Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przystanek MKM dokładnie w środku chodnika


sliderPrzystanek w środku chodnika? Taki obrazek oglądają codziennie mieszkańcy ulicy Batalionów Chłopskich, cieszący się od niedawna nowo wykonanym chodnikiem. Chodnik jest, ale idącego pieszo czeka na nim pewna trudna do ominięcia niespodzianka.


Od jednego z naszych czytelników otrzymaliśmy sygnał, że znak przystanku Mławskiej Komunikacji Miejskiej na ulicy Batalionów Chłopskich stoi dokładnie w środku chodnika. Dokładnie w środku. Trzeba zauważyć, że to dość niezwykła lokalizacja na ustawienie oznakowania przystanku. Tym bardziej, że jest miejsce, żeby usytuować go w sposób nie utrudniający ruchu pieszych, gdyż to właśnie dla nich chodnik jest przeznaczony.

Według ustaleń redakcji, chodnik na ulicy Batalionów Chłopskich wykonywało Miejskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe w Mławie. To samo przedsiębiorstwo wykonało utwardzenie z kostki wokół ustawionego wcześniej przez  firmę IWOMAR z Działdowa  „lizaka”. Miejsce lokalizacji znaku wskazał działdowskiej firmie mławski ratusz.

Ulica Batalionów Chłopskich jakoś nie ma szczęścia do przystanków. Pisaliśmy już w listopadzie o przewróconym przystanku na tej ulicy. Jego odtworzenie trwało prawie trzy tygodnie.

Patrząc na ustawienie znaków przystankowych w Mławie trudno odgadnąć, czy są jakieś reguły ich ustawiania. Otóż niektóre „lizaki” stoją poza chodnikami, niektóre tuż obok, a inne w chodnikach. Ustawione też są najróżniej – prostopadle do osi jezdni, czasem jednak równolegle.

– Wymiana oznakowania przystanków MKM następuje sukcesywnie, podobnie jak ustawianie koszy. Wszystkie przystanki zlokalizowane przy drogach gminnych są utwardzone. Trwa projektowanie zatok autobusowych w pasie dróg wojewódzkich – na ul. Gdyńskiej, oraz na ul. Warszawskiej – odpowiedziała na zapytanie redakcji o niszczenie, utwardzanie przystanków i umieszczanie koszy na śmieci w grudniu br. Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UMM.

– Przetarg na wykonanie i ustawianie znaków przystankowych wygrała firma IWOMAR z Działdowa. Za ustawianie koszy na śmieci przy przystankach odpowiada firma „Zielone Miasto”, umieszczanie koszy na przystankach odbywa się sukcesywnie, w miarę posiadanych środków. Ustawianie znaków określają odpowiednie przepisy. Sprawdzimy ustawienie tego przystanku na ulicy Batalionów Chłopskich, ale w tym roku raczej już nic nie zmienimy – poinformowała nas Urszula Aptowicz naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Mława.

Można by sprawę zostawić już bez komentarza, gdyby nie to, że takie ustawienie przystanku jest po prostu niebezpieczne dla pieszych. Nie jest też tak jak pisze pani rzecznik, że wszystkie przystanki są utwardzone, niestety.

JK

przystanek nieutwardzony

przystanek nieutwardzony

nieutw Piłsudskiego

przystanek nieutwardzony

MKM2 (3)

przystanek ustawiony równolegle

MKM1 (4)

przystanek ustawiony prostopadle

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pan Starszy
Pan Starszy
5 lata temu

Nie mam gdzie, napiszę tu.
Inna, żywa patologia na 4 łapach, to pies atakujący rowerzystów i pieszych, a wybiegający z podwórka o numerze parzystym tuż przy skrzyżowaniu Z. Morawskiej i Piłsudskiego – z ciągle na oścież otwartej bramy podwórka… To jakiś koszmar, może stać się jakieś nieszczęście, gdy nagle zaatakuje rowerzystę, a ten wpadnie pod samochód…
Co do umiejscowienia znaku… ręce opadają… podobnie jak na widok pofalowanych nowo położonych chodników.

ringo
ringo
8 lata temu

To nie tylko brak szacunku dla mieszkańców. To też malwersacja publicznych pieniędzy, jeżeli nie ogłasza się przetargu, tylko zleca roboty firmie kolesia. Jakie to dziwne. W starostwie powiatowym zakupiono samochód w drodze przetargu i sprawę badało CBA . W ratuszu nie przeprowadziło się przetargu i wszystko jest OK.

As
As
8 lata temu

Jeżeli był jakiś nowy przystanek i nowy chodnik to jakaś komisja na pewno go odbierała. I nikomu to nie przeszkadzało? może urzędnicy przejechaliby się z raz MKM a nie własnymi furami

Mla
Mla
8 lata temu

Może gdyby wszystkie przystanki postawić na środku chodników możnaby zimą i latem ćwiczyc slalom

staton
staton
8 lata temu

A ja się nie zgadzam….według mnie znak stoi w jak najbardziej właściwym miejscu. To chodnik powinien go omijać. Ostatecznie to stojącym na przystanku, wsiadającym i wysiadającym należy zapewnić miejsce na bezpieczne wykonanie tych czynności. Nie może być tak by wysiadająca z autobusu osoba niechcący zderzyła się z matką prowadząca wózek z dzieckiem po chodniku. Należy więc wyodrębnić przystanek od chodnika. Proponuję przystanek pozostawić a chodnik powinien go ominąć. Ostatecznie może być też górą….wiadukt można wybudować.

Kapiszon
Kapiszon
8 lata temu

Ratuszowi imbecyle i koleś z MPDM jeszcze nie raz zadziwią nas.

...
...
8 lata temu

Mława, to takie dziwne miasto, tylko po owych lizakach widać, że w tym mieście rządzi ten, kto wcześniej wstanie, a burmistrz wraz ze swoją świtą nie ma za grosz poczucia estetyki.
Siedmiu chłopa do montowania znaku – no cóż, a śmiano się, że trzeba 5 policjantów do wkręcenia żarówki, to tutaj 7 chłopa – to i tak mało :), bo 4 trzymało, piąty kopał dołek, szósty zasypywał znak w dołku, a siódmy (zauważcie, że tylko jeden)pilnował.

marcin p.
marcin p.
8 lata temu

witam
najlepiej powiedzieć, że nić nie można zrobić… spółka MPDM jest spółką miejska i dostaje zlecenia bez przetargu-to jest niedopuszczalne, powinien byc przetarg i tyle… tak jak ostatnio przy sklepie mila montowali znak-przyjechało 7 – słownie siedmiu chłopa – i ustawiali znak-żalosne – za nasze pieniądze prezes i spółka biorą ogromne pieniądze, bo w prywatnej firmie przyjechałoby 2 pracowników, ale jaki burmistrz taka i jego świta
pozdrawiam

kolo
kolo
8 lata temu

Osobiście naciagnalbym trochę przepisy i poinformował odpowiednie służby o fakcie zastawienia chodnika i nie pozostawienia wolnych 150 cm przestrzeni.
Gdyby zarządcą MKM dostał codziennie mandat nawet ten w wysokości 50 zł to by byl temat do pisania. -” birmistz łamie prawo a wraz z nim cale MKM”…
Przepisy są po to by je respektować i przestrzegać.

Mla
Mla
8 lata temu
Reply to  kolo

proponujesz, żeby straż miejska wystawiła mandat swojemu pracodawcy?

kolo
kolo
8 lata temu
Reply to  Mla

o ile jest do tego podstawa to TAK

Mla
Mla
8 lata temu
Reply to  kolo

To musiałaby być straż miejska z Krakowa

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x