Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dziś jeszcze pozostajemy w pamięci i zadumie [fotorelacja]


Dzień Zaduszny w kościele katolickim właściwie określany jako Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przypada corocznie na dzień 2 listopada i łączący się w jedno z poprzedzającą go uroczystością Wszystkich Świętych. W tym roku wiele osób korzysta z okazji, że przypada on w piątek i gdy tylko ma taką możliwość to bierze urlop i korzysta z przedłużonego weekendu.


Również piękna pogoda w tym roku sprawiła, że cmentarze do późnych godzin nocnych były dość licznie odwiedzane. Nic tak nie sprzyja zadumie i wspomnieniom, jak rozświetlony zniczami i lampkami cmentarz, charakterystyczna żółto – czerwona poświata i panująca wtedy cisza. Zapewne z tego powodu wiele osób właśnie wieczorem odwiedza mogiły nie tylko osób znajomych i bliskich. Warto tu zauważyć, jak wiele osób w tym młodzieży zatrzymuje się przy grobach i pomnikach żołnierzy, zapala znicze i przez chwilę trwa w zadumie. Zapraszamy na fotorelację z cmentarzy w Mławie i Stupsku.

JK

« 1 z 2 »

 

Zobacz także…

Pożegnaliśmy ich w 2018 roku

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wólka
Wólka
2 lata temu

A na Wólce odprawianie mszy jak zwykle na przyczepie taka duża parafia a nie można zrobić ołtarza.

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  Wólka

W odpowiedzi na ten post, proponuje zajrzeć na stronę z dnia 1/11/2018, i zapoznać się z artykułem POŻEGNALIŚMY ICH W 2018 , oraz postami i dyskusję jaką wywołała ma propozycja budowy kaplicy cmentarnej, nie do wiary że takie teksty mogą pisać co nie którzy mieszkańcy Wólki, którym w odpowiedzi odpowiadałem może zbyt ostro, ale inaczej się nie dało. Nie chcę mi się wierzyć aby na Wólce byli tacy ignoranci, przechodząc cmentarnymi alejkami, słyszałem wielokrotnie od mieszkańców że by wreszcie na Wólce przydała by się KAPLICA CMENTARNA, i dlatego postanowiłem zamieścić ten tekst, no i przez tych najmądrzejszych” inaczej”, zostałem ostro zbanowany. Ale mimo wszystko piszę, te swoje uwagi–może wreszcie kogoś z Wólczańskiej społeczności, to zainspiruję i będzie OKY–a co ludzie o tym wszystkim pomyślą—to już nie moja sprawa, a może na przekór tym mądralom ta incjatywa stanie się rzeczywistością, i wreszcie zniknie ta niebieska przyczepa robiąca za ołtarz. I najważniejsze pytanie!!!—CO NA TO RADA PARAFIALNA WÓLCZAŃSKIEJ PARAFII ???

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x