Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Wieczfni Kościelnej wójta wybiorą w drugiej turze


O stanowisko włodarza gminy Wieczfnia Kościelna  w drugiej turze ubiegać się będą Mariusz Gębala i Natalią Kozieł-Jędrzejewska. W pierwszej turze nie udało się nikomu zdobyć ponad 50% poparcia.

W związku z przejściem na emeryturę poprzedniego wieloletniego wójta tej gminy Jana Wareckiego do wyborczej rywalizacji o funkcję włodarza gminy stanęła czwórka kandydatów: Mariusz Gębala, startujący z własnego komitetu, uzyskał 971 głosów. Jego najgroźniejszą rywalką okazała się Natalia Kozieł-Jędrzejewska startująca również z własnego komitetu, którą poparło 691 mieszkańców. Słabsze wyniki uzyskali  Maciej Jankowski, kandydujący z komitetu PiS ( 256 głosów) i kandydujący z własnego komitetu były poseł Samoobrony Jerzy Pękała, który otrzymał tylko 63 głosy.

Radnymi zostali w kolejności według okręgów wyborczych:

Winnowski Krzysztof,

Długokęcki Paweł,

Bąk Tadeusz,

Turowski Tomasz,

Kołakowski Marek,

Głowacka Aneta,

Sieczka Elżbieta,

Pokus Krystyna,

Golon Mirosława,

Szemplińska Agnieszka,

Gębala Andrzej,

Chmielewski Krzysztof,

Skolimowski Mirosław,

Głowacka Agnieszka,

Krystek Marcin.

JK

Zobacz także…

W Wiśniewie wójtem w I turze został Grzegorz Woźniak

Dogrywka w gminie Szreńsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

311
KOMENTARZE

avatar
1500
marta
Gość
marta

Powodzenia Natalio!

Mieszkaniecc
Gość
Mieszkaniecc

Do wyborow zostalo kilka dni, ktore sa wazne dla wszyskich mieszkancow, wiec chce zwrocic uwage na kilka faktow jak niektorzy chca manipulowac wyborcami. Przypomina mi sie sytuacja, co ludzie pisali jak obecny Wojt poparl kandydature P. Gębali. Wtedy bylo oburzenie jak tak mozna, oczywiscie niektore byly gorsze i obrazano Wojta. Po pierwszej turze wyborow pewien Pan po przegranej zachęcał oddawac glosy na P. Natalie ludziom, którzy glosowali na Niego. Post na fb opublikowala siostra P. Nataliii z podpisem ,,szacunek”. Teraz pytanie, jedna osoba moze publicznie kogos popierac a druga nie? Druga sprawa jest taka, ze P. Natalia napisala, ze w… Czytaj więcej »

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Słyszałam że stołki w urzędzie kierownicze i w szkołach są już obsadzone. Lokalny działacz pan L.P. Też już ma stołeczek załatwiony.pam R.J. też ma stołeczek. Pani Natalia to tylko pionek. Ktoś inny rządzi i przekupuje ludzi. To są fakty. Czy aby nie za prędko ?

reflekcja
Gość
reflekcja

Nie mam Pana wiedzy w sprawach w których Pan się wypowiada – jak mówią – pożyjemy zobaczymy czy to okaże się prawdziwe. Kadry w gminie i szkołach to sprawa wtórna bo właściwy dobór kadr gwarantujących sprawne działanie gminy to nie tylko prawo ale przede wszystkim obowiązek wójta. Zrobi jak zechce w granicach dopuszczonych prawem zresztą podobnie jak w procedowaniu decyzji administracyjnych dot. rozbudowy istniejących i budowie nowych kurników. Dla mnie osobiście i chyba nie tylko dla mnie – na dziś dzień brakuje skonkretyzowanego opisu działań i czynności jakie kandydat na wójta w tej sprawie podejmie. Obydwaj deklarują, że są przeciwni… Czytaj więcej »

J23
Gość
J23

Kto by nie wygral to i tak bedzie zle. Jeszcze sie taki nie urodzil zeby wszystkim dogodzil . W Gminie Wieczfnia Kosciela zmieni sie Wojt w osobie ale nic po za tym .Wiedz po co te nerwy . Szkoda na to zycia i zdrowia (a w przychodni lekarza brak )Kto by nie zostal tym wojtem to pesja sie z nikim nie podzieli.A kurniki jak maja stanac to i tak stana bo my tak naprawde nie mamy nic do gadania. Dlatego czy warto dokladac sobie nerwow i wrogow ? Za chwile o wyborcach zaden wojt nie bedzie pamietal. A my szare… Czytaj więcej »

Anna
Gość
Anna

Całym sercem jestem za Natalia. Madra,pracowita dziewczyna, której jeszcze sie chce.
Niestety nie ma mnie w gminie i nie mogę głosować ale trzymam kciuki! 🙂

refleksja
Gość
refleksja

Szanowni Państwo, w naszej gminie to indywidualne decyzje o warunkach zabudowy są podstawą dla budowy kurników. To prawnie dopuszczalne o ile spełni się szereg warunków ustawowych w tym tzw.: „zachowanie dobrego sąsiedztwa” które budzi kontrowersje z powodu uciążliwości tych inwestycji. Warunki zabudowy oraz wypis z miejscowego planu zagospodarowania to dwa różne instrumenty planowania przestrzennego. Jeśli na danym obszarze nie ma planu zagospodarowania to tylko wówczas można wydać warunki zabudowy. W sytuacji gdy warunki zabudowy zostały wydane a są sprzeczne z zapisami powstałego po ich wydaniu miejscowego plany zagospodarowania to te pierwsze tracą swoją ważność. Ustawa zastrzega jednak, że ww. wygaszanie… Czytaj więcej »

O nie...
Gość
O nie...

Ile razy jeszcze wstawi Pan to samo? Zadał Pan pytania kandydatom? Chyba jednemu z nich. Temu, który na nie publicznie odpowiedział i to dwukrotnie. Proszę już nie wprowadzać ludzi w błąd.

refleksja
Gość
refleksja

Gdzie są odpowiedzi proszę o wskazanie?

Nasza Gmina
Gość
Nasza Gmina

Panie Marcinie przecież wiesz co i jak a przynajmniej powinieneś. A jak nie to zapytaj się o opinię z niby skłóconym kolegą p. Jankowski. I proszę nie siej fermentu na tym forum, jak robisz to na codzień.

refleksja
Gość
refleksja

Odpowiedzi nie ma. Jasnego stanowiska w tej sprawie również. Są za to wypowiedzi pełne niejasnych insynuacji i próby postawienia w złym świetle. Życzę miłego popołudnia.

Nasza Gmina
Gość
Nasza Gmina

Proszę się dalej nie kompromitować. Panie Marcinie ja Pana w złym świetle nie zamierzam stawiać. Robi to Pan sam swoimi dokonaniami na forum. Moje popołudnie jest super a jak u Pana wieczór?

refleksja
Gość
refleksja

Na czym polega ta niby kompromitacja abstrahując od przypisywania mi imienia którego nie noszę?

Nasza Gmina
Gość
Nasza Gmina

Tak. A świstak siedzi i zawija w pazłotko……

refleksja
Gość
refleksja

No to rozumiem, że tematyka wyczerpana i zostało wszystko napisane. Miłego wieczoru zatem.

refleksja
Gość
refleksja

Więc ja odpowiem Panu jak może być teoretycznie. Rozważając sytuację to najczarniejszy scenariusz dla gminy może być taki, że jeśli plan zagospodarowania powstanie po uprawomocnieniu się decyzji o pozwoleniu na budowę kurników wydanej na podstawie warunków zabudowy to żaden plan zagospodarowania nawet choćby był najdoskonalszy i uwzględniał najlepiej interes mieszkańców nie zatrzyma budowy kurników na terenie gminy. Organy administracyjne będą robić swoje jak należy: gmina uchwali plan, powiat wyda decyzje a kurniki i tak będą mogły być wybudowane przynajmniej z dwóch przyczyn: 1) przed uchwaleniem planu zagospodarowania gminy pozwolenia na budowę wydane w oparciu o warunki zabudowy kurników uprawomocnią się… Czytaj więcej »

refleksja
Gość
refleksja

Insynuuje Pan kompromitację – to dla mnie próba postawiania w złym świetle. Ma Pan coś do powiedzenia w sprawie już wydanych warunków zabudowy i procedowania w czasie pozwoleń na budowę dla budowy kurników? Ewentualnie wiedzę czy powstający w bólach plan zagospodarowania dla gminy koliduje z wydanymi na dziś dzień warunkami zabudowy? To bardzo istotna wiedza – bo teoretyczny najczarniejszy scenariusz dla gminy może być taki, że jeśli plan zagospodarowania powstanie po uprawomocnieniu się decyzji o pozwoleniu na budowę kurników wydanej na podstawie warunków zabudowy to plan zagospodarowania nawet choćby był najdoskonalszy, uwzględniał interes mieszkańców to już nie zatrzyma budowy kurników.… Czytaj więcej »

No nie
Gość
No nie

Na profilu Pana Mariusza dobrze Pan wie gdzie.

refleksja
Gość
refleksja

Tam nic nie ma – jest obietnica która brzmi mniej więcej tak, że kandydat jest przeciwnikiem niekontrolowanej budowie kurników. Innymi słowy czy kurniki zostaną wybudowane czy nie – to kandydat obietnicy dotrzyma. Dlaczego tak uważam, wyjaśniłem i nie będę już tego powielać.

Beata
Gość
Beata

Panie anonimowa refleksji Galusa anonimusa- a raczej Panie Tomaszu na Profilu Pana Mariusza jest wszystko napisane. Wystarczy czytać ze zrozumieniem.
Ale jak Pan jest tak zorientowany Panie Tomku to jakie stanowisko zaproponowano Panu ? Co będzie Pan robił jak Pani Natalia dokona czystek w urzędzie i w szkołach?

reflekcja
Gość
reflekcja

Nic nie jest konkretnego napisane poza ogólnikami. Ja nie wiem co Pan Mariusz zamierza zrobić i jaka jest jego wizja działania. Ale jeśli Pani wie to nic mi do tego. To sprawa tego kto tak uważa

refleksja
Gość
refleksja

Pani Beato – czytam ze zrozumieniem i potwierdzam, że dla mnie to nie są żadne konkretne rozwiązania ale ogólne stwierdzenia. Co do reszty to ciężko mi to komentować bo to jest wyssane z palca, czyjeś domysły lub bezzasadne pomówienia. Nie zamierzam pracować w urzędzie gminy Wieczfnia lub jej jednostkach podległych bez względu na to kto zostanie wójtem – zapewniam o tym Panią. Mam inną wizję swojej przyszłości. Ale jako mieszkaniec gminy w rejonie gdzie te kurniki mogą powstać po prostu nie chcę ich mieć ich w sąsiedztwie.

refleksja
Gość
refleksja

Pani Beato – czytam ze zrozumieniem i potwierdzam, że dla mnie to żadna konkretna propozycja. To ogólne stwierdzenia. Nikt mi nic proponował i zapewniam Panią, że mam inną wizję swojej przyszłości. Nie zamierzam pracować w urzędzie gminy lub jej jednostkach podległych bez względu na to kto zostanie wójtem. Nie wiem co zamierza Pani Natalia w kwestii owych „czystek” i nie wiem skąd u Pani taka wiedza. Myślę, że to mogą być czyjeś pomówienia lub domysły Jestem mieszkańcem tej gminy i nie chcę lokalizowana tu kurników bo będzie tu nie do zniesienia.

Beata
Gość
Beata

Panie Tomku to że wychował się Pan we Wieczfni to nie znaczy że Pan realnie w niej mieszka… Bo o ile ja jestem codziennie to Pan już nie….
A to są fakty że stołki już po obsadzali. Jeszcze nie wygrali a już ludzi po zwalniali? Jeden naganiacz czyli pseldo lokalny działacz chwali się na prawo i lewo że ma posadę już w urzędzie.
Przecież pani Natalia władać władza nie będzie. Tylko ktoś zupełnie inny polecenia wydawać będzie.

reflekcja
Gość
reflekcja

Nie wiem skąd u Pani wiedza do zrobią kandydaci na wójta z kadrami gminy lub szkół. Myślę, że nikt poza nimi samymi tego nie wie. A może nic nie zrobią – to też jest możliwe? Nie napisałem, że mieszkam w Wieczfni tylko na terenie gminy – to różnica. Ale do szkoły tam chodziłem. A ja będzie to naprawdę to okaże się niebawem po wyborach. To już za kilka dni.

Beata
Gość
Beata

A i Panie Tomku w mieście też bywam i od kiedy w środku miasta kurniki budują. Bywałam w różnych miastach i w tym co Pan mieszka i kurników akurat tam nie widziałam….

reflekcja
Gość
reflekcja

Tak jak napisałem wcześniej – Pani przekonania i domysły to Pani sprawa. Są błędne i więcej nie będę się do nich odnosił.

reflekcja
Gość
reflekcja

Nie mam problemu z pracą i nie martwię się o nią – będę pracował tak jak pracuję do tej pory. Ale nie w urzędzie gminy lub szkole. Nie wiem skąd przyszedł Pani taki pomysł do głowy?! Piszę o kurnikach dlatego, że nie chciałbym aby powstawały na terenie gminy i to z tego powodu się wypowiadam i aktywnie piszę aby zainteresować tą sprawą innych bo w jedności siła. Na pewno nie dlatego, że mi ktoś obiecał pracę po wyborach. To nonsensowne podejrzenie – zdecydowanie temu zaprzeczam. Równie dobrze można tak napisać o każdym kto się tu udzielił i napisał w sposób… Czytaj więcej »

Anna
Gość
Anna

To jakie dzieci mają chodzić do klasy sportowej wedlug Pana? Te, które nie chcą? A hurra optimizm macie Państwo wy w stosunku do Pani Natalii, która wie o gminie i jej funkcjonowaniu niewiele. Jej odpowiedzi traktujecie jak święte a ulotkę jak Biblię. Za to co nie powie Pan Mariusz jest złe. A dlaczego? Dlatego, że nie pisze tego co chcecie od niego usłyszeć tylko to co sam myśli i zamierza zrobić. Wypowiada się profesjonalnie i widać, że ma dużą wiedzę na tematy, które są poruszane. . Osoby, które nie rozumieją jego odpowiedzi i pytają po sto razy o to samo,… Czytaj więcej »

refleksja
Gość
refleksja

Uczęszczanie i utworzenie klasy o profilu sportowym z prawdziwego zdarzenia wiąże się ze spełnieniem przez uczniów i szkołę szeregu warunków. W tym najważniejsze to zaświadczenie lekarskie o zdolności, indywidualne predyspozycje fizyczno – motoryczne, coroczne badania lekarskie w tym, morfologia, badanie wysiłkowe, monitoring rozwoju i postępów itp. Same chęci dzieci chociaż pewnie szczere to troszkę moim zdaniem za mało bo mogą sobie czasami zaszkodzić. Szczegóły dot. klas sportowych i ich funkcjonowania zawierają dwa rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dn. 27 III 2017 r. oraz 16 III 2017 r. Odsyłam aby porównać to co jest wymagane z tym
co jest.

Anna
Gość
Anna

Zapewniam że wszystko co jest wymagane prawem jest zrealizowane w odniesieniu do klasy sportowej. Należy najpierw sprawdzić zanim się coś napisze.

refleksja
Gość
refleksja

Nie powodów abym cokolwiek sprawdzał – napisałem co ma być bez retoryki ocennej. Kto chce to sam to sobie sprawdzi.

Anna
Gość
Anna

Ja zanim bym napisała, że coś jest niezbędne w celu podkreślenia, że nie zostało spełnione sprawdziła bym czy zostało wykonane przez dyrekcję szkoły.

refleksja
Gość
refleksja

To Pani opinia, że napisałem coś w celu podkreślenia czegoś. Nie zgadzam się z tym – to niewłaściwa interpretacja. To nie ocena tylko informacja jak ma być. Jeśli ktoś chce sprawdzić może porównać co powinno być i co jest.

Beata
Gość
Beata

Dzieci były badane przez lekarza. Mialy testy sprawnościowe. I te co chciały i dawały sobie radę uczęszczają obecnie do 5 klasy. Osobiście byłam na zebraniu dotyczącym klasy sportowej. Dzieciaki mają po 10 godzin zajęcia w-f zgodnie z wytycznymi MEN. Czy coś jeszcze chce Pan Wiedzieć ? Czy już dopiescilam pana Galusa anonimusa swoją wypowiedzią ?

refleksja
Gość
refleksja

Tak jak napisałem – wypowiedź dotyczyła tego co powinno być a nie miała charakteru ocennego. Jeśli ktoś jest zainteresowany to sprawdzi jak jest w rzeczywistości. Ja osobiście nie jestem ale dziękuję za wysiłek włożony w odpowiedź. Doceniam bez konieczności żadnego dopieszczania.

Beata
Gość
Beata

A ja mam wrażenie że Pan jest nie.dopieszczony. Ile razy ktoś.Panu coś tłumaczy a Pan swoje. Jak grochem o ścianę. Albo wkoło macieju. Albo jak nie z prawej to z lewej. I tak w kółko. Fakty są takie że Jest klasa sportowa. Dzieci które chcą i dają radę chodzą. Jak niektóre nie chcą biegać to ich siła nie zapędzi. Są osoby które korzystają a są osoby które muszą korzystać. Itp. A teraz odniose sie do innych komentarzy. Bardzo intensywnie komentuje Pan Pana Mariusza. Ja jako zwykły człowiek czytam i widzę że Pan Mariusz się stara. Pisze że nie chce kurników… Czytaj więcej »

Beata
Gość
Beata

Co więcej ja się dla Pana naprodukowalam a pan i tak napiszę że mówię źle. Bo pan Mariusz mówi źle ale pani Natalia nie jest idealna ale ona mówi dobrze i w ogóle. A czy będzie miał Pan odwagę napisać na funpage Pani Natali że nie zgadzam się w.tym i w tym. Że jako kandydatka na wójta powinna bardziej wyjaśnić swoje poglądy tezy…. Nie będzie miał Pan takiej odwagi…. Inna rzecz która mnie dotknęła to to że od Pana Mariusza oczekuje Pan analizy budżetu i co to jest 3-4 godziny i wywód powinien być a na tlumaczenie Pani Natali która… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Proszę nie pouczać mnie co i jak mam robić. Nie proszę o to i nie oczekuję. Nic co można nazwać profesjonalną wypowiedzią kandydata na wójta ws. budowy kurników na terenie gminy nie ma. Odpowiedź jest ogólna i taka, że może oznaczać wszystko i nic tj. można budować i nie można budować. Nie wypowiedział się nic nt. wszczętych postępowań administracyjnych dot. budowy kurników i jaki to będzie miało wpływ na działania nowo wybranego wójta bo obowiązuje ciągłość postępowania administracyjnego bez względu kto tą funkcję sprawuje. Szczegółowo opisałem dlaczego tak uważam i nie będę się powtarzał. Zachęcam do lektury.

Beata
Gość
Beata

Panie Tomaszu ja pana absolutnie nie pouczam. Ukazuje panu fakty. Jako że Pana Kandydatka nic nie odpowiada o kurnikach to znaczy że nie ma nic ciekawego do powiedzenia.

refleksja
Gość
refleksja

W tych sprawach już się wypowiadałem co najmniej dwukrotnie – nie będę ich powielał ponownie.

refleksja
Gość
refleksja

Być może dla Pani wystarczająca się deklaracja kandydata, że „on nie chce” kurników” Dla mnie to zdecydowanie za mało. Zresztą nie tylko dla mnie. Ktoś na stanowisko wójta winien napisać co konkretnie zrobi w tej sprawie i tego oczekuję. To chyba niewielkie wymogi bo ma wiedzę która jest najpełniejsza o tym co było dotychczas z kurnikami w gminie. Więc uważam, że albo nie ma wizji co z tym zrobi albo będzie tak jak napisał w swojej deklaracji czy też obietnicy wyborczej. Ta obietnica polega na tym, że czy będą budowane kurniki czy nie będą – zawsze będzie to zgodne z… Czytaj więcej »

Beata
Gość
Beata

Panie Tomaszu to raczej Pan wizji nie ma co dalej. Pan Mariusz otwarcie mówi co zamierza zrobić. Nie to co Pan iNatalia….

refleksja
Gość
refleksja

Bez względu na Pani zdanie w kwestii kim jestem – mam inne zdanie w tej sprawie.

reflekcja
Gość
reflekcja

Ma Pani rację ale nie do końca. Kilkukrotnie wspomniałem, że osoby które wyrażają się z użyciem słów wulgarnych nie powinny tego robić i wręcz powinny być za to napiętnowane poprzez np. wykluczenie z dyskusji. Dotyczyło to nie tylko Pana Mariusza ale również Pani Natalii czyli oby kandydatów traktowałem równo i bez żadnych preferencji. Osobiście potępiam wyrażanie zdania z użyciem słów o „brukowym” zabarwieniu, jestem ich przeciwnikiem i na pewno Pani spostrzegła, że sam też byłem w ten sposób potraktowany. Co do innych spraw to ja więcej nie mam nic do dodania. Te sprawy które chciałem aby zostały poddane swoistej publicznej… Czytaj więcej »

Nasza Gmina
Gość
Nasza Gmina

Beata, daj sobie spokój z dyskusją z wyżej wymienionym osobnikiem. Wszyscy wiemy kim jest, na czyje polecenie pisze te same powtarzalne formułki. Na tym forum poza nielicznymi wyjatkami sa ludzie inteligentni, którzy mają własne zdanie w kwestii poruszanych tematów. Ciągłe insynuacje tzw. Pana Refleksji mają na celu ogłupić, ośmieszyć jednego z kandydatów. To są metody działania rodem z poprzedniego ustroju. Panie Refleksjo zwolnij tempo!!!!!! Życie też trwa po wyborach

refleksja
Gość
refleksja

Jest Pani w błędzie. Brak reakcji która określi stanowiska kandydatów na wójta gminy w możliwie jak najbardziej ścisły i przekonujący sposób nt. m.in studium i planów zagospodarowania jest powodem tych emocjonalnych wpisów. A szkoda bo to ważna sprawa z uwagi na to, że te dokumenty będą określały co będzie można lub nie wybudować na terenie gminy przez najbliższe lata i w jakim kierunku gmina będzie się dalej rozwijać. Powodów braku odniesienia się do tych zagadnień może być tak wiele, że swobodnie można snuć domysły i dywagować do woli – granicą jest tu tylko osobista wyobraźnia – bo nie ma się… Czytaj więcej »

Warto zobaczyć
Gość
Warto zobaczyć

Jeżeli Pani Natalia jest tak czysta i nie powiązana politycznie to proszę obejrzeć spotkanie opłatkowe PiS 15.12.2015r. Podaję link https://www.youtube.com/watch?v=JHkVZ_Qw5KY czas 7:00, 18:00 – 20:00.

Kto zna lokalną scenę polityczną zrozumie.

refleksja
Gość
refleksja

Piszesz nieprawdę – obejrzałem film od początku do końca i nie było tam kandydatki na wójta. Kulturalne spotkanie życzliwych sobie ludzi.

Warto zobaczyć
Gość
Warto zobaczyć

Jeżeli Pani Natalia jest tak czysta i nie powiązana politycznie to proszę obejrzeć spotkanie opłatkowe PiS 15.12.2015r. Podaję link https://youtube.com/watch? v=JHkVZ_Qw5KY czas 7:00, 18:00 – 20:00.

Kto zna lokalną scenę polityczną zrozumie.

Oni z druzyny RR
Gość
Oni z druzyny RR

Aa co do wojta . Nie chce miec kolejnego wojta gbora co patrzy na ludzi z gory i uwarza sie za kogos leprzego. Warecki ponad 20 lat siedzial w tym swoim gabineciku zamkniety niedostepny a o ludziach i” patologi”to przypomial sobie dopiero jak kadecja mu sie konczyla i potrzrbne byly glosy do powiatu. Pofatygowal sie osobiscie chodzic po”patoli” i „prosic” oglosy a na twrzy mial wypisane co onas mysli. Pan Gebala jest takim samym bucem! Nikt nie nauczyl go kultury dzien dobry i dowidzenia to dla niego slowa nie znane. Chce miec wojta otwartego na ludzi USMIECHNIETEGO ! Nie urzednika… Czytaj więcej »

Nasza Gmina
Gość
Nasza Gmina

Coś Ci kolego pomyliło w tych komentarzach. Pisząc w swoim imieniu nie używaj nicku Oni…. Bo moje dziecko chodzi na zajęcia do klubu i jest bardzo zadowolone. A jak masz problem z zajęciami to idź do trenera i powiedz wprost co ci się nie.podoba. wszystko z klubu za darmo, zorganizowane i jeszcze źle. Wyślij dziecko do Mlawianki zobaczysz jak.tam jest fajnie. Ponadto informuje Cię że w przypadku dalszego używania języka nienawiści, pomawiania kogokolwiek, używania języka wulgarnego zgłoszę sprawę na policję. Myślisz że jesteś na tym forum anonimowy, to się bardzo mylisz. Skonczylo sie rzucanie falszywych oskarżeń. Jakos inni na tym… Czytaj więcej »

Mieszkaniecc
Gość
Mieszkaniecc

Druzyna RR Jezeli jedynym elementem kampanii wyborczej jest oczernianie innych to zycze powodzenia. Kazdy moze miec swoje zdanie, ale trzeba odnosic sie do ludzi w sposob kulturalny. Epitety, ktorych uzyl moj przedmowca nie sa na miejscu. Ci ludzie maja rodzine i znajomych. Czytajac tego typu komentarze napewno robi im sie przykro. Sporo obrazliwych komentarzy jest na kandydatow ktorzy przeszli do drugiej tury wyborow na wojta. Znam Ich osobisie i wiem, ze Oni tego nie pisza, lecz ich wyborcy. Mowisz o kulturze, a Twoj komentarz pozostawia wiele do zyczenia.Trzeba najpierw spojrzec sie na siebie. Ja ide za doswiadczeniem, wiec wiadomo na… Czytaj więcej »

Anna
Gość
Anna

Polecam zapoznanie się ze słownikiem ortograficzny. Jestem pewna, że będzie to dla Pana niezwykle pouczająca lektura. A naukę kultury radzę zacząć od siebie.

Mieszkaniecc
Gość
Mieszkaniecc

Pani Aniu. Ja nikogo swoim komentarzem nie obrazilem. Zwrocilem uwage na to, ze komentarz wyzej byl obrazliwy. Nie mozna nikogo obrazac i picac, ze jest bucem. Moje slownictwo moze nie jest wyszukane, ale nie musi takie byc.
Pozdrawiam

Anna
Gość
Anna

Mój komentarz pojawił się po Pana komentarzu. Nie odnosił się do Pana tylko do osoby Oni z drużyny RR. Pan wypowiedział się w sposób kulturalny nie mam nic do zarzucenia. Przepraszam za nieporozumienie

Oni z druzyny RR
Gość
Oni z druzyny RR

No jak czytam tu o tym pseudo klubie to mi sie plakac chce ze smiechu. Co to za klub jak oni wiecznie przegrywaja . Czy u siebie czy na wyjezdzie to wiecznie przegrywaja . Ten klub jest ale tak jak by go nie bylo . W tej Wieczfniance to przedewszystkim to pora by zmienic trenera bo wieloletnie porazki o czyms tu swiadcza. Bo tyle dzieci przewalilo sie przez ten klub i niektorzy naprawde dobrzy byli ale wieczfnianka zawsze byla na dnie i tak bedzie jak „Pan” W bedzie „trenerem”

refleksja
Gość
refleksja

Właśnie o tym napisałem. Klasa sportowa to klasa z nazwy sportowa gromadząca dzieci które chcą do niej chodzić.. szkoda słów aby komentować ten hurra optymizm niektórych wypowiedzi. To są głosy osób które zrobią i napiszą wszystko aby się nic nie zmieniło na zasadzie jest dobrze bo mi jest dobrze…

Coś ktoś
Gość
Coś ktoś

Ktoś tu napisał że.wojt sobie wynagrodzenie naliczy. Uprzejmie informuję że wynagrodzenie wójta ustala w drodze uchwały rada gminy. Określone jest to w ustawie o pracownikach samorządowych. Diety radnych i sołtysów również. Więc żaden wójt sobie nie przygotuje wynagrodzenia. Gorąco pozdrawiam 😉

wyborca
Gość
wyborca

Dobrze ze jeszcze tylko tydzień został do tych wyborów i ten cyrk się skończy.Ten nie zrobił tego, Ta zrobi tamto. Kupczycie jak na jakimś targu. Po 4.11 większość z Was i tak będzie miała gdzieś to co się będzie działo na gminie. Oczywiscie do kolejnych wyborów za 5 lat.Taka jest prawda.

No tak
Gość
No tak

Święta prawda.

Sceptyk
Gość
Sceptyk

wyborco wymysl coś swojego a nie ściągasz bezczelnie czyjś tekst należący do mnie a pochodzący z innego artykułu „Dogrywka w gminie Szrensk”.Tak ciężko napisać jest kilka swoich zdań w komentarzach?? Jeśli tylko na tyle Cie stać to gratuluję inwencji twórczej.Żałosne !!!!

Prosba
Gość
Prosba

Nie mam niestety Facebook by na bieżąco śledzić posty kandydatów. Ale mam pytanie.jak Pani Natalia chce y zmienić budżet skoro do 15 listopada zgodnie z procedurą.budzetowa budżet na 2019 rok opiniuje RIO oraz radni? A zapotrzebowania do budżetu to składało się we wrześniu ? Mógłby jej kto to wrzucić na funpage?

Koo
Gość
Koo

Na pytanie zadane Pani Natalii odnośnie budżetu odpowiedział, że planowanie budżetu wymaga analizy i nie da się tego przeprowadzić w kilka godzin. Odpowiedź bardzo wymijająca.

refleksja
Gość
refleksja

Budżet to nie jest coś niezmiennego. Zawsze można go zmienić i dostosować do swoich potrzeb. Zmian budżetu na 2018 rok było co najmniej kilka. To chyba nie jest jakaś magiczna sztuka którą znają wybrańcy?

Prosba
Gość
Prosba

Przesunięcia między paragrafem, działem, rozdziałem to nie problem. To standardowe działania. Ale takimi działaniami i obranymi celami. ? Przecież pan mówił że.zrobienie budżetu to można posiedzieć 3-4 godziny i jest. A nad takim budżetem myślę że to co najmniej kilka miesięcy pracy….

refleksja
Gość
refleksja

Odwołanie się do moich stwierdzeń w postaci: 3-4 godziny na zrobienie budżetu jest nieprawdziwe – każdy kto śledzi wypowiedzi jest tego świadomy. Przywołane stwierdzenie jest wyrwane z szerszego kontekstu z pominięciem istoty dyskusji. Czym innym jest procedowanie, uzgadnianie, zbieranie danych budżetowych z jednostek podległych i opiniowanie projektu uchwały budżetowej a czym innym zestawienie danych jeśli już są przygotowane i o tym właśnie napisałem. W tej sytuacji kilka godzin z pewnością wystarczy aby wyrobić sobie pogląd na budżet przez kandydatów i wizję ewentualnych zmian. Kończąc tak na marginesie jeśli jest tak, że budżet jest przygotowywany przez kilka miesięcy ciągłej pracy to… Czytaj więcej »

MMm
Gość
MMm

Szanowni Państwo. Zachęcam do odwiedzenia profilu na Facebooku kandydatki na wójta gminy Wieczfnia Kościelna. Zobaczycie jaką ma wizję gminy i ile o niej wie. Jest to bardzo interesujące. Jak również to, jak manipuluje się jej odpowiedziami próbując przekonać wszystkich, że pomysł utworzenia np. klasy sportowej był jej (chyba podsunela go Wójtowi będąc w Norwegii, bo klasa już dawno funkcjonuje). Jest tego dużo. Polecam tą jakże ciekawą lekturę. Jest jak najbardziej przydatna przed II turą wyborów.

dramat
Gość
dramat

Ale nagonka na kandydatkę która swoją postawą budzi podziw, zainteresowanie i która nie jest w związana z istniejącymi relacjami towarzysko – urzędniczymi w gminie. Hucpa w najczystszej postaci. Wstyd posuwać się do takich metod szanowni mieszkańcy. Proszę o potępienie tego i zachowania !

Do dramatu
Gość
Do dramatu

Nagonka jest ale na Pana Mariusza. A kandydatka żadnego podziwu nie budzi. No chyba, że podziw jak można tak mało wiedząc o samorządzie pchać się na stanowisko wójta.

dramat
Gość
dramat

Kolego lub koleżanko – wypowiadaj swoje opnie bez nawiązywania się do moich treści. Nie potrzebuję arbitrów i recenzentów dla tego co napisałem. Napisz coś od siebie jeśli masz coś do napisania w sprawie ale bez powoływania się na moją wypowiedź. Z tego co zdążyłem się zorientować to Pani Natalia odpowiada na pytania dotyczące wielu aspektów a Pan Mariusz składa póki co tylko ogólne deklaracje.

Do dramatu
Gość
Do dramatu

Będę odpowiadał w sposób jaki uznam za stosowny. A odpowiedzi Pani Natalii jakoś mnie nie satysfakcjonują są wymijające nic nie wnoszace i nieprofesjonalne. A Pani Natalii brakuje na niektóre sprawy zwyczajnie wiedzy. Nie zna również gminy w której zamierza pełnić funkcję wójta ani nie orientuje się w podstawowych sprawach. Co widać w odpowiedzi na pytania na jej profilu. O wiele bardziej podobają mi się odpowiedzi Pana Mariusza. Widać, że zna się na temacie i odpowiada w sposób profesjonalny, rzeczowy i nie omija niewygodnych pytań. Zna też specyfikę gminy i zadania jakie może wykonywać Wójt. Zna przede wszystkim obowiązujące prawo i… Czytaj więcej »

dramat
Gość
dramat

Nie wiem co dokładnie oznaczają te „relacje polityczne” bo mogą oznaczać zarówno wszystko jak również i nic. Możesz ściślej się w tej sprawie wypowiedzieć? Każdy ma jakieś relacje polityczne poza ludźmi którzy nie chodzą na wybory. Nie wiem również gdzie zamieszczono profesjonalne odpowiedzi o których piszesz. Bo odpowiedzi jeden z kandydatów zamieścił a drugi odniósł się do nich w sposób powierzchowny i wybitnie ogólny. Ja nie znalazłem w nich nic z profesjonalizmu tylko pokrętny ogólny wywód który może napisać każdy. Ale chętnie zapoznam z tym co nazywasz profesjonalizmem – proszę o wskazanie co Cię tak mocno ujęło. Nie kwestionuję tego… Czytaj więcej »

Mirek
Gość
Mirek

Co do współpracy z powiatem to wątpię ponieważ z tego co mi wiadomo w powiecie jest przewaga PIS a PSL mniejszość – z czego się cieszę! Dlatego zagłosuję na P. Natalię nawet z tego że mam dość jednego układu psl. Chcę zmiany a że P. Natalia jest mądrą dziewczyną wierzę że da radę!

refleksja
Gość
refleksja

Marszałek Karczewski wczoraj wspomniał, że PIS daje przyzwolenie na lokalne koalicje z PSL. Chociaż Kosiniak Kamysz tego typu praktyk zakazał swoim działaczom w terenie. Układ sił w Radzie Powiatu jest taki, że wszyscy mogą być ofiarami swojego sukcesu. Bez współpracy nawet w ramach cichej koalicji radni nic nie zrobią a to będzie oznaczać, że w przyszłych wyborach ich już nie będzie. Wiec są zakładnikami samych siebie i są skazania na współpracę.

Do dramatu
Gość
Do dramatu

Niestety pani Natalia jest zwiazana z relacjami politycznymi

Koko
Gość
Koko

Oj jest…

dramat
Gość
dramat

Możesz napisać coś w sposób jednoznaczny zamiast rzucać publicznie niedomówienia? Z tego co wiem – wielu samorządowców jest powiązanych politycznie sympatiami bądź relacjami towarzyskimi. Czy budziło to kontrowersje przed wyborami ?

Przemyslenia
Gość
Przemyslenia

Nie rozumiem niektórych z nas. W dzisiejszych czasach to nawet rolnik nie może na polu po 22godzienie pracować. Nasi sąsiedzi mają zwierzęta (krowy, świnie, kaczki, owce, kozy, konie). Przecież to wieś jest. I co bryza morska ma pachnieć ? Przecież jesteśmy rolnikami. Rolnik wywozi obornik na pole bo to stanowi nawoz. Bo go wytworzyły nasze zwierzęta. A teraz każdy delikatny. Nos to chyba z Warszawy przywiózł. Pamiętajmy że ograniczając kurnik ograniczamy też chlewnie obory. To też śmierdzi. Tylko pieniądze nie śmierdzą. Szynka nie smierdzi. Ludzie żyjemy na wsi i wiadomo im wieksze skupisko kur gęsi kaczek krów koni świni tym… Czytaj więcej »

refleksja
Gość
refleksja

Ten wpis to głos rozsądku – cenię go. Jednak proszę pamiętać, że na wsi nie żyją tylko rolnicy. To się mocno zmienia. Ludzi utrzymujących się z rolnictwa na wsi nie jest tak dużo co dawniej. Jeszcze 30-50 lat temu wszyscy jeździli końmi – dziś autami. I dotyczy to wielu aspektów życia. Idzie postęp, zmiany i trzeba im sprostać. Rozwijajmy produkcje na wsi się ale w sposób taki aby był akceptowalny przez wszystkich lub znaczącą większość. To stąd te dyskusje, spory i szukanie złotego środka aby kandydaci na wójta podali wizję i receptę na to aby wszyscy do nich byli przekonani… Czytaj więcej »

Ciekawska
Gość
Ciekawska

Mam pytanie do galusa anonimusa inaczej refleksji – może mi Pan wyjaśni dlaczgo dwóch innych przedstawicieli z naszej gminy nie dostało się do powiatu ? Przecież zdobyli jeden ponad 400 głosów a drugi Kolo 160 głosów.

Do refleksji
Gość
Do refleksji

Panie galusa anonimusa dlaczego pan mnie ignoruje

refleksja
Gość
refleksja

To bardzo proste proszę Pani – wyborcy nie zagłosowali na nich. To żółta karta dla samorządowców w naszej gminie i jednocześnie ostrzeżenie. Kandydaci nie byli na tyle wiarygodni i przekonujący aby na nich oddać głos. Formuła i metody ich pracy wyczerpały się – świat poszedł do przodu i trwanie w „tym co było” okazało się mało interesującą ofertą.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

A dlaczego zdobyli tylko tyle głosów? Bardzo mało w porównaniu do obecnego Wójta. I dlaczego pan nie rozlicza tych dwóch ?dlaczego Pan nie wspomina nic o innej procedurze liczenia głosów i listach? Ode mnie to Pan ma żółtą kartkę za takie stronnicze wypowiedzi. Bądź Pan wreszcie facetem z krzepa i wejdź na profil też kondrkandydatki i jej trochę pytań po zadawaj. Czy boisz się że nie da rady i wtedy będzie lipa? Czy nie chcesz może.kuzynki atakować. ?

refleksja
Gość
refleksja

Nikogo nie rozliczam – odpowiadam tylko na zadane pytanie Pani o pseudonimie Ciekawska. Przyjmuję od Pana żółtą kartkę. Pana opinię również jednak się z nią nie zgadzam. To co napisałem wynika z oceny faktów a nie z moich przekonań. To są dwie różne sprawy które wydaje mi się powinny być dla wszystkich jasne i rozróżnialne.

Nie wiem jaki wpływ na wyniki wyborów do Rady Powiatów ma procedura liczenia głosów. Proszę o kilka słów w tej sprawie bo chyba o czymś nie wiem lub coś mi umknęło a chętnie poszerzę swoja wiedzę w tej sprawie.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Jakby Pan intersowal się życiem gminnym i szkoły wiedziałby Pan że w naszej gminie klub sportowy żyje. Nie umarł. Że dzieciaki z naszej gminy grają w kilku drużynach. Otrzymują z tego tytułu stypendia. Wiedział by Pan że zbiory Pan Palmana są w Gminnej Bibliotece Publicznej. Dostępne. Że w szkole podstawowej jest klasa sportowa.
Co do zgłębiania wiedzy to szanowny Panie odsyłam do obejrzenia spotów reklamowych odnośnie wyborów samorządowych, kodeksu wyborczego. Po czytania w internecie.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Jak by ciężko było coś znaleźć bardzo interesujący artykuł o zasadzie liczenia głosów do powiatu. Polecam https://www.infor.pl/prawo/powiat/rada-powiatu/254049,Wybory-do-rad-powiatow.html

refleksja
Gość
refleksja

Znam status działania klubu sportowego w Wieczfni i uważam, że należy go co najmniej przemodelować i usprawnić – utworzyć wręcz od nowa. Izbę pamięci odwiedziłem – to wystawa w bibliotece. Z artykułu nic dla mnie nie wynika. Jest tak samo jak było. Nie dostrzegam żadnych istotnych zmian poza zmianami na lepsze i jednocześnie próbie siania populizmu.

Mały George
Gość
Mały George

A może w sprawie kurników obydwoje kandydatów niech wystosuje pismo do Ojca Rydzyka. Amen

refleksja
Gość
refleksja

Wiesz, że to może być doskonały pomysł? Ojciec Rydzyk może tu więcej zdziałać niż SKO, WSA, I prezydent razem wzięci 🙂

Do gegola
Gość
Do gegola

Jakby Rydzyk wiedział że to dobry interes jest Mieć kurniki to wierni by mu ufundowali

Do gegola
Gość
Do gegola

Jakby ojciec Tadeusz wiedział czy to dobry interes to wierni by go wspomogli. I żaden by nie zaprotestował.

Mały George
Gość
Mały George

Nie męczyć tych kandydatów odnośnie kurników. Kurniki to temat zamknięty. Plan zagospodarowania przestrzennego stworzony ale zaskarżony a sprawa w sądzie może trwać i 5 lat. Będą wam Kurniki rosły jak grzyby po deszczu i nikt tego nie zmieni. Ani jeden ani drugi kandydat. I bardzo dobrze, niech stawiają jak najwięcej, bo to są pieniądze, duże pieniądze dla budżetu. A dzięki temu macie 500plus. A to czy będziecie chorować nikogo nie interesuje. Jedynie zadowolony Będzie ksiądz i zakład pogrzebowy. A dlaczego sami sobie odpowiedzcie. A służba zdrowia w gminie, jej nie macie. Pan Gajda zadowolony bo dostaję pieniądze za kontrakt z… Czytaj więcej »

refleksja
Gość
refleksja

Dosadne słowa i w wielu sprawach prawdziwe. Ale proponuję Ci nieco optymistycznie spojrzeć na możliwości jakie mają samorządy w kwestii zgód na budowę kurników. Takie możliwości istnieją i są w zasięgu urzędu. Tylko należy chcieć i mieć odwagę to zrobić. Recepty są gotowe – wystarczy nawet to co napisane w internecie. Dotyczy to też składowisk odpadów. Sposoby nakreśliłem na tym forum. Tak jak Ty nie wierzę w poprawę sytuacji służby zdrowia na ternie gminy. nie z tych powodów o których piszesz ale po prostu przyszły wójt nie ma na to możliwości oddziaływać. Nawet gdyby chciał opłacić jakieś dodatkowe usługi medyczne… Czytaj więcej »

refleksja
Gość
refleksja

Czy może ktoś zabrać głos i wytłumaczyć w jakiś nieskomplikowany sposób wytłumaczyć dlaczego z terenu gminy Wieczfnia Kościelna nikt nie trafił do Rady Powiatu? Dlaczego w skali całego kraju jest podobnie i PSL zostało odsunięte od władzy? To pytanie na którą powinni odpowiedzieć przede wszystkim Ci którzy byli zaangażowani w życie lokalnych społeczności. Nikt nie może ubolewać i szkodować, że mieszkańcy nie wybrali przedstawiciela gminy do Rady Powiatu – to jest sygnał ostrzegawczy „żółta kartka” dla przedstawicieli władz samorządowych z terenu gminy. Jakiś powód takiego zachowania musi istnieć bo zgodnie z powszechnie znanymi prawami fizyki każda akcja rodzi reakcję i… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

przyszedl czas na SPRAWIEDLIWOŚĆ – PEWNOŚĆ SIEBIE wyszła bokiem!

refleksja
Gość
refleksja

Wyszła bokiem i nie doszła do urn 🙂

Mały George
Gość
Mały George

Nic pan z tym nie zrobi tak jak z kurnikami??? – przecież nie można zlikwidować czegoś co już jest. Dlaczego nie przyznaje się pan do błędów. Nie jest pan pępkiem tej gminy.
Panie Gębala a co będzie jak przegra pan wybory, a stołek kierownika przejmie ktoś inny, Czy ma pan coś w zanadrzu, a w starostwie rządzi PIS A pan to PSL.
P.S.
Pan nie zlikwiduje kurników chyba że osobiście wysadzi je w kosmos???!!!…

monta
Gość
monta

A Pani Natalia co z nimi zrobi? Przecież też obiecuję zająć się sprawą kurników.

do monty
Gość
do monty

Ale to pytanie jest skierowane do konkretnego kandydata. Dlaczego mieszasz w to jego oponentkę? Mam nadzieję, że każdy z kandydatów zapozna się z tymi problemami i się wypowie. Pan Mariusz mógłby się wypowiedzieć precyzyjnie bo pewnie ma większe doświadczenie. Jeśli tego nie zrobi w sposób jasny, przekonujący i czytelny dla wszystkich to pewnie ludzie dadzą szansę innej kandydaturze.

Do monta
Gość
Do monta

Pan Mariusza wypowiedział się precyzyjnie. Powiedział że jest przeciwny. Że już toczy się sprawa w sądzie i że będzie pisał do Prezydenta. Że będziemy walczyć. Jego wypowiedź jest o wiele lepsza niż to co napisała Pani Natalia.

monta
Gość
monta

Prezydent RP też wypowiedział się w sprawie kurników w podobnie precyzyjny sposób jak kandydat na wójta. I co? Jest to dla Ciebie satysfakcjonujące? Przyszły wójt jako decydent w wielu sprawach winien mieć jasną wizję tego co, w jakim czasie i jak zamiera konkretne sprawy rozwiązać i zrobić. A kurniki to problem który nurtuje mieszkańców – realna i przekonująca wizja rozwiązania tej sprawy może przesądzić o wynikach kto zostanie włodarzem gminy.

refleksja
Gość
refleksja

Co za przewrotność – zamiast odpowiedzieć rzeczowo to odpowiada się pytaniem na pytanie… Pytanie jest skierowane do konkretnego kandydata – mógłby się do tego odnieść. To istotny problem i ważna sprawa dla mieszkańców.

Czy z tego wpisu Monta ma wynikać, że Pan Mariusz pogodził się z budową kurników na terenie gminy i nie ma pomysłu aby je zatrzymać?

Do monta
Gość
Do monta

Na swoim funpage napisał za prawo nie działa wstecz. I nic nie da się zrobić. A do prezydenta nawet pisać nie będzie. Ogólnie to sama nie wie co zrobi

Do monta
Gość
Do monta

Pani Natalia nic nie zrobi. Czytałam na jej funpage. Prawo nie działa wstecz. I nawet nie ma zamiaru wchodzić w dialog z prezydentem. Totalna ignorancja.

refleksja
Gość
refleksja

Czytałem wpis obojga kandydatów. List to prezydenta ws kurników do pomysł Mariusza nie Natalii.

Mały George
Gość
Mały George

Panie Gębala !!! W kampanii prezydenckiej pan prezydent jak posłowie z ekipy rządzącej obiecywali, że nie będzie kurników. Pan w swojej kampanii również obiecuję. A co do prezydenta to jedynie może pan się zgłosić z prośbą o zawetowanie lub podpisanie ustawy, lub o ułaskawienie jak pana kolega lub koleżanka został niesłusznie skazany, ewentualnie razem z burmistrzem Mławy zaprosić na Bitwę pod Mławą. Za rok są wybory parlamentarne i znów posłowie będą wyborcom obiecywać likwidację kurników. Prezydent nie decyduje kurnikami Tak jak pan nie decyduje. O tym decydują radni. Pan jest do Spraw Administracyjnych i wykonywania podjętych uchwał rady gminy. O… Czytaj więcej »

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Czyli Pani Natalia również leje wodę mówić, że zajmie się sprawą kurników. A właściwie wszystkie obietnice wyborcze obu kandydatów są bezpokrycia idąc Pana tokiem rozumowania bo i tak o wszystkim decyduje rada.

refleksja
Gość
refleksja

Nie demonizujmy roli Rady Gminy. Proponowałam transparentność jej prac poprzez montaż systemu do transmisji obrad i mam nadzieję, ze przyszły wójt się na to zdobędzie. Poza tym – Rada Gminy najczęściej zatwierdza to co dostanie do zatwierdzenia. Przygotowują to pracownicy podlegli wójtowi w urzędzie gminy więc to nie jest tak , że o wszystkim rada decyduje. Poza tym wójt wydaje warunki zabudowy dla obszarów gdzie nie ma miejscowego planu zagospodarowania – to ogromne pole do kreowania co można zbudować.

Obserwator
Gość
Obserwator

Jeśli pan jest ciekawy posiedzeń rady proszę przyjść do gminy i z wrocic się o nagranie. Myślę że nikt panu nie odmowi. Z tego co wiem sesje są nagrywane i każde posiedzenie komisji. 😉

refleksja
Gość
refleksja

Dziękuję za wskazówki ale są zbędne. Wiem, że posiedzenia Rady Gminy są nagrywane. Nie wiem czy wszystkie ale część na pewno tak. To nagrania dźwięku. Proponuję inne, bardziej transparentne rozwiązanie. Nagrywanie i transmisję obrazu i dźwięku np. za pośrednictwem internetu. Zalety i wady tego rozwiązania opisałem w jednej ze swoich wypowiedzi.

Do galusa anonimusa
Gość
Do galusa anonimusa

Wszystkie są nagrywane. I bez problemu udostępniane. Pytałem

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Pani Natalia leje wodę. Siedzę i czytam jej funpage bo mi córka pokazała i nie wierzę w to co czytam. Pisze że naszej wieczfnianki nie ma. To na.czyim ja meczu byłem jak grali ? Pisze że podobno gdzieś sale chce rzekomo gmina sprzedać. Więc pytam ludzi w gminie, a oni że nie ma na sprzedaż żadnej. Są do wynajecia. Wiec mówię co przeczytalem. Że niby plotki takie a oni mi na to że ta świetlica to własność wsi jest Mieszkańcy wremontowali i świetlica wiejska ma im służyć. Pytam o zbiory Pana Palmana. Owszem są. Można je obejrzeć. Wystarczy iść do… Czytaj więcej »

refleksja
Gość
refleksja

To co istnieje w zakresie klubu to sportowego to coś innego niż to co było. I o tym pisze kandydatka a izba pamięci z prawdziwego zdarzenia to nie to samo co wystawa w bibliotece.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Wieczfnianki jest dotowana przez gmine. Klub sportowy przyciąga też młodych piłkarzy i całkiem nieźle sobie radzi. Ale żeby to wiedzieć to trzeba być mieszkańcem zaangażowanym w sprawy gminy. A nie tylko na wybory. By wiedzieć jak wyglądają ekspozycję zbiorów Pana Palmana trzeba bywać w bibliotece. Ale nie każdy tam zagląda. Najwyraźniej Pan tam od czasów szkoły nie był. Jakby coś to w poniedziałek czynna jest Biblioteka od godziny 11. Pierwsze piętro. Oznakowanie widoczne jest na budynku wielofunkcyjnym we Wieczfni Kościelnej. Na przeciwko budynku Urzedu Gminy pozdrawiam

refleksja
Gość
refleksja

Odpowiadałam już na to wszystko i nie będę powielał ponownie… Zainteresowani na pewno to znajdą.

Oni z druzyny RR
Gość
Oni z druzyny RR

Natalia ma racje ze Wieczfnianki nie ma. Bo to jest kabaret smiech na sali !! Ten klub i jego trener to dno! Raczej trener jest do dupy ! Pojecia o trenowaniu to nie ma zielonego .W pierwszej kolejnosci to niech nauczy sie szacunku do swoich zawodnikow. Chociaz…. On juz jest za stary zeby czegokolwiek sie nauczyc.Niech idzie na emeryturei ustapi mlodsz madrzejszym i lepiej wychowanym

refleksja
Gość
refleksja

Drodzy mieszkańcy, chcę na tym forum publicznie złożyć jeszcze jeden pomysł którym chcę zainteresować przyszłego włodarza naszej gminy i który być może będzie w nieodległej przyszłości zrealizowany. Jako uczeń szkoły podstawowej w Wieczfni spędziłem bardzo wiele godzin po szkole na segregowaniu, układaniu i katalogowaniu pamiątek, zabytków i wielu ciekawych przedmiotów które przez lata swojej pracy zbierał i gromadził nauczyciel szkoły podstawowej Ś.P. Roman Palman. Te zbiory były bardzo duże. Wchodziły w ich skład broń biała, bibeloty różnego rodzaju, kolekcje monet i zabytki starożytne np. siekiery kamienne, naczynia. Były też zdjęcia, książki, zabytkowe dokumenty, pamiątki z przeszłości dotyczące szkoły w Wieczfni… Czytaj więcej »

ciekawy
Gość
ciekawy

Gdzie są te zbiory ?

Do ciekawego
Gość
Do ciekawego

W Gminnej Bibliotece Publicznej. Wystarczy tam iść. Więc galusa anonimusa niech ludziom głupot nie opowiada.

ciekawy
Gość
ciekawy

a co ten gallus takiego głupiego napisał? Możesz napisać więcej?

Do ciekawy
Gość
Do ciekawy

Nie potrafi zrozumieć czy zaakceptować już istniejących faktów z życia naszej gminy Np. że wieczfnianka istnieje. Że klasy sportowe są tworzone że nie.trkatuje kandydatów na wójta jednakowo. Nie zada nawet jednego niewygodnego pytania Pani Natalii . Podejrzewam tu koligacje rodzinne lub może przyjaźń rodzinna. Podejrzewam że.ujawnienie danych bardzo by go skompromitowało ale udajmy że.to nie istotne. Jest RODO ja też nie mówię kim jestem. Nie umie wyjaśnić faktu dlaczego dwóch Panów również nie dostało się do powiatu a krytykuje obecnego Wójta. To wg mojego światopogladu jest nie w porządku. Gubi się w swoich postach. We własnych przemyśleniach. To jest moje… Czytaj więcej »

ciekawy
Gość
ciekawy

Ale z tego co napisałeś nic nie wynika – nic konkretnego nie widzę oprócz domysłów i prób pomówienia. O każdym kto tu się udziela można tak napisać. Też może jesteś z kimś spokrewniony i kogoś lubisz bardziej. Przejrzałem wpisy gallusa i refleksji. Chciałbym poznać odpowiedź na wiele pytań które zadał – chyba wie o czym pisze a próbuje się mu zamknąć usta czasami w poniżający sposób. Pytania są rzeczowe ale odpowiedzi ani widu ani słychu.

refleksja
Gość
refleksja

Drodzy mieszkańcy,

chcę tu publicznie złożyć postulat w postaci pomysłu do przyszłego włodarza gminy aby rozważył montaż sprzętu audiowizualnego w toku posiedzeń Rady Gminy i upubliczniał te nagrania w stronie internetowej lub może wybiegając nieco w przyszłość transmitował posiedzenia rady online np. za pośrednictwem internetu. To żadne wyzwanie w dobie zaawansowanej techniki jak również stosunkowo niewielki wydatek.Myślę, że to mógłby być wysoki skok zarówno jakościowy pracy rady istotnie zwiększający jej transparentność.

Zainteresowani mieszkańcy mogliby mieć wgląd w przebieg i sposób procedowanie uchwał. Wiedzieliby również w którym kierunku poszczególni radni zmierzają, co chcą zrobić i jak odbywa się głosowanie.

Nasza Gmina
Gość
Nasza Gmina

Jestem za. Przyjdź na pierwszą sesję nowej rady i zgłoś taki wniosek. Myślę że rada wyrazi zgodę a wójt wykona

refleksja
Gość
refleksja

Ten postulat jest skierowany do nowego włodarza a nie do mnie. Chyba czegoś nie zrozumiałaś czytając mój post.

Nasza Gmina
Gość
Nasza Gmina

Szanowni Refleksjo. Czytaj że zrozumieniem jak zachęcasz innych w swoich postach. Napisałam, że idź na sesję Rady i zgłoś pomysł nagrywania sesji (naprawdę jest świetny). To że chyba nie jesteś radnym lub wójtem nie znaczy że nie możesz zgłaszać na sesji swoich pomysłów (których jak widać na forum Ci nie brakuje). Jeżeli radni zadecydują (bo to oni zgodnie z prawem muszą wyrazić zgodę) zobowiązą nowego Wójta do wykonania audiowiizualizacji. Inicjatywy Ci nie brakuje może inni pójdą za Tobą i pokażą swoje pomysły?

refleksja
Gość
refleksja

Ta polemika z Tobą jest bezprzedmiotowa. Uważam, że nie rozumiesz tego co czytasz i nie umiesz wyciągać wniosków. Jednocześnie pouczasz mnie i instruujesz w sprawach o które nie proszę i ich nie oczekuję. To nie na miejscu.

Napisz coś od siebie, zaproponuj bo od tego jest to forum. Krytyką wszystkiego co piszę niewiele wskórasz i nic nie wniesiesz do dyskusji i gminy. To samo dotyczy pouczania mnie w sprawach o które się nie proszę.

Nasza Gmina
Gość
Nasza Gmina

Masz rację. Polemika z Tobą jest bez sensu.

refleksja
Gość
refleksja

Tym ostatnim wpisem potwierdziłaś, że nie rozumiesz tego co jest napisane. Ale w porządku – dalej polemizować nie będę. Odniosę się do tego co ewentualnie zaproponujesz.

refleksja
Gość
refleksja

Drodzy mieszkańcy, na terenie gminy Wieczfnia Kościelna nie musi być tak jak w Kozielsku co wskazał i podkreślił 2 dni temu w swojej wypowiedzi ktoś o pseudonimie „obserwator”. Należy o tym pisać, mówić i na wszelki możliwy sposób nagłaśniać. Pewnie wielu konkretnych spraw nie da się już zatrzymać i w tej sytuacji pozostaje już tylko ubolewać. Ale aby nie było tych kurników więcej możemy wspólnie wybrać wójta który da najbardziej wiarygodną rękojmię wstrzymania i ograniczenia inwestycji w produkcję rolną polegających na budowie wielkopowierzchniowych kurników na terenie gminy. Jeśli tego nie zrobimy to prawdopodobnie będzie tak jak np. w Kozielsku i… Czytaj więcej »

Do
Gość
Do

Ograniczyć poprzez zmianę planu zagospodarowania może Rada Gminy. Nie Wójt. Wójt wykonuje uchwały podjęte przez Radę. To tyle.

refleksja
Gość
refleksja

To o czym napisałeś tylko jeden z elementów „puzli”.

Napisz proszę również o tym kto przygotowuje i opracowuje projekt lub projekty uchwał w tej sprawie i przedkłada Radzie Gminy do głosowania?

zainteresowany i ciekawy
Gość
zainteresowany i ciekawy

Czy ktoś dalej rozwinie szerzej ten wątek bo jestem nim bardzo zainteresowany…

Jeśli dobrze odczytuję intencje „refleksji” to może być tak, że projekty uchwał dla Rady Gminy przygotowują pracownicy gminy którzy jednocześnie służbowo podlegają wójtowi. Następnie te uchwały po zatwierdzeniu przez Radę Gminy, wójt jest zobowiązany wykonywać?

Czyli tak mocno uogólniając – wójt pisze to co zatwierdza Rada Gminy a następnie sam to realizuje?

Jest inaczej?

o co tyle krzyku
Gość
o co tyle krzyku

Mieszkam bardzo blisko fermy drobiu i prawda jest taka, że bardziej uciążliwy jest odór obornika który niektórzy gospodarze wywożą na pola niż zapach z fermy. Tak bywa na wsi.

refleksja
Gość
refleksja

Jesteś w zdecydowanej mniejszości – wielu osobom to jednak przeszkadza. I jeśli można tego uniknąć to nie róbmy tego na terenie gminy.

qurz
Gość
qurz

Obornik wozi się w określonych porach roku. A kurniki działają cały rok. Poza tym może mieszkasz przy kurniku 2x3m a przy hali 20x150m. To mniej więcej tak jakby porównać picie wody ze szklanki do picia z basenu….

Nasza Gmina
Gość
Nasza Gmina

One Man Show. Refleksja gra, tańczy, bije sobie brawo. Mój postulat Refleksja na Prezydenta (ewentualnie Prezesa).

refleksja
Gość
refleksja

Negowanie wszystkiego co prawdziwe bez najmniejszego uzasadnienia dla swoich wypowiedzi… „If you have nothing to add, do not say anything” – skoro wplątałaś do dyskusji język angielski.

Nasza Gmina
Gość
Nasza Gmina

Aż strach lodówkę otwierać…..

refleksja
Gość
refleksja

To trochę żałosne co odpisałaś.

Do Refleksji
Gość
Do Refleksji

Droga Refleksją- to że żyjesz 40 lat w Gminie Wieczfnia i tak się wypowiadasz o niej i o jej mieszkańcach jest poniżające. Jakbym miała takie prawo to bym Cię eksmitowała, bo mi wstyd za Ciebie. Zapoznaj się najpierw z ustawą o finansach publicznych, ordynacją podatkową, i o rachunkowości. – Potem dokonuj analizy budżetu gminy… Może idź na studia, tylko nie na finanse.. Kup sobie może zwierzątko… Może idź na spacer, do lasu, albo przejdź się po wiosce. Nie rób już wiochy… Czas już zejść ze sceny…

refleksja
Gość
refleksja

Dziękuję za porady ale etap edukacji w moim życiu jest już zamknięty. Skończyłem studia dzienne i podyplomowe na renomowanej uczelni. Więc rady są mocno spóźnione i delikatnie mówiąc mocno niestosowne. Bo nie potrzebuję porad i nie prosiłem o nie. W toku edukacji wyniosłem nie tylko wiedzę ale i dobre wychowanie którego niewiele dostrzegam w tak formułowanych względem mojej osoby poradach. Za które oczywiście dziękuję i wierzę, że płyną ze szczerej chęci pomocy ale są zbędne. Miłego wieczoru.

do refleksji
Gość
do refleksji

Widać że chodziłeś a nie studiowałeś. A to dwa różne pojecia i niestety ale to tobie brak wychowania. Kulturalny człowiwek ma.takt i wie kiedy już skończyć te bezsensowna dyskusje. Zauważ że już wszyscy ci uwagę zwracają.

refleksja
Gość
refleksja

Jacy wszyscy? Może to jest jedna osoba używająca różnych pseudonimów? A może grupa osób dla których to co piszę jest niewygodne? Nie zamkniesz mi ust takimi frywolnymi wypowiedziami.

Zapewniam Cię, że wyniosłem wiedzę z uczelni nie tylko tam studiując. Gdybyś przeczytała wypowiedź ze zrozumieniem – na pewno byłoby to oczywiste.

Naturalny
Gość
Naturalny

Młodość i pomysłowość to piękne i niestety przemijające cechy, nie gwarantujące powodzenia jeśli tylko na nich opiera się pomysł na życie. W samorządzie pomysłów nie realizuje się w pojedynkę. Ważna jest dojrzała świadomość tego, pokora życiowa i szacunek do pracy innych. Doskonała znajomość gminy, dotychczasowe zaangażowanie w sprawy gminy, kierowanie zespołem ludzkim i osiągnięcia, które widać naocznie są niezaprzeczalnie atutem Pana Gębali. Daje to też gwarancję, że najważniejsza funkcja w gminie będzie potraktowana poważnie, bo jest to człowiek, który bierze odpowiedzialność za swoją pracę i decyzje i dał przykład rzetelnej pracy na rzecz gminy. Wiem, za chwilę pewnie kolejny raz… Czytaj więcej »

refleksja
Gość
refleksja

Nie miało tu być agitacji za poszczególnymi kandydatami 🙂 piszmy o sprawie i faktach a nie o osobie.

Hahaha
Gość
Hahaha

A to przepraszam jest w końcu wolność słowa czy piszemy to co uznasz za stosowne?

refleksja
Gość
refleksja

Dla mnie możesz pisać co chcesz. Zwróciłem uwagę w takiej formie jaką sam otrzymałem.

Naturalny
Gość
Naturalny

Schematyczne patrzenie na świat przy kompletnej niewiedzy zawsze sprowadza myślenie niektórych na manowce. Wprowadzanie w błąd innych, powierzchowne i niesprawiedliwe ocenianie ludzi zaangażowanych do tej pory w sprawy gminnego samorządu jest środkiem do osiągnięcia wiadomego celu. Chciałbym wierzyć jednak, że kandydatka na fotel wójta wywodząca się z rodziny o katolickich, harcerskich i narodowościowych tradycjach nie akceptuje takich metod. Szanowni dyskutanci! Zawsze jest coś do poprawy i do zmiany. Kto się chce rozwijać i udoskonalać nie pomyśli inaczej, bo zginie w dzisiejszym świecie. Zastanawiam się jednak ile muszą mieć w sobie zajadłości i ukrytych kompleksów osoby, które usiłują przekreślić dokonania radnych,… Czytaj więcej »

G&W
Gość
G&W

Pani udzielająca się na forum, która jest największą orędowniczką zmian i popiera kandydaturę Pani Natalii gubi się w swoich rozważaniach. Wie, że gmina jest zasobna ale nie wie dlaczego. Minimalizując starania pracowników samorządowych o dochody, uważając chyba, że to jest samograj, jako źródło tych dochodów wskazuje „np. wysypisko, które daje ogromne zastrzyki do budżetu gminy”, co oczywiście jest nieprawdą od kilku lat. Z jednej strony uważa, że „Jak był układ ze starostą, to i drogi powiatowe remontowano, powiat dokładał do gminnych itd.” (czy to jest zarzut, że remontowano drogi powiatowe?) a z drugiej wyraża zadowolenie, że ustępującemu wójtowi nie udało… Czytaj więcej »

refleksja
Gość
refleksja

Niestety większość samorządów to samograje. Gdyby nie dotacje i subwencje pewnie w wielu gminach zabrakłoby środków na utrzymanie własne o utrzymaniu placówek edukacyjnych nie wspominając. Myślę, że „samograj” to właściwe określenie gminy. Jestem ciekawa jaki parytet wydatków w gminie pokrywają dochody własne gminy np. z podatków. Może ktoś z tego forum coś na te temat wie i podzieli się z innymi na tym forum tą wiedza?

weronika
Gość
weronika

Refleksjo! Swoją ciekawość możesz szybko zaspokoić zapoznając się jak każdy światły mieszkaniec gminy informacjami podawanymi na stronie BIP.

refleksja
Gość
refleksja

Szanowana Pani Weroniko – danych o których piszę na stronie BIP UG Wieczfnia Kościelna nie ma. Są tylko nieliczne protokoły z kontroli.

weronika
Gość
weronika

Widzę że masz problemy z poruszaniem się po stronach internetowych.

refleksja
Gość
refleksja

Proszę w takim razie Ciebie o upublicznienie linku do miejsca na stronie internetowej BIP urzędu gdzie można znaleźć informacje o dotacjach, subwencjach i ogólnie danych budżetowych. Moim zdaniem te informacje nie są opublikowanie na BIP-ie. Ale chętnie przekonam się o tym, że moje przekonanie jest błędne.

weronika
Gość
weronika

Widzę , że masz duży problem z poruszaniem się po stronach internetowych i prawdopodobnie jesteś dzisiaj po raz pierwszy na stronie BiP Jeżeli nie interesowałaś się do tej pory to nie kłam w komentarzach. https://bip-files.idcom-web.pl/sites/46997/wiadomosci/399602/files/materialy_informacyjne.pdf

refleksja
Gość
refleksja

Dziękuje za link. Zapoznałem się z założeniami budżetowymi które są w zakładce Prawo lokalne. Nie wiem czy właściwe miejsce dla skanów takich dokumentów ale miałaś rację – byłem w błędzie. Co wynika z tych danych napiszę później.

reflekcja
Gość
reflekcja

Podsumowując per capita w Uchwale budżetowej na 2018 rok wydatki gminy to 20,5 mln zł – planowane zadłużenie ok. 2,6 mln zł. z tych wydatków ponad połowa (10,6 mln zł) to koszty utrzymania placówek oświatowych w tym 6,8 mln zł to płace. Mówiąc językiem potocznym ponad 50% budżetu gminy to wydatki związane z utrzymaniem szkół. Kolejny duży wydatek to świadczenia na rzecz osób fizycznych 6,02 mln zł. Realizacja zadań statutowych gminy to wydatek 3,7 mln zł. Dochody gminy to subwencje 27%, podatki i opłaty lokalne 19,1%, dotacje celowe 32,8% , udział gminy w podatku dochodowym 14,1%, opłaty za odbiór odpadów… Czytaj więcej »

Nasza Gmina
Gość
Nasza Gmina

Droga Refleksjo. Nie wiem komu kibicujesz w tych wyborach tzn. sądząc z wpisów mogę się domyśleć ale proszę przestań strugać jarząbka, robić z siebie kreatyna itp. Jeżeli twój kandydat jest tak samo merytorycznie rozgarniety w podstawach funkcjonowania samorządu to gratuluję gminie kolejnych 5 lat. Twój wywód dot. dochodów i wydatków budżetu zakończony bezsensowny podsumowaniem przypomina mi obecną kampanię jedynej i słusznej partii, która wspomoże tylko słusznie wybranych kandydatów pomocą rządu. Po prostu żenada i robienie z nas zakładników. Ale jeżeli już mówimy o obietnicach lub zachętach to proszę sobie obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=YdUEjE8sKt* Może Refleksjo ty bądź któryś z ziomków jest na… Czytaj więcej »

refleksja
Gość
refleksja

Nikomu nie kibicuję – oceniam sytuację, poddaję fakty i swoje osobiste wnioski. Od tego jest to forum i wolność słowa w naszym kraju. Smutne jest to, że zamiast konstruktywnie rozmawiać, wymieniać poglądy na argumenty próbuje się zamknąć usta bezzasadnymi stwierdzeniami wręcz niegrzecznymi epitetami mającymi na celu dyskredytację. Brak jakiekolwiek merytoryki i odniesienia się do konkretnych faktów A jak mawiał pewien znany człowiek to „tylko prawda jest ciekawa” – i nasza rzeczywistość gminna taką jest – zapewniam o tym.

refleksja
Gość
refleksja

Ten link do filmu który zamieściłem na forum nie działa. Film jest niedostępny. Może napisz kilka słów o tym co tam jest?

refleksja
Gość
refleksja

Nikt z nikogo nie chce robić kretyna ale należy trzeźwo spojrzeć na fakty które są mierzalne, policzalne i jednoznaczne. Gmina Wieczfnia Kościelna zbierając podatki od swoich mieszkańców oraz od przedsiębiorców z jej terenu nie utrzymałaby nawet placówek oświatowych bez pomocy rządu. Wpływy własne to połowa potrzeb związanych w wynagrodzeniami i ich utrzymaniem Trzeba być naprawdę mocno zacietrzewionym we własnych poglądach aby tego nie przyjmować do wiadomości.

Aha
Gość
Aha

Czyli według ciebie gmina korzystając z subwencji i dotacji robi to dlatego, ponieważ jest bliska bankructwa? Człowieku. Czy ty w ogóle wiesz w jaki sposób naliczana jest np. subwencja oświatowa? I skąd wzięła się jej kwota? I na co może a nawet musi być przeznaczona? Obawiam się, że nie. Gmina NIE MUSI utrzymywać się tylko z podatków. Tak dla twojej wiadomości. No chyba, że twój kandydat na medal odmówi prawnie zagwarantowanych środków i utrzyma gminę a także oświatę o której tak dużo piszesz tylko z podatków. No i danin od mieszkańców wdzięcznych wam za to, że całe pięć lat kadencji… Czytaj więcej »

reflekcja
Gość
reflekcja

Ten wpis jest pozbawiony związku z moją wypowiedzią. Jest jakąś osobliwą próbą dyskredytacji. Nie widzę związku pomiędzy wyborami, dotacjami i „niezwykłą umiejętnością naliczania subwencji oświatowej” która urasta w Twojej wypowiedzi do co najmniej do umiejętności na poziomie pracownika agencji kosmicznej NASA… Przypisywanie mi czegoś o czym nawet nie pomyślałem jest co najmniej niestosowne. Ja nie myślę w kategoriach bankructwa gminy – nawet przez myśl mi to nie przeszło. Ktoś tu zbłądził i za daleko się posuwa przypisując mi chyba własne przemyślenia. Powiem tylko tyle, że mieszkańcy bez urzędów gmin dawali sobie radę bardzo, bardzo długo w przeszłości. Mieszkańcy nie potrzebują… Czytaj więcej »

Hahaha
Gość
Hahaha

No rzeczywiście w twoich wypowiedziach nie ma agitacji. Nic a nic.

refleksja
Gość
refleksja

Piszę o faktach – więc jeśli pisanie o nich jest dla Ciebie agitacją to oznacza tylko jedno – czas zmiany.

Nasza Gmina
Gość
Nasza Gmina

Chyba dzisiaj Refleksja nie poszłaś do szkoły, jakaś choroba? Nie obraź się ale twoja logika myślenia jest na poziomie 4 klasy podstawówki. I tutaj nie chciałem obrazić naszych uczniów. Namawiasz do dyskusji jak ktoś ja podejmuje to się obrażasz bo tekst jest nie po twojej myśli. Pisz dalej jak chcesz i co chcesz szkoda czasu dla Ciebie na tym forum. Wpis gościa prawie ponizej Do Nasza Gmina podsumowuje w jedym zdaniu Twoje Refleksjo wielogodzinne wypociny.

refleksja
Gość
refleksja

Dyskusję podejmuje się wówczas kiedy jest o czym i kim rozmawiać. A obraźliwe i wątpliwe etycznie epitety w moja stronę pozostawiam bez komentarza.

Nasza Gmina
Gość
Nasza Gmina

Droga Nadziejo. Proszę przestań pisać głupoty, o podatkach, pomocy rzadu. Nie masz najmniejszego pojęcia jak działa budżet każdego samorządu w Polsce. A co to w ogóle znaczy pomoc rządu…. Rząd nie pomaga tylko utrzymuje oświatę w Polsce przy pomocy samorządu. A jeżeli chodzi o filmik to wejdz na Youtube Andrzej Duda Mława 2015 cz. 4 Obietnica dot. rozwiązania problemu kurnikow. No cóż ale swoich się nie rozlicza z obietnic… I pamiętaj, że jeżeli kilka osób pisze Tobie że coś jest białe to zapewne tak jest więc nie upieram się przy czarnym.

Do nasza gmina
Gość
Do nasza gmina

To coś w rodzaju „żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe a czarne jest czarne”. Więc nie ma sensu przekonywać refleksji.

Nasza Gmina
Gość
Nasza Gmina

Łapka. Nic dodać nic ująć

???
Gość
???

To znaczy?

Nasza Gmina
Gość
Nasza Gmina

A ten ciągle zdziwiony. To znaczy że zgadzam się z podsumowaniem wątku przez gościa Do Nasza Gmina. Bez znaku zapytania. Odbiór.

refleksja
Gość
refleksja

Jakaś hucpa powstała?

refleksja
Gość
refleksja

Nie chcę abyś mnie przekonywał bo od tego są inne zawody. Powiedz coś rzeczowego i użyj argumentu lub argumentów bo na razie ich nie dostrzegam poza jednym – negowaniem co do zasady wszystkiego co piszę.

refleksja
Gość
refleksja

Nie mam powodu aby się upierać. Skąd ten pomysł i takie stwierdzenie? To raczej problem tych którzy chyba są wewnętrznie przekonani o tym, że tak jest i piszą to na forum. I niestety są w błędzie. Co do mojego pojęcia o budżecie – również jesteś w błędzie. Nie róbmy na tym forum filozofii i wielkiej sztuki z budżetu samorządu. W wielu krajach Europie zachodniej zamiast ludzi nad budżetem pracują komputery. Wszystko jest opisane w algorytmach bo budżet to skończony katalog zdarzeń – nie jakaś filozofia rodem z NASA. Ale w Polsce z wielu spraw robi się sztukę i ją wypacza.… Czytaj więcej »

Szok
Gość
Szok

Mam wrażenie, że dla refleksji nie życia poza tym co dzieje się pod tym artykułem. Przestań już. Daj spokój. Nie staraj się na siłę pokazać innym, że twój światopogląd jest najlepszy. Ośmieszasz się człowieku. Piszesz o nie znajomości podstawowych wytycznych a nie znasz nawet aktów prawa obowiązujących obecnie. Piszes, gdzie kompetencje Pana Gębala a za chwilę, że z Panią Kozieł będą duetem idealnym z jego doświadczeniem.. Skończ już. Proszę

refleksja
Gość
refleksja

Z tego co czytam to nie tylko ja śledzę treści pod artykułem. Tylko, że ja nie próbuję nikomu zamknąć ust tak jak to sugerujesz i uzasadniasz bezpodstawnymi pretekstami. Proponuję wczytać się z treść w moich postów ze zrozumieniem i nie rozpowszechniać swoich opinii w tej sprawie gdyż są po prostu nieprawdziwe. Nigdy nie krytykowałem Pana Gęmbali za kompetencję – skąd takie stwierdzenie? A sugestia współpracy tych dwóch osób jest w moim odczuciu jak najbardziej właściwa i mam prawo ją wyrazić na tym forum bo po to ono istnieje…

refleksja
Gość
refleksja

To niedorzeczne co napisałeś. Nikogo nie chcę przekonywać do swojego światopoglądu. Gdybym chciał to robić to nie na tym forum. Przeczytaj moje posty ze zrozumieniem – nigdzie nie krytykowałem kompetencji Pana Gębali – skąd taki wniosek? To czysty absurd – wręcz przeciwnie. Oboje kandydaci są jak najbardziej kompetentni i wskazałem ich zalety i wady w ramach swobody wypowiedzi nikogo nie krzywdząc – to opinia jakich wiele na tym forum. Więc podtrzymuję swoje przekonanie w kwestii wykorzystania doświadczenia Pana Gębali w toku pracy po ewentualnej wygranej Pani Natalii. Uważam to za jak najbardziej dobrą ideę i ten duet mógłby się wzajemnie… Czytaj więcej »

refleksja
Gość
refleksja

Witam wszystkich, zabierałem głos w pojedynczych sprawach odnosząc się do niektórych sformułowań uczestników tego forum. Jestem mieszkańcem gminy od urodzenia i od prawie 40 lat tu żyję, mam tu bliskich i znajomych. Wybory w naszym kraju są wolne – każdy miał prawo w nich startować i przekonywać ludzi do swoich racji i wizji. Zrobili to nieliczni odważni z sobie znanych powodów w tym Pan Mariusz i Pani Natalia. Uszanujmy to – to ludzie którzy chcą coś dla nas zrobić. Znam ich osobiście, niestety mniej Natalię. Oboje kandydaci mi się podobają i uważam, że oboje razem mogą zrobić znacznie więcej dla… Czytaj więcej »

Lol
Gość
Lol

Cóż za niespodziewana zmiana zdania. Proszę już zakończyć tą do niczego nie prowadzącą dyskusję.

reflekcja
Gość
reflekcja

Jaka zmiana – proszę jaśniej? Akurat to miejsce jest od tego aby w sposób konstruktywny pisać swoje poglądy w sprawie i na konkretny temat. Nie widzę różnicy prezentowanych opiniach i poglądach. Ale chętnie je poznam o ile ktoś je dostrzega.

Koko
Gość
Koko

Droga refleksjo. Może już byś się ucieszyła każdy ma już dość twojego krakania. A i swojej kandydatce psujesz opinię bo wiele osób myśli, że działasz z jej polecenia. Daj spokój, nie angażuj się tak. Każdy wybierze zgodnie ze swoimi przekonaniami, twoje nagabywanie nic nie da. Nie ekscytuj się tak bo żyłka ci pęknie. Pozdrawiam.

reflekcja
Gość
reflekcja

To co napisałaś jest brednią w dodatku pisaną niewyszukanym językiem – ale rozumiem, że brednie pisze się takim właśnie językiem.

reflekcja
Gość
reflekcja

Nie wiem w imieniu kogo i jakiej grupy ludzi się wypowiadasz – może to ujawnisz? Dodatkowo sposób w jaki formułujesz zdania można śmiało nazwać niewyszukanym słownictwem. Ale w jakimś sensie Cię rozumiem – brednie pisze się właśnie takim językiem jakiego do tego używasz. I to zdanie jest podsumowaniem i zajęciem stanowiska ws. Twojej wypowiedzi.

refleksja
Gość
refleksja

Ponowię pytanie ponieważ nie uzyskałem odpowiedzi. Czy możesz publicznie wskazać w imieniu jakiej grupy ludzi się wypowiadasz, że „KAŻDY” ma dość mojego krakania? Czekam na odpowiedź i liczę, że się pojawi.

Wyborca53
Gość
Wyborca53

NJKMG jeśli jesteś taki przerażony, to po co dołączasz do tej dyskusji? Żeby skopiowanymi paragrafami porzucać i straszyć ludzi kodeksem karnym? To Twoja misja? To, że jesteś wielkim obrońcą pana Wareckiego widać od pierwszego napisanego przez ciebie zdania. Jednak uważam, że ustępujący Wójt sam się obroni tym co zrobił podczas urzędowania, mieszkańcy są mu za to wdzięczni i szczerze tak długiego sprawowania funkcji można tylko pozazdrościć (chociaż też nie wiadomo, czy nie przypłacił tego zdrowiem). Poza tym wszystkim uważam (pewnie nie tylko ja), że zarówno ustępujący Wójt, jak i pan Mariusz zaszkodzili sobie wzajemnie. I jeden i drugi mają swoich… Czytaj więcej »

NJKMG
Gość
NJKMG

Jestem zasmucony poziomem dyskusji biorąc pod uwagę przebieg dotychczasowej kampanii, która w mojej ocenie była bardzo rzeczowa, prowadzona z wzajemnym szacunkiem i poszanowaniem zainteresowanych stron. Trud kandydatów, którzy postanowili bezpośrednio odwiedzić nasze domostwa został doceniony przez mieszkańców w niedzielnych wyborach. Świadczy o tym zarówno bardzo wysoka frekwencja jak i zdecydowana przewaga dwóch konkurentów do fotela wójta. Nie wiem komu obecnie ma służyć nagonka słowna na jednego czy drugiego kandydata, wiem tylko że na pewno nie służy naszej Gminie. Także ubliżanie osobie obecnego Wójta, uważam za daleko nieodpowiedzialne działania. Owszem, można się nie zgadzać z działaniami wójta, można go krytykować, nie… Czytaj więcej »

NJKMG
Gość
NJKMG

Właśnie dołączyłem do dyskusji artykułu na temat wyboru wójta swojej gminy i to co zobaczyłem po prostu mnie przeraża. Mam nadzieję, że załączone komentarze są wystawiane albo przez osoby niepełnoletnie, albo nie zamieszkujące naszej gminy albo tak zwane boty. W 90% to czyste pomówienia oraz zniesławienia kandydatów, ich rodzin, komitetów oraz osób postronnych. Zwracam Państwa uwagę, że są to czyny zabronione kodeksem karnym tj. art. 212. Zniesławienie § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę… Czytaj więcej »

emeryt
Gość
emeryt

Panie Mariuszu Pani Natalio życzę wam wszystkiego najlepszego, nie wiem które z was wygra wybory, ale pięciu latach po zakończeniu kadencji otrzymacie takie samo podziękowanie jakie jest w tych komentarzach i wtedy zastanowicie się czy warto było poświęcać zdrowie i cokolwiek robić dla naszej gminy, bo społeczeństwo dojdzie do wniosku, że i tak nic nie było zrobione. Pozdrawiam wszystkich zionących nienawiścią i życzę zdrowia oraz do usłyszenia za pięć lat przed następnymi wyborami. Skopiujcie swoje komentarze bo się przydadzą.

WML
Gość
WML

Startowanie w wyborach pod naklejką sowieckiego namiestnika żolborskiego uważam za niestosowne. Można mieć swoje nazwisko i swój komitet wyborczy i nie przyszywać się do lepszego sortu a nóż może sìę idź. Tu jest nasza mała ojczyzna i sowietom mówimy do widzenia.

refleksja
Gość
refleksja

Poczułem się dotknięty tą wypowiedzią w dwójnasób… Jako człowiek który popiera aktualną politykę rządu oraz jako obywatel tego kraju który ceni dekomunizację realizowaną przez PIS.
Zarzucanie Zjednoczonej Prawicy i jej przywódcy sowietyzacji kraju zakrawa na rażącą nieznajomość historii, indolencję i zakłamywanie faktów…
Pisanie takich rzeczy to obrażanie inteligencji ludzi nie tylko w „małych ojczyznach” ale znacznie szerszych grup. Nie wiem czy ten wpis to nie jest prowokacja czy naprawdę wynika z Twoich przekonań. Jeśli to ten drugi przypadek to naprawdę jest to kpina…

WML
Gość
WML

Radzę Ci doucz się,
. Ja żyłem w czasach komunistycznych i to co „niby prawica” teraz wyprawia to wypisz wymaluj sowietyzm. Możesz mięć inne zdanie. To Twój świat,

refleksja
Gość
refleksja

Też przyszło mi dorastać w końcówce PRL-u Pamiętam ten czas z autopsji chociaż być może w mniejszej skali niż Ty. Prywatnie interesuję się historią zwłaszcza najnowszą historią północnego mazowsza i jej małego wycinka zwanego Pobożem. Pogłębiłam bardzo mocno swoją wiedzę o czasach komunizmu na tym obszarze ale nie przez pryzmat wiedzy z książek wydawanych w czasach tzw. „ustroju sprawiedliwości społecznej” tylko wskutek gigantycznej ilości rozmów z ludźmi, kwerendy dokumentów w IPN i innych archiwów. Moimi rozmówcami byli Ci ludzie którzy mieli odwagę przeciwstawić się ówczesnej władzy i nierzadko żyli z tego powodu na marginesie społeczeństwa z szykanami i niedostatkiem włącznie.… Czytaj więcej »

Ktoś?
Gość
Ktoś?

Ludzie kochani piszecie o kompetencjach Pana Gębali i Pana Wareckiego jakie to kompetencje gazociąg , kanalizacja przetargi wygrywają określone firmy ale nic to żeby nie cofać się za daleko weźmy pod uwagę ostatnią inwestycję ponoć na najwyższym poziomie !!! Kanalizacja ???? Powstała dzięki Bogu i z pewnością nie dzięki zaangażowaniu Wareckiego i Gębali ich zaangażowanie bliskie zeru a ekipa wyszkolona i owszem w konkretnym kierunku ……… na pewno nie robota i nie kanalizacja ale z okazji wyborów czytamy to jako sukces obu Panów. I rzeczywiście sukcesem jest że wreszcie skończyli bo o tym co się działo zanim, strach pisać a… Czytaj więcej »

Ktosiek
Gość
Ktosiek

Widocznie firma robiąca kanalizację nie miał dobrze wyszkolonych pracowników. A winny to oczywiście pan Gębala. Tak jakby to jego wina była że pracuje na jednej budowie 10 dyrektorów 3 kierowników i 1 facet od łopaty.

refleksja
Gość
refleksja

Kolego Ktosiek – nie chodzi o winę kogokolwiek ale o przygotowanie przetargu przez pracowników gminy. Za warunki jakie określono wykonawcom i ocenę ofert odpowiada Zamawiający w tym przypadku wójt gminy lub ktoś kto jest przez niego upoważniony. Sposób oceny wiarygodności, potencjał techniczny, zasoby i doświadczenie Wykonawcy muszą być odpowiednie aby inwestycja została zrealizowana. Jeśli ktoś tego nie dopilnował przed podpisaniem umowy to niestety efektem jest dramat. A niestety nie wygląda do dobrze i za to odpowiadają konkretni pracownicy urzędu gminy. Nikt i nic ich z tego zwolni.

refleksja
Gość
refleksja

Popieram ten głos. Budowa kanalizacji na terenie gminy jest opóźniona o co najmniej kilka lat jeśli nie dekad. Dyrektywy Unii Europejskiej zobowiązują kraje UE do budowy kanalizacji pod rygorem kar finansowych !!! To obowiązek organów administracji samorządowej jaki nakłada ustawa i przepisy akcesyjne. Zrobiono to na pewno z pożytkiem dla mieszkańców to fakt – ale również z powodów grożących kar i potencjalnych strat wizerunkowych. Ot cała tajemnica zasadności budowy kanalizacji. Kolejny przykład tego, że robię to co muszę i do czego zobowiązuje mnie ustawa o samorządzie. W tym konkretnym przypadku – rzut na taśmę w ostatniej chwili przed grożącymi konsekwencjami.

JADWIGA
Gość
JADWIGA

SZANUJEMY POPRZEDNIEGO WÓJTA I DZIĘKUJEMY, ALE ŻEBY NIE LEON TO ZBUDOWAŁBY TE WYSYPISKO JĄDROWE W TUROWIE.100 HEKTARÓW MIAŁO ZAJĄĆ.ROLNICTWO BY ZANIKŁO W NASZEJ GMINIE I OŚCIENNEJ.BAŁ SIĘ LEONA KTÓRY NAGŁOŚNIŁ TE SPRAWĘ I ZREZYGNOWAŁ . NIECH NATALKA ROZPIERDOLI TE MAFIE PSL . JĘDRZEJEWSCY TO DOBRA UCZCIWA I KATOLICKA RODZINA,NIKT IM TEGO NIE ZARZUCI. SKORO LUBI SIĘ UDZIELAĆ TO NIECH SPRÓBUJE. CHODZI BOMB EKOLOGICZNYCH TAKICH JAK WYSYPISKO NIE ZLIKWIDUJĘ. .ALE NATALKA DZIECKO DROGIE ZASTANÓW SIĘ CZY WARTO POŚWIĘCAĆ ŻYCIE NA WALKE Z WIATRAKAMI

ZV2
Gość
ZV2

Kim jest ów Leon, że cała gmina się go boi?

Wyborca53
Gość
Wyborca53

;)))))

obserwator
Gość
obserwator

Tatą pani Natalii 😉

Wyborca53
Gość
Wyborca53

Jaćka podejć no do płota ;)))

Po takich komentarzach zastanawiam się czy JADWIGA to zwolennik, czy przeciwnik pani Natalii ;)))

Wyborca
Gość
Wyborca

Chcesz mieć wrogów, wystartuj w wyborach okaże się ilu masz przyjaciół

qurz
Gość
qurz

Kolego – wręcz przeciwnie – prawdziwych i licznych „przyjaciół” się ma wówczas kiedy wygrywa się wybory 🙂

emeryt
Gość
emeryt

Szanowni Państwo dlaczego obrzucacie błotem zarówno ustępującego Wójta, jak i Pana Mariusza, stało się to kampanią wyborczą ? Jestem ciekawy jakby to było gdyby co kadencja był inny Wójt, czy wtedy byśmy mieli wodę, kanalizację, gaz, drogi, jako pierwsi mieliśmy telefony na terenie gminy, mamy wyremontowane świetlice, boiska, place zabaw itp. Czy za tyle lat pracy i zaangażowania macie sumienie wypowiadać tyle gorzkich słów, jest to bardzo przykre, zamiast podziękowania wylewacie czarę goryczy. Ludzie czy macie sumie, czy jesteście ludźmi wierzącymi ? Argumentami kandydatów powinna być wiedza i doświadczenie, ponieważ jest to podstawa aby zarządzać ludźmi i budżetem i prowadzić… Czytaj więcej »

refleksja
Gość
refleksja

Szanowny Panie emerycie – to co napisałeś jest prawdą ale to co robił Wójt przez lata swojej kadencji to tylko to co wynika z ustawy o samorządzie terytorialnym. Nic poza tym. Pobierał za to wynagrodzenie i jest to taka sama praca jak w fabryce lub na budowie. Robisz to na co się umówiłeś i za to Ci płacą – Wójt to wykonywał. Czy mógł więcej – czas pokaże jak nastąpi zmiana warty w urzędzie gminy. Gmina Wieczfnia Kościelna to dość zamożna gmina jak na warunki powiatu. Nie dostrzegam tu żadnej filozofii i niezwykłych umiejętności która z gruntu polega na wydawaniu… Czytaj więcej »

Zainter
Gość
Zainter

Pamiętajmy za tymi decyzji stoi też SKO

emeryt
Gość
emeryt

Zobaczymy co będzie mogła zrobić Pani Natalia poza ustawą o samorządzie.

reflekcja
Gość
reflekcja

Dlaczego Pan emeryt buduje przekonanie, że to Pani Natalia będzie cokolwiek robić w tych sprawach? Ktoś tu jest jasnowidzem? Może to właśnie Pan Mariusz Gębala będzie kreował działania samorządu? Nikt nie wie kto zostanie wójtem przed II turą – wierzę, że nawet w naszej gminie działają podczas wyborów siły demokratyczne i ludzi wybiorą tych w których wierzą, że umieją i potrafią coś zrobić dla dobra mieszkańców poza tym co muszą. Samorządowe Kolegium Odwoławcze odnosi się i ocenia to co postanowiły w swoich decyzjach organy niższej instancji. Więc de facto – ocenia to co one postanowiły w oparciu o skończony katalog… Czytaj więcej »

Obserwator
Gość
Obserwator

Zapraszam na fermę drobiu do Kozielska i na powiat żuromiński. Tam to jest wysyp kurników i chlewni. Wieczfnia to mały pryszcz. Dosłownie maleńki….

refleksja
Gość
refleksja

Nie musisz mnie zapraszać – znam te rejony doskonale i nie musze robić wycieczek. W gminie Wieczfnia nie musi być tak jak w Kozielsku – stąd te głosy, dyskusja i spory. Bo jak wybudują to niestety będzie za późno na cokolwiek.

M&B
Gość
M&B

I teraz pewnie dlatego że sprzyjam człowiekowi kompetentnemu spotkam się z falą hejtu… Wyborców Pani Natalii. To bardzo przykre dla Pani Natalii bo to jej opinie psujecie…
Dodam tylko że nie jestem związana ani z gminą ani z żadną partią polityczną

druhna
Gość
druhna

M&B w co ty brniesz? Co za brednie wypisujesz? A może jesteś pracownikiem podległym i boisz się o posadkę? Czy proponowanie strażakom wyższych stawek za wyjazdy przy okazji wyborów nazywasz kompetencjami? Do tej pory brak zainteresowania, a teraz takie deklaracje do ludzi, którzy pamiętają jeszcze początki kiedy twój wymarzony kandydat jeździł za chłopakami i sprawdzał czy nie za długo tankują wodę? Czy obietnice bez pokrycia umorzenia podatku w zamian za straty w wyniku wykopów związanych z budową kanalizacji to także nazywasz kompetencjami i doświadczeniem? Właśnie ktoś tu wykracza poza swoje kompetencje, bo jak się okazuje ani jedno ani drugie nie… Czytaj więcej »

M&B
Gość
M&B

Drogi przedmówco nie jestem pracownikiem. Jestem zwykłą szara osoba. Pan Mariusz jest człowiekiem prawym. I moim wyborem. Wiem że jest uczciwy i Twoja wypowiedź nie zmieni mojego wyboru.

refleksja
Gość
refleksja

Nikt nie kwestionuje uczciwości Pana Gębali jak i Pani Natalii – to kompletnie nie o to chodzi. Istotą tej wymiany poglądów jest to, że władza w gminie trafi do dwóch osób o dość różnych kierunkach działania. Co do zasady wygląda to tak, że w sytuacji Pana Mariusza prawdopodobnie będzie tak jak było tj. utrzymanie tego co było do tej pory. W sytuacji kiedy wójtem zostanie Pani Natalia – tak naprawdę nie wiemy co będzie. Pomimo, że jestem starszym człowiekiem – uważam, że cementowanie tego co było dobrze nie wróży i nowe spojrzenie zwłaszcza młodej osoby z werwą może dużo wnieść… Czytaj więcej »

M&B
Gość
M&B

Drodzy Państwo jak wiecie wybory mają swoje uroki że niestety ale obraża się innych ludzi…. Niestety jest to przykra strona polityki. Ale co niektórzy zachowują się gorzej niż dzieci w przedszkolu. Tam przynajmniej Pani Przedszkolanka postawi do kąta i zwróci uwagę…. Pamiętajmy o szacunku nawet do własnego wroga. Moja opinia na temat drugiej tury jest taka. Iż jako wyborca popieram Pana Mariusza Gębalę. Czym do mnie przemawia ? Tym że jest osobą wykształconą, ambitną i bardzo doświadczoną. To m/in. dzięki niemu jeździmy do posesji asfaltem, mamy boiska, kanalizację bo on realizował i czuwał nad projektami. Nad pieniędzmi z funduszy europejskich.… Czytaj więcej »

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Ciekawe gdzie te wszystkie asfalty pod posesję , ?

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Kobiałki Zakrzewo Łęg Uniszki Turowo Dlugokaty Chmielewo Peplowa Bąki itp.

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Słuchy Cię doszły, hahaha !!!!!

Sąsiad
Gość
Sąsiad

Pani Natalia sama opowiadała swoim znajomym co robi w Norwegii… Że sprząta i jeździ autobusem….

refleksja
Gość
refleksja

A Ty sąsiedzie nie sprzątasz? Nie jeździłeś nigdy autobusem? To takie odkrywcze i upokarzające sprzątać i jeździć autobusem? Jeśli nawet to jest prawdą to świadczy o tym że dziewczyna wie co to praca i pokora. Nie będzie ludzi traktować z góry i będzie znać granice ich możliwości. Nieco rozsądku w tych opiniach bo jak to mówią karma wraca….

Zbulwersowany
Gość
Zbulwersowany

Chodzi mój drogi o doświadczenie w pracy w administracji państwowej. O znajomość aktów prawnych. O to by kompetentnie wspierać współpracowników. I wiedzieć jak kontrolować pracę innych. Bo jak nie wiesz to nieznajomosc prawa szkodzi. Bo żadna praca nie hańbi!!!!! Owszem można się nauczyc wszystkiego. A ty po prostu psujesz opinie innym. Wystartuj za 5 lat w wyborach. Jesteś przecież znawca kurników i całego prawa. Nawet Pani Natalia się ciebie już wyparła.

reflekcja
Gość
reflekcja

To co piszesz to niedorzeczności. Ale jak się nie ma czegokolwiek konkretnego i rzecowego do powiedzenia to się pisze takie rzeczy aby sprowokować dyskusję na poziomie bruku.

reflekcja
Gość
reflekcja

Wójt jest wybieramy przez ludzi i dostaje mandat do rządzenia. Ale to on osobiście odpowiada za to co robi, za znajomość specyfiki samorządowej i za przestrzeganie prawa cywilnego. Jeśli popełni błąd to będzie skazany i więcej wójtem nie będzie. Jeśli ktoś kandyduje to musi się liczyć z odpowiedzialnością. Zakładam, że wszyscy kandydaci się z tym liczyli.

Sasiad
Gość
Sasiad

Ale chyba żadna praca nie chanbi

refleksja
Gość
refleksja

Na pewno wielu podoba się to, ze Pan Mariusz jeździ po gminie , sprawdza, kontroluje itp. Ale to nie jest rola pracownika samorządowego tego szczebla !!! Od nadzorowania są inżynierowie, inspektorzy nadzoru i inne służby państwowe. Pracownik w roli Pana Mariusza ma koordynować prace na etapie planowania, zorganizować pieniądze na inwestycje, wybrać wykonawcę, odebrać od niego przedmiot umowy i mu za dobrze wykonaną robotę zapłacić. A w czasie realizacji poszukiwać nowych zadań i je organizować a nie oglądać budowy!!! Na etapie realizacji tj. wykonywania robót budowalnych pracownik samorządu nie pełni żadnej roli sprawczej w procesie inwestycyjnym – jest niejako „kibicem”… Czytaj więcej »

aaa
Gość
aaa

Kilka komentarzy wcześniej ktoś pisał, ze ustępujący Wójt niczym się nie interesuje, zresztą można wywnioskować, że podobnie niektórzy myślą o Panu Mariuszu. Teraz ktoś pisze, że jednak się interesuje, nadzoruje i sprawdza – ale też jest źle, bo nie jest od tego. LUDZIE! Zastanówcie się czego chcecie! Nie jeździ – źle, jeździ – źle! Druga sprawa. Jaki INŻYNIER, INSPEKTOR NADZORU CZY INNE SŁUŻBY (pytanie jakie służby ma na myśli autor komentarza) będzie nadzorował np. czy drogi są odśnieżone zimą, czy nie są dziurawe, jak posuwają się prace na terenie gminy dotyczące inwestycji przez nią realizowanych, bo to właśnie do Wójta… Czytaj więcej »

Ludmiła
Gość
Ludmiła

Brawo dla refleksji!!!

aaa Pan Gębala doświadczony? O czym ty piszesz? Chyba o tym jak jeździł i zgrywał pana i władcę od którego zależy czy dostanę pozwolenie na wycięcie drzewa.
Młody, doświadczony, inteligentny, ambitny, mądry i zaangażowany? Hmmm Wypisz, wymaluj jak pani Natalia. Zatem mamy równych kandydatów ;))))

MKF
Gość
MKF

Jednak kilka lat pracy w samorządzie (w tym na stanowisku kierowniczym) a kilka miesięcy to nie to samo. Jeździł i zgrywał Pana i władcę… i co jeszcze? Może też zabronił Ci oddychać bo za głośno? Opanuj się i przestań wypisywać bzdury.

PS. Też wycinałem kilka razy drzewa i był u mnie inny pracownik, ten który się tym zajmuje nie Pan Gębala. Więc argument bezpodstawny.

Pozdrawiam.

refleksja
Gość
refleksja

Jakie kwalifikacje i wykształcenie mają pracownicy urzędu gminy aby oceniać w terenie drzewa do wycinki? !!! Składamy wnioski o wycinkę bo wynika to z przepisów. Urząd może na to nie wyrazić zgody pod względem formalnym ale nie na zasadzie „widzimisię” pracownika…. Czy ktokolwiek w gminie ma jakiekolwiek uprawnienia aby w tej sprawie odpowiedzialnie zabierać głos? Posiada wykształcenie i kwalifikacje? Z mojej wiedzy nie ma tam nikogo takiego poza stanowiskiem do którego przypisano rolę decydenta w tej sprawie…. Zresztą to szeroki temat….

123
Gość
123

Z przepisów wynika również to, aby pracownik prowadzący sprawę dot. wycinki drzew je obejrzał. Więc jest to tego uprawniony na podstawie przepisów prawa, które tak dobrze przecież znasz i tak sprawnie się w nich poruszasz.

refleksja
Gość
refleksja

Według znowelizowanych przepisów wynika, że pracownik „może” ale nie „musi” dokonać oględzin… Ma na to nie 14 jak było wcześnie – ale 21 dni. Co w wyniku takiej wizji jest wartością dodaną dla postępowania administracyjnego w mojej ocenie nie do końca wiadomo.

Ludmiła
Gość
Ludmiła

Sama się opanuj. U ciebie był ktoś inny, bo pewnie niedawno wycinałeś drzewo. Ja piszę o wcześniejszych latach, ale cóż ty możesz pamiętać jeśli dostałeś polecenie, by ślepo promować swojego kandydata.

refleksja
Gość
refleksja

Szanowna osobo „aaa” – w samorządzie jak w każdej organizacji są pewne role i obowiązki do realizacji. Pracownik gminy jest urzędnikiem który otrzymuje wynagrodzenie za umówioną pracę określoną w umowie o pracę i zakresie obowiązków. Nie znam pracownika urzędu gminy w Wieczfni który ma w swoim zakresie obowiązków jazdy i sprawdzanie stanu odśnieżenia dróg lub nadzorowanie wykonawców.To zadanie nie jest rolą urzędników. Należy przy tym pamiętać, że nawet jeśli gdzieś urzędnik jeździł – to zapewne w godzinach pracy za które otrzymywał wynagrodzenie. Nie wypowiadam się o sformułowaniach dot. roli inspektora nadzoru, inżyniera i służb państwowych w procesie inwestycyjnym. Komentowanie takich… Czytaj więcej »

Głos rozsądku
Gość
Głos rozsądku

Drodzy Komentujący! Każdy ma prawo do wyrażania własnych opinii i poglądów. Apeluję jednak o zachowanie umiaru i rozwagę. Co Wy robicie? Łatwo jest mówić, że źle, że niedobrze. Macie taką wiedzę, znacie tyle przepisów, tyle sytuacji to może czas pokazać jak się rządzi. Spróbujcie wystartować na sołtysa, radnego… Piszecie, że wszystko było źle, a czy kiedykolwiek ktoś z Was próbował coś z tym zrobić. Przyszedł na sesję rady gminy i otwarcie powiedział co mu się nie podoba, czy ktokolwiek zaangażował się społecznie. NIE, ale mówić i wytykać palcami jest najłatwiej, zwłaszcza teraz, w czasie wyborów. Zaprzestańcie tej nagonki i obrzucania… Czytaj więcej »

Gienia
Gość
Gienia

Chyba teologię studiowałeś Głosie rozsądku, na ambonę zapraszam. Nikt poza panami Wareckim i Gębalą nic nie robił, w nic się nie angażował itd. Na niczym się nie znamy, nic nie potrafimy. Gdyby nie oni musielibyśmy ogłosić upadłość i abdykację, oddać naszą gminę. Człowieku zastanów się co piszesz. Czas pokazać jak się rządzi? Widzisz, właśnie dlatego głosujemy na Panią Natalię. Dość PSL-u i kolesiostwa. Gmina bogata i cała rada po swojej stronie to się siedziało dobrze. Trzeba było iść spróbować choćby w Dzierzgowie swoich sił z takim doświadczeniem. Ach ten niewdzięczny naród z Wieczfni. Przegrana z Panią Jolą w Powiecie też… Czytaj więcej »

Obserwatorka
Gość
Obserwatorka

Z tego co się orientuję, to w ostatniej kadencji cała rada nie była po stronie wójta. Z pewnością wie to dwóch panów, którzy aktualnie weszli ponownie do rady, tym razem z listy P. Natalii. Rano był tu komentarz o farbowanych listach, co przeszli na stronę p. Mariusza. Proszę nie zapominać też o drugiej stronie.

rdzenna
Gość
rdzenna

Pani Natalia czy Pan Mariusz jeśli zostaną dopuszczeni do władzy nie będą rządzić sami, nie będą mieli gminy na wyłączność, po coś wybraliśmy radnych. Zebrania nadal będą wyglądały tak jak wyglądają jeśli wybierzemy Gębalę, nikt nie będzie chciał tam być tak naprawdę bo będzie to samo co z P. Wareckim czyli ciągłe maglowanie jednego tematu z każdej możliwej strony i tak żeby się w końcu zgodzili. Tej gminie potrzeba innowacji a skoro jest bogatą gmina to ma możliwość i jest to nawet wskazane. Nie pozdrawiam ślepo idących za pustymi obietnicami pana Gębali a raczej obietnicami Pana Wareckiego w ustach Gębali.

xyz
Gość
xyz

Pustymi obietnicami nazwać powinno się raczej to co zawiera ulotka Pani Natalii nie Pana Gębali.

refleksja
Gość
refleksja

Czytałem ulotki ww. osób. Jedna mówi o tym co zawiera ustawa i co MUSI robić wójt. Odsyłam do ustawy o samorządzie terytorialnym w celu zweryfikowania. Druga ulotka to wizja rozwoju gminy. Która co zawiera pozostawiam do osobistej oceny.

Zzz
Gość
Zzz

Zwłaszcza, że jedna z ulotek zwiera to czego wójt zrobić nie może i to co zrobił już obecny wójt… a oprócz tego kilka ubarwionych zdań. Już wolę konkrety, czyli to co wójt MOŻE zrobić.

Hmm
Gość
Hmm

Aktualnie nie obowiązuje ustawa taka jak ustawa o samorządzie terytorialnym, tylko gminnym (w nawiązaniu do artykułu). Pozdrawiam.

refleksja
Gość
refleksja

Konkretów i propozycji wizji rozwoju gminy zabrakło w mojej ocenie wszystkim kandydatom na wójta gminy… Subiektywnie uważam, że najlepiej przygotował ulotki Pan Jankowski ale nie spotkało się to z poparciem wyborców. Kilka propozycji które przygotował było dobrze przemyślane.
Wójt oprócz tego co MUSI robić – MOŻE naprawdę wiele… Ale trzeba chcieć to zrobić a nie trwać…. Aby chcieć trzeba mieć zapał. Dostrzegam to niestety tylko u jednego kandydata

dswa
Gość
dswa

ten głos mi się podoba….

Kot
Gość
Kot

Tak, a że gmina bogata to przecież zasługa tylko i wyłącznie Pana Wareckiego. I te nowe domy też. Otóż, to nie zasługa wójta, tylko ludzi tam mieszkających, którzy ciężko pracują i za swoje pieniądze budują domy, to zasługa mieszkańców, którzy płaca tu podatki aż w końcu przedsiębiorców, którzy tutaj właśnie rozwijają swoje interesy płacą jeszcze większe podatki. Owszem gmina jest stosunkowo zamożna, ale nie widać tego w inwestycjach i przedsięwzięciach gminy. Gdyby nie fundusze sołeckie to w większości miejscowości od 26 lat nie zostałoby zrobione nic!

Quo vadis?
Gość
Quo vadis?

Szanowni Państwo. Po pierwsze to szanujmy się, o Panu Mariuszu mowi się „Czerepach” myśle, ze ten pseudonim nie powstał bez przyczyny. Kto pierwszy podnosil rękę i był za kiedy szanowny Pan Warecki próbował zmusić nas do wyrażenia aprobaty do stawiania kurników, kto razem z wojtem siedział za biurkiem kiedy była potrzebna pomoc, kiedy należało wyjść do mieszkańców i wspierać ich kiedy w skutek anomalii pogodowych czy innych przypadków losowych stracili czasami dorobek swojego życia a nawet i kilku pokoleń. Pan Warecki teraz zjawiał się w wioskach w których nie był przez cały czas swojego „panowania” i kazał ( nie polecał… Czytaj więcej »

do Kota
Gość
do Kota

Widzę,że kampania wyborcza pani Natalii opiera się tylko na obraźliwych komentarzach. Wygrywać trzeba za swoje zasługi a nie tylko obietnice. Co do polityki Wareckiego to chyba nie jest taka zła skoro gmina jest jedną z bogatszych. Moi znajomi wręcz chcieliby tam mieszkać. Jaka nędza jest w gminie widać przez nowe budynki , które cały czas powstają. Szczerze kampania jest bardzo nie smaczna obrażając ludzi którzy tyle dobrego zrobili i nadal robią. Co do pana Gębali to bardzo porządny i pracowity człowiek doceniony m.in w powiecie gdzie reprezentuje swoją gminę. Cały czas słyszę że trzeba promować ludzi młodych i pracowitych a… Czytaj więcej »

Ewcia
Gość
Ewcia

Takim niby złym wójtem był pan Warecki, a wszyscy już zapomnieli ile zdziałał przez wszystkie te kadencje, począwszy od telefonów stacjonarnych jeszcze w pierwszej swojej kadencji, poprzez wodociągi, gaz ziemny, drogi asfaltowe, kanalizację, modernizację szkół i placów wokół nich itp.
Proszę docenić też zasługi byłego wójta, bo zbyt łatwo się zapomina o tych dobrych rzeczach,a przed oczami tylko te nie do końca dobrze rozwiązane. Więcej szacunku dla ustępującego włodarza tej gminy.

Gienia
Gość
Gienia

Niektórym ciągle się wydaje, że są przyspawani do koryta i PSL rządzi 🙂 Ba, pogodzić się ciężko. Najwyższy czas zrobić pa-pa. Wszędzie następują zmiany i trzeba to przełknąć. To że nasza gmina jest bogatsza np. od Dzierzgowa to tylko po części zasługa wójta. W głównej mierze jednak tego, że mamy jako gmina np. wysypisko, które daje ogromne zastrzyki do budżetu gminy i niemiłosiernie śmierdzi, duże zakłady produkcyjne otwarte przez mieszkańców naszej gminy (więc nikt nie musiał ich tutaj ściągać). Zapomniałeś/aś jaki śmietnik chciano nam zrobić pod Turowem? Ile projektów unijnych przegapiono? Jak był układ ze starostą, to i drogi powiatowe… Czytaj więcej »

refleksja
Gość
refleksja

Nie wierzę, w obietnicę poprawy usług medycznych. Poza pustym sformułowaniem o takim zamiarze żadnych konkretów. Gmina opłaci lepszych lekarzy pracujących w ośrodku zdrowia? To nie ich rola i poza ich kompetencjami…. Moim zdaniem to pusta i niemożliwa do spełnienia obietnica. Sprawę rozwiązania kurników w pobliżu siedzib ludzi i zwartej zabudowy opisywałem powyżej. Polecam się z tym zapoznać. Chciałbym osobiście aby Pan Mariusz odniósł się w sprawie ilości wydanych warunków technicznych zabudowy dla tych inwestycji na terenie gminy. Ile takich warunków zostało wydanych i jeszcze nie zostały rozpoczęte budowy? To może być ciekawa informacja. Poza tym chciałbym się zapoznać z jego… Czytaj więcej »

Elka
Gość
Elka

To czemu nie zrobiliście pa pa PSL-owi w sejmiku? Tam wygrał PSL, w tym Wojnarowski, który teraz będzie reprezentować okręg. Nie przeszkadza wam to że także w tej gminie zebrał najwięcej głosów? Hipokryzja…

refleksja
Gość
refleksja

Nie rozumiem związku pomiędzy tym co napisałam powyżej a uzyskaniem przez Pana Wojnarowskiego mandat u do sejmiku. Głosuje się indywidualnie i indywidualnie powinno się odpowiadać za swój głos – chociaż i tak pozostaje to w sumieniu każdego ponieważ głosowanie jest tajne… Przypisywanie wszystkim mieszkańcom gminy hipokryzji w tym stanie rzeczy jest co najmniej nieprzemyślaną wypowiedzią.

Ludmiła
Gość
Ludmiła

Wygrał dzięki takim „pragnącym zmian na lepsze” jak Ty!

refleksja
Gość
refleksja

I ponownie spotykam się z przypisywaniem mi czegoś co najprawdopodobniej wynika z osobistych i wewnętrznych przekonań autora wpisu, dodatkowo z tylko jemu znanych powodów. To przewrotne i nieprawdziwe Pani Ludmiło.

Rdzenna
Gość
Rdzenna

Droga Refleksjo,
jesteś bardzo negatywnie do wszystkich nastawiona, że już nawet nie zauważasz, że odpowiedź Ludmiły dotyczy komentarza Elki.
Weź kilka głębszych oddechów, a najlepiej wyłącz już komputer zamiast kolejny raz przepraszać za niedopatrzenie.

refleksja
Gość
refleksja

Nie mam problemu z przepraszaniem o ile wymaga tego sytuacja. A ile razy przeprosiłam? Wg Twojej wypowiedzi wynika, że co najmniej dwa? A do Twojej wiadomości te nie przepraszałam ani razu bo nie było na razie powodu

Kot
Gość
Kot

Droga Gieniu, popieram Cię! Sama w pierwszej turze głosowałam na Jankowskiego, podobał mi się jego program wyborczy. Nie uzyskał jednak większości poparcia mieszkańców. Teraz musimy wybrać pomiędzy Natalią, a Gębalakiem. Jestem przekonana, że Pan mariusz kontynuować będzie politykę swojego szefa. Wzorem wareckiego nie wyjdzie do mieszkańców, a w trudnych sytuacjach będzie przed nimi uciekać. Do tego kurniki i inne sprawy. Jaka nędza w gminie była jest dalej. Gdyby nie wybudował się lewiatan, nie byłoby gdzie kupić gazety, Taka to metropolia. A kluby sportowe, a kultura, rozrywka dla dzieci? Jak 4 lata temu zaproponowałam wójtowi, żeby wykorzystać remizy czy wiejskie świetlice… Czytaj więcej »