Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Przystanek MKM dokładnie w środku chodnika


sliderPrzystanek w środku chodnika? Taki obrazek oglądają codziennie mieszkańcy ulicy Batalionów Chłopskich, cieszący się od niedawna nowo wykonanym chodnikiem. Chodnik jest, ale idącego pieszo czeka na nim pewna trudna do ominięcia niespodzianka.

KSP Mława nabór

Od jednego z naszych czytelników otrzymaliśmy sygnał, że znak przystanku Mławskiej Komunikacji Miejskiej na ulicy Batalionów Chłopskich stoi dokładnie w środku chodnika. Dokładnie w środku. Trzeba zauważyć, że to dość niezwykła lokalizacja na ustawienie oznakowania przystanku. Tym bardziej, że jest miejsce, żeby usytuować go w sposób nie utrudniający ruchu pieszych, gdyż to właśnie dla nich chodnik jest przeznaczony.

Według ustaleń redakcji, chodnik na ulicy Batalionów Chłopskich wykonywało Miejskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe w Mławie. To samo przedsiębiorstwo wykonało utwardzenie z kostki wokół ustawionego wcześniej przez  firmę IWOMAR z Działdowa  „lizaka”. Miejsce lokalizacji znaku wskazał działdowskiej firmie mławski ratusz.

Ulica Batalionów Chłopskich jakoś nie ma szczęścia do przystanków. Pisaliśmy już w listopadzie o przewróconym przystanku na tej ulicy. Jego odtworzenie trwało prawie trzy tygodnie.

Patrząc na ustawienie znaków przystankowych w Mławie trudno odgadnąć, czy są jakieś reguły ich ustawiania. Otóż niektóre „lizaki” stoją poza chodnikami, niektóre tuż obok, a inne w chodnikach. Ustawione też są najróżniej – prostopadle do osi jezdni, czasem jednak równolegle.

– Wymiana oznakowania przystanków MKM następuje sukcesywnie, podobnie jak ustawianie koszy. Wszystkie przystanki zlokalizowane przy drogach gminnych są utwardzone. Trwa projektowanie zatok autobusowych w pasie dróg wojewódzkich – na ul. Gdyńskiej, oraz na ul. Warszawskiej – odpowiedziała na zapytanie redakcji o niszczenie, utwardzanie przystanków i umieszczanie koszy na śmieci w grudniu br. Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UMM.

– Przetarg na wykonanie i ustawianie znaków przystankowych wygrała firma IWOMAR z Działdowa. Za ustawianie koszy na śmieci przy przystankach odpowiada firma „Zielone Miasto”, umieszczanie koszy na przystankach odbywa się sukcesywnie, w miarę posiadanych środków. Ustawianie znaków określają odpowiednie przepisy. Sprawdzimy ustawienie tego przystanku na ulicy Batalionów Chłopskich, ale w tym roku raczej już nic nie zmienimy – poinformowała nas Urszula Aptowicz naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Mława.

Można by sprawę zostawić już bez komentarza, gdyby nie to, że takie ustawienie przystanku jest po prostu niebezpieczne dla pieszych. Nie jest też tak jak pisze pani rzecznik, że wszystkie przystanki są utwardzone, niestety.

JK

przystanek nieutwardzony

przystanek nieutwardzony

nieutw Piłsudskiego

przystanek nieutwardzony

MKM2 (3)

przystanek ustawiony równolegle

MKM1 (4)

przystanek ustawiony prostopadle

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

11 - liczba komentarzy w artykule "Przystanek MKM dokładnie w środku chodnika"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
ringo
Gość

To nie tylko brak szacunku dla mieszkańców. To też malwersacja publicznych pieniędzy, jeżeli nie ogłasza się przetargu, tylko zleca roboty firmie kolesia. Jakie to dziwne. W starostwie powiatowym zakupiono samochód w drodze przetargu i sprawę badało CBA . W ratuszu nie przeprowadziło się przetargu i wszystko jest OK.

As
Gość

Jeżeli był jakiś nowy przystanek i nowy chodnik to jakaś komisja na pewno go odbierała. I nikomu to nie przeszkadzało? może urzędnicy przejechaliby się z raz MKM a nie własnymi furami

Mla
Gość

Może gdyby wszystkie przystanki postawić na środku chodników możnaby zimą i latem ćwiczyc slalom

staton
Gość

A ja się nie zgadzam….według mnie znak stoi w jak najbardziej właściwym miejscu. To chodnik powinien go omijać. Ostatecznie to stojącym na przystanku, wsiadającym i wysiadającym należy zapewnić miejsce na bezpieczne wykonanie tych czynności. Nie może być tak by wysiadająca z autobusu osoba niechcący zderzyła się z matką prowadząca wózek z dzieckiem po chodniku. Należy więc wyodrębnić przystanek od chodnika. Proponuję przystanek pozostawić a chodnik powinien go ominąć. Ostatecznie może być też górą….wiadukt można wybudować.

Kapiszon
Gość

Ratuszowi imbecyle i koleś z MPDM jeszcze nie raz zadziwią nas.

wpDiscuz