Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W środku nowego chodnika tkwią słupy. Przejście tylko dla osób szczupłych


Przy ulicy Okólnej miejskie służby układają nowy chodnik. Właściwie należałoby się z tego faktu tylko cieszyć i pochwalić, że wreszcie na tej od lat dziurawej jak szwajcarski ser ulicy coś się zmienia.  Ale w tej przysłowiowej beczce miodu jest też łyżka dziegciu.


– Proszę zobaczyć jak wygląda nowo układany chodnik na Okólnej. Na jego środku tkwią słupy energetyczne. Rodzice z wózkiem tędy nie przejdą, a nawet pojedyncze osoby będą miały kłopot omijać te słupy. Czy tak to być powinno?  – pisze do redakcji jeden z czytelników.

I rzeczywiście, gdy przyjrzeć się bliżej, sceny nadają się spokojnie do filmów Barei i ilustracji drogowych absurdów.  Kilka starych słupów oświetleniowych niemal centralnie ulokowanych w środku nowo położonego,  niezbyt szerokiego chodnika, jeden potężny nieco bardziej przy krawędzi, ale też zwężający przejście. Trudno nie zgodzić się z czytelnikiem – będzie duży kłopot przejechać tu dziecięcym wózkiem.

Słuszne jest też pytanie czy coś z tym można było zrobić.Czy rzeczywiście przez tyle lat oczekiwania na inwestycje na tej ulicy, nie można było uzgodnić z zakładem energetycznym schowania linii energetycznej przesyłowej pod ziemię i wymiany słupów oświetleniowych na nowe, nie zajmujące tyle miejsca i przysunięte do granic posesji?

Odpowiedzi na takie pytania zna jednak tylko urząd miasta. A widocznie skoro rzeczywistość nie przystaje do planów, to tym gorzej dla rzeczywistości. Tylko czy chodnik miał poprawić komfort życia mieszkańców, czy chodzi o „odfajkowanie”  wykonania kolejnego zadania?

JK


Zobacz także:

Przystanek MKM dokładnie w środku chodnika

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
60 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wyborca
Wyborca
5 lata temu

Sam Bareja, lepiej by tego nie wymyślił. Ratusz potrzebuje zmian i to radykalnych. Jedynym kandydatem który coś zmieni jest albo Kiełbinki albo Moszczynski. Pozostali mieli już swój czas.

mławiak
mławiak
5 lata temu

Kowalewskiemu już dziękujemy!

Mławianka
Mławianka
5 lata temu

Tylko nie p. Bu………cki Nigdy w życiu nie popełnię takiego błedu!!!!!!!!
.

GMS
GMS
5 lata temu

Wojny wam brakuje…
ciekawe jak wtedy byscie narzekali na problemy
a to słup przeszkadza…
a to żwirek na placu zabaw …
a to nowa fabryka przeszkadza…
moznaby wymieniac w nieskonczonosc

patrząc na wasze roszczeniowe pokolenie chcialbym patrzeć jak świat płoniie i jak zabijacie się o kromkę chleba. A chodnik zniszczyc i spowrotem po błotku dreptajcie darmozjady

oSa
oSa
5 lata temu
Reply to  GMS

Spokojnie ratuszowy trolu bo żółć cię zaleje i nabrudzisz sobie na miękkie krzesełko za zacisznym biureczkiem. w domu to odpoczywaj od pracy. a dla mieszkańców dla których niby siedzisz na urzędzie zdecydowanie więcej szacunku. Nie możesz znieść prawdy to przenieś się na inne fora, gdzie pięknie i spokojnie jest i pisz wraz z koleżankami peany na cześć

chudy
chudy
5 lata temu

może czas schudnąć ?

Arek
Arek
5 lata temu

Zawsze głosowaliśmy z rodziną na p. Kowaleskiego ale w tym roku powiedzieliśmy Dość. Zagłosujemy na innego kandydata.

Anonim
Anonim
5 lata temu
Reply to  Arek

Popieram – i tak o 3 razy za dużo dostawał od Was szansę i ani jednej nie wykorzystał właściwie.
Najwyższy czas utrzeć nosa tym wszystkim zadufanym w sobie startującym z tego Komitetu wyborczego.

Leszek Nowak
Leszek Nowak
5 lata temu

A to mieli wyrwać te słupy i przestawić? Przed budową chodnika jakoś sobie ludzie radzili, a teraz nagle zrobił się problem? Trochę logiki!

Anonim
Anonim
5 lata temu
Reply to  Leszek Nowak

Czy Pana zdaniem stanie w miejscu jest logiczne. Moim zdaniem, kto stoi w miejscu ten się cofa.
Mamy XXI wiek i mamy wymagania na XXI wiek.
Idąc Pana tokiem myślenia to:
Nie było światła i też ludzie „jakoś” sobie radzili.
Ludzie nie kończyli żadnej szkoły, nie umieli pisać i też sobie radzili.
Nie było chodników w ogóle i też ludzie jakoś sobie radzili.

St123
St123
5 lata temu

Co dla Mławy zrobił nie jaki Nowa…?

Mieszkanka
Mieszkanka
5 lata temu
Reply to  St123

A kto to jest Nowa?

Anonim
Anonim
5 lata temu
Reply to  Mieszkanka

Poszukaj sobie wśród radnych RM, bo chyba o to chodzi St123?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 lata temu
Reply to  Anonim

To ten z radia Maryja, z pisu, od kukiza i od kowalewskiego i od kogo tam jeszcze?

mławianka
mławianka
5 lata temu

Tak jest, wszyscy sympatycy Sławka proszeni są na profile Sławka na Facebooku i tam go wychwalajcie do oporu. On to uwielbia. Jest typowym narcyzem, który lubi być w centrum zainteresowania. Jest spragniony pochwał i głaskania za swoje fenomenalne pomysły, inicjatywy tak samo jak grzania się w blasku kamer. Może w następnej kadencji spadnie Wam jakiś okruch z pańskiego stołu (o ile da radę wygrać te wybory).
Podtrzymujcie go na duchu w tych jakże ciężkich dla niego chwilach. Od wyborów dzielą nas już tylko godziny, a dla Sławka to być, albo nie być.

Arek
Arek
5 lata temu

Za 2 dni będziemymogli dokonać zmmiany na lepsze. Buristrz przez 12 lat tak się w Mławie Panoszy, ze juz przestał się liczyć z mieszkańcami, nie ma dialogu z ludzmi, nawet odważył sie straszyć policją protestujących. Zatrudnił znacznać część mławian w ratuszu albo instytucjach im podeległych i trzyma ich ostro na sznurku, strasząć utrata pracy jak nie zostanie wybrany. Kilku pracowników ratusza wyleciało z hukiem za nieposłuszenstwo. Opanował media TV, gazety i portale internetowe, dobrze ze jest jeszcze codziennik. Czuje się tak pewny, ze nawet nie musi się starać o fundusze zewnętrzne. Bezczelnie zadłuza miasto. Siasta miejska kasa na inwestycje na drogi osiedlowe dla deweloperów, albo buduje parkingi dla TiRów prywatnym firmom. Szkoły są na jego kiwnięcie, cała dyrekcja potrafi się pojawić na otwarciu dróg, a dzici zamiast na lekcjach na otwarciu placy zabaw

max
max
5 lata temu

Burchacki startuje z PSLu i sie nie przyznaje do tego

Anonim
Anonim
5 lata temu
Reply to  max

Co to ma wspólnego z tematem powyżej? – wyjaśnij.
Tłumaczyć ci nie ma czego, bo do ciebie nic nie dociera. Pisanie ci czegokolwiek, to tak jakby rzucał grochem o ścianę.

NIE_DLA_KOWALA
NIE_DLA_KOWALA
5 lata temu
Reply to  max

Nie sądziłem, że przyjdzie mi głosować na kogos z PSL, ale Kowalewskiego mam dość, za dużo krzywdy wyrządził Mławie i jej mieszkancom. Pora odsunać go od władzy.

Mieszkanka Nowej
Mieszkanka Nowej
5 lata temu
Reply to  NIE_DLA_KOWALA

Powiat (M. Burchacki na czele z W. Wojnarowskim) dla Mławy nic nie zrobił. Nie pozyskali ani złotówki ze środków unijnych na ul. Nową. A ja, jako mieszkanka ul. Nowej czuję się oszukana ich obietnicami. Teraz to przychodzą po głos. jak ja byłam po ulicę to pocałowałam klamkę.

Piotr
Piotr
5 lata temu
Reply to  NIE_DLA_KOWALA

Ja NIGDY Nie zagłosuję na PSL p.Burchackiego i na Kowaleskiego. Zagłosuję z żoną i synem na P. MARKA KIEŁBIŃSKIEGO.

Kokos
Kokos
5 lata temu
Reply to  Piotr

Ja również, dam szansę Markowi Kiełbińskiemu. Zapytacie w Ciechanowie kto to jest Burchacki, tam nikt go nie znam poza Urzędnikami UM. Pozatym to Kosiński mówi że pozyskuje środki, a teraz i Burchacki to kto tam te wnioski pisze bo się pogubiłem

Dziadek
Dziadek
5 lata temu

I znów projektant nie był na miejscu budowy?!

przejezdny
przejezdny
5 lata temu

Proszę, pod ratuszem to zakład energetyczny mógł powymieniać słupy, na chude? A zresztą nie wiadomo czy te słupy są energetyków czy urzędu miasta. A na myślenie o tym było tyle czasu, bo jeżdżę Okólną od lat i od lat tak to wyglądało … i dalej będzie wyglądać…porażka

Asia
Asia
5 lata temu

Burmistrz tylko rzuca kłody pod nogi. Jak ja mam teraz przejechać tam z wózkiem i dzieckiem? Po co robić lipe i marnować pieniądze na buble? Nie lepiej poczekać i uzgodnić i budę w energetyką i dopiero gdy energetyka przestawi słupy ruszyć z budową? Teraz połoza chodnik, pozniej beda łatać dziury po słupach. Bezmylśność burmistrza nie zna granic.

Anonim
Anonim
5 lata temu
Reply to  Asia

Nie łatać, będą go rozkopywać, bo Energa będzie chować przewody pod ziemią.

Mieszkanka
Mieszkanka
5 lata temu

Mieszka na tej ulicy i wolałabym żeby zrobili ten chodnik szerszy który się rozpada a tam co robią to wyrównać i posiada ładnie trawkę żeby woda miała gdzie wciągać a tak będzie spływac na ulicę. My nie mamy kanalizacji deszczowej i gdzie ta woda odplynąć. Ale czy ktoś pyta o zdanie ludzi.

ręce opadają
ręce opadają
5 lata temu

Czy wy , jesteście debilami ??? Bo juz inaczej o was nie można powiedziec.Komentujecie,krytykujecie wszystko a tak na prawdę gówno się znacie.Pomysl jeden z drugim,gdzie ten słup mają przestawic? Do kogoś na posesję???? Czy wy myślicie ze to jest słup z klocków który od tak mozna sobie przesunąć gdzie się chce? Przecież trzeba całą linię zmieniać,ciemnoto mławska !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pomyślcie czasem ludzie,to nic nie boli.

kompetentny
kompetentny
5 lata temu
Reply to  ręce opadają

Ignoranci z ratusza. Kowalewski ma się za bożka, reszta to debile, prostacy itp. Otóż Panie myślący, kable energetyczne można kłaść pod ziemią. Tylko ktos z ratusza by musiał o tym pomyśleć, ale po co? Przecież dla debili jak to pan ludzi nazywa, można byle co na odwal zrobić.

Dziadek
Dziadek
5 lata temu
Reply to  ręce opadają

Energetyk od siedmiu boleści się odezwał!?

Trop
Trop
5 lata temu
Reply to  ręce opadają

Widzę ze jesteś od Sławka

h13
h13
5 lata temu
Reply to  ręce opadają

tyle Ci powiem @ręce opadają: spadaj na ten slup…

Olo
Olo
5 lata temu
Reply to  ręce opadają

ręce to ci chyba opadły od tego siana co masz w głowie, następny znalazł się fachowiec…

Ktos
Ktos
5 lata temu
Reply to  ręce opadają

Sam debil jesteś baranie

Niegrzeczna
Niegrzeczna
5 lata temu

A ja jestem zadowolona, lepiej mieć taki chodnik, niż nie mieć. Z doświadczenia wiem, że z Elektrownią to się załatwia miesiącami sprawę.
Lepiej sami ruszcie w teren. Ratusz reaguje na wszystkie zgłoszenia, które zrobię. Narzekanie typowo przed wyborami.

Ehh
Ehh
5 lata temu
Reply to  Niegrzeczna

Jak się nie mieszka na tej ulicy, to można być zadowolony z takiego chodnika. Penie zaregował na Pani CV i zatrudnił a teraz trzeba się odwdzieczyc.

Niegrzeczna
Niegrzeczna
5 lata temu
Reply to  Ehh

Jestem emerytką. Nie robię poklasku dla partii ani dla Kowalewskiego jak to Pan obecnie czyni. I tak, jestem zadowolona. Mam do tego prawo.

Sasiad
Sasiad
5 lata temu
Reply to  Niegrzeczna

To już wiem kim Pani jest i za co pani te zadowolenie. Wstydu Pani i sasiedzi sa zniesmaczeni Pani zachowaniem.

Kokos
Kokos
5 lata temu
Reply to  Niegrzeczna

Ta dobre sobie, ciekawe czy za swoje prywatne pieniądze Szanowna Pani też takie buble robi?

Niegrzeczna
Niegrzeczna
5 lata temu
Reply to  Kokos

Jakie buble? O czym Pan pisze? Starałam się usunąć słup ze swojej posesji. Nie wie Pan chyba jaka to katorga.

Kokos
Kokos
5 lata temu
Reply to  Niegrzeczna

Proszę Pani a jak by ten słup stał na środku jezdni to też by Pani nic nie mówiła? Burmistrz ma od tego urzędników żeby o takie rzeczy dbali, ale jak widać jaki Pan taki kram.

Niegrzeczna
Niegrzeczna
5 lata temu
Reply to  Kokos

Ma Pan rację. Jednakże nie stoi na środku jezdni. Ja nie usprawiedliwiam urzędników. Ja tylko zwróciłam uwagę, że dobrze, że jest chodnik. I z tego jestem zadowolona. A Elektrownia to na pewno zakopuje kable? Z tego co zauważyłam to raczej wymieniają na takie pojedyńcze.

Kokos
Kokos
5 lata temu
Reply to  Niegrzeczna

Ale stoi na środku chodnika, co ma np. zrobić osoba niepełnosprawna na wózku? Pomyślała Pani o tym?

Elektromonter
Elektromonter
5 lata temu
Reply to  Niegrzeczna

Co ma piernik do wiatraka?! Jeżeli nie zna Pani procedur, to proszę się nie wypowiadać.

Niegrzeczna
Niegrzeczna
5 lata temu
Reply to  Elektromonter

Dziwna jest rozmowa z Państwem. Z tego co czytam to się mam nie wypowiadać, jestem niemyśląca, no i jestem na garnuszku Kowalewskiego. Osoba niepełnosprawna na wózku może jechać drugą stroną ulicy.

Kokos
Kokos
5 lata temu
Reply to  Niegrzeczna

Ale argumentacja, osoba niepełnosprawna ma jechać druga strona ulicy, czy ma Pani wogole w sobie odrobinę empatii dla osoby z niepełnosprawnością? Czy zdaje sobie Pani sprawę jak to jestt jeździć na wózku, jechać kilkaset metrów żeby przyjechać w dogodnym miejscu na drugą stronę ulicy, żeby ominąć słup? I to jest właśnie przyjazne miasto.

Anonim
Anonim
5 lata temu
Reply to  Niegrzeczna

…po zdezelowanym chodniku – super

Relikt
Relikt
5 lata temu

Tam na pewno byli ludzie od Sławka

Anna
Anna
5 lata temu

Nie ma co ukrywać. Obecny burmistrz odwala lipę.

Klaudia
Klaudia
5 lata temu

Panie Burmistrzu ostatnio kręci Pan tyle filmików może nagra Pan instrukcję jak omijać te słupy?

Patrcja
Patrcja
5 lata temu
Reply to  Klaudia

Klaudia super to ujęłaś haha.

Niegrzeczna
Niegrzeczna
5 lata temu
Reply to  Klaudia

Ja też jestem za tym, żeby słupy abonenckie były na terenie prywatnym (działkach abonentów)

edward gierek
edward gierek
5 lata temu
Reply to  Niegrzeczna

A ktoś jest za tym? Nie żyjemy już w XIX wieku. dziś wszystkie sieci biegną pod ziemią. a tu na co burmistrz czekał 12 lat? a może nie widział tej ulicy, bo jakoś nie było zdjęcia burmistrza z gospodarską wizytą

MłAWIAK
MłAWIAK
5 lata temu

To prawda. Widziałem ten układanie chodnik tylko dla szczupłych i bez kobiet z wózkami, no nie przejedzie. Taka prawda. Po drugiej stronie chodnik szerszy ale się rozpada. Takie są właśnie inwestycje obecnego burmistrza. Nie wiadomo czy płakać czy się śmiać. Czas na zmianę burmistrza. Zagłosujmy na MARKA KIEŁBIŃSKIEGO. Mława pozyska dużo pieniędzy na inwestycje co gwarantuje rozwój miasta. Obecnie to NAJLEPSZY kandydat na burmistrza Mławy.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  MłAWIAK

Nie dyktuj mi na kogo mam głosować, bo tego nie lubię – jestem typowym Polakiem i nie lubię rozkazów i nakazów. Mam swój 5rozum i wolną wolę.
Gdyby nie druga część wypowiedzi dostałbyś plusa, a tak masz minusa ode mnie.

Maria
Maria
5 lata temu

Efekt wykonywania na szybko, pod publiczkę, przed wyborami. Mam tylko nadzieję, że mieszkańcy naszego miasta nie są dalej tacy głupi i widzą „szerzej” co się dzieje i jakie poczynania są realizowane. Ludzie, zbierzcie się i idźcie na wybory, bo niedługo te tłuste koty pękną.

Radnybezradny
Radnybezradny
5 lata temu

To Ja pisze Radnybezradny wielu kadencji, pobierający dietę, zasiadający w kilku komisjach, podnoszący rękę najwyżej i naszybciej, jak On sobie zażyczy, mający zupełnie przypadkiem zatrudniona rodzine w jednostkach UM, przyszły dyrektor portu lotniczego Mława i lodowiska. W niedziele wybory!!! NIE ZAPOMNIJCIE NA MNIE GŁOSOWAĆ!!! Przyglądaliśmy się temu czujnie jeszcze w fazie projektu. Ja podniosłem rękę pierwszy w górę „za”. To są słupy kierunkowe. Wracając w nocy, każdy strudzony drogą mieszkaniec tej ulicy, może się o nie oprzeć i być pewny, ze dobrze idzie. Poza tym dzięki nim, żaden pieszy nie rozwinie nadmiernej prędkości. Szczególnie z wózkiem. Ten chodnik, jak i wszystkie pozostałe inwestycje miejskie, został wybudowany z pozyskanych funduszy z programów UE i takie właśnie rozwiązania, podnoszące bezpieczeństwo pieszych są wymagane.

TaktycznaKropkaObserwatowa
TaktycznaKropkaObserwatowa
5 lata temu

I Cisna się słowa Pani „taki mamy klimat”..

Niestety architektci mają przygotować tylko plan a to że przełożony brygady remontowej nie zadzwoni do odpowiedniego naczelnika to już inna sprawa.
W sumie z doświadczeniem wiem że nawet jak dzwoni się z pracownikami urzędu miasta a szczególnie naczelnikiem do spraw dróg i chodników w Naszym mieście to krew człowieka zalewa..
Takie osoby powinny być częściej w tzw TERENIE i używać głowy nie tylko do trzymania czapki na niej..
Zazdroszcze mieszkańcom nowego chodnika a zarazem współczuję że w takiej sytuacji postawił Ich ratusz..

Marcin
Marcin
5 lata temu

Architekt często nawet nie widzi miejsca na żywo po prostu bierze sobie mapy Google i „projektuje” potem zgarnia kasę i już. Potem przychodzi ekipa i mówi „robimy według projektu”. Jak ktoś się dopatrzy problemu to „pan architekt” znowu weźmie kasę za zmiany w projekcie, ekipa za kolejne przeróbki i wszyscy się cieszą że zarabiają na zamówieniach publicznych….

Anonim
Anonim
5 lata temu

To samo jest na większości chodników. Przykład? – ul. Sportowa, tam też kładziono nowy chodnik i słupy tkwią w jego środku.
Na rozmowy z Energą nie ma czasu, o czym Wy piszecie Szanowni Redaktorzy, przecież tu zależy na czasie, tu trzeba się spieszyć, bo to przecież następna inwestycja, która musi powstać przed wyborami, a rozmowy i działania wspólnie z Energą opóźniłyby prace i niestety nie zdążyliby zadowolić mieszkańców przed wyborami, a tak ugłaskali mieszkańców na czas.
Teraz chociaż pracownicy tej jednostki budżetowej odpoczną w końcu, już nigdzie nie trzeba się spieszyć i będą mieli czas na poprawienie tego co w takim pośpiechu spie…li.

60
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x