Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W środku nowego chodnika tkwią słupy. Przejście tylko dla osób szczupłych


Przy ulicy Okólnej miejskie służby układają nowy chodnik. Właściwie należałoby się z tego faktu tylko cieszyć i pochwalić, że wreszcie na tej od lat dziurawej jak szwajcarski ser ulicy coś się zmienia.  Ale w tej przysłowiowej beczce miodu jest też łyżka dziegciu.

– Proszę zobaczyć jak wygląda nowo układany chodnik na Okólnej. Na jego środku tkwią słupy energetyczne. Rodzice z wózkiem tędy nie przejdą, a nawet pojedyncze osoby będą miały kłopot omijać te słupy. Czy tak to być powinno?  – pisze do redakcji jeden z czytelników.

I rzeczywiście, gdy przyjrzeć się bliżej, sceny nadają się spokojnie do filmów Barei i ilustracji drogowych absurdów.  Kilka starych słupów oświetleniowych niemal centralnie ulokowanych w środku nowo położonego,  niezbyt szerokiego chodnika, jeden potężny nieco bardziej przy krawędzi, ale też zwężający przejście. Trudno nie zgodzić się z czytelnikiem – będzie duży kłopot przejechać tu dziecięcym wózkiem.

Słuszne jest też pytanie czy coś z tym można było zrobić.Czy rzeczywiście przez tyle lat oczekiwania na inwestycje na tej ulicy, nie można było uzgodnić z zakładem energetycznym schowania linii energetycznej przesyłowej pod ziemię i wymiany słupów oświetleniowych na nowe, nie zajmujące tyle miejsca i przysunięte do granic posesji?

Odpowiedzi na takie pytania zna jednak tylko urząd miasta. A widocznie skoro rzeczywistość nie przystaje do planów, to tym gorzej dla rzeczywistości. Tylko czy chodnik miał poprawić komfort życia mieszkańców, czy chodzi o „odfajkowanie”  wykonania kolejnego zadania?

JK


Zobacz także:

Przystanek MKM dokładnie w środku chodnika

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

60
KOMENTARZE

avatar
1500
Wyborca
Gość
Wyborca

Sam Bareja, lepiej by tego nie wymyślił. Ratusz potrzebuje zmian i to radykalnych. Jedynym kandydatem który coś zmieni jest albo Kiełbinki albo Moszczynski. Pozostali mieli już swój czas.

mławiak
Gość
mławiak

Kowalewskiemu już dziękujemy!

Mławianka
Gość
Mławianka

Tylko nie p. Bu………cki Nigdy w życiu nie popełnię takiego błedu!!!!!!!!
.

GMS
Gość
GMS

Wojny wam brakuje…
ciekawe jak wtedy byscie narzekali na problemy
a to słup przeszkadza…
a to żwirek na placu zabaw …
a to nowa fabryka przeszkadza…
moznaby wymieniac w nieskonczonosc

patrząc na wasze roszczeniowe pokolenie chcialbym patrzeć jak świat płoniie i jak zabijacie się o kromkę chleba. A chodnik zniszczyc i spowrotem po błotku dreptajcie darmozjady

oSa
Gość
oSa

Spokojnie ratuszowy trolu bo żółć cię zaleje i nabrudzisz sobie na miękkie krzesełko za zacisznym biureczkiem. w domu to odpoczywaj od pracy. a dla mieszkańców dla których niby siedzisz na urzędzie zdecydowanie więcej szacunku. Nie możesz znieść prawdy to przenieś się na inne fora, gdzie pięknie i spokojnie jest i pisz wraz z koleżankami peany na cześć

chudy
Gość
chudy

może czas schudnąć ?

Arek
Gość
Arek

Zawsze głosowaliśmy z rodziną na p. Kowaleskiego ale w tym roku powiedzieliśmy Dość. Zagłosujemy na innego kandydata.

Anonim
Gość
Anonim

Popieram – i tak o 3 razy za dużo dostawał od Was szansę i ani jednej nie wykorzystał właściwie.
Najwyższy czas utrzeć nosa tym wszystkim zadufanym w sobie startującym z tego Komitetu wyborczego.

Leszek Nowak
Gość
Leszek Nowak

A to mieli wyrwać te słupy i przestawić? Przed budową chodnika jakoś sobie ludzie radzili, a teraz nagle zrobił się problem? Trochę logiki!

Anonim
Gość
Anonim

Czy Pana zdaniem stanie w miejscu jest logiczne. Moim zdaniem, kto stoi w miejscu ten się cofa.
Mamy XXI wiek i mamy wymagania na XXI wiek.
Idąc Pana tokiem myślenia to:
Nie było światła i też ludzie „jakoś” sobie radzili.
Ludzie nie kończyli żadnej szkoły, nie umieli pisać i też sobie radzili.
Nie było chodników w ogóle i też ludzie jakoś sobie radzili.

St123
Gość
St123

Co dla Mławy zrobił nie jaki Nowa…?

Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

A kto to jest Nowa?

Anonim
Gość
Anonim

Poszukaj sobie wśród radnych RM, bo chyba o to chodzi St123?

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

To ten z radia Maryja, z pisu, od kukiza i od kowalewskiego i od kogo tam jeszcze?

mławianka
Gość
mławianka

Tak jest, wszyscy sympatycy Sławka proszeni są na profile Sławka na Facebooku i tam go wychwalajcie do oporu. On to uwielbia. Jest typowym narcyzem, który lubi być w centrum zainteresowania. Jest spragniony pochwał i głaskania za swoje fenomenalne pomysły, inicjatywy tak samo jak grzania się w blasku kamer. Może w następnej kadencji spadnie Wam jakiś okruch z pańskiego stołu (o ile da radę wygrać te wybory).
Podtrzymujcie go na duchu w tych jakże ciężkich dla niego chwilach. Od wyborów dzielą nas już tylko godziny, a dla Sławka to być, albo nie być.

Arek
Gość
Arek

Za 2 dni będziemymogli dokonać zmmiany na lepsze. Buristrz przez 12 lat tak się w Mławie Panoszy, ze juz przestał się liczyć z mieszkańcami, nie ma dialogu z ludzmi, nawet odważył sie straszyć policją protestujących. Zatrudnił znacznać część mławian w ratuszu albo instytucjach im podeległych i trzyma ich ostro na sznurku, strasząć utrata pracy jak nie zostanie wybrany. Kilku pracowników ratusza wyleciało z hukiem za nieposłuszenstwo. Opanował media TV, gazety i portale internetowe, dobrze ze jest jeszcze codziennik. Czuje się tak pewny, ze nawet nie musi się starać o fundusze zewnętrzne. Bezczelnie zadłuza miasto. Siasta miejska kasa na inwestycje na… Czytaj więcej »

max
Gość
max

Burchacki startuje z PSLu i sie nie przyznaje do tego

Anonim
Gość
Anonim

Co to ma wspólnego z tematem powyżej? – wyjaśnij.
Tłumaczyć ci nie ma czego, bo do ciebie nic nie dociera. Pisanie ci czegokolwiek, to tak jakby rzucał grochem o ścianę.

NIE_DLA_KOWALA
Gość
NIE_DLA_KOWALA

Nie sądziłem, że przyjdzie mi głosować na kogos z PSL, ale Kowalewskiego mam dość, za dużo krzywdy wyrządził Mławie i jej mieszkancom. Pora odsunać go od władzy.

Mieszkanka Nowej
Gość
Mieszkanka Nowej

Powiat (M. Burchacki na czele z W. Wojnarowskim) dla Mławy nic nie zrobił. Nie pozyskali ani złotówki ze środków unijnych na ul. Nową. A ja, jako mieszkanka ul. Nowej czuję się oszukana ich obietnicami. Teraz to przychodzą po głos. jak ja byłam po ulicę to pocałowałam klamkę.

Piotr
Gość
Piotr

Ja NIGDY Nie zagłosuję na PSL p.Burchackiego i na Kowaleskiego. Zagłosuję z żoną i synem na P. MARKA KIEŁBIŃSKIEGO.

Kokos
Gość
Kokos

Ja również, dam szansę Markowi Kiełbińskiemu. Zapytacie w Ciechanowie kto to jest Burchacki, tam nikt go nie znam poza Urzędnikami UM. Pozatym to Kosiński mówi że pozyskuje środki, a teraz i Burchacki to kto tam te wnioski pisze bo się pogubiłem

Dziadek
Gość
Dziadek

I znów projektant nie był na miejscu budowy?!

przejezdny
Gość
przejezdny

Proszę, pod ratuszem to zakład energetyczny mógł powymieniać słupy, na chude? A zresztą nie wiadomo czy te słupy są energetyków czy urzędu miasta. A na myślenie o tym było tyle czasu, bo jeżdżę Okólną od lat i od lat tak to wyglądało … i dalej będzie wyglądać…porażka

Asia
Gość
Asia

Burmistrz tylko rzuca kłody pod nogi. Jak ja mam teraz przejechać tam z wózkiem i dzieckiem? Po co robić lipe i marnować pieniądze na buble? Nie lepiej poczekać i uzgodnić i budę w energetyką i dopiero gdy energetyka przestawi słupy ruszyć z budową? Teraz połoza chodnik, pozniej beda łatać dziury po słupach. Bezmylśność burmistrza nie zna granic.

Anonim
Gość
Anonim

Nie łatać, będą go rozkopywać, bo Energa będzie chować przewody pod ziemią.

Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

Mieszka na tej ulicy i wolałabym żeby zrobili ten chodnik szerszy który się rozpada a tam co robią to wyrównać i posiada ładnie trawkę żeby woda miała gdzie wciągać a tak będzie spływac na ulicę. My nie mamy kanalizacji deszczowej i gdzie ta woda odplynąć. Ale czy ktoś pyta o zdanie ludzi.

ręce opadają
Gość
ręce opadają

Czy wy , jesteście debilami ??? Bo juz inaczej o was nie można powiedziec.Komentujecie,krytykujecie wszystko a tak na prawdę gówno się znacie.Pomysl jeden z drugim,gdzie ten słup mają przestawic? Do kogoś na posesję???? Czy wy myślicie ze to jest słup z klocków który od tak mozna sobie przesunąć gdzie się chce? Przecież trzeba całą linię zmieniać,ciemnoto mławska !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pomyślcie czasem ludzie,to nic nie boli.

kompetentny
Gość
kompetentny

Ignoranci z ratusza. Kowalewski ma się za bożka, reszta to debile, prostacy itp. Otóż Panie myślący, kable energetyczne można kłaść pod ziemią. Tylko ktos z ratusza by musiał o tym pomyśleć, ale po co? Przecież dla debili jak to pan ludzi nazywa, można byle co na odwal zrobić.

Dziadek
Gość
Dziadek

Energetyk od siedmiu boleści się odezwał!?

Trop
Gość
Trop

Widzę ze jesteś od Sławka

h13
Gość
h13

tyle Ci powiem @ręce opadają: spadaj na ten slup…

Olo
Gość
Olo

ręce to ci chyba opadły od tego siana co masz w głowie, następny znalazł się fachowiec…

Ktos
Gość
Ktos

Sam debil jesteś baranie

Niegrzeczna
Gość
Niegrzeczna

A ja jestem zadowolona, lepiej mieć taki chodnik, niż nie mieć. Z doświadczenia wiem, że z Elektrownią to się załatwia miesiącami sprawę.
Lepiej sami ruszcie w teren. Ratusz reaguje na wszystkie zgłoszenia, które zrobię. Narzekanie typowo przed wyborami.

Ehh
Gość
Ehh

Jak się nie mieszka na tej ulicy, to można być zadowolony z takiego chodnika. Penie zaregował na Pani CV i zatrudnił a teraz trzeba się odwdzieczyc.

Niegrzeczna
Gość
Niegrzeczna

Jestem emerytką. Nie robię poklasku dla partii ani dla Kowalewskiego jak to Pan obecnie czyni. I tak, jestem zadowolona. Mam do tego prawo.

Sasiad
Gość
Sasiad

To już wiem kim Pani jest i za co pani te zadowolenie. Wstydu Pani i sasiedzi sa zniesmaczeni Pani zachowaniem.

Kokos
Gość
Kokos

Ta dobre sobie, ciekawe czy za swoje prywatne pieniądze Szanowna Pani też takie buble robi?

Niegrzeczna
Gość
Niegrzeczna

Jakie buble? O czym Pan pisze? Starałam się usunąć słup ze swojej posesji. Nie wie Pan chyba jaka to katorga.

Kokos
Gość
Kokos

Proszę Pani a jak by ten słup stał na środku jezdni to też by Pani nic nie mówiła? Burmistrz ma od tego urzędników żeby o takie rzeczy dbali, ale jak widać jaki Pan taki kram.

Niegrzeczna
Gość
Niegrzeczna

Ma Pan rację. Jednakże nie stoi na środku jezdni. Ja nie usprawiedliwiam urzędników. Ja tylko zwróciłam uwagę, że dobrze, że jest chodnik. I z tego jestem zadowolona. A Elektrownia to na pewno zakopuje kable? Z tego co zauważyłam to raczej wymieniają na takie pojedyńcze.

Kokos
Gość
Kokos

Ale stoi na środku chodnika, co ma np. zrobić osoba niepełnosprawna na wózku? Pomyślała Pani o tym?

Elektromonter
Gość
Elektromonter

Co ma piernik do wiatraka?! Jeżeli nie zna Pani procedur, to proszę się nie wypowiadać.

Niegrzeczna
Gość
Niegrzeczna

Dziwna jest rozmowa z Państwem. Z tego co czytam to się mam nie wypowiadać, jestem niemyśląca, no i jestem na garnuszku Kowalewskiego. Osoba niepełnosprawna na wózku może jechać drugą stroną ulicy.

Kokos
Gość
Kokos

Ale argumentacja, osoba niepełnosprawna ma jechać druga strona ulicy, czy ma Pani wogole w sobie odrobinę empatii dla osoby z niepełnosprawnością? Czy zdaje sobie Pani sprawę jak to jestt jeździć na wózku, jechać kilkaset metrów żeby przyjechać w dogodnym miejscu na drugą stronę ulicy, żeby ominąć słup? I to jest właśnie przyjazne miasto.

Anonim
Gość
Anonim

…po zdezelowanym chodniku – super

Relikt
Gość
Relikt

Tam na pewno byli ludzie od Sławka

Anna
Gość
Anna

Nie ma co ukrywać. Obecny burmistrz odwala lipę.

Klaudia
Gość
Klaudia

Panie Burmistrzu ostatnio kręci Pan tyle filmików może nagra Pan instrukcję jak omijać te słupy?

Patrcja
Gość
Patrcja

Klaudia super to ujęłaś haha.

Niegrzeczna
Gość
Niegrzeczna

Ja też jestem za tym, żeby słupy abonenckie były na terenie prywatnym (działkach abonentów)

edward gierek
Gość
edward gierek

A ktoś jest za tym? Nie żyjemy już w XIX wieku. dziś wszystkie sieci biegną pod ziemią. a tu na co burmistrz czekał 12 lat? a może nie widział tej ulicy, bo jakoś nie było zdjęcia burmistrza z gospodarską wizytą

MłAWIAK
Gość
MłAWIAK

To prawda. Widziałem ten układanie chodnik tylko dla szczupłych i bez kobiet z wózkami, no nie przejedzie. Taka prawda. Po drugiej stronie chodnik szerszy ale się rozpada. Takie są właśnie inwestycje obecnego burmistrza. Nie wiadomo czy płakać czy się śmiać. Czas na zmianę burmistrza. Zagłosujmy na MARKA KIEŁBIŃSKIEGO. Mława pozyska dużo pieniędzy na inwestycje co gwarantuje rozwój miasta. Obecnie to NAJLEPSZY kandydat na burmistrza Mławy.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Nie dyktuj mi na kogo mam głosować, bo tego nie lubię – jestem typowym Polakiem i nie lubię rozkazów i nakazów. Mam swój 5rozum i wolną wolę.
Gdyby nie druga część wypowiedzi dostałbyś plusa, a tak masz minusa ode mnie.

Maria
Gość
Maria

Efekt wykonywania na szybko, pod publiczkę, przed wyborami. Mam tylko nadzieję, że mieszkańcy naszego miasta nie są dalej tacy głupi i widzą „szerzej” co się dzieje i jakie poczynania są realizowane. Ludzie, zbierzcie się i idźcie na wybory, bo niedługo te tłuste koty pękną.

Radnybezradny
Gość
Radnybezradny

To Ja pisze Radnybezradny wielu kadencji, pobierający dietę, zasiadający w kilku komisjach, podnoszący rękę najwyżej i naszybciej, jak On sobie zażyczy, mający zupełnie przypadkiem zatrudniona rodzine w jednostkach UM, przyszły dyrektor portu lotniczego Mława i lodowiska. W niedziele wybory!!! NIE ZAPOMNIJCIE NA MNIE GŁOSOWAĆ!!! Przyglądaliśmy się temu czujnie jeszcze w fazie projektu. Ja podniosłem rękę pierwszy w górę „za”. To są słupy kierunkowe. Wracając w nocy, każdy strudzony drogą mieszkaniec tej ulicy, może się o nie oprzeć i być pewny, ze dobrze idzie. Poza tym dzięki nim, żaden pieszy nie rozwinie nadmiernej prędkości. Szczególnie z wózkiem. Ten chodnik, jak i… Czytaj więcej »

TaktycznaKropkaObserwatowa
Gość
TaktycznaKropkaObserwatowa

I Cisna się słowa Pani „taki mamy klimat”..

Niestety architektci mają przygotować tylko plan a to że przełożony brygady remontowej nie zadzwoni do odpowiedniego naczelnika to już inna sprawa.
W sumie z doświadczeniem wiem że nawet jak dzwoni się z pracownikami urzędu miasta a szczególnie naczelnikiem do spraw dróg i chodników w Naszym mieście to krew człowieka zalewa..
Takie osoby powinny być częściej w tzw TERENIE i używać głowy nie tylko do trzymania czapki na niej..
Zazdroszcze mieszkańcom nowego chodnika a zarazem współczuję że w takiej sytuacji postawił Ich ratusz..

Marcin
Gość
Marcin

Architekt często nawet nie widzi miejsca na żywo po prostu bierze sobie mapy Google i „projektuje” potem zgarnia kasę i już. Potem przychodzi ekipa i mówi „robimy według projektu”. Jak ktoś się dopatrzy problemu to „pan architekt” znowu weźmie kasę za zmiany w projekcie, ekipa za kolejne przeróbki i wszyscy się cieszą że zarabiają na zamówieniach publicznych….

Anonim
Gość
Anonim

To samo jest na większości chodników. Przykład? – ul. Sportowa, tam też kładziono nowy chodnik i słupy tkwią w jego środku. Na rozmowy z Energą nie ma czasu, o czym Wy piszecie Szanowni Redaktorzy, przecież tu zależy na czasie, tu trzeba się spieszyć, bo to przecież następna inwestycja, która musi powstać przed wyborami, a rozmowy i działania wspólnie z Energą opóźniłyby prace i niestety nie zdążyliby zadowolić mieszkańców przed wyborami, a tak ugłaskali mieszkańców na czas. Teraz chociaż pracownicy tej jednostki budżetowej odpoczną w końcu, już nigdzie nie trzeba się spieszyć i będą mieli czas na poprawienie tego co w… Czytaj więcej »