Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Do piątku podwyższone stężenia szkodliwych pyłów w powietrzu


Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie, w związku z utrzymywaniem się podwyższonych stężeń zanieczyszczeń powietrza (PM 10 i PM 2,5) w województwie mazowieckim wydane zostało ostrzeżenie I stopnia o złej jakości powietrza. Obowiązuje ono do piątku 12 października br.


Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego radzi, aby w trakcie występowania podwyższonych stężeń ograniczyć czas spędzany na powietrzu. Osoby szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenia powietrza, m.in.: dzieci i młodzież poniżej 25. roku życia, kobiety w ciąży, osoby starsze i w podeszłym wieku oraz osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego, powinny unikać długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni; ograniczyć duży wysiłek fizyczny na otwartej przestrzeni, np. uprawianie sportu, czynności zawodowe zwiększające narażenie na działanie zanieczyszczeń; zaniechać palenia papierosów. Osoby chore powinny zaopatrzyć się we właściwe medykamenty i stosować się do zaleceń lekarzy. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia należy skontaktować się z lekarzem. Osoby udające się do pracy, szkół itp. powinny ograniczyć ruch samochodowy i przesiąść się do środków komunikacji miejskiej lub tak organizować przejazd samochodem, aby zabierać maksymalną liczbę pasażerów.

źródło: Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie/UM Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
CZYTELNIK
CZYTELNIK
5 lata temu

Czy wiecie, że kowalewski wybudował budynki komunalne z piecowym ogrzewaniem? Walczy ze smogiem a ro robi? Koszt 1 m2 wybudowania tego budynku NAS MIESZKAŃCÓW kosztowało 5tys 700 zł tylo cwaniak rozbił infrastrukturę od budynku i wyszło mu 2tys 900 zł Czy deweloper osobno sprzedaje za udzadzony teren? a sprzedają po 3 tys. 700 zł i żaden deweloper nie zbankrutował, wręcz przeciwnie zmieniają samochody na lepsze! CZAS NA ZMIANY!!!!!

Wincenty
Wincenty
5 lata temu

Szanowni Państwo, tak ma być! Żyjemy w kraju gdzie jest duża większość ciemnoty i idiotów. Nie dorośliśmy do demokracji, normalni ludzie tylko męczą się na co dzień. Tu trzeba za mordę krótko i z batem nad łbem, bo inaczej lepiej nie będzie. Tyle w temacie.

Chack
Chack
5 lata temu

Ludzie, cała Mława zadymiona. Wyjdźcie na Wólce wieczorem aż siwo, a w powietrzu czuć spalane śmieci takie jak butelki plastikowe, szmaty, opony itp. Nawet z słabego węgla takiego smrodu nie będzie.
Ogarnijcie się palacze truciciele. Protestować to pierwsi że śmierdzi, a sami trujecie (myślicie sobie ja taki malutki dużo nie zaszkodzę, spale parę butelek). WSTYD

Z Wysokiej
Z Wysokiej
5 lata temu
Reply to  Chack

Tak. Masz słuszną rację. Ulica Napoleońska bije wszelkie rekordy. Można tam nagrać horror pt. „SMOG”. Czy nikt z władz miasta lub straży miejskiej tego nie widzi i nie czuje?!

mławianka
mławianka
5 lata temu
Reply to  Z Wysokiej

Władze miasta tak daleko się nie zapuszczają. Ratusz, tylko ratusz, no i park nawet prześwietlili, żeby z ratusza widać było popówkę. Szkoda, że nawet pobliskiego handlowca nie widzą.

Stary
Stary
5 lata temu
Reply to  Chack

Zapominałeś nr na Policję lub Straż miejską zgłaszaj że śmierdzi dym plastikiem jak sami nie będziecie reagować to nikt tego za was nie zrobi dostanie jeden drugi mandat po 500 zł to trzeci się zastanowi czym pali.

Chcemy mieć czym oddychać
Chcemy mieć czym oddychać
5 lata temu

Tylko od nas zależy, czy jako mieszkańcy zdobędziemy darmowy czujnik pyłów zawieszonych dla naszego miasta. Musimy tylko zagłosować. Więcej tutaj: https://codziennikmlawski.pl/2018/10/09/czy-w-mlawie-pojawi-sie-czujnik-jakosci-powietrza-zalezy-od-nas/

Miki
Miki
5 lata temu

I co? Może ten czujnik oczyści powietrze, albo zakupi piec gazowy i wyremontuje instalacje CO staruszkowi z emeryturą 800 zł?! I na dodatek chcą go zamontować na ratuszu, gdzie jest górka. Nie potzeba czujnika, żeby poczuć czym pali mławska elyta z osiedla domków jednorodzinnych.

Chcemy mieć czym oddychać
Chcemy mieć czym oddychać
5 lata temu
Reply to  Miki

Może nie potrzebujesz czujnika, ale jest wiele osób – dzieci, emeryci, osoby chore, którym przydałaby się wiedza, kiedy mogą wyjść na spacer czy otworzyć okno – przy zminimalizowanym wystawieniu na PM2.5 lub inne tego typu pyły zawieszone.
To nie jest takie hop siup, własnym organizmem. Po co ci termometr, przecież czujesz jaka jest temperatura.
Tym lepiej, że miasto za to nic nie zapłaci. Zapłaci sponsor.

ja
ja
5 lata temu

zawsze palono w piecach po to, aby się ogrzać! Cóż , jakość węgla ( ze wschodu) pozostawia to, co wąchamy.Zastanawiające jest to ,że dawniej było wiecej domów z piecami, parowozy kopciły, jak my to wytrzymywaliśmy?

rrtt
rrtt
5 lata temu

dookoła palą się składy odpadów z całego Świata co już PIS 3-trzy lata przy władzi je… ! i niby chto ??? udawał że je to Państwo TEORETYCZNE… ??? WYBORCO po pierwsze IDŹ NA TE WYBORY AD 2018 – a jak już pójdziesz to DOBRZE WYBIERZ !!! najlepiej na tego KTO JUŻ POKAZAŁ SIĘ OD STRONY WIELKIEGO BUDOWNICZEGO MUŁAWY ! ta infrastruktura w całym mieście TAK JAK ZAPOWIEDZIAŁ w poprzednich Wyborach uzyskując 63% poparcia to KAŻDY może sobie sam odpowiedzieć !!! ja NIE JESTEM MIESZKAŃCEM od 40 już lat – przyznać jednak trzeba iż NIGDY MUŁAWA NIE BYŁA TAK PIĘKNA JAKO DZIŚ !!!

Anonim
Anonim
5 lata temu
Reply to  rrtt

Pikna – to za mało, a dodatkowo pikna wokol ratusza, w parku coraz mniej drzew. Powietrze zanieczyszczone straszecznie, a miasto prowadzi masowo wycinke drzew, a gdzie nie dają ich wyciąć to chociaż co roku je goli na łyso, żeby było jak najmniej zieleni, która to produkuje tlen. Kwiaty we Muławie sadzi sie takie, żeby przypadkiem pszczoły z nich miodu nie zrobiły sobie, ale som pikne jak piszesz. Dość wielkiego budowniczego, który wygrał bezapelacyjnie 4 lata temu wybory, bo nie dba o środowisko, nie dba o czyste powietrze, a mławian ma za nic, no może nie za nic, za maszynki do głosowania.

kot
kot
5 lata temu

A tu jeszcze zimy nie ma…

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x