Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wyborcze wybryki. Ostentacyjnie podarł kartę w lokalu wyborczym


W trakcie minionych wyborów było raczej spokojnie, choć nie obyło się zupełnie bez incydentów. Sprawcę jednego z nich na pewno czekają konsekwencje karne. Otóż w lokalu wyborczym w Dębsku (gm. Szydłowo), mężczyzna, który przyszedł głosować pobrał od komisji karty do głosowania, po czym je ostentacyjnie podarł i opuścił lokal. – Taki czyn to przestępstwo z art. 248 pkt. 3 Kodeksu Karnego i jest zagrożone karą nawet 3 lat więzienia – wyjaśnia mł. asp. Aneta Prusik z KPP Mława.


Wcześniej podczas kampanii wyborczej sporadycznie zdarzało się niszczenie bądź zrywanie plakatów i banerów wyborczych. Tak było np. w Szydłowie, gdzie kandydującemu Grzegorzowi Rochnie zerwano banery, ale również w Mławie, gdzie ukradziono baner m.in. radnemu Polowi. Pojedynczy sygnał otrzymaliśmy też z Radzanowa, gdzie w jednej z komisji wyborca otrzymał kartę z już postawionym krzyżykiem na kandydata. Zdarzały się też przypadki łamania ciszy wyborczej poprzez publikację treści ulotek w mediach społecznościowych. Na porządku dziennym było też oczywiście dorysowywanie na banerach różnych, czasem niecenzuralnych dopisków.

JK


Zobacz także…

Zerwali wyborcze banery . Jest nagroda za wskazanie sprawców

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Uczeń
Uczeń
5 lata temu

Pewnie przez pomyłkę zaznaczył psis i się zreflektował

endek
endek
5 lata temu
Reply to  Uczeń

Większość ludzi w świecie demokratycznym zaniepokoiła by się taką informacją o ,,majstrowaniu przy wyborach”. W Twoim komentarzu ukazany jest fakt,że długa droga i nauka przed Tobą.Bo na razie to taki ćwierć intelekt !!! Czytaj więcej książek

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x