza lepiej.