Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Seria popularnych ziół do zaparzania wycofana z obrotu


fot. ilustracyjne


Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży serii ziół do zaparzania w saszetkach. Chodzi o  Skrzyp Fix wyprodukowany przez Herbapol-Lublin S.A. Badanie przeprowadzone przez Narodowy Instytut Leków wykazało, że jedna z serii produktu może być skażona bakteriami.

Głowny Inspektor Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy:

SKRZYP FIX, zioła do zaparzania w saszetkach, 1,8 g/saszetkę
numer serii: 01042018, data ważności: 04.2019
podmiot odpowiedzialny: „Herbapol-Lublin” S.A. z siedzibą w Lublinie

Niniejszej decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Jak podaje GIF „badana próbka przedmiotowego produktu leczniczego nie spełnia wymagań specyfikacji wytwórcy, dotyczących parametru czystość mikrobiologiczna, w zakresie zawartości ogólnej liczby drobnoustrojów tlenowych.”

Skrzyp polny działa moczopędne oraz wspiera pracę układu moczowego. Stosowany jest również do poprawienia kondycji włosów i paznokci oraz na popękane naczynka i podrażnienia skóry.

źródło: GIF/oprac. red.


Zobacz także…

Zawierały rakotwórcze aflatoksyny. Trzy partie wafli kukurydzianych wycofano z obrotu

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x