Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Wieczfni Kościelnej wójta wybiorą w drugiej turze


O stanowisko włodarza gminy Wieczfnia Kościelna  w drugiej turze ubiegać się będą Mariusz Gębala i Natalią Kozieł-Jędrzejewska. W pierwszej turze nie udało się nikomu zdobyć ponad 50% poparcia.


W związku z przejściem na emeryturę poprzedniego wieloletniego wójta tej gminy Jana Wareckiego do wyborczej rywalizacji o funkcję włodarza gminy stanęła czwórka kandydatów: Mariusz Gębala, startujący z własnego komitetu, uzyskał 971 głosów. Jego najgroźniejszą rywalką okazała się Natalia Kozieł-Jędrzejewska startująca również z własnego komitetu, którą poparło 691 mieszkańców. Słabsze wyniki uzyskali  Maciej Jankowski, kandydujący z komitetu PiS ( 256 głosów) i kandydujący z własnego komitetu były poseł Samoobrony Jerzy Pękała, który otrzymał tylko 63 głosy.

Radnymi zostali w kolejności według okręgów wyborczych:

Winnowski Krzysztof,

Długokęcki Paweł,

Bąk Tadeusz,

Turowski Tomasz,

Kołakowski Marek,

Głowacka Aneta,

Sieczka Elżbieta,

Pokus Krystyna,

Golon Mirosława,

Szemplińska Agnieszka,

Gębala Andrzej,

Chmielewski Krzysztof,

Skolimowski Mirosław,

Głowacka Agnieszka,

Krystek Marcin.

JK

Zobacz także…

W Wiśniewie wójtem w I turze został Grzegorz Woźniak

Dogrywka w gminie Szreńsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
311 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
marta
marta
2 lata temu

Powodzenia Natalio!

Mieszkaniecc
Mieszkaniecc
2 lata temu

Do wyborow zostalo kilka dni, ktore sa wazne dla wszyskich mieszkancow, wiec chce zwrocic uwage na kilka faktow jak niektorzy chca manipulowac wyborcami.
Przypomina mi sie sytuacja, co ludzie pisali jak obecny Wojt poparl kandydature P. Gębali. Wtedy bylo oburzenie jak tak mozna, oczywiscie niektore byly gorsze i obrazano Wojta. Po pierwszej turze wyborow pewien Pan po przegranej zachęcał oddawac glosy na P. Natalie ludziom, którzy glosowali na Niego. Post na fb opublikowala siostra P. Nataliii z podpisem ,,szacunek”.
Teraz pytanie, jedna osoba moze publicznie kogos popierac a druga nie?
Druga sprawa jest taka, ze P. Natalia napisala, ze w Jaki sposob Jej Tata moze wpłynąć na wyborcow i nie jedzie na nazwisku. Bardzo ladny post, kulturalnie napisany. Tylko pare dni temu drugi Pan napisal post, ze popiera P. Natalie, ze bedzie dzialala dla spoleczenstwa jak Jej Tata. Swoja droga dziwie sie temu Panu, ze popiera P. Natalie. Nigdy nie byl tak przychylny, a teraz zalozyl koalicje?
Z tego co ludzie mowia, to juz sa obsadzane stanowiska w gminie. W wyborach nie wyjdzie, to trzeba inaczej kombinowac.
Swoja droga widac u tego Pana ,,szacunek” do Pana Gebali piszac posty na fb.

Życzę wszystkim milego dnia i o chwile refleksji. To co napisalem, to sa fakty i mozna je potwierdzic czytajac komentarze na fb i codzienniku.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniecc

Słyszałam że stołki w urzędzie kierownicze i w szkołach są już obsadzone. Lokalny działacz pan L.P. Też już ma stołeczek załatwiony.pam R.J. też ma stołeczek. Pani Natalia to tylko pionek. Ktoś inny rządzi i przekupuje ludzi. To są fakty. Czy aby nie za prędko ?

reflekcja
reflekcja
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie mam Pana wiedzy w sprawach w których Pan się wypowiada – jak mówią – pożyjemy zobaczymy czy to okaże się prawdziwe. Kadry w gminie i szkołach to sprawa wtórna bo właściwy dobór kadr gwarantujących sprawne działanie gminy to nie tylko prawo ale przede wszystkim obowiązek wójta. Zrobi jak zechce w granicach dopuszczonych prawem zresztą podobnie jak w procedowaniu decyzji administracyjnych dot. rozbudowy istniejących i budowie nowych kurników.

Dla mnie osobiście i chyba nie tylko dla mnie – na dziś dzień brakuje skonkretyzowanego opisu działań i czynności jakie kandydat na wójta w tej sprawie podejmie. Obydwaj deklarują, że są przeciwni ale wójt gminy jako strona postępowania bierze współudział w postępowaniu administracyjnym dot. zamierzeń inwestycyjnych na terenie gminy i na wiele z nich ma zasadniczy wpływ i właśnie o doprecyzowanie działań w ramach prerogatywu tego wpływu chodzi.

Chciałbym aby kandydat na wójta napisał co zrobi gdy np. wpłynie wniosek o wydanie warunków zabudowy na budowę kolejnych kurników? Jak zamierza uwzględnić zapisy studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy w miejscowym planie zagospodarowania aby uniemożliwić lub zdecydowanie ograniczyć budowę kurników? Te sprawy powinny być jasne co do głównych kierunków działania przyszłego wójta zarówno w ogóle jak i w szczególe.

J23
J23
2 lata temu

Kto by nie wygral to i tak bedzie zle. Jeszcze sie taki nie urodzil zeby wszystkim dogodzil . W Gminie Wieczfnia Kosciela zmieni sie Wojt w osobie ale nic po za tym .Wiedz po co te nerwy . Szkoda na to zycia i zdrowia (a w przychodni lekarza brak )Kto by nie zostal tym wojtem to pesja sie z nikim nie podzieli.A kurniki jak maja stanac to i tak stana bo my tak naprawde nie mamy nic do gadania. Dlatego czy warto dokladac sobie nerwow i wrogow ? Za chwile o wyborcach zaden wojt nie bedzie pamietal. A my szare wyborcy zostajemy sami ze swoimi problemami jako wioski i jako ludzie indywidualni. Musimy liczyc sami na siebie .Wiedz nie nakrecajmy sie szkoda zycia.Milego dnia wyborcom i powodzenia kandydatom

Anna
Anna
2 lata temu

Całym sercem jestem za Natalia. Madra,pracowita dziewczyna, której jeszcze sie chce.
Niestety nie ma mnie w gminie i nie mogę głosować ale trzymam kciuki! 🙂

refleksja
refleksja
2 lata temu

Szanowni Państwo,

w naszej gminie to indywidualne decyzje o warunkach zabudowy są podstawą dla budowy kurników. To prawnie dopuszczalne o ile spełni się szereg warunków ustawowych w tym tzw.: „zachowanie dobrego sąsiedztwa” które budzi kontrowersje z powodu uciążliwości tych inwestycji.

Warunki zabudowy oraz wypis z miejscowego planu zagospodarowania to dwa różne instrumenty planowania przestrzennego. Jeśli na danym obszarze nie ma planu zagospodarowania to tylko wówczas można wydać warunki zabudowy. W sytuacji gdy warunki zabudowy zostały wydane a są sprzeczne z zapisami powstałego po ich wydaniu miejscowego plany zagospodarowania to te pierwsze tracą swoją ważność. Ustawa zastrzega jednak, że ww. wygaszanie warunków zabudowy nie ma zastosowania w sytuacji gdy w oparciu o warunki zabudowy została wydana prawomocna decyzja o pozwoleniu na budowę.

Nie wiem czy na terenie naszej gminy zostały wydane warunki zabudowy na budowę kurników i może dojść do sytuacji w której stracą ważności wobec sprzeczności z miejscowym planem zagospodarowania. Nie doczekałem się stanowiska w tej sprawie od kandydatów na wójta. Nie wiem również czy zostały wydane lub będą wydane w najbliższym czasie (przed uchwaleniem planu zagospodarowania dla gm. Wieczfnia) prawomocne decyzje o pozwoleniu na budowę kurników w lokalizacjach które są kontrowersyjne i uciążliwe.

Może ktoś coś o tym wie? Wypowie się w sprawie z kandydatami włącznie o ile czytają to forum?

O nie...
O nie...
2 lata temu
Reply to  refleksja

Ile razy jeszcze wstawi Pan to samo? Zadał Pan pytania kandydatom? Chyba jednemu z nich. Temu, który na nie publicznie odpowiedział i to dwukrotnie. Proszę już nie wprowadzać ludzi w błąd.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  O nie...

Gdzie są odpowiedzi proszę o wskazanie?

Nasza Gmina
Nasza Gmina
2 lata temu
Reply to  refleksja

Panie Marcinie przecież wiesz co i jak a przynajmniej powinieneś. A jak nie to zapytaj się o opinię z niby skłóconym kolegą p. Jankowski. I proszę nie siej fermentu na tym forum, jak robisz to na codzień.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Nasza Gmina

Odpowiedzi nie ma. Jasnego stanowiska w tej sprawie również. Są za to wypowiedzi pełne niejasnych insynuacji i próby postawienia w złym świetle. Życzę miłego popołudnia.

Nasza Gmina
Nasza Gmina
2 lata temu
Reply to  refleksja

Proszę się dalej nie kompromitować. Panie Marcinie ja Pana w złym świetle nie zamierzam stawiać. Robi to Pan sam swoimi dokonaniami na forum. Moje popołudnie jest super a jak u Pana wieczór?

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Nasza Gmina

Na czym polega ta niby kompromitacja abstrahując od przypisywania mi imienia którego nie noszę?

Nasza Gmina
Nasza Gmina
2 lata temu
Reply to  refleksja

Tak. A świstak siedzi i zawija w pazłotko……

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Nasza Gmina

No to rozumiem, że tematyka wyczerpana i zostało wszystko napisane. Miłego wieczoru zatem.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Nasza Gmina

Więc ja odpowiem Panu jak może być teoretycznie. Rozważając sytuację to najczarniejszy scenariusz dla gminy może być taki, że jeśli plan zagospodarowania powstanie po uprawomocnieniu się decyzji o pozwoleniu na budowę kurników wydanej na podstawie warunków zabudowy to żaden plan zagospodarowania nawet choćby był najdoskonalszy i uwzględniał najlepiej interes mieszkańców nie zatrzyma budowy kurników na terenie gminy.

Organy administracyjne będą robić swoje jak należy: gmina uchwali plan, powiat wyda decyzje a kurniki i tak będą mogły być wybudowane przynajmniej z dwóch przyczyn: 1) przed uchwaleniem planu zagospodarowania gminy pozwolenia na budowę wydane w oparciu o warunki zabudowy kurników uprawomocnią się 2) wydane warunki zabudowy sprzed uchwalenia planu zagospodarowania będą z nim zgodne.

Tak czy siak czas decyzji wydania administracyjnych i stopień ich procedowania jest tu bardzo istotny i warto wiedzieć co nas czeka na styku ery ustępującego i wyborze nowego włodarza bo obowiązuje ciągłość administracyjna postępowań bez wzgleęu na to kto jest wójtem. Działania sprzed ery nowego włodarza mogą mieć duży wpływ na to co będzie musiał a pewnie nie będzie chciał zrobić jego następca.

Ale to tylko moje teoretyczne rozważania i oby ten najczarniejszy scenariusz nigdy się nie spełnił.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Nasza Gmina

Insynuuje Pan kompromitację – to dla mnie próba postawiania w złym świetle.

Ma Pan coś do powiedzenia w sprawie już wydanych warunków zabudowy i procedowania w czasie pozwoleń na budowę dla budowy kurników? Ewentualnie wiedzę czy powstający w bólach plan zagospodarowania dla gminy koliduje z wydanymi na dziś dzień warunkami zabudowy?

To bardzo istotna wiedza – bo teoretyczny najczarniejszy scenariusz dla gminy może być taki, że jeśli plan zagospodarowania powstanie po uprawomocnieniu się decyzji o pozwoleniu na budowę kurników wydanej na podstawie warunków zabudowy to plan zagospodarowania nawet choćby był najdoskonalszy, uwzględniał interes mieszkańców to już nie zatrzyma budowy kurników.

Organy administracyjne zrobią swoje jak należy: gmina uchwali plan, powiat wyda decyzje a kurniki będą mogły być wybudowane przynajmniej z dwóch powodów: 1) przed uchwaleniem planu miejscowego – pozwolenia na budowę uprawomocnią się 2) wydane warunki zabudowy sprzed uchwaleniem planu zagospodarowania będą z nim zgodne.

Dlatego czas decyzji wydania administracyjnych i stopień ich procedowania jest tu bardzo istotny i warto wiedzieć co nasz czeka na styku ery ustępującego i wyborze nowego włodarza bo obowiązuje ciągłość administracyjna postępowania. A działania sprzed ery nowego włodarza mogą mieć duży wpływ na to co będzie musiał a pewnie nie będzie chciał zrobić jego następca.

Oby ten czarny scenariusz nigdy się nie ziścił.

No nie
No nie
2 lata temu
Reply to  refleksja

Na profilu Pana Mariusza dobrze Pan wie gdzie.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  No nie

Tam nic nie ma – jest obietnica która brzmi mniej więcej tak, że kandydat jest przeciwnikiem niekontrolowanej budowie kurników. Innymi słowy czy kurniki zostaną wybudowane czy nie – to kandydat obietnicy dotrzyma. Dlaczego tak uważam, wyjaśniłem i nie będę już tego powielać.

Beata
Beata
2 lata temu
Reply to  refleksja

Panie anonimowa refleksji Galusa anonimusa- a raczej Panie Tomaszu na Profilu Pana Mariusza jest wszystko napisane. Wystarczy czytać ze zrozumieniem.
Ale jak Pan jest tak zorientowany Panie Tomku to jakie stanowisko zaproponowano Panu ? Co będzie Pan robił jak Pani Natalia dokona czystek w urzędzie i w szkołach?

reflekcja
reflekcja
2 lata temu
Reply to  Beata

Nic nie jest konkretnego napisane poza ogólnikami. Ja nie wiem co Pan Mariusz zamierza zrobić i jaka jest jego wizja działania. Ale jeśli Pani wie to nic mi do tego. To sprawa tego kto tak uważa

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Beata

Pani Beato – czytam ze zrozumieniem i potwierdzam, że dla mnie to nie są żadne konkretne rozwiązania ale ogólne stwierdzenia. Co do reszty to ciężko mi to komentować bo to jest wyssane z palca, czyjeś domysły lub bezzasadne pomówienia. Nie zamierzam pracować w urzędzie gminy Wieczfnia lub jej jednostkach podległych bez względu na to kto zostanie wójtem – zapewniam o tym Panią. Mam inną wizję swojej przyszłości. Ale jako mieszkaniec gminy w rejonie gdzie te kurniki mogą powstać po prostu nie chcę ich mieć ich w sąsiedztwie.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Beata

Pani Beato – czytam ze zrozumieniem i potwierdzam, że dla mnie to żadna konkretna propozycja. To ogólne stwierdzenia. Nikt mi nic proponował i zapewniam Panią, że mam inną wizję swojej przyszłości. Nie zamierzam pracować w urzędzie gminy lub jej jednostkach podległych bez względu na to kto zostanie wójtem. Nie wiem co zamierza Pani Natalia w kwestii owych „czystek” i nie wiem skąd u Pani taka wiedza. Myślę, że to mogą być czyjeś pomówienia lub domysły Jestem mieszkańcem tej gminy i nie chcę lokalizowana tu kurników bo będzie tu nie do zniesienia.

Beata
Beata
2 lata temu
Reply to  refleksja

Panie Tomku to że wychował się Pan we Wieczfni to nie znaczy że Pan realnie w niej mieszka… Bo o ile ja jestem codziennie to Pan już nie….
A to są fakty że stołki już po obsadzali. Jeszcze nie wygrali a już ludzi po zwalniali? Jeden naganiacz czyli pseldo lokalny działacz chwali się na prawo i lewo że ma posadę już w urzędzie.
Przecież pani Natalia władać władza nie będzie. Tylko ktoś zupełnie inny polecenia wydawać będzie.

reflekcja
reflekcja
2 lata temu
Reply to  Beata

Nie wiem skąd u Pani wiedza do zrobią kandydaci na wójta z kadrami gminy lub szkół. Myślę, że nikt poza nimi samymi tego nie wie. A może nic nie zrobią – to też jest możliwe? Nie napisałem, że mieszkam w Wieczfni tylko na terenie gminy – to różnica. Ale do szkoły tam chodziłem. A ja będzie to naprawdę to okaże się niebawem po wyborach. To już za kilka dni.

Beata
Beata
2 lata temu
Reply to  refleksja

A i Panie Tomku w mieście też bywam i od kiedy w środku miasta kurniki budują. Bywałam w różnych miastach i w tym co Pan mieszka i kurników akurat tam nie widziałam….

reflekcja
reflekcja
2 lata temu
Reply to  Beata

Tak jak napisałem wcześniej – Pani przekonania i domysły to Pani sprawa. Są błędne i więcej nie będę się do nich odnosił.

reflekcja
reflekcja
2 lata temu
Reply to  Beata

Nie mam problemu z pracą i nie martwię się o nią – będę pracował tak jak pracuję do tej pory. Ale nie w urzędzie gminy lub szkole. Nie wiem skąd przyszedł Pani taki pomysł do głowy?! Piszę o kurnikach dlatego, że nie chciałbym aby powstawały na terenie gminy i to z tego powodu się wypowiadam i aktywnie piszę aby zainteresować tą sprawą innych bo w jedności siła. Na pewno nie dlatego, że mi ktoś obiecał pracę po wyborach. To nonsensowne podejrzenie – zdecydowanie temu zaprzeczam.

Równie dobrze można tak napisać o każdym kto się tu udzielił i napisał w sposób zauważalnie preferujący któregoś z kandydatów. To chyba nie oznacza, że ktoś to robi bo obiecano mu pracę? Przynajmniej dla mnie osobiście.

Proszę to przemyśleć również w kontekście własnych wypowiedzi skierowanych do mnie bo mógłbym zadań dokładnie takie samo pytanie jakie mi Pani zadała.

Anna
Anna
2 lata temu

To jakie dzieci mają chodzić do klasy sportowej wedlug Pana? Te, które nie chcą? A hurra optimizm macie Państwo wy w stosunku do Pani Natalii, która wie o gminie i jej funkcjonowaniu niewiele. Jej odpowiedzi traktujecie jak święte a ulotkę jak Biblię. Za to co nie powie Pan Mariusz jest złe. A dlaczego? Dlatego, że nie pisze tego co chcecie od niego usłyszeć tylko to co sam myśli i zamierza zrobić. Wypowiada się profesjonalnie i widać, że ma dużą wiedzę na tematy, które są poruszane. . Osoby, które nie rozumieją jego odpowiedzi i pytają po sto razy o to samo, no niestety trzeba to przyznać. Raczej nie grzeszą intelektem. Dlaczego nie pytacie jednocześnie o to samo obojga kandydatów? Czy to nie dziwne? I to jak przed II turą wyborów Pani Natalia nagle zamilkła na swoim profilu? Po co ma zresztą się udzielać jak ma od tego kilku anonimowych użytkowników plus do tego trzech zawzięcie ja broniących Panów, którzy jednocześnie wytykają wszystko co możliwe Panu Mariuszowi a zwłaszcza to co nie jest zależne od niego. U nas w kraju wszystko to wina Tuska, na terenie gminy odnoszę wrażenie, że wina Mariusza Gębali. To jest poprostu obrzydliwe że przeprowadza się kampanię wyborcza w taki sposób. I jeszcze jedno. Ja wiele informacji na temat Pana Mariusza i jego programu uzyskałam od niego OSOBIŚCIE kiedy odwiedził mnie przed wyborami. A odwiedzał z tego co wiem wszystkich, a nie wybranych tak jak zrobiła to Pani Natalia wymawiajac się awarią samochodu. I o czym to świadczy?

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Anna

Uczęszczanie i utworzenie klasy o profilu sportowym z prawdziwego zdarzenia wiąże się ze spełnieniem przez uczniów i szkołę szeregu warunków. W tym najważniejsze to zaświadczenie lekarskie o zdolności, indywidualne predyspozycje fizyczno – motoryczne, coroczne badania lekarskie w tym, morfologia, badanie wysiłkowe, monitoring rozwoju i postępów itp. Same chęci dzieci chociaż pewnie szczere to troszkę moim zdaniem za mało bo mogą sobie czasami zaszkodzić. Szczegóły dot. klas sportowych i ich funkcjonowania zawierają dwa rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dn. 27 III 2017 r. oraz 16 III 2017 r. Odsyłam aby porównać to co jest wymagane z tym
co jest.

Anna
Anna
2 lata temu
Reply to  refleksja

Zapewniam że wszystko co jest wymagane prawem jest zrealizowane w odniesieniu do klasy sportowej. Należy najpierw sprawdzić zanim się coś napisze.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Anna

Nie powodów abym cokolwiek sprawdzał – napisałem co ma być bez retoryki ocennej. Kto chce to sam to sobie sprawdzi.

Anna
Anna
2 lata temu
Reply to  refleksja

Ja zanim bym napisała, że coś jest niezbędne w celu podkreślenia, że nie zostało spełnione sprawdziła bym czy zostało wykonane przez dyrekcję szkoły.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Anna

To Pani opinia, że napisałem coś w celu podkreślenia czegoś. Nie zgadzam się z tym – to niewłaściwa interpretacja. To nie ocena tylko informacja jak ma być. Jeśli ktoś chce sprawdzić może porównać co powinno być i co jest.

Beata
Beata
2 lata temu
Reply to  refleksja

Dzieci były badane przez lekarza. Mialy testy sprawnościowe. I te co chciały i dawały sobie radę uczęszczają obecnie do 5 klasy. Osobiście byłam na zebraniu dotyczącym klasy sportowej. Dzieciaki mają po 10 godzin zajęcia w-f zgodnie z wytycznymi MEN. Czy coś jeszcze chce Pan Wiedzieć ? Czy już dopiescilam pana Galusa anonimusa swoją wypowiedzią ?

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Beata

Tak jak napisałem – wypowiedź dotyczyła tego co powinno być a nie miała charakteru ocennego. Jeśli ktoś jest zainteresowany to sprawdzi jak jest w rzeczywistości. Ja osobiście nie jestem ale dziękuję za wysiłek włożony w odpowiedź. Doceniam bez konieczności żadnego dopieszczania.

Beata
Beata
2 lata temu
Reply to  refleksja

A ja mam wrażenie że Pan jest nie.dopieszczony. Ile razy ktoś.Panu coś tłumaczy a Pan swoje. Jak grochem o ścianę. Albo wkoło macieju. Albo jak nie z prawej to z lewej. I tak w kółko. Fakty są takie że Jest klasa sportowa. Dzieci które chcą i dają radę chodzą. Jak niektóre nie chcą biegać to ich siła nie zapędzi. Są osoby które korzystają a są osoby które muszą korzystać. Itp.
A teraz odniose sie do innych komentarzy.
Bardzo intensywnie komentuje Pan Pana Mariusza. Ja jako zwykły człowiek czytam i widzę że Pan Mariusz się stara. Pisze że nie chce kurników że zrobi co w jego mocy. Że są taki i takie i jeszcze takie podjęte działania. A Pan znowu od drugiej strony. Pani Natalia pisze że nie wysadzi ich w kosmos a w sumie nie podejmuje działan i prawo wstecz nie działa i pan to chwali. Czy oby dobrze Pan mówi ? Wg mnie to mydli nam wyborcom oczy Pani Natalia. Bo jest bierna. Nie przedstawia żadnego pomysłu. A Pan to chwali. Mówi o sprawach z którymi nie miała styczności i mówi źle. Pan to chwali. A co Pan Mariusz napiszę to źle. Bo to trzeba inaczej i kolejne błędne kolo. Co więcej nie wolno ubliżać. Tego nie pochwalam. Ale dlaczego nikt nie potępi jak się obraża Pana Mariusza? Owszem osoba pracująca i kandydująca na wójta to osoba publiczna. Ale czemu pan głośno nie powie że pana Mariusza nie należy obrażać? Czemu Pan nie powie że Pani Natalia nie jest idealna? Przecież nie ma idealnych ludzi i nie ma ludzi którzy się nie mylą. Czy pan nie myli się jest chodzącym ideałem?

Beata
Beata
2 lata temu
Reply to  Beata

Co więcej ja się dla Pana naprodukowalam a pan i tak napiszę że mówię źle. Bo pan Mariusz mówi źle ale pani Natalia nie jest idealna ale ona mówi dobrze i w ogóle. A czy będzie miał Pan odwagę napisać na funpage Pani Natali że nie zgadzam się w.tym i w tym. Że jako kandydatka na wójta powinna bardziej wyjaśnić swoje poglądy tezy…. Nie będzie miał Pan takiej odwagi….
Inna rzecz która mnie dotknęła to to że od Pana Mariusza oczekuje Pan analizy budżetu i co to jest 3-4 godziny i wywód powinien być a na tlumaczenie Pani Natali która pisze że tego nie da.sie od tak zrobić pan akceptuję to wypowiedź.
Rozumiem, sprzyja pan Natalii. pana kandydatka. Ale.czy to jest w porządku wobec nas.wszystkich? Wobec światopoglądu jaki pan prezentuje i próbuje narzucić wszystkim?
Nawet z powyższym stwierdzeniem Pan się nie zgodzi.
Jaki ma pan szacunek do Pana Mariusza? Uważa go Pan za gorszego więc trzeba go atakować?
A kim dla Pana jest Pani Natalia że trzeba ją tako oszczędzać? Może PAN myśli że jest za mało doświadczona by odpowiedzieć na skomplikowane pytanie? By się nie skompromitowała? A Pan Mariusz bez problemu to zrobi bo ma doświadczenie? I tu wtedy wychodzi na wieszk fakt braku doświadczenia…
Ale Pan mnie skrytykuje. Bo przecież źle mówię. Nie tak jak trzeba. Nie będzie Pan miał odwagi do przyznania komuś racji. Bo niestety ale w jakimś stopniu będzie to egoistyczne zachowanie. Bo jakaś tam Beata uderzyła w Pańskie ego.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Beata

Proszę nie pouczać mnie co i jak mam robić. Nie proszę o to i nie oczekuję. Nic co można nazwać profesjonalną wypowiedzią kandydata na wójta ws. budowy kurników na terenie gminy nie ma. Odpowiedź jest ogólna i taka, że może oznaczać wszystko i nic tj. można budować i nie można budować. Nie wypowiedział się nic nt. wszczętych postępowań administracyjnych dot. budowy kurników i jaki to będzie miało wpływ na działania nowo wybranego wójta bo obowiązuje ciągłość postępowania administracyjnego bez względu kto tą funkcję sprawuje. Szczegółowo opisałem dlaczego tak uważam i nie będę się powtarzał. Zachęcam do lektury.

Beata
Beata
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Panie Tomaszu ja pana absolutnie nie pouczam. Ukazuje panu fakty. Jako że Pana Kandydatka nic nie odpowiada o kurnikach to znaczy że nie ma nic ciekawego do powiedzenia.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Beata

W tych sprawach już się wypowiadałem co najmniej dwukrotnie – nie będę ich powielał ponownie.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Beata

Być może dla Pani wystarczająca się deklaracja kandydata, że „on nie chce” kurników” Dla mnie to zdecydowanie za mało. Zresztą nie tylko dla mnie. Ktoś na stanowisko wójta winien napisać co konkretnie zrobi w tej sprawie i tego oczekuję. To chyba niewielkie wymogi bo ma wiedzę która jest najpełniejsza o tym co było dotychczas z kurnikami w gminie. Więc uważam, że albo nie ma wizji co z tym zrobi albo będzie tak jak napisał w swojej deklaracji czy też obietnicy wyborczej. Ta obietnica polega na tym, że czy będą budowane kurniki czy nie będą – zawsze będzie to zgodne z tym co napisał.

Beata
Beata
2 lata temu
Reply to  refleksja

Panie Tomaszu to raczej Pan wizji nie ma co dalej. Pan Mariusz otwarcie mówi co zamierza zrobić. Nie to co Pan iNatalia….

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Beata

Bez względu na Pani zdanie w kwestii kim jestem – mam inne zdanie w tej sprawie.

reflekcja
reflekcja
2 lata temu
Reply to  Beata

Ma Pani rację ale nie do końca.
Kilkukrotnie wspomniałem, że osoby które wyrażają się z użyciem słów wulgarnych nie powinny tego robić i wręcz powinny być za to napiętnowane poprzez np. wykluczenie z dyskusji. Dotyczyło to nie tylko Pana Mariusza ale również Pani Natalii czyli oby kandydatów traktowałem równo i bez żadnych preferencji. Osobiście potępiam wyrażanie zdania z użyciem słów o „brukowym” zabarwieniu, jestem ich przeciwnikiem i na pewno Pani spostrzegła, że sam też byłem w ten sposób potraktowany.

Co do innych spraw to ja więcej nie mam nic do dodania. Te sprawy które chciałem aby zostały poddane swoistej publicznej debacie na tym forum już tu są i w różnym stopniu zostały omówione i co do zasady ten kto chciał i miał cokolwiek do powiedzenia już to napisał Niestety przynajmniej dla mnie postawy w zakresie budowy kurników na terenie gminy i roli jaką przyszli włodarze gminy w tym mogą odegrać nie są jednoznaczne i nie spełniają moich oczekiwań w tym zakresie. Co wielu czytelnikom się nie podoba i stanowi podstawę to prowokacji i dyskredytacji różnego kalibru.

Nasza Gmina
Nasza Gmina
2 lata temu
Reply to  reflekcja

Beata, daj sobie spokój z dyskusją z wyżej wymienionym osobnikiem. Wszyscy wiemy kim jest, na czyje polecenie pisze te same powtarzalne formułki. Na tym forum poza nielicznymi wyjatkami sa ludzie inteligentni, którzy mają własne zdanie w kwestii poruszanych tematów. Ciągłe insynuacje tzw. Pana Refleksji mają na celu ogłupić, ośmieszyć jednego z kandydatów. To są metody działania rodem z poprzedniego ustroju. Panie Refleksjo zwolnij tempo!!!!!! Życie też trwa po wyborach

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Nasza Gmina

Jest Pani w błędzie. Brak reakcji która określi stanowiska kandydatów na wójta gminy w możliwie jak najbardziej ścisły i przekonujący sposób nt. m.in studium i planów zagospodarowania jest powodem tych emocjonalnych wpisów. A szkoda bo to ważna sprawa z uwagi na to, że te dokumenty będą określały co będzie można lub nie wybudować na terenie gminy przez najbliższe lata i w jakim kierunku gmina będzie się dalej rozwijać.

Powodów braku odniesienia się do tych zagadnień może być tak wiele, że swobodnie można snuć domysły i dywagować do woli – granicą jest tu tylko osobista wyobraźnia – bo nie ma się na czym oprzeć i do czego odnieść.

Ekscytujemy się tu tym kto jakie ma poglądy, jakie konotacje polityczne są mu bliskie, kim jest, co będzie miał w zamian… W efekcie skończy się to tak, że czas wyjaśnień i dyskusji bezpowrotnie minie i pójdziemy do urn bez wizji i jasnych stanowisk kandydatów w wielu ważnych sprawach.

Głosy zostaną oddane w oparciu o indywidualne sympatie lub nieprawdziwe przekonania. Jeśli ewentualnie przyjdzie rozczarowania wyborem okaże się, że wiara w kandydata to zdecydowanie za mało ale wówczas będzie już za późno i pozostanie tylko ubolewanie nad tym co jest.

Warto zobaczyć
Warto zobaczyć
2 lata temu

Jeżeli Pani Natalia jest tak czysta i nie powiązana politycznie to proszę obejrzeć spotkanie opłatkowe PiS 15.12.2015r. Podaję link https://www.youtube.com/watch?v=JHkVZ_Qw5KY czas 7:00, 18:00 – 20:00.

Kto zna lokalną scenę polityczną zrozumie.

refleksja
refleksja
2 lata temu

Piszesz nieprawdę – obejrzałem film od początku do końca i nie było tam kandydatki na wójta. Kulturalne spotkanie życzliwych sobie ludzi.

Warto zobaczyć
Warto zobaczyć
2 lata temu

Jeżeli Pani Natalia jest tak czysta i nie powiązana politycznie to proszę obejrzeć spotkanie opłatkowe PiS 15.12.2015r. Podaję link https://youtube.com/watch? v=JHkVZ_Qw5KY czas 7:00, 18:00 – 20:00.

Kto zna lokalną scenę polityczną zrozumie.

Oni z druzyny RR
Oni z druzyny RR
2 lata temu

Aa co do wojta . Nie chce miec kolejnego wojta gbora co patrzy na ludzi z gory i uwarza sie za kogos leprzego. Warecki ponad 20 lat siedzial w tym swoim gabineciku zamkniety niedostepny a o ludziach i” patologi”to przypomial sobie dopiero jak kadecja mu sie konczyla i potrzrbne byly glosy do powiatu. Pofatygowal sie osobiscie chodzic po”patoli” i „prosic” oglosy a na twrzy mial wypisane co onas mysli. Pan Gebala jest takim samym bucem! Nikt nie nauczyl go kultury dzien dobry i dowidzenia to dla niego slowa nie znane. Chce miec wojta otwartego na ludzi USMIECHNIETEGO ! Nie urzednika sluzbisty dretwego pana ktory ma sie za Bog wie kogo i wyzej sra jak dupe ma ;-D

Nasza Gmina
Nasza Gmina
2 lata temu

Coś Ci kolego pomyliło w tych komentarzach. Pisząc w swoim imieniu nie używaj nicku Oni…. Bo moje dziecko chodzi na zajęcia do klubu i jest bardzo zadowolone. A jak masz problem z zajęciami to idź do trenera i powiedz wprost co ci się nie.podoba. wszystko z klubu za darmo, zorganizowane i jeszcze źle. Wyślij dziecko do Mlawianki zobaczysz jak.tam jest fajnie. Ponadto informuje Cię że w przypadku dalszego używania języka nienawiści, pomawiania kogokolwiek, używania języka wulgarnego zgłoszę sprawę na policję. Myślisz że jesteś na tym forum anonimowy, to się bardzo mylisz. Skonczylo sie rzucanie falszywych oskarżeń. Jakos inni na tym forum moga przekazać swoje komentarze w sposób nie naruszający dóbr innych osób.

Mieszkaniecc
Mieszkaniecc
2 lata temu

Druzyna RR
Jezeli jedynym elementem kampanii wyborczej jest oczernianie innych to zycze powodzenia.
Kazdy moze miec swoje zdanie, ale trzeba odnosic sie do ludzi w sposob kulturalny. Epitety, ktorych uzyl moj przedmowca nie sa na miejscu. Ci ludzie maja rodzine i znajomych. Czytajac tego typu komentarze napewno robi im sie przykro. Sporo obrazliwych komentarzy jest na kandydatow ktorzy przeszli do drugiej tury wyborow na wojta. Znam Ich osobisie i wiem, ze Oni tego nie pisza, lecz ich wyborcy. Mowisz o kulturze, a Twoj komentarz pozostawia wiele do zyczenia.Trzeba najpierw spojrzec sie na siebie.
Ja ide za doswiadczeniem, wiec wiadomo na kogo zaglosuje, a nie oczerniam drugiej strony.
Zycze milej nocy.

Anna
Anna
2 lata temu

Polecam zapoznanie się ze słownikiem ortograficzny. Jestem pewna, że będzie to dla Pana niezwykle pouczająca lektura. A naukę kultury radzę zacząć od siebie.

Mieszkaniecc
Mieszkaniecc
2 lata temu
Reply to  Anna

Pani Aniu. Ja nikogo swoim komentarzem nie obrazilem. Zwrocilem uwage na to, ze komentarz wyzej byl obrazliwy. Nie mozna nikogo obrazac i picac, ze jest bucem. Moje slownictwo moze nie jest wyszukane, ale nie musi takie byc.
Pozdrawiam

Anna
Anna
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniecc

Mój komentarz pojawił się po Pana komentarzu. Nie odnosił się do Pana tylko do osoby Oni z drużyny RR. Pan wypowiedział się w sposób kulturalny nie mam nic do zarzucenia. Przepraszam za nieporozumienie

Oni z druzyny RR
Oni z druzyny RR
2 lata temu

No jak czytam tu o tym pseudo klubie to mi sie plakac chce ze smiechu. Co to za klub jak oni wiecznie przegrywaja . Czy u siebie czy na wyjezdzie to wiecznie przegrywaja . Ten klub jest ale tak jak by go nie bylo . W tej Wieczfniance to przedewszystkim to pora by zmienic trenera bo wieloletnie porazki o czyms tu swiadcza. Bo tyle dzieci przewalilo sie przez ten klub i niektorzy naprawde dobrzy byli ale wieczfnianka zawsze byla na dnie i tak bedzie jak „Pan” W bedzie „trenerem”

refleksja
refleksja
2 lata temu

Właśnie o tym napisałem. Klasa sportowa to klasa z nazwy sportowa gromadząca dzieci które chcą do niej chodzić.. szkoda słów aby komentować ten hurra optymizm niektórych wypowiedzi. To są głosy osób które zrobią i napiszą wszystko aby się nic nie zmieniło na zasadzie jest dobrze bo mi jest dobrze…

Coś ktoś
Coś ktoś
2 lata temu

Ktoś tu napisał że.wojt sobie wynagrodzenie naliczy. Uprzejmie informuję że wynagrodzenie wójta ustala w drodze uchwały rada gminy. Określone jest to w ustawie o pracownikach samorządowych. Diety radnych i sołtysów również. Więc żaden wójt sobie nie przygotuje wynagrodzenia. Gorąco pozdrawiam 😉

wyborca
wyborca
2 lata temu

Dobrze ze jeszcze tylko tydzień został do tych wyborów i ten cyrk się skończy.Ten nie zrobił tego, Ta zrobi tamto. Kupczycie jak na jakimś targu. Po 4.11 większość z Was i tak będzie miała gdzieś to co się będzie działo na gminie. Oczywiscie do kolejnych wyborów za 5 lat.Taka jest prawda.

No tak
No tak
2 lata temu
Reply to  wyborca

Święta prawda.

Sceptyk
Sceptyk
2 lata temu
Reply to  wyborca

wyborco wymysl coś swojego a nie ściągasz bezczelnie czyjś tekst należący do mnie a pochodzący z innego artykułu „Dogrywka w gminie Szrensk”.Tak ciężko napisać jest kilka swoich zdań w komentarzach?? Jeśli tylko na tyle Cie stać to gratuluję inwencji twórczej.Żałosne !!!!

Prosba
Prosba
2 lata temu

Nie mam niestety Facebook by na bieżąco śledzić posty kandydatów. Ale mam pytanie.jak Pani Natalia chce y zmienić budżet skoro do 15 listopada zgodnie z procedurą.budzetowa budżet na 2019 rok opiniuje RIO oraz radni? A zapotrzebowania do budżetu to składało się we wrześniu ? Mógłby jej kto to wrzucić na funpage?

Koo
Koo
2 lata temu
Reply to  Prosba

Na pytanie zadane Pani Natalii odnośnie budżetu odpowiedział, że planowanie budżetu wymaga analizy i nie da się tego przeprowadzić w kilka godzin. Odpowiedź bardzo wymijająca.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Koo

Budżet to nie jest coś niezmiennego. Zawsze można go zmienić i dostosować do swoich potrzeb. Zmian budżetu na 2018 rok było co najmniej kilka. To chyba nie jest jakaś magiczna sztuka którą znają wybrańcy?

Prosba
Prosba
2 lata temu
Reply to  refleksja

Przesunięcia między paragrafem, działem, rozdziałem to nie problem. To standardowe działania. Ale takimi działaniami i obranymi celami. ? Przecież pan mówił że.zrobienie budżetu to można posiedzieć 3-4 godziny i jest. A nad takim budżetem myślę że to co najmniej kilka miesięcy pracy….

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Prosba

Odwołanie się do moich stwierdzeń w postaci: 3-4 godziny na zrobienie budżetu jest nieprawdziwe – każdy kto śledzi wypowiedzi jest tego świadomy. Przywołane stwierdzenie jest wyrwane z szerszego kontekstu z pominięciem istoty dyskusji. Czym innym jest procedowanie, uzgadnianie, zbieranie danych budżetowych z jednostek podległych i opiniowanie projektu uchwały budżetowej a czym innym zestawienie danych jeśli już są przygotowane i o tym właśnie napisałem. W tej sytuacji kilka godzin z pewnością wystarczy aby wyrobić sobie pogląd na budżet przez kandydatów i wizję ewentualnych zmian. Kończąc tak na marginesie jeśli jest tak, że budżet jest przygotowywany przez kilka miesięcy ciągłej pracy to nie wiem kiedy jest czas na wykonywane innych zadań własnych gminy.

MMm
MMm
2 lata temu

Szanowni Państwo. Zachęcam do odwiedzenia profilu na Facebooku kandydatki na wójta gminy Wieczfnia Kościelna. Zobaczycie jaką ma wizję gminy i ile o niej wie. Jest to bardzo interesujące. Jak również to, jak manipuluje się jej odpowiedziami próbując przekonać wszystkich, że pomysł utworzenia np. klasy sportowej był jej (chyba podsunela go Wójtowi będąc w Norwegii, bo klasa już dawno funkcjonuje). Jest tego dużo. Polecam tą jakże ciekawą lekturę. Jest jak najbardziej przydatna przed II turą wyborów.

dramat
dramat
2 lata temu
Reply to  MMm

Ale nagonka na kandydatkę która swoją postawą budzi podziw, zainteresowanie i która nie jest w związana z istniejącymi relacjami towarzysko – urzędniczymi w gminie. Hucpa w najczystszej postaci. Wstyd posuwać się do takich metod szanowni mieszkańcy. Proszę o potępienie tego i zachowania !

Do dramatu
Do dramatu
2 lata temu
Reply to  dramat

Nagonka jest ale na Pana Mariusza. A kandydatka żadnego podziwu nie budzi. No chyba, że podziw jak można tak mało wiedząc o samorządzie pchać się na stanowisko wójta.

dramat
dramat
2 lata temu
Reply to  Do dramatu

Kolego lub koleżanko – wypowiadaj swoje opnie bez nawiązywania się do moich treści. Nie potrzebuję arbitrów i recenzentów dla tego co napisałem. Napisz coś od siebie jeśli masz coś do napisania w sprawie ale bez powoływania się na moją wypowiedź. Z tego co zdążyłem się zorientować to Pani Natalia odpowiada na pytania dotyczące wielu aspektów a Pan Mariusz składa póki co tylko ogólne deklaracje.

Do dramatu
Do dramatu
2 lata temu
Reply to  dramat

Będę odpowiadał w sposób jaki uznam za stosowny. A odpowiedzi Pani Natalii jakoś mnie nie satysfakcjonują są wymijające nic nie wnoszace i nieprofesjonalne. A Pani Natalii brakuje na niektóre sprawy zwyczajnie wiedzy. Nie zna również gminy w której zamierza pełnić funkcję wójta ani nie orientuje się w podstawowych sprawach. Co widać w odpowiedzi na pytania na jej profilu. O wiele bardziej podobają mi się odpowiedzi Pana Mariusza. Widać, że zna się na temacie i odpowiada w sposób profesjonalny, rzeczowy i nie omija niewygodnych pytań. Zna też specyfikę gminy i zadania jakie może wykonywać Wójt. Zna przede wszystkim obowiązujące prawo i jest gotowy do podjęcia dialogu z powiatem oraz prezydentem. Przez to lepiej zadba o gminę. Takie jest moje zdanie.

dramat
dramat
2 lata temu
Reply to  Do dramatu

Nie wiem co dokładnie oznaczają te „relacje polityczne” bo mogą oznaczać zarówno wszystko jak również i nic. Możesz ściślej się w tej sprawie wypowiedzieć? Każdy ma jakieś relacje polityczne poza ludźmi którzy nie chodzą na wybory. Nie wiem również gdzie zamieszczono profesjonalne odpowiedzi o których piszesz. Bo odpowiedzi jeden z kandydatów zamieścił a drugi odniósł się do nich w sposób powierzchowny i wybitnie ogólny. Ja nie znalazłem w nich nic z profesjonalizmu tylko pokrętny ogólny wywód który może napisać każdy. Ale chętnie zapoznam z tym co nazywasz profesjonalizmem – proszę o wskazanie co Cię tak mocno ujęło. Nie kwestionuję tego co się komu podoba bo to sprawa subiektywna. Jednak wykorzystanie własnych gustów i sympatii do propagandy lub antypropagandy jest słabe.

Mirek
Mirek
2 lata temu
Reply to  Do dramatu

Co do współpracy z powiatem to wątpię ponieważ z tego co mi wiadomo w powiecie jest przewaga PIS a PSL mniejszość – z czego się cieszę! Dlatego zagłosuję na P. Natalię nawet z tego że mam dość jednego układu psl. Chcę zmiany a że P. Natalia jest mądrą dziewczyną wierzę że da radę!

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Mirek

Marszałek Karczewski wczoraj wspomniał, że PIS daje przyzwolenie na lokalne koalicje z PSL. Chociaż Kosiniak Kamysz tego typu praktyk zakazał swoim działaczom w terenie. Układ sił w Radzie Powiatu jest taki, że wszyscy mogą być ofiarami swojego sukcesu. Bez współpracy nawet w ramach cichej koalicji radni nic nie zrobią a to będzie oznaczać, że w przyszłych wyborach ich już nie będzie. Wiec są zakładnikami samych siebie i są skazania na współpracę.

Do dramatu
Do dramatu
2 lata temu
Reply to  dramat

Niestety pani Natalia jest zwiazana z relacjami politycznymi

Koko
Koko
2 lata temu
Reply to  Do dramatu

Oj jest…

dramat
dramat
2 lata temu
Reply to  Koko

Możesz napisać coś w sposób jednoznaczny zamiast rzucać publicznie niedomówienia? Z tego co wiem – wielu samorządowców jest powiązanych politycznie sympatiami bądź relacjami towarzyskimi. Czy budziło to kontrowersje przed wyborami ?

Przemyslenia
Przemyslenia
2 lata temu

Nie rozumiem niektórych z nas. W dzisiejszych czasach to nawet rolnik nie może na polu po 22godzienie pracować. Nasi sąsiedzi mają zwierzęta (krowy, świnie, kaczki, owce, kozy, konie). Przecież to wieś jest. I co bryza morska ma pachnieć ? Przecież jesteśmy rolnikami. Rolnik wywozi obornik na pole bo to stanowi nawoz. Bo go wytworzyły nasze zwierzęta. A teraz każdy delikatny. Nos to chyba z Warszawy przywiózł. Pamiętajmy że ograniczając kurnik ograniczamy też chlewnie obory. To też śmierdzi. Tylko pieniądze nie śmierdzą. Szynka nie smierdzi. Ludzie żyjemy na wsi i wiadomo im wieksze skupisko kur gęsi kaczek krów koni świni tym gorszy smród. To nie gmina jest winna że kurnik śmierdzi. Gospodarz tego budynku jest winien bo nie przestrzega norm. Bo w świetle prawa kurnikasz jest rolnikiem. Prowadzi gospodarstwo. Płaci podatek jak zwykły rolnik nie jak przedsiębiorca. Więc dochodów gminie ogromnych nie daje. Chcemy by kurniki nam nie śmierdziały, to trzeba organizować im kontrole nie zapowiedziano. Powiem że może warto szukać dowodów na pseldo rolnikow z kurników. Jak łamią prawo. Jak nie przestrzegają norm. Że nie stosują odpowiedniej ilości filtrów na kominach. Że wietrzą kurniki gdy jest za gorąco a powinni mieć odpowiednie wentylatory itp. Ale też pamiętajmy o tym że żyjemy na wsi i że nasz sąsiad też człowiek. Wieprza też może uchować. Tylko jak chce mieć 2000szt. To niech w szczerym polu stawia. A i każdy kurnikasz powinien posadzic 6 ha lasu.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Przemyslenia

Ten wpis to głos rozsądku – cenię go. Jednak proszę pamiętać, że na wsi nie żyją tylko rolnicy. To się mocno zmienia. Ludzi utrzymujących się z rolnictwa na wsi nie jest tak dużo co dawniej. Jeszcze 30-50 lat temu wszyscy jeździli końmi – dziś autami. I dotyczy to wielu aspektów życia. Idzie postęp, zmiany i trzeba im sprostać. Rozwijajmy produkcje na wsi się ale w sposób taki aby był akceptowalny przez wszystkich lub znaczącą większość. To stąd te dyskusje, spory i szukanie złotego środka aby kandydaci na wójta podali wizję i receptę na to aby wszyscy do nich byli przekonani i mniej więcej wiedzieli co będzie.

Ciekawska
Ciekawska
2 lata temu

Mam pytanie do galusa anonimusa inaczej refleksji – może mi Pan wyjaśni dlaczgo dwóch innych przedstawicieli z naszej gminy nie dostało się do powiatu ? Przecież zdobyli jeden ponad 400 głosów a drugi Kolo 160 głosów.

Do refleksji
Do refleksji
2 lata temu
Reply to  Ciekawska

Panie galusa anonimusa dlaczego pan mnie ignoruje

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Ciekawska

To bardzo proste proszę Pani – wyborcy nie zagłosowali na nich. To żółta karta dla samorządowców w naszej gminie i jednocześnie ostrzeżenie. Kandydaci nie byli na tyle wiarygodni i przekonujący aby na nich oddać głos. Formuła i metody ich pracy wyczerpały się – świat poszedł do przodu i trwanie w „tym co było” okazało się mało interesującą ofertą.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu
Reply to  refleksja

A dlaczego zdobyli tylko tyle głosów? Bardzo mało w porównaniu do obecnego Wójta. I dlaczego pan nie rozlicza tych dwóch ?dlaczego Pan nie wspomina nic o innej procedurze liczenia głosów i listach? Ode mnie to Pan ma żółtą kartkę za takie stronnicze wypowiedzi. Bądź Pan wreszcie facetem z krzepa i wejdź na profil też kondrkandydatki i jej trochę pytań po zadawaj. Czy boisz się że nie da rady i wtedy będzie lipa? Czy nie chcesz może.kuzynki atakować. ?

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Nikogo nie rozliczam – odpowiadam tylko na zadane pytanie Pani o pseudonimie Ciekawska. Przyjmuję od Pana żółtą kartkę. Pana opinię również jednak się z nią nie zgadzam. To co napisałem wynika z oceny faktów a nie z moich przekonań. To są dwie różne sprawy które wydaje mi się powinny być dla wszystkich jasne i rozróżnialne.

Nie wiem jaki wpływ na wyniki wyborów do Rady Powiatów ma procedura liczenia głosów. Proszę o kilka słów w tej sprawie bo chyba o czymś nie wiem lub coś mi umknęło a chętnie poszerzę swoja wiedzę w tej sprawie.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu
Reply to  refleksja

Jakby Pan intersowal się życiem gminnym i szkoły wiedziałby Pan że w naszej gminie klub sportowy żyje. Nie umarł. Że dzieciaki z naszej gminy grają w kilku drużynach. Otrzymują z tego tytułu stypendia. Wiedział by Pan że zbiory Pan Palmana są w Gminnej Bibliotece Publicznej. Dostępne. Że w szkole podstawowej jest klasa sportowa.
Co do zgłębiania wiedzy to szanowny Panie odsyłam do obejrzenia spotów reklamowych odnośnie wyborów samorządowych, kodeksu wyborczego. Po czytania w internecie.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Jak by ciężko było coś znaleźć bardzo interesujący artykuł o zasadzie liczenia głosów do powiatu. Polecam https://www.infor.pl/prawo/powiat/rada-powiatu/254049,Wybory-do-rad-powiatow.html

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Znam status działania klubu sportowego w Wieczfni i uważam, że należy go co najmniej przemodelować i usprawnić – utworzyć wręcz od nowa. Izbę pamięci odwiedziłem – to wystawa w bibliotece. Z artykułu nic dla mnie nie wynika. Jest tak samo jak było. Nie dostrzegam żadnych istotnych zmian poza zmianami na lepsze i jednocześnie próbie siania populizmu.

Mały George
Mały George
2 lata temu

A może w sprawie kurników obydwoje kandydatów niech wystosuje pismo do Ojca Rydzyka. Amen

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Mały George

Wiesz, że to może być doskonały pomysł? Ojciec Rydzyk może tu więcej zdziałać niż SKO, WSA, I prezydent razem wzięci 🙂

Do gegola
Do gegola
2 lata temu
Reply to  Mały George

Jakby Rydzyk wiedział że to dobry interes jest Mieć kurniki to wierni by mu ufundowali

Do gegola
Do gegola
2 lata temu
Reply to  Mały George

Jakby ojciec Tadeusz wiedział czy to dobry interes to wierni by go wspomogli. I żaden by nie zaprotestował.

Mały George
Mały George
2 lata temu

Nie męczyć tych kandydatów odnośnie kurników. Kurniki to temat zamknięty. Plan zagospodarowania przestrzennego stworzony ale zaskarżony a sprawa w sądzie może trwać i 5 lat. Będą wam Kurniki rosły jak grzyby po deszczu i nikt tego nie zmieni. Ani jeden ani drugi kandydat. I bardzo dobrze, niech stawiają jak najwięcej, bo to są pieniądze, duże pieniądze dla budżetu. A dzięki temu macie 500plus. A to czy będziecie chorować nikogo nie interesuje. Jedynie zadowolony Będzie ksiądz i zakład pogrzebowy. A dlaczego sami sobie odpowiedzcie. A służba zdrowia w gminie, jej nie macie. Pan Gajda zadowolony bo dostaję pieniądze za kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, gmina że ma dzierżawę, a waszym zdrowiem nikt się nie interesuje. Jak wybierzecie tak będziecie mieć. Na pewno co zrobi pan Gębala i Natalia przez 5 lat podniesie wynagrodzenie sobie, radnym diety i sołtysom (żeby byli posłuszni) to jest priorytet wyborczy. To jest walka nie o dobro Gminy tylko o stołki.a nie wiadomo czy w tej kadencji nie powstanie na terenie Załęża i Turowa druga Hiroszima. Także wybieracie między cholerą a dżumą.
P.S.
najbardziej rozwinięta demokracja jest na Antarktydzie bo tam rzeczywiście rządzi lód.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Mały George

Dosadne słowa i w wielu sprawach prawdziwe. Ale proponuję Ci nieco optymistycznie spojrzeć na możliwości jakie mają samorządy w kwestii zgód na budowę kurników. Takie możliwości istnieją i są w zasięgu urzędu. Tylko należy chcieć i mieć odwagę to zrobić. Recepty są gotowe – wystarczy nawet to co napisane w internecie. Dotyczy to też składowisk odpadów. Sposoby nakreśliłem na tym forum.

Tak jak Ty nie wierzę w poprawę sytuacji służby zdrowia na ternie gminy. nie z tych powodów o których piszesz ale po prostu przyszły wójt nie ma na to możliwości oddziaływać. Nawet gdyby chciał opłacić jakieś dodatkowe usługi medyczne poprawiające jakość , sprowadzić specjalistę to niestety moim zdaniem nie ma na to funduszu w budżecie bo w uchwale na 2018 o tym wzmianki nie ma. A rok 2019 będzie ciężki bo obsługa długu i przelewy za rozpoczęte inwestycje.

Nie wiem czy Rada Gminy zdecyduje się na podwyżki wynagrodzeń bo z pobieżnej sytuacji finansów gminy jest to średnio możliwe.

refleksja
refleksja
2 lata temu

Czy może ktoś zabrać głos i wytłumaczyć w jakiś nieskomplikowany sposób wytłumaczyć dlaczego z terenu gminy Wieczfnia Kościelna nikt nie trafił do Rady Powiatu? Dlaczego w skali całego kraju jest podobnie i PSL zostało odsunięte od władzy? To pytanie na którą powinni odpowiedzieć przede wszystkim Ci którzy byli zaangażowani w życie lokalnych społeczności. Nikt nie może ubolewać i szkodować, że mieszkańcy nie wybrali przedstawiciela gminy do Rady Powiatu – to jest sygnał ostrzegawczy „żółta kartka” dla przedstawicieli władz samorządowych z terenu gminy. Jakiś powód takiego zachowania musi istnieć bo zgodnie z powszechnie znanymi prawami fizyki każda akcja rodzi reakcję i co do zasady wszystko ma swoją przyczynę. Czekam z zainteresowaniem na wypowiedzi w tej konkretnej sprawie bo faktycznie gmina Wieczfnia może być zapomniana przez 5 lat i zastanawiające jest kto do tego się przyczynił.

Marek
Marek
2 lata temu
Reply to  refleksja

przyszedl czas na SPRAWIEDLIWOŚĆ – PEWNOŚĆ SIEBIE wyszła bokiem!

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Marek

Wyszła bokiem i nie doszła do urn 🙂

Mały George
Mały George
2 lata temu

Nic pan z tym nie zrobi tak jak z kurnikami??? – przecież nie można zlikwidować czegoś co już jest. Dlaczego nie przyznaje się pan do błędów. Nie jest pan pępkiem tej gminy.
Panie Gębala a co będzie jak przegra pan wybory, a stołek kierownika przejmie ktoś inny, Czy ma pan coś w zanadrzu, a w starostwie rządzi PIS A pan to PSL.
P.S.
Pan nie zlikwiduje kurników chyba że osobiście wysadzi je w kosmos???!!!…

monta
monta
2 lata temu
Reply to  Mały George

A Pani Natalia co z nimi zrobi? Przecież też obiecuję zająć się sprawą kurników.

do monty
do monty
2 lata temu
Reply to  monta

Ale to pytanie jest skierowane do konkretnego kandydata. Dlaczego mieszasz w to jego oponentkę? Mam nadzieję, że każdy z kandydatów zapozna się z tymi problemami i się wypowie. Pan Mariusz mógłby się wypowiedzieć precyzyjnie bo pewnie ma większe doświadczenie. Jeśli tego nie zrobi w sposób jasny, przekonujący i czytelny dla wszystkich to pewnie ludzie dadzą szansę innej kandydaturze.

Do monta
Do monta
2 lata temu
Reply to  do monty

Pan Mariusza wypowiedział się precyzyjnie. Powiedział że jest przeciwny. Że już toczy się sprawa w sądzie i że będzie pisał do Prezydenta. Że będziemy walczyć. Jego wypowiedź jest o wiele lepsza niż to co napisała Pani Natalia.

monta
monta
2 lata temu
Reply to  Do monta

Prezydent RP też wypowiedział się w sprawie kurników w podobnie precyzyjny sposób jak kandydat na wójta. I co? Jest to dla Ciebie satysfakcjonujące? Przyszły wójt jako decydent w wielu sprawach winien mieć jasną wizję tego co, w jakim czasie i jak zamiera konkretne sprawy rozwiązać i zrobić. A kurniki to problem który nurtuje mieszkańców – realna i przekonująca wizja rozwiązania tej sprawy może przesądzić o wynikach kto zostanie włodarzem gminy.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  monta

Co za przewrotność – zamiast odpowiedzieć rzeczowo to odpowiada się pytaniem na pytanie… Pytanie jest skierowane do konkretnego kandydata – mógłby się do tego odnieść. To istotny problem i ważna sprawa dla mieszkańców.

Czy z tego wpisu Monta ma wynikać, że Pan Mariusz pogodził się z budową kurników na terenie gminy i nie ma pomysłu aby je zatrzymać?

Do monta
Do monta
2 lata temu
Reply to  monta

Na swoim funpage napisał za prawo nie działa wstecz. I nic nie da się zrobić. A do prezydenta nawet pisać nie będzie. Ogólnie to sama nie wie co zrobi

Do monta
Do monta
2 lata temu
Reply to  monta

Pani Natalia nic nie zrobi. Czytałam na jej funpage. Prawo nie działa wstecz. I nawet nie ma zamiaru wchodzić w dialog z prezydentem. Totalna ignorancja.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Do monta

Czytałem wpis obojga kandydatów. List to prezydenta ws kurników do pomysł Mariusza nie Natalii.

Mały George
Mały George
2 lata temu

Panie Gębala !!!
W kampanii prezydenckiej pan prezydent jak posłowie z ekipy rządzącej obiecywali, że nie będzie kurników. Pan w swojej kampanii również obiecuję. A co do prezydenta to jedynie może pan się zgłosić z prośbą o zawetowanie lub podpisanie ustawy, lub o ułaskawienie jak pana kolega lub koleżanka został niesłusznie skazany, ewentualnie razem z burmistrzem Mławy zaprosić na Bitwę pod Mławą. Za rok są wybory parlamentarne i znów posłowie będą wyborcom obiecywać likwidację kurników. Prezydent nie decyduje kurnikami Tak jak pan nie decyduje. O tym decydują radni. Pan jest do Spraw Administracyjnych i wykonywania podjętych uchwał rady gminy. O kurnikach jedynie mogą zadecydować radni w ilości 15. Jeśli pan zostanie wójtem będzie pan pełnił funkcję wykonawczą którą uchwala Rada. Z pańskich obietnic wynika, że gmina wieczfnia będzie płynąca nie miodem a smrodem bo pan i tak nic nie zrobi. Kampania wyborcza jest po to aby lać wodę, a wyborcy albo to przyjmą albo odrzucą. Panie Gębala Dlaczego Pan podpisał zgodę na postawienie wieży nadajnika Play??? Były protesty mieszkańców wraz z podpisami. Wójt poszedł na urlop a spalił pana. wójt poszedł na urlop a spalił pana. Gmina z tego nie ma nic jedynie Lubas tak jak z kurników nie mamy nic tylko smród. Czy pan Zdaję sobie sprawę jak promienie działają na człowieka?Jak skutkują na zdrowie to są drugie kurniki – jeszcze gorsze.
Pan to zgodę podpisał. Co pan zrobi z tym-zlikwiduje???

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu
Reply to  Mały George

Czyli Pani Natalia również leje wodę mówić, że zajmie się sprawą kurników. A właściwie wszystkie obietnice wyborcze obu kandydatów są bezpokrycia idąc Pana tokiem rozumowania bo i tak o wszystkim decyduje rada.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie demonizujmy roli Rady Gminy. Proponowałam transparentność jej prac poprzez montaż systemu do transmisji obrad i mam nadzieję, ze przyszły wójt się na to zdobędzie. Poza tym – Rada Gminy najczęściej zatwierdza to co dostanie do zatwierdzenia. Przygotowują to pracownicy podlegli wójtowi w urzędzie gminy więc to nie jest tak , że o wszystkim rada decyduje. Poza tym wójt wydaje warunki zabudowy dla obszarów gdzie nie ma miejscowego planu zagospodarowania – to ogromne pole do kreowania co można zbudować.

Obserwator
Obserwator
2 lata temu
Reply to  refleksja

Jeśli pan jest ciekawy posiedzeń rady proszę przyjść do gminy i z wrocic się o nagranie. Myślę że nikt panu nie odmowi. Z tego co wiem sesje są nagrywane i każde posiedzenie komisji. 😉

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Obserwator

Dziękuję za wskazówki ale są zbędne. Wiem, że posiedzenia Rady Gminy są nagrywane. Nie wiem czy wszystkie ale część na pewno tak. To nagrania dźwięku. Proponuję inne, bardziej transparentne rozwiązanie. Nagrywanie i transmisję obrazu i dźwięku np. za pośrednictwem internetu. Zalety i wady tego rozwiązania opisałem w jednej ze swoich wypowiedzi.

Do galusa anonimusa
Do galusa anonimusa
2 lata temu
Reply to  refleksja

Wszystkie są nagrywane. I bez problemu udostępniane. Pytałem

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Pani Natalia leje wodę. Siedzę i czytam jej funpage bo mi córka pokazała i nie wierzę w to co czytam. Pisze że naszej wieczfnianki nie ma. To na.czyim ja meczu byłem jak grali ? Pisze że podobno gdzieś sale chce rzekomo gmina sprzedać. Więc pytam ludzi w gminie, a oni że nie ma na sprzedaż żadnej. Są do wynajecia. Wiec mówię co przeczytalem. Że niby plotki takie a oni mi na to że ta świetlica to własność wsi jest
Mieszkańcy wremontowali i świetlica wiejska ma im służyć. Pytam o zbiory Pana Palmana. Owszem są. Można je obejrzeć. Wystarczy iść do biblioteki. wstyd nigdy nie chodziłem. Buraka spieklem i do domu poszedłem. Ale dla tej wieczfnianki to cios poniżej pasa.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

To co istnieje w zakresie klubu to sportowego to coś innego niż to co było. I o tym pisze kandydatka a izba pamięci z prawdziwego zdarzenia to nie to samo co wystawa w bibliotece.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu
Reply to  refleksja

Wieczfnianki jest dotowana przez gmine. Klub sportowy przyciąga też młodych piłkarzy i całkiem nieźle sobie radzi. Ale żeby to wiedzieć to trzeba być mieszkańcem zaangażowanym w sprawy gminy. A nie tylko na wybory. By wiedzieć jak wyglądają ekspozycję zbiorów Pana Palmana trzeba bywać w bibliotece. Ale nie każdy tam zagląda. Najwyraźniej Pan tam od czasów szkoły nie był. Jakby coś to w poniedziałek czynna jest Biblioteka od godziny 11. Pierwsze piętro. Oznakowanie widoczne jest na budynku wielofunkcyjnym we Wieczfni Kościelnej. Na przeciwko budynku Urzedu Gminy pozdrawiam

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Odpowiadałam już na to wszystko i nie będę powielał ponownie… Zainteresowani na pewno to znajdą.

Oni z druzyny RR
Oni z druzyny RR
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Natalia ma racje ze Wieczfnianki nie ma. Bo to jest kabaret smiech na sali !! Ten klub i jego trener to dno! Raczej trener jest do dupy ! Pojecia o trenowaniu to nie ma zielonego .W pierwszej kolejnosci to niech nauczy sie szacunku do swoich zawodnikow. Chociaz…. On juz jest za stary zeby czegokolwiek sie nauczyc.Niech idzie na emeryturei ustapi mlodsz madrzejszym i lepiej wychowanym

refleksja
refleksja
2 lata temu

Drodzy mieszkańcy,

chcę na tym forum publicznie złożyć jeszcze jeden pomysł którym chcę zainteresować przyszłego włodarza naszej gminy i który być może będzie w nieodległej przyszłości zrealizowany.

Jako uczeń szkoły podstawowej w Wieczfni spędziłem bardzo wiele godzin po szkole na segregowaniu, układaniu i katalogowaniu pamiątek, zabytków i wielu ciekawych przedmiotów które przez lata swojej pracy zbierał i gromadził nauczyciel szkoły podstawowej Ś.P. Roman Palman.

Te zbiory były bardzo duże. Wchodziły w ich skład broń biała, bibeloty różnego rodzaju, kolekcje monet i zabytki starożytne np. siekiery kamienne, naczynia. Były też zdjęcia, książki, zabytkowe dokumenty, pamiątki z przeszłości dotyczące szkoły w Wieczfni i wiele innych ciekawych przedmiotów.

Myślę, że warto te zbiory wyeksponować jeśli nie w muzeum bo brzmi to nieco górnolotnie ale może chociaż w lokalnej izbie pamięci gdzie młodzież szkolna mogłaby się zapoznać na miejscu ze śladami przeszłości ludzi którzy żyli na jej terenie. Tereny gminy Wieczfnia mają niezwykłą i bardzo ciekawą historię – warto o nich poszerzać wiedzę np. poprzez wyeksponowanie różnych pamiątek w ramach żywych lekcji historii.

Dodatkowo byłby to hołd dla nieżyjącego już nauczyciela który z perspektywy mojego życia oddanie i z pełnym zaangażowaniem pracował dla dobra uczniów i naszej społeczności. Wychowując ich, dbając o wychowanie i świadomość narodową co było rzadkością w okresie PRL-u.

ciekawy
ciekawy
2 lata temu
Reply to  refleksja

Gdzie są te zbiory ?

Do ciekawego
Do ciekawego
2 lata temu
Reply to  ciekawy

W Gminnej Bibliotece Publicznej. Wystarczy tam iść. Więc galusa anonimusa niech ludziom głupot nie opowiada.

ciekawy
ciekawy
2 lata temu
Reply to  Do ciekawego

a co ten gallus takiego głupiego napisał? Możesz napisać więcej?

Do ciekawy
Do ciekawy
2 lata temu
Reply to  ciekawy

Nie potrafi zrozumieć czy zaakceptować już istniejących faktów z życia naszej gminy Np. że wieczfnianka istnieje. Że klasy sportowe są tworzone że nie.trkatuje kandydatów na wójta jednakowo. Nie zada nawet jednego niewygodnego pytania Pani Natalii . Podejrzewam tu koligacje rodzinne lub może przyjaźń rodzinna. Podejrzewam że.ujawnienie danych bardzo by go skompromitowało ale udajmy że.to nie istotne. Jest RODO ja też nie mówię kim jestem. Nie umie wyjaśnić faktu dlaczego dwóch Panów również nie dostało się do powiatu a krytykuje obecnego Wójta. To wg mojego światopogladu jest nie w porządku. Gubi się w swoich postach. We własnych przemyśleniach. To jest moje zdanie i to co czytam pisane przez niego czasem nie trzyma się kupy i odstaje od rzeczywistych faktów.

ciekawy
ciekawy
2 lata temu
Reply to  Do ciekawy

Ale z tego co napisałeś nic nie wynika – nic konkretnego nie widzę oprócz domysłów i prób pomówienia. O każdym kto tu się udziela można tak napisać. Też może jesteś z kimś spokrewniony i kogoś lubisz bardziej. Przejrzałem wpisy gallusa i refleksji. Chciałbym poznać odpowiedź na wiele pytań które zadał – chyba wie o czym pisze a próbuje się mu zamknąć usta czasami w poniżający sposób. Pytania są rzeczowe ale odpowiedzi ani widu ani słychu.

refleksja
refleksja
2 lata temu

Drodzy mieszkańcy,

chcę tu publicznie złożyć postulat w postaci pomysłu do przyszłego włodarza gminy aby rozważył montaż sprzętu audiowizualnego w toku posiedzeń Rady Gminy i upubliczniał te nagrania w stronie internetowej lub może wybiegając nieco w przyszłość transmitował posiedzenia rady online np. za pośrednictwem internetu. To żadne wyzwanie w dobie zaawansowanej techniki jak również stosunkowo niewielki wydatek.Myślę, że to mógłby być wysoki skok zarówno jakościowy pracy rady istotnie zwiększający jej transparentność.

Zainteresowani mieszkańcy mogliby mieć wgląd w przebieg i sposób procedowanie uchwał. Wiedzieliby również w którym kierunku poszczególni radni zmierzają, co chcą zrobić i jak odbywa się głosowanie.

Nasza Gmina
Nasza Gmina
2 lata temu
Reply to  refleksja

Jestem za. Przyjdź na pierwszą sesję nowej rady i zgłoś taki wniosek. Myślę że rada wyrazi zgodę a wójt wykona

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Nasza Gmina

Ten postulat jest skierowany do nowego włodarza a nie do mnie. Chyba czegoś nie zrozumiałaś czytając mój post.

Nasza Gmina
Nasza Gmina
2 lata temu
Reply to  refleksja

Szanowni Refleksjo. Czytaj że zrozumieniem jak zachęcasz innych w swoich postach. Napisałam, że idź na sesję Rady i zgłoś pomysł nagrywania sesji (naprawdę jest świetny). To że chyba nie jesteś radnym lub wójtem nie znaczy że nie możesz zgłaszać na sesji swoich pomysłów (których jak widać na forum Ci nie brakuje). Jeżeli radni zadecydują (bo to oni zgodnie z prawem muszą wyrazić zgodę) zobowiązą nowego Wójta do wykonania audiowiizualizacji. Inicjatywy Ci nie brakuje może inni pójdą za Tobą i pokażą swoje pomysły?

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Nasza Gmina

Ta polemika z Tobą jest bezprzedmiotowa. Uważam, że nie rozumiesz tego co czytasz i nie umiesz wyciągać wniosków. Jednocześnie pouczasz mnie i instruujesz w sprawach o które nie proszę i ich nie oczekuję. To nie na miejscu.

Napisz coś od siebie, zaproponuj bo od tego jest to forum. Krytyką wszystkiego co piszę niewiele wskórasz i nic nie wniesiesz do dyskusji i gminy. To samo dotyczy pouczania mnie w sprawach o które się nie proszę.

Nasza Gmina
Nasza Gmina
2 lata temu
Reply to  refleksja

Masz rację. Polemika z Tobą jest bez sensu.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Nasza Gmina

Tym ostatnim wpisem potwierdziłaś, że nie rozumiesz tego co jest napisane. Ale w porządku – dalej polemizować nie będę. Odniosę się do tego co ewentualnie zaproponujesz.

refleksja
refleksja
2 lata temu

Drodzy mieszkańcy,

na terenie gminy Wieczfnia Kościelna nie musi być tak jak w Kozielsku co wskazał i podkreślił 2 dni temu w swojej wypowiedzi ktoś o pseudonimie „obserwator”.

Należy o tym pisać, mówić i na wszelki możliwy sposób nagłaśniać. Pewnie wielu konkretnych spraw nie da się już zatrzymać i w tej sytuacji pozostaje już tylko ubolewać. Ale aby nie było tych kurników więcej możemy wspólnie wybrać wójta który da najbardziej wiarygodną rękojmię wstrzymania i ograniczenia inwestycji w produkcję rolną polegających na budowie wielkopowierzchniowych kurników na terenie gminy. Jeśli tego nie zrobimy to prawdopodobnie będzie tak jak np. w Kozielsku i wielu innych miejscowościach powiatu.

Skala tych inwestycji na terenie powiatu jest duża i każdy kto tu mieszka nie tylko o tym wie ale przede wszystkim odczuwa organoleptycznie. Przejazd przez okolice Kuklina, Wiśniewa letnia porą może przyprawić o mdłości. Lekki wiatr daje znać mieszkańcom Kuklina, Kulan, Michalinowa Wieczfni Kolonii, Wieczfni i Pepłowa o tym, że hodowla drobiu to nie tylko perspektywa rosołu na obiad w niedzielę ale również, że istnieje miejsce gdzie ten „rosół” rośnie….

Mieszkańcy gminy wspólnie mogą wiele zrobić jak pokazują liczne przykłady z kraju. Odrzućmy mit o wszechwładzy urzędów, SKO i innych, pamiętając, że wiele można zrobić razem jeśli jest jedność. Samorząd gminny jest siłą wykonawczą woli mieszkańców a nie mieszkańcy mają się podporządkować woli urzędników.

Do
Do
2 lata temu
Reply to  refleksja

Ograniczyć poprzez zmianę planu zagospodarowania może Rada Gminy. Nie Wójt. Wójt wykonuje uchwały podjęte przez Radę. To tyle.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Do

To o czym napisałeś tylko jeden z elementów „puzli”.

Napisz proszę również o tym kto przygotowuje i opracowuje projekt lub projekty uchwał w tej sprawie i przedkłada Radzie Gminy do głosowania?

zainteresowany i ciekawy
zainteresowany i ciekawy
2 lata temu
Reply to  refleksja

Czy ktoś dalej rozwinie szerzej ten wątek bo jestem nim bardzo zainteresowany…

Jeśli dobrze odczytuję intencje „refleksji” to może być tak, że projekty uchwał dla Rady Gminy przygotowują pracownicy gminy którzy jednocześnie służbowo podlegają wójtowi. Następnie te uchwały po zatwierdzeniu przez Radę Gminy, wójt jest zobowiązany wykonywać?

Czyli tak mocno uogólniając – wójt pisze to co zatwierdza Rada Gminy a następnie sam to realizuje?

Jest inaczej?

o co tyle krzyku
o co tyle krzyku
2 lata temu
Reply to  refleksja

Mieszkam bardzo blisko fermy drobiu i prawda jest taka, że bardziej uciążliwy jest odór obornika który niektórzy gospodarze wywożą na pola niż zapach z fermy. Tak bywa na wsi.

refleksja
refleksja
2 lata temu

Jesteś w zdecydowanej mniejszości – wielu osobom to jednak przeszkadza. I jeśli można tego uniknąć to nie róbmy tego na terenie gminy.

qurz
qurz
2 lata temu

Obornik wozi się w określonych porach roku. A kurniki działają cały rok. Poza tym może mieszkasz przy kurniku 2x3m a przy hali 20x150m. To mniej więcej tak jakby porównać picie wody ze szklanki do picia z basenu….

Nasza Gmina
Nasza Gmina
2 lata temu

One Man Show. Refleksja gra, tańczy, bije sobie brawo. Mój postulat Refleksja na Prezydenta (ewentualnie Prezesa).

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Nasza Gmina

Negowanie wszystkiego co prawdziwe bez najmniejszego uzasadnienia dla swoich wypowiedzi… „If you have nothing to add, do not say anything” – skoro wplątałaś do dyskusji język angielski.

Nasza Gmina
Nasza Gmina
2 lata temu
Reply to  refleksja

Aż strach lodówkę otwierać…..

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Nasza Gmina

To trochę żałosne co odpisałaś.

Do Refleksji
Do Refleksji
2 lata temu

Droga Refleksją- to że żyjesz 40 lat w Gminie Wieczfnia i tak się wypowiadasz o niej i o jej mieszkańcach jest poniżające. Jakbym miała takie prawo to bym Cię eksmitowała, bo mi wstyd za Ciebie. Zapoznaj się najpierw z ustawą o finansach publicznych, ordynacją podatkową, i o rachunkowości. – Potem dokonuj analizy budżetu gminy… Może idź na studia, tylko nie na finanse.. Kup sobie może zwierzątko… Może idź na spacer, do lasu, albo przejdź się po wiosce. Nie rób już wiochy… Czas już zejść ze sceny…

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Do Refleksji

Dziękuję za porady ale etap edukacji w moim życiu jest już zamknięty. Skończyłem studia dzienne i podyplomowe na renomowanej uczelni. Więc rady są mocno spóźnione i delikatnie mówiąc mocno niestosowne. Bo nie potrzebuję porad i nie prosiłem o nie. W toku edukacji wyniosłem nie tylko wiedzę ale i dobre wychowanie którego niewiele dostrzegam w tak formułowanych względem mojej osoby poradach. Za które oczywiście dziękuję i wierzę, że płyną ze szczerej chęci pomocy ale są zbędne. Miłego wieczoru.

do refleksji
do refleksji
2 lata temu
Reply to  refleksja

Widać że chodziłeś a nie studiowałeś. A to dwa różne pojecia i niestety ale to tobie brak wychowania. Kulturalny człowiwek ma.takt i wie kiedy już skończyć te bezsensowna dyskusje. Zauważ że już wszyscy ci uwagę zwracają.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  do refleksji

Jacy wszyscy? Może to jest jedna osoba używająca różnych pseudonimów? A może grupa osób dla których to co piszę jest niewygodne? Nie zamkniesz mi ust takimi frywolnymi wypowiedziami.

Zapewniam Cię, że wyniosłem wiedzę z uczelni nie tylko tam studiując. Gdybyś przeczytała wypowiedź ze zrozumieniem – na pewno byłoby to oczywiste.

Naturalny
Naturalny
2 lata temu

Młodość i pomysłowość to piękne i niestety przemijające cechy, nie gwarantujące powodzenia jeśli tylko na nich opiera się pomysł na życie. W samorządzie pomysłów nie realizuje się w pojedynkę. Ważna jest dojrzała świadomość tego, pokora życiowa i szacunek do pracy innych.
Doskonała znajomość gminy, dotychczasowe zaangażowanie w sprawy gminy, kierowanie zespołem ludzkim i osiągnięcia, które widać naocznie są niezaprzeczalnie atutem Pana Gębali. Daje to też gwarancję, że najważniejsza funkcja w gminie będzie potraktowana poważnie, bo jest to człowiek, który bierze odpowiedzialność za swoją pracę i decyzje i dał przykład rzetelnej pracy na rzecz gminy.
Wiem, za chwilę pewnie kolejny raz ktoś nie wytrzyma i zada pytanie jakie osiągnięcia?, przecież ostatnie dwadzieścia parę lat to stracony czas, degrengolada, pasmo samych nieszczęść. I to jest właśnie ta pokora i szacunek, której niektórzy nie nabędą do końca życia, bo nawet nie mają świadomości, że można inaczej.
Zarzućmy wytykanie sobie błędów na takim forum i nie kalajmy przy okazji własnego gniazda.
Niech kandydaci sami stają w szranki w debacie na merytoryczne argumenty, bez fałszywych sprzymierzeńców, którzy tylko sieją ferment.
Ale na to jest czas i miejsce w gminie, o której dobru wszyscy myślą (a przynajmniej tak deklarują).

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Naturalny

Nie miało tu być agitacji za poszczególnymi kandydatami 🙂 piszmy o sprawie i faktach a nie o osobie.

Hahaha
Hahaha
2 lata temu
Reply to  refleksja

A to przepraszam jest w końcu wolność słowa czy piszemy to co uznasz za stosowne?

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Hahaha

Dla mnie możesz pisać co chcesz. Zwróciłem uwagę w takiej formie jaką sam otrzymałem.

Naturalny
Naturalny
2 lata temu

Schematyczne patrzenie na świat przy kompletnej niewiedzy zawsze sprowadza myślenie niektórych na manowce. Wprowadzanie w błąd innych, powierzchowne i niesprawiedliwe ocenianie ludzi zaangażowanych do tej pory w sprawy gminnego samorządu jest środkiem do osiągnięcia wiadomego celu. Chciałbym wierzyć jednak, że kandydatka na fotel wójta wywodząca się z rodziny o katolickich, harcerskich i narodowościowych tradycjach nie akceptuje takich metod.
Szanowni dyskutanci! Zawsze jest coś do poprawy i do zmiany. Kto się chce rozwijać i udoskonalać nie pomyśli inaczej, bo zginie w dzisiejszym świecie.
Zastanawiam się jednak ile muszą mieć w sobie zajadłości i ukrytych kompleksów osoby, które usiłują przekreślić dokonania radnych, dotychczasowego wójta i pracujących z nim osób, w tym kandydata na wójta Pana Mariusza? Jakie pokłady hipokryzji drzemią w tych, którzy współtworzyli, współdecydowali, doskonale orientowali się w funkcjonowaniu samorządu a teraz negują wiele przedsięwzięć?
Mówimy dużo, czasami nawet za dużo, zapominając, że raz wypowiedzianych słów nie można cofnąć. A powinniśmy prezentować stanowiska, którymi nie zaszkodzimy gminie i które bazują na prawdzie. Tylko tyle i aż tyle. Korzystajmy umiejętnie z instrumentów wolności i demokracji. Wyrażajmy swój sprzeciw wobec bylejakości, marnotrawstwa czy obłudy ale chwalmy też wartościowe inicjatywy, a nade wszystko działajmy – w praktyce, nie w teorii.

G&W
G&W
2 lata temu

Pani udzielająca się na forum, która jest największą orędowniczką zmian i popiera kandydaturę Pani Natalii gubi się w swoich rozważaniach.
Wie, że gmina jest zasobna ale nie wie dlaczego. Minimalizując starania pracowników samorządowych o dochody, uważając chyba, że to jest samograj, jako źródło tych dochodów wskazuje „np. wysypisko, które daje ogromne zastrzyki do budżetu gminy”, co oczywiście jest nieprawdą od kilku lat.
Z jednej strony uważa, że „Jak był układ ze starostą, to i drogi powiatowe remontowano, powiat dokładał do gminnych itd.” (czy to jest zarzut, że remontowano drogi powiatowe?) a z drugiej wyraża zadowolenie, że ustępującemu wójtowi nie udało się dostać do rady powiatu. Brawo! Myślenie i logika, której uczą chyba na tych „pospolitych” kierunkach studiów. Bo cóż zyskaliście wszyscy Ci, którzy myślicie podobnie? Ano to, że gmina nie będzie miała reprezentanta w powiecie. Wie również o tym doskonale tata kandydatki na wójta. Strategia się powiodła. Tylko co z tego? Będą dbać teraz o nasze interesy w powiecie radni z innych gmin?
Konsekwentnie, będąc taka drobiazgowa, powinna Pani uznać również za niestosowne „.. w czasach samych magistrów” wytłuszczanie w ulotce wyborczej kandydatki na wójta tytułów magistra ekonomii i zarządzania. (mnie to akurat nie przeszkadza). Pozdrawiam, nie wchodząc w dalszą polemikę.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  G&W

Niestety większość samorządów to samograje. Gdyby nie dotacje i subwencje pewnie w wielu gminach zabrakłoby środków na utrzymanie własne o utrzymaniu placówek edukacyjnych nie wspominając. Myślę, że „samograj” to właściwe określenie gminy. Jestem ciekawa jaki parytet wydatków w gminie pokrywają dochody własne gminy np. z podatków. Może ktoś z tego forum coś na te temat wie i podzieli się z innymi na tym forum tą wiedza?

weronika
weronika
2 lata temu
Reply to  refleksja

Refleksjo! Swoją ciekawość możesz szybko zaspokoić zapoznając się jak każdy światły mieszkaniec gminy informacjami podawanymi na stronie BIP.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  weronika

Szanowana Pani Weroniko – danych o których piszę na stronie BIP UG Wieczfnia Kościelna nie ma. Są tylko nieliczne protokoły z kontroli.

weronika
weronika
2 lata temu
Reply to  refleksja

Widzę że masz problemy z poruszaniem się po stronach internetowych.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  weronika

Proszę w takim razie Ciebie o upublicznienie linku do miejsca na stronie internetowej BIP urzędu gdzie można znaleźć informacje o dotacjach, subwencjach i ogólnie danych budżetowych. Moim zdaniem te informacje nie są opublikowanie na BIP-ie. Ale chętnie przekonam się o tym, że moje przekonanie jest błędne.

weronika
weronika
2 lata temu
Reply to  refleksja

Widzę , że masz duży problem z poruszaniem się po stronach internetowych i prawdopodobnie jesteś dzisiaj po raz pierwszy na stronie BiP Jeżeli nie interesowałaś się do tej pory to nie kłam w komentarzach. https://bip-files.idcom-web.pl/sites/46997/wiadomosci/399602/files/materialy_informacyjne.pdf

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  weronika

Dziękuje za link. Zapoznałem się z założeniami budżetowymi które są w zakładce Prawo lokalne. Nie wiem czy właściwe miejsce dla skanów takich dokumentów ale miałaś rację – byłem w błędzie. Co wynika z tych danych napiszę później.

reflekcja
reflekcja
2 lata temu
Reply to  refleksja

Podsumowując per capita w Uchwale budżetowej na 2018 rok wydatki gminy to 20,5 mln zł – planowane zadłużenie ok. 2,6 mln zł. z tych wydatków ponad połowa (10,6 mln zł) to koszty utrzymania placówek oświatowych w tym 6,8 mln zł to płace. Mówiąc językiem potocznym ponad 50% budżetu gminy to wydatki związane z utrzymaniem szkół. Kolejny duży wydatek to świadczenia na rzecz osób fizycznych 6,02 mln zł. Realizacja zadań statutowych gminy to wydatek 3,7 mln zł. Dochody gminy to subwencje 27%, podatki i opłaty lokalne 19,1%, dotacje celowe 32,8% , udział gminy w podatku dochodowym 14,1%, opłaty za odbiór odpadów 1,8%. Wynika z tego to co napisałem wcześniej – gmina z własnych dochodów nie utrzymała by się. Dochody własne bez dotacji i subwencji nie wystarczyłyby na pokrycie wynagrodzeń i pochodnych które są blisko dwa razy wyższe niż wpływy z podatków lokalnych, opłat i udziału w podatku dochodowym. Bez istotnych środków finansowych od strony rządu samorządne funkcjonowanie gminy w takim stanie jak obecnie nie byłoby możliwe.

Nasza Gmina
Nasza Gmina
2 lata temu
Reply to  reflekcja

Droga Refleksjo. Nie wiem komu kibicujesz w tych wyborach tzn. sądząc z wpisów mogę się domyśleć ale proszę przestań strugać jarząbka, robić z siebie kreatyna itp. Jeżeli twój kandydat jest tak samo merytorycznie rozgarniety w podstawach funkcjonowania samorządu to gratuluję gminie kolejnych 5 lat. Twój wywód dot. dochodów i wydatków budżetu zakończony bezsensowny podsumowaniem przypomina mi obecną kampanię jedynej i słusznej partii, która wspomoże tylko słusznie wybranych kandydatów pomocą rządu. Po prostu żenada i robienie z nas zakładników. Ale jeżeli już mówimy o obietnicach lub zachętach to proszę sobie obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=YdUEjE8sKt* Może Refleksjo ty bądź któryś z ziomków jest na filmiku? Nie ma to jak obiecać przed wyborami

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Nasza Gmina

Nikomu nie kibicuję – oceniam sytuację, poddaję fakty i swoje osobiste wnioski. Od tego jest to forum i wolność słowa w naszym kraju. Smutne jest to, że zamiast konstruktywnie rozmawiać, wymieniać poglądy na argumenty próbuje się zamknąć usta bezzasadnymi stwierdzeniami wręcz niegrzecznymi epitetami mającymi na celu dyskredytację. Brak jakiekolwiek merytoryki i odniesienia się do konkretnych faktów A jak mawiał pewien znany człowiek to „tylko prawda jest ciekawa” – i nasza rzeczywistość gminna taką jest – zapewniam o tym.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Nasza Gmina

Ten link do filmu który zamieściłem na forum nie działa. Film jest niedostępny. Może napisz kilka słów o tym co tam jest?

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Nasza Gmina

Nikt z nikogo nie chce robić kretyna ale należy trzeźwo spojrzeć na fakty które są mierzalne, policzalne i jednoznaczne. Gmina Wieczfnia Kościelna zbierając podatki od swoich mieszkańców oraz od przedsiębiorców z jej terenu nie utrzymałaby nawet placówek oświatowych bez pomocy rządu. Wpływy własne to połowa potrzeb związanych w wynagrodzeniami i ich utrzymaniem Trzeba być naprawdę mocno zacietrzewionym we własnych poglądach aby tego nie przyjmować do wiadomości.

Aha
Aha
2 lata temu
Reply to  refleksja

Czyli według ciebie gmina korzystając z subwencji i dotacji robi to dlatego, ponieważ jest bliska bankructwa? Człowieku. Czy ty w ogóle wiesz w jaki sposób naliczana jest np. subwencja oświatowa? I skąd wzięła się jej kwota? I na co może a nawet musi być przeznaczona? Obawiam się, że nie. Gmina NIE MUSI utrzymywać się tylko z podatków. Tak dla twojej wiadomości. No chyba, że twój kandydat na medal odmówi prawnie zagwarantowanych środków i utrzyma gminę a także oświatę o której tak dużo piszesz tylko z podatków. No i danin od mieszkańców wdzięcznych wam za to, że całe pięć lat kadencji poświęciliscie na walkę z kurnikami. Otóż gmina i funkcja wójta to nie tylko kurniki.

reflekcja
reflekcja
2 lata temu
Reply to  Aha

Ten wpis jest pozbawiony związku z moją wypowiedzią. Jest jakąś osobliwą próbą dyskredytacji. Nie widzę związku pomiędzy wyborami, dotacjami i „niezwykłą umiejętnością naliczania subwencji oświatowej” która urasta w Twojej wypowiedzi do co najmniej do umiejętności na poziomie pracownika agencji kosmicznej NASA… Przypisywanie mi czegoś o czym nawet nie pomyślałem jest co najmniej niestosowne. Ja nie myślę w kategoriach bankructwa gminy – nawet przez myśl mi to nie przeszło. Ktoś tu zbłądził i za daleko się posuwa przypisując mi chyba własne przemyślenia.

Powiem tylko tyle, że mieszkańcy bez urzędów gmin dawali sobie radę bardzo, bardzo długo w przeszłości. Mieszkańcy nie potrzebują urzędów tylko odwrotnie. Każdy pracownik sfery budżetowej powinien o tym zawsze pamiętać. I to tyle w sprawie albo aż tyle. Świata i przepisów z poziomu gminy Wieczfnia oczywiście nie zmienimy ale wójta możemy wybrać w taki sposób aby wybór był jak najbardziej świadomy i jednocześnie dawał gwarancję zmian dla sprostania współczesnych wyzwań. To dlatego biorę udział w tej dyskusji. I jednocześnie zachęcam do niej innych.

Hahaha
Hahaha
2 lata temu
Reply to  reflekcja

No rzeczywiście w twoich wypowiedziach nie ma agitacji. Nic a nic.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Hahaha

Piszę o faktach – więc jeśli pisanie o nich jest dla Ciebie agitacją to oznacza tylko jedno – czas zmiany.

Nasza Gmina
Nasza Gmina
2 lata temu
Reply to  reflekcja

Chyba dzisiaj Refleksja nie poszłaś do szkoły, jakaś choroba? Nie obraź się ale twoja logika myślenia jest na poziomie 4 klasy podstawówki. I tutaj nie chciałem obrazić naszych uczniów. Namawiasz do dyskusji jak ktoś ja podejmuje to się obrażasz bo tekst jest nie po twojej myśli. Pisz dalej jak chcesz i co chcesz szkoda czasu dla Ciebie na tym forum. Wpis gościa prawie ponizej Do Nasza Gmina podsumowuje w jedym zdaniu Twoje Refleksjo wielogodzinne wypociny.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Nasza Gmina

Dyskusję podejmuje się wówczas kiedy jest o czym i kim rozmawiać. A obraźliwe i wątpliwe etycznie epitety w moja stronę pozostawiam bez komentarza.

Nasza Gmina
Nasza Gmina
2 lata temu
Reply to  refleksja

Droga Nadziejo. Proszę przestań pisać głupoty, o podatkach, pomocy rzadu. Nie masz najmniejszego pojęcia jak działa budżet każdego samorządu w Polsce. A co to w ogóle znaczy pomoc rządu…. Rząd nie pomaga tylko utrzymuje oświatę w Polsce przy pomocy samorządu. A jeżeli chodzi o filmik to wejdz na Youtube Andrzej Duda Mława 2015 cz. 4 Obietnica dot. rozwiązania problemu kurnikow. No cóż ale swoich się nie rozlicza z obietnic… I pamiętaj, że jeżeli kilka osób pisze Tobie że coś jest białe to zapewne tak jest więc nie upieram się przy czarnym.

Do nasza gmina
Do nasza gmina
2 lata temu
Reply to  Nasza Gmina

To coś w rodzaju „żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe a czarne jest czarne”. Więc nie ma sensu przekonywać refleksji.

Nasza Gmina
Nasza Gmina
2 lata temu
Reply to  Do nasza gmina

Łapka. Nic dodać nic ująć

???
???
2 lata temu
Reply to  Nasza Gmina

To znaczy?

Nasza Gmina
Nasza Gmina
2 lata temu
Reply to  ???

A ten ciągle zdziwiony. To znaczy że zgadzam się z podsumowaniem wątku przez gościa Do Nasza Gmina. Bez znaku zapytania. Odbiór.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Nasza Gmina

Jakaś hucpa powstała?

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Do nasza gmina

Nie chcę abyś mnie przekonywał bo od tego są inne zawody. Powiedz coś rzeczowego i użyj argumentu lub argumentów bo na razie ich nie dostrzegam poza jednym – negowaniem co do zasady wszystkiego co piszę.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Nasza Gmina

Nie mam powodu aby się upierać. Skąd ten pomysł i takie stwierdzenie? To raczej problem tych którzy chyba są wewnętrznie przekonani o tym, że tak jest i piszą to na forum. I niestety są w błędzie. Co do mojego pojęcia o budżecie – również jesteś w błędzie. Nie róbmy na tym forum filozofii i wielkiej sztuki z budżetu samorządu. W wielu krajach Europie zachodniej zamiast ludzi nad budżetem pracują komputery. Wszystko jest opisane w algorytmach bo budżet to skończony katalog zdarzeń – nie jakaś filozofia rodem z NASA. Ale w Polsce z wielu spraw robi się sztukę i ją wypacza. Aby wydać milion zł ze środków publicznych to trzeba zatrudnić przynajmniej 15 pracowników, służby księgowe i kto tam wie kogo jeszcze. Nie chcę się rozpisywać szerzej bo to nie temat tego forum.

Szok
Szok
2 lata temu

Mam wrażenie, że dla refleksji nie życia poza tym co dzieje się pod tym artykułem. Przestań już. Daj spokój. Nie staraj się na siłę pokazać innym, że twój światopogląd jest najlepszy. Ośmieszasz się człowieku. Piszesz o nie znajomości podstawowych wytycznych a nie znasz nawet aktów prawa obowiązujących obecnie. Piszes, gdzie kompetencje Pana Gębala a za chwilę, że z Panią Kozieł będą duetem idealnym z jego doświadczeniem.. Skończ już. Proszę

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Szok

Z tego co czytam to nie tylko ja śledzę treści pod artykułem. Tylko, że ja nie próbuję nikomu zamknąć ust tak jak to sugerujesz i uzasadniasz bezpodstawnymi pretekstami. Proponuję wczytać się z treść w moich postów ze zrozumieniem i nie rozpowszechniać swoich opinii w tej sprawie gdyż są po prostu nieprawdziwe. Nigdy nie krytykowałem Pana Gęmbali za kompetencję – skąd takie stwierdzenie? A sugestia współpracy tych dwóch osób jest w moim odczuciu jak najbardziej właściwa i mam prawo ją wyrazić na tym forum bo po to ono istnieje…

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Szok

To niedorzeczne co napisałeś. Nikogo nie chcę przekonywać do swojego światopoglądu. Gdybym chciał to robić to nie na tym forum. Przeczytaj moje posty ze zrozumieniem – nigdzie nie krytykowałem kompetencji Pana Gębali – skąd taki wniosek? To czysty absurd – wręcz przeciwnie. Oboje kandydaci są jak najbardziej kompetentni i wskazałem ich zalety i wady w ramach swobody wypowiedzi nikogo nie krzywdząc – to opinia jakich wiele na tym forum.

Więc podtrzymuję swoje przekonanie w kwestii wykorzystania doświadczenia Pana Gębali w toku pracy po ewentualnej wygranej Pani Natalii. Uważam to za jak najbardziej dobrą ideę i ten duet mógłby się wzajemnie uzupełniając wnieść sporo dobrego do życia gminy.

Znam doskonale przepisy prawa. Jeśli zarzucasz mi ich nieznajomość to tu nawet publicznie jest gotów podjąć w tej sprawie merytoryczną dyskusję. Wiec proszę o konkrety. Odniosę się.

refleksja
refleksja
2 lata temu

Witam wszystkich,

zabierałem głos w pojedynczych sprawach odnosząc się do niektórych sformułowań uczestników tego forum. Jestem mieszkańcem gminy od urodzenia i od prawie 40 lat tu żyję, mam tu bliskich i znajomych.

Wybory w naszym kraju są wolne – każdy miał prawo w nich startować i przekonywać ludzi do swoich racji i wizji. Zrobili to nieliczni odważni z sobie znanych powodów w tym Pan Mariusz i Pani Natalia. Uszanujmy to – to ludzie którzy chcą coś dla nas zrobić. Znam ich osobiście, niestety mniej Natalię.

Oboje kandydaci mi się podobają i uważam, że oboje razem mogą zrobić znacznie więcej dla gminy i dla jej dobra niż w każdy w pojedynkę. Gdyby los sprawił, że to Pani Natalia zostanie wójtem gminy może w sposób rozsądny korzystać z dużego doświadczenia i znajomości problematyki gminy Pana Mariusza.

Natomiast ona jako wójt mając nowe i świeże spojrzenie na problemy kreować kierunki rozwoju które uzna za właściwe. Moim zdaniem to idealny układ.

Z całym szacunkiem i sympatią dla Mariusza ale uważam, że czy tego chce czy nie w sytuacji gdy zostanie wójtem będzie mimowolnie zakładnikiem tych relacji i zależności urzędowo towarzyskich które były w gminie forsowane od wielu, wielu lat. Będzie mu trudno zrobić coś nowego nawet gdyby miał takie intencje i chciał.

Stawiam na współpracę Natalii i Mariusza dla dobra gminy. Liczę, że rozsądek ludzi z tak pięknego miejsca jak zakątek ziemii zawkrzeńskiej zwany Pobożem zwycięży ku zadowoleniu nas wszystkich.

Lol
Lol
2 lata temu
Reply to  refleksja

Cóż za niespodziewana zmiana zdania. Proszę już zakończyć tą do niczego nie prowadzącą dyskusję.

reflekcja
reflekcja
2 lata temu
Reply to  Lol

Jaka zmiana – proszę jaśniej? Akurat to miejsce jest od tego aby w sposób konstruktywny pisać swoje poglądy w sprawie i na konkretny temat. Nie widzę różnicy prezentowanych opiniach i poglądach. Ale chętnie je poznam o ile ktoś je dostrzega.

Koko
Koko
2 lata temu

Droga refleksjo. Może już byś się ucieszyła każdy ma już dość twojego krakania. A i swojej kandydatce psujesz opinię bo wiele osób myśli, że działasz z jej polecenia. Daj spokój, nie angażuj się tak. Każdy wybierze zgodnie ze swoimi przekonaniami, twoje nagabywanie nic nie da. Nie ekscytuj się tak bo żyłka ci pęknie. Pozdrawiam.

reflekcja
reflekcja
2 lata temu
Reply to  Koko

To co napisałaś jest brednią w dodatku pisaną niewyszukanym językiem – ale rozumiem, że brednie pisze się takim właśnie językiem.

reflekcja
reflekcja
2 lata temu
Reply to  Koko

Nie wiem w imieniu kogo i jakiej grupy ludzi się wypowiadasz – może to ujawnisz? Dodatkowo sposób w jaki formułujesz zdania można śmiało nazwać niewyszukanym słownictwem. Ale w jakimś sensie Cię rozumiem – brednie pisze się właśnie takim językiem jakiego do tego używasz. I to zdanie jest podsumowaniem i zajęciem stanowiska ws. Twojej wypowiedzi.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Koko

Ponowię pytanie ponieważ nie uzyskałem odpowiedzi. Czy możesz publicznie wskazać w imieniu jakiej grupy ludzi się wypowiadasz, że „KAŻDY” ma dość mojego krakania? Czekam na odpowiedź i liczę, że się pojawi.

Wyborca53
Wyborca53
2 lata temu

NJKMG jeśli jesteś taki przerażony, to po co dołączasz do tej dyskusji? Żeby skopiowanymi paragrafami porzucać i straszyć ludzi kodeksem karnym? To Twoja misja?
To, że jesteś wielkim obrońcą pana Wareckiego widać od pierwszego napisanego przez ciebie zdania. Jednak uważam, że ustępujący Wójt sam się obroni tym co zrobił podczas urzędowania, mieszkańcy są mu za to wdzięczni i szczerze tak długiego sprawowania funkcji można tylko pozazdrościć (chociaż też nie wiadomo, czy nie przypłacił tego zdrowiem).
Poza tym wszystkim uważam (pewnie nie tylko ja), że zarówno ustępujący Wójt, jak i pan Mariusz zaszkodzili sobie wzajemnie. I jeden i drugi mają swoich zwolenników i przeciwników, którzy poprzez to (jak niektórzy piszą „namaszczenie”) skumulowali swoje negatywne odczucia. Z perspektywy czasu lepiej wyszliby zachowując odrębność.
Ciężko też nie zauważyć, że wielkiego parcia na funkcję Wójtów nie ma. Spójrzmy choćby na gminy Strzegowo czy Stupsk. Brak chętnych na to stanowisko pokazuje, że powinniśmy docenić WSZYSTKICH kandydatów, którzy może czasem trochę nieświadomie chcą ponosić konsekwencje tego urzędowania.
Tak jak pan Mariusz już dostaje cięgi za kanalizację, tak pani Natalia dostanie je kiedy jednej czy drugiej mamusi nie spodoba się, któraś z przedszkolanek pracujących w punkcie przedszkolnym w wydłużonym czasie.
Drodzy Kandydaci życzę Wam obojgu powodzenia, zaś ustępującemu Wójtowi dziękuję w imieniu dużej części mieszkańców za włożoną pracę na rzecz naszej Gminy.

NJKMG
NJKMG
2 lata temu

Jestem zasmucony poziomem dyskusji biorąc pod uwagę przebieg dotychczasowej kampanii, która w mojej ocenie była bardzo rzeczowa, prowadzona z wzajemnym szacunkiem i poszanowaniem zainteresowanych stron. Trud kandydatów, którzy postanowili bezpośrednio odwiedzić nasze domostwa został doceniony przez mieszkańców w niedzielnych wyborach. Świadczy o tym zarówno bardzo wysoka frekwencja jak i zdecydowana przewaga dwóch konkurentów do fotela wójta. Nie wiem komu obecnie ma służyć nagonka słowna na jednego czy drugiego kandydata, wiem tylko że na pewno nie służy naszej Gminie. Także ubliżanie osobie obecnego Wójta, uważam za daleko nieodpowiedzialne działania. Owszem, można się nie zgadzać z działaniami wójta, można go krytykować, nie lubić ale oskarżanie przez niektórych uczestników forum o bezprawne działania, kłamstwa, przypisywanie nieprawdziwych zdarzeń, to jak pisałem w innym poście art. 212 lub 216 kk. Legitymacją dla działalności wójta są wybory, które p. Warecki w sposób uczciwy i zdecydowany wygrywał co 4 lata. Trochę szacunku dla osoby, która po tylu latach pracy dla naszej gminy postanowiła w uczciwy sposób przejść na emeryturę. Dużo jeżdżę po sąsiednich gminach i proszę mi wierzyć ze nasza gmina nie ma czego się wstydzić. Oczywiście nie jest to tylko i wyłącznie zasługa wójta ale także nas mieszkańców, którzy w coraz większym stopniu dbamy o nasze posesje inwestujemy w nasze dzieci itp. Dlatego proszę nie psujmy tego i dyskutujmy w sposób kulturalny.

NJKMG
NJKMG
2 lata temu

Właśnie dołączyłem do dyskusji artykułu na temat wyboru wójta swojej gminy i to co zobaczyłem po prostu mnie przeraża. Mam nadzieję, że załączone komentarze są wystawiane albo przez osoby niepełnoletnie, albo nie zamieszkujące naszej gminy albo tak zwane boty. W 90% to czyste pomówienia oraz zniesławienia kandydatów, ich rodzin, komitetów oraz osób postronnych. Zwracam Państwa uwagę, że są to czyny zabronione kodeksem karnym tj.
art. 212. Zniesławienie
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
oraz art 216. Znieważanie osoby
§ 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Proszę pamiętać, że nikt na tym forum nie jest osobą anonimową jak niektórym mogłoby się wydawać.

emeryt
emeryt
2 lata temu

Panie Mariuszu Pani Natalio życzę wam wszystkiego najlepszego, nie wiem które z was wygra wybory, ale pięciu latach po zakończeniu kadencji otrzymacie takie samo podziękowanie jakie jest w tych komentarzach i wtedy zastanowicie się czy warto było poświęcać zdrowie i cokolwiek robić dla naszej gminy, bo społeczeństwo dojdzie do wniosku, że i tak nic nie było zrobione. Pozdrawiam wszystkich zionących nienawiścią i życzę zdrowia oraz do usłyszenia za pięć lat przed następnymi wyborami. Skopiujcie swoje komentarze bo się przydadzą.

WML
WML
2 lata temu

Startowanie w wyborach pod naklejką sowieckiego namiestnika żolborskiego uważam za niestosowne. Można mieć swoje nazwisko i swój komitet wyborczy i nie przyszywać się do lepszego sortu a nóż może sìę idź. Tu jest nasza mała ojczyzna i sowietom mówimy do widzenia.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  WML

Poczułem się dotknięty tą wypowiedzią w dwójnasób… Jako człowiek który popiera aktualną politykę rządu oraz jako obywatel tego kraju który ceni dekomunizację realizowaną przez PIS.
Zarzucanie Zjednoczonej Prawicy i jej przywódcy sowietyzacji kraju zakrawa na rażącą nieznajomość historii, indolencję i zakłamywanie faktów…
Pisanie takich rzeczy to obrażanie inteligencji ludzi nie tylko w „małych ojczyznach” ale znacznie szerszych grup. Nie wiem czy ten wpis to nie jest prowokacja czy naprawdę wynika z Twoich przekonań. Jeśli to ten drugi przypadek to naprawdę jest to kpina…

WML
WML
2 lata temu
Reply to  refleksja

Radzę Ci doucz się,
. Ja żyłem w czasach komunistycznych i to co „niby prawica” teraz wyprawia to wypisz wymaluj sowietyzm. Możesz mięć inne zdanie. To Twój świat,

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  WML

Też przyszło mi dorastać w końcówce PRL-u Pamiętam ten czas z autopsji chociaż być może w mniejszej skali niż Ty. Prywatnie interesuję się historią zwłaszcza najnowszą historią północnego mazowsza i jej małego wycinka zwanego Pobożem. Pogłębiłam bardzo mocno swoją wiedzę o czasach komunizmu na tym obszarze ale nie przez pryzmat wiedzy z książek wydawanych w czasach tzw. „ustroju sprawiedliwości społecznej” tylko wskutek gigantycznej ilości rozmów z ludźmi, kwerendy dokumentów w IPN i innych archiwów. Moimi rozmówcami byli Ci ludzie którzy mieli odwagę przeciwstawić się ówczesnej władzy i nierzadko żyli z tego powodu na marginesie społeczeństwa z szykanami i niedostatkiem włącznie. Często też odchodzili nie doczekawszy się elementarnej sprawiedliwości jaką jest prawda. Cmentarze i wiele nieznanych miejsc w Polsce woła o prawdę i godność dla tych ludzi…. Piszę książkę o tych czasach na północnym mazowszu jako współautor. Myślę, że w 2019 będzie gotowa do druku wiec naprawdę zarzut braku wiedzy o tych czasach uważam za nieuzasadniony.
Jeśli osobiście znajdujesz analogię pomiędzy sowietyzmem a czasami współczesnymi to naprawdę gratuluję odwagi aby takie stwierdzenie publicznie wyrażać. Doceniam odwagę i Twój punkt widzenia jednak absolutnie się s nim nie zgadzam i mam zdecydowanie inne zdanie. Współczesny obóz polityczny w postaci zjednoczonej prawicy chociaż pewnie niedoskonały daje nadzieję na normalność – jeśli nie mojemu pokoleniu to następnemu.

Ktoś?
Ktoś?
2 lata temu

Ludzie kochani piszecie o kompetencjach Pana Gębali i Pana Wareckiego jakie to kompetencje gazociąg , kanalizacja przetargi wygrywają określone firmy ale nic to żeby nie cofać się za daleko weźmy pod uwagę ostatnią inwestycję ponoć na najwyższym poziomie !!! Kanalizacja ???? Powstała dzięki Bogu i z pewnością nie dzięki zaangażowaniu Wareckiego i Gębali ich zaangażowanie bliskie zeru a ekipa wyszkolona i owszem w konkretnym kierunku ……… na pewno nie robota i nie kanalizacja ale z okazji wyborów czytamy to jako sukces obu Panów. I rzeczywiście sukcesem jest że wreszcie skończyli bo o tym co się działo zanim, strach pisać a Gębala jako człowiek odpowiedzialny za projekt rzeczywiście byl ” bardzo odpowiedzialny ” kupa śmiechu nic więcej włodarze pożal się Boże

Ktosiek
Ktosiek
2 lata temu
Reply to  Ktoś?

Widocznie firma robiąca kanalizację nie miał dobrze wyszkolonych pracowników. A winny to oczywiście pan Gębala. Tak jakby to jego wina była że pracuje na jednej budowie 10 dyrektorów 3 kierowników i 1 facet od łopaty.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Ktosiek

Kolego Ktosiek – nie chodzi o winę kogokolwiek ale o przygotowanie przetargu przez pracowników gminy. Za warunki jakie określono wykonawcom i ocenę ofert odpowiada Zamawiający w tym przypadku wójt gminy lub ktoś kto jest przez niego upoważniony. Sposób oceny wiarygodności, potencjał techniczny, zasoby i doświadczenie Wykonawcy muszą być odpowiednie aby inwestycja została zrealizowana. Jeśli ktoś tego nie dopilnował przed podpisaniem umowy to niestety efektem jest dramat. A niestety nie wygląda do dobrze i za to odpowiadają konkretni pracownicy urzędu gminy. Nikt i nic ich z tego zwolni.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Ktoś?

Popieram ten głos. Budowa kanalizacji na terenie gminy jest opóźniona o co najmniej kilka lat jeśli nie dekad. Dyrektywy Unii Europejskiej zobowiązują kraje UE do budowy kanalizacji pod rygorem kar finansowych !!! To obowiązek organów administracji samorządowej jaki nakłada ustawa i przepisy akcesyjne. Zrobiono to na pewno z pożytkiem dla mieszkańców to fakt – ale również z powodów grożących kar i potencjalnych strat wizerunkowych. Ot cała tajemnica zasadności budowy kanalizacji. Kolejny przykład tego, że robię to co muszę i do czego zobowiązuje mnie ustawa o samorządzie. W tym konkretnym przypadku – rzut na taśmę w ostatniej chwili przed grożącymi konsekwencjami.

JADWIGA
JADWIGA
2 lata temu

SZANUJEMY POPRZEDNIEGO WÓJTA I DZIĘKUJEMY, ALE ŻEBY NIE LEON TO ZBUDOWAŁBY TE WYSYPISKO JĄDROWE W TUROWIE.100 HEKTARÓW MIAŁO ZAJĄĆ.ROLNICTWO BY ZANIKŁO W NASZEJ GMINIE I OŚCIENNEJ.BAŁ SIĘ LEONA KTÓRY NAGŁOŚNIŁ TE SPRAWĘ I ZREZYGNOWAŁ . NIECH NATALKA ROZPIERDOLI TE MAFIE PSL . JĘDRZEJEWSCY TO DOBRA UCZCIWA I KATOLICKA RODZINA,NIKT IM TEGO NIE ZARZUCI. SKORO LUBI SIĘ UDZIELAĆ TO NIECH SPRÓBUJE. CHODZI BOMB EKOLOGICZNYCH TAKICH JAK WYSYPISKO NIE ZLIKWIDUJĘ. .ALE NATALKA DZIECKO DROGIE ZASTANÓW SIĘ CZY WARTO POŚWIĘCAĆ ŻYCIE NA WALKE Z WIATRAKAMI

ZV2
ZV2
2 lata temu
Reply to  JADWIGA

Kim jest ów Leon, że cała gmina się go boi?

Wyborca53
Wyborca53
2 lata temu
Reply to  ZV2

;)))))

obserwator
obserwator
2 lata temu
Reply to  ZV2

Tatą pani Natalii 😉

Wyborca53
Wyborca53
2 lata temu
Reply to  JADWIGA

Jaćka podejć no do płota ;)))

Po takich komentarzach zastanawiam się czy JADWIGA to zwolennik, czy przeciwnik pani Natalii ;)))

Wyborca
Wyborca
2 lata temu

Chcesz mieć wrogów, wystartuj w wyborach okaże się ilu masz przyjaciół

qurz
qurz
2 lata temu
Reply to  Wyborca

Kolego – wręcz przeciwnie – prawdziwych i licznych „przyjaciół” się ma wówczas kiedy wygrywa się wybory 🙂

emeryt
emeryt
2 lata temu

Szanowni Państwo dlaczego obrzucacie błotem zarówno ustępującego Wójta, jak i Pana Mariusza, stało się to kampanią wyborczą ? Jestem ciekawy jakby to było gdyby co kadencja był inny Wójt, czy wtedy byśmy mieli wodę, kanalizację, gaz, drogi, jako pierwsi mieliśmy telefony na terenie gminy, mamy wyremontowane świetlice, boiska, place zabaw itp. Czy za tyle lat pracy i zaangażowania macie sumienie wypowiadać tyle gorzkich słów, jest to bardzo przykre, zamiast podziękowania wylewacie czarę goryczy. Ludzie czy macie sumie, czy jesteście ludźmi wierzącymi ? Argumentami kandydatów powinna być wiedza i doświadczenie, ponieważ jest to podstawa aby zarządzać ludźmi i budżetem i prowadzić gminę w dobrym kierunku.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  emeryt

Szanowny Panie emerycie – to co napisałeś jest prawdą ale to co robił Wójt przez lata swojej kadencji to tylko to co wynika z ustawy o samorządzie terytorialnym. Nic poza tym. Pobierał za to wynagrodzenie i jest to taka sama praca jak w fabryce lub na budowie. Robisz to na co się umówiłeś i za to Ci płacą – Wójt to wykonywał. Czy mógł więcej – czas pokaże jak nastąpi zmiana warty w urzędzie gminy. Gmina Wieczfnia Kościelna to dość zamożna gmina jak na warunki powiatu. Nie dostrzegam tu żadnej filozofii i niezwykłych umiejętności która z gruntu polega na wydawaniu pieniędzy zgodnie z prawem. Jako jej mieszkaniec gminy doceniam robienie przez odchodzącego Wójta tego co nakłada na niego prawo jednak mam duże wątpliwości związane z inwestycjami na terenie gminy. Zarówno tymi finansowanymi z budżetu państwa jak również prywatnymi. Lokalizowanie w pobliżu zwartej zabudowy mieszkaniowej na podstawie wydanych warunków zabudowy kurników – nie podoba mi się osobiście, zresztą nie tylko mi. Sprawa wysypiska śmieci na terenie gminy też jest sprawą która może budzi kontrowersje natury aromatycznej. No nic – to na razie tyle moich refleksji. Czas pokaże czy były słuszne.

Zainter
Zainter
2 lata temu
Reply to  refleksja

Pamiętajmy za tymi decyzji stoi też SKO

emeryt
emeryt
2 lata temu
Reply to  refleksja

Zobaczymy co będzie mogła zrobić Pani Natalia poza ustawą o samorządzie.

reflekcja
reflekcja
2 lata temu
Reply to  emeryt

Dlaczego Pan emeryt buduje przekonanie, że to Pani Natalia będzie cokolwiek robić w tych sprawach? Ktoś tu jest jasnowidzem? Może to właśnie Pan Mariusz Gębala będzie kreował działania samorządu? Nikt nie wie kto zostanie wójtem przed II turą – wierzę, że nawet w naszej gminie działają podczas wyborów siły demokratyczne i ludzi wybiorą tych w których wierzą, że umieją i potrafią coś zrobić dla dobra mieszkańców poza tym co muszą.
Samorządowe Kolegium Odwoławcze odnosi się i ocenia to co postanowiły w swoich decyzjach organy niższej instancji. Więc de facto – ocenia to co one postanowiły w oparciu o skończony katalog zdarzeń opisany w dokumentacji – oczywiście poza rażącym naruszeniem prawa. Tak działają sądy i tak działa administracja samorządowa. SKO z mocy przepisów nie może rozwodzić się nad tym „co by było gdyby” – ocenia to co dostanie w dokumentach… Zadziwiające jest to, że na terenie powiatu mamy istny wysyp inwestycji prywatnych w postaci ferm drobiu ku niezadowoleniu mieszkańców. W innych powiatach tego problemu nie ma aż w takiej skali jak w mławskim. Więc można to zrobić stosując odpowiednie przepisy – ale trzeba to chcieć zrobić a nie zasłaniać się decyzjami SKO które stwierdzają zgodność lub niezgodność z przepisami. Możliwości jest wiele, od inicjatyw zgłaszanych przez samorząd do planów rozwojów powiatu, województwa itp.. Poprzez wpisanie określonych terenów jako chronionych ekologicznie. Inne gminy na terenie kraju to robią i robią skutecznie.

Obserwator
Obserwator
2 lata temu
Reply to  reflekcja

Zapraszam na fermę drobiu do Kozielska i na powiat żuromiński. Tam to jest wysyp kurników i chlewni. Wieczfnia to mały pryszcz. Dosłownie maleńki….

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Obserwator

Nie musisz mnie zapraszać – znam te rejony doskonale i nie musze robić wycieczek. W gminie Wieczfnia nie musi być tak jak w Kozielsku – stąd te głosy, dyskusja i spory. Bo jak wybudują to niestety będzie za późno na cokolwiek.

M&B
M&B
2 lata temu

I teraz pewnie dlatego że sprzyjam człowiekowi kompetentnemu spotkam się z falą hejtu… Wyborców Pani Natalii. To bardzo przykre dla Pani Natalii bo to jej opinie psujecie…
Dodam tylko że nie jestem związana ani z gminą ani z żadną partią polityczną

druhna
druhna
2 lata temu
Reply to  M&B

M&B w co ty brniesz? Co za brednie wypisujesz? A może jesteś pracownikiem podległym i boisz się o posadkę?
Czy proponowanie strażakom wyższych stawek za wyjazdy przy okazji wyborów nazywasz kompetencjami? Do tej pory brak zainteresowania, a teraz takie deklaracje do ludzi, którzy pamiętają jeszcze początki kiedy twój wymarzony kandydat jeździł za chłopakami i sprawdzał czy nie za długo tankują wodę?
Czy obietnice bez pokrycia umorzenia podatku w zamian za straty w wyniku wykopów związanych z budową kanalizacji to także nazywasz kompetencjami i doświadczeniem?
Właśnie ktoś tu wykracza poza swoje kompetencje, bo jak się okazuje ani jedno ani drugie nie zależy od niego.
Otóż twój kandydat liznął trochę polityki i uważa ludzi za idiotów, a my chcemy mieć Wójta, który nie będzie wciskał ciemnoty i udawał, że na wszystkim zna się najlepiej.

Poza tym prawda jest taka, że nie mamy na kogo głosować.

Pozdrawiam

M&B
M&B
2 lata temu
Reply to  druhna

Drogi przedmówco nie jestem pracownikiem. Jestem zwykłą szara osoba. Pan Mariusz jest człowiekiem prawym. I moim wyborem. Wiem że jest uczciwy i Twoja wypowiedź nie zmieni mojego wyboru.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  M&B

Nikt nie kwestionuje uczciwości Pana Gębali jak i Pani Natalii – to kompletnie nie o to chodzi. Istotą tej wymiany poglądów jest to, że władza w gminie trafi do dwóch osób o dość różnych kierunkach działania. Co do zasady wygląda to tak, że w sytuacji Pana Mariusza prawdopodobnie będzie tak jak było tj. utrzymanie tego co było do tej pory. W sytuacji kiedy wójtem zostanie Pani Natalia – tak naprawdę nie wiemy co będzie. Pomimo, że jestem starszym człowiekiem – uważam, że cementowanie tego co było dobrze nie wróży i nowe spojrzenie zwłaszcza młodej osoby z werwą może dużo wnieść do życia gminy. Pani Natalia dobrze rozumie, że pracownicy samorządu są dla ludzi i powinni im służyć. Za to otrzymują wynagrodzenie Tak działa samorząd w Europie Zachodniej z zwłaszcza w krajach skandynawskich. Jak jest w Polsce i w naszej gminie każdy sobie odpowie oddając głosy.

M&B
M&B
2 lata temu

Drodzy Państwo jak wiecie wybory mają swoje uroki że niestety ale obraża się innych ludzi…. Niestety jest to przykra strona polityki. Ale co niektórzy zachowują się gorzej niż dzieci w przedszkolu. Tam przynajmniej Pani Przedszkolanka postawi do kąta i zwróci uwagę…. Pamiętajmy o szacunku nawet do własnego wroga.
Moja opinia na temat drugiej tury jest taka. Iż jako wyborca popieram Pana Mariusza Gębalę. Czym do mnie przemawia ? Tym że jest osobą wykształconą, ambitną i bardzo doświadczoną. To m/in. dzięki niemu jeździmy do posesji asfaltem, mamy boiska, kanalizację bo on realizował i czuwał nad projektami. Nad pieniędzmi z funduszy europejskich. Bo nasi radni walczyli też o pieniądze w budżecie. Wbrew tu wszystkim komentarzom Pan Mariusz jeździ po wioskach i sprawdza i kontroluje co dzieje się na terenie naszej Gminy. Miałam zaszczyt poznać i Pana Wareckiego i Pana Gębalę i Panią Natalię. Pan Warecki również nie pozwolił aby jakakolwiek złotówka z budżetu się zmarnowała. Do powiatu nie dostał się Wójt ponieważ miał dużo bo ponad 790 głosów dlatego że z listy PSL wchodzi 6 osób. A Pani Karpińska była z innej listy… Co do Pani Natalii. Jest to młoda osoba, wykształcona ale niestety bez doświadczenia… Chciałabym poznać jej karierę zawodową co robiła zanim podjęła zatrudnienie w urzędzie Norweskim, bo doszły mnie słuchy, że zajmowała się dziećmi, że jeździła autobusem…A zarządzenie Gminą to jest coś o wiele trudniejszego. Wszyscy ubliżają a nie wiedzą jaka to praca..

Czytelnik
Czytelnik
2 lata temu
Reply to  M&B

Ciekawe gdzie te wszystkie asfalty pod posesję , ?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu
Reply to  Czytelnik

Kobiałki Zakrzewo Łęg Uniszki Turowo Dlugokaty Chmielewo Peplowa Bąki itp.

Czytelnik
Czytelnik
2 lata temu
Reply to  M&B

Słuchy Cię doszły, hahaha !!!!!

Sąsiad
Sąsiad
2 lata temu
Reply to  Czytelnik

Pani Natalia sama opowiadała swoim znajomym co robi w Norwegii… Że sprząta i jeździ autobusem….

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  Sąsiad

A Ty sąsiedzie nie sprzątasz? Nie jeździłeś nigdy autobusem? To takie odkrywcze i upokarzające sprzątać i jeździć autobusem? Jeśli nawet to jest prawdą to świadczy o tym że dziewczyna wie co to praca i pokora. Nie będzie ludzi traktować z góry i będzie znać granice ich możliwości. Nieco rozsądku w tych opiniach bo jak to mówią karma wraca….

Zbulwersowany
Zbulwersowany
2 lata temu
Reply to  refleksja

Chodzi mój drogi o doświadczenie w pracy w administracji państwowej. O znajomość aktów prawnych. O to by kompetentnie wspierać współpracowników. I wiedzieć jak kontrolować pracę innych. Bo jak nie wiesz to nieznajomosc prawa szkodzi. Bo żadna praca nie hańbi!!!!! Owszem można się nauczyc wszystkiego. A ty po prostu psujesz opinie innym. Wystartuj za 5 lat w wyborach. Jesteś przecież znawca kurników i całego prawa. Nawet Pani Natalia się ciebie już wyparła.

reflekcja
reflekcja
2 lata temu
Reply to  Zbulwersowany

To co piszesz to niedorzeczności. Ale jak się nie ma czegokolwiek konkretnego i rzecowego do powiedzenia to się pisze takie rzeczy aby sprowokować dyskusję na poziomie bruku.

reflekcja
reflekcja
2 lata temu
Reply to  Zbulwersowany

Wójt jest wybieramy przez ludzi i dostaje mandat do rządzenia. Ale to on osobiście odpowiada za to co robi, za znajomość specyfiki samorządowej i za przestrzeganie prawa cywilnego. Jeśli popełni błąd to będzie skazany i więcej wójtem nie będzie. Jeśli ktoś kandyduje to musi się liczyć z odpowiedzialnością. Zakładam, że wszyscy kandydaci się z tym liczyli.

Sasiad
Sasiad
2 lata temu
Reply to  Czytelnik

Ale chyba żadna praca nie chanbi

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  M&B

Na pewno wielu podoba się to, ze Pan Mariusz jeździ po gminie , sprawdza, kontroluje itp. Ale to nie jest rola pracownika samorządowego tego szczebla !!! Od nadzorowania są inżynierowie, inspektorzy nadzoru i inne służby państwowe. Pracownik w roli Pana Mariusza ma koordynować prace na etapie planowania, zorganizować pieniądze na inwestycje, wybrać wykonawcę, odebrać od niego przedmiot umowy i mu za dobrze wykonaną robotę zapłacić. A w czasie realizacji poszukiwać nowych zadań i je organizować a nie oglądać budowy!!! Na etapie realizacji tj. wykonywania robót budowalnych pracownik samorządu nie pełni żadnej roli sprawczej w procesie inwestycyjnym – jest niejako „kibicem” wykonawcy. Za wyjątkiem kiedy jest inspektorem nadzoru inwestorskiego lub kierownikiem budowy a Pan Mariusz z tego co wiem uprawnień takich nie posiada. Ot tylko tyle w kwestii mojej refleksji w tej sprawie.

aaa
aaa
2 lata temu
Reply to  refleksja

Kilka komentarzy wcześniej ktoś pisał, ze ustępujący Wójt niczym się nie interesuje, zresztą można wywnioskować, że podobnie niektórzy myślą o Panu Mariuszu. Teraz ktoś pisze, że jednak się interesuje, nadzoruje i sprawdza – ale też jest źle, bo nie jest od tego. LUDZIE! Zastanówcie się czego chcecie! Nie jeździ – źle, jeździ – źle! Druga sprawa. Jaki INŻYNIER, INSPEKTOR NADZORU CZY INNE SŁUŻBY (pytanie jakie służby ma na myśli autor komentarza) będzie nadzorował np. czy drogi są odśnieżone zimą, czy nie są dziurawe, jak posuwają się prace na terenie gminy dotyczące inwestycji przez nią realizowanych, bo to właśnie do Wójta i Pana Gębali trafiają takie pytania nie do inżynierów itp. Jak by odpowiedzieli, że nie zajmują się tym, bo to nie rola pracownika samorządowego byli by oskarżeni o brak zainteresowania i znów by było nie tak. Widzę, że ta beznadziejna dyskusja ma na celu tylko oczernienie ludzi, którzy poświęcają dużo aby gmina wyglądała tak jak wygląda. I oczywiście – nikt im tego nie kazał robić, bo zapewne zaraz będzie taka odpowiedź. Ale to z jakim zaangażowaniem podchodzą do swoich obowiązków świadczy o ich tylko i wyłącznie DOBRZE. Warto to doceniać. Ja ze swojej strony serdecznie dziękuję Wójtowi za to w jakiej kondycji pozostawia po sobie gminę. Jak wyglądają szkoły, drogi. A Panu Gębali życzę powodzenia i tego aby w końcu mieszkańcy gminy docenili ludzi młodych, doświadczonych, inteligentnych, ambitnych, mądrych i zaangażowanych – bo taką osobą z pewnością jest.

Ludmiła
Ludmiła
2 lata temu
Reply to  aaa

Brawo dla refleksji!!!

aaa Pan Gębala doświadczony? O czym ty piszesz? Chyba o tym jak jeździł i zgrywał pana i władcę od którego zależy czy dostanę pozwolenie na wycięcie drzewa.
Młody, doświadczony, inteligentny, ambitny, mądry i zaangażowany? Hmmm Wypisz, wymaluj jak pani Natalia. Zatem mamy równych kandydatów ;))))

MKF
MKF
2 lata temu
Reply to  Ludmiła

Jednak kilka lat pracy w samorządzie (w tym na stanowisku kierowniczym) a kilka miesięcy to nie to samo. Jeździł i zgrywał Pana i władcę… i co jeszcze? Może też zabronił Ci oddychać bo za głośno? Opanuj się i przestań wypisywać bzdury.

PS. Też wycinałem kilka razy drzewa i był u mnie inny pracownik, ten który się tym zajmuje nie Pan Gębala. Więc argument bezpodstawny.

Pozdrawiam.

refleksja
refleksja
2 lata temu
Reply to  MKF

Jakie kwalifikacje i wykształcenie mają pracownicy urzędu gminy aby oceniać w terenie drzewa do wycinki? !!! Składamy wnioski o wycinkę bo wynika to z przepisów. Urząd może na to nie wyrazić zgody pod względem formalnym ale nie na zasadzie „widzimisię” pracownika…. Czy ktokolwiek w gminie ma jakiekolwiek uprawnienia aby w tej sprawie odpowiedzialnie zabierać głos? Posiada wykształcenie i kwalifikacje? Z mojej wiedzy nie ma tam nikogo takiego poza stanowiskiem do którego przypisano rolę decydenta w tej sprawie…. Zresztą to szeroki temat….