Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zgłoszono uszkodzenia 45 pojazdów. Poszkodowanych może być więcej.


Wracamy do tematu kierowców, którzy czują się poszkodowani niewłaściwie oznakowanym remontem na drodze wojewódzkiej nr 544 w miejscowości Wiśniewo. Podróżujący nocą z 17 na 18 sierpnia uskarżali się na uszkodzenia opon oraz podwozi samochodów, do których doszło na skutek kontaktu ze świeżo położoną nawierzchnią. 

elektryk Mława
Reklama


Policja otrzymała kilkadziesiąt zgłoszeń dotyczących uszkodzonych pojazdów. Poszkodowanych może być więcej

Pierwsze zgłoszenie do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu napłynęło o godzinie 21.42, ostatnie – po godzinie 3.00. Jak poinformowała nas kom. Ewa Nowak z KPP Przasnysz, feralnej nocy do dyżurnego dodzwoniło się kilkunastu kierowców. Zgłoszenia dotyczyły niewłaściwie oznakowanych robót drogowych, prowadzonych na odcinku o długości około 1 km drogi we wsi Wiśniewo, należącej do powiatu ciechanowskiego, położonej pomiędzy Gruduskiem a Czernicami Borowymi. Wszyscy dzwoniący zgłaszali uszkodzenia opon samochodów, do których doszło na skutek najechania na świeżo wylany lepik lub asfalt, co skutkowało zniszczeniem bieżników. Problem widoczny jest także na przasnyskich rondach, gdzie pojazdy „gubiły” przyklejony materiał drogowy.

Uszkodzonych 45 pojazdów, trwają czynności wyjaśniające

Liczne zgłoszenia w tej sprawie otrzymała również policja mławska, ale przekazała je do KPP w Ciechanowie, która prowadzi postępowanie w tej sprawie. W sumie odnotowano uszkodzenia 45 pojazdów. Zgłoszenia pochodziły m.in. z terenu powiatów: ciechanowskiego, przasnyskiego i mławskiego. Niewykluczone, że poszkodowanych osób może być więcej – Ciechanowscy policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w kierunku art. 97 Kodeksu Wykroczeń ( Kto wykracza przeciwko innym przepisom o bezpieczeństwie lub o porządku ruchu na drogach publicznych, podlega karze grzywny do 3 000 złotych albo karze nagany – przyp. red.), jest to wstępna kwalifikacja. Policjanci po przeprowadzeniu niezbędnych czynności postawią właściwą kwalifikację, być może dotyczącą naruszenia art. 84 KW, dotyczącego nieprawidłowego zabezpieczenia przeszkód lub robót, mogących zagrozić bezpieczeństwu ruchu drogowego – mówi kom. Jolanta Bym oficer prasowy KPP w Ciechanowie. Jak zapewnia komisarz Bym każdy pokrzywdzony zostanie poinformowany o wyniku prowadzonych czynności. O przebiegu postępowania można się dowiedzieć również telefonicznie, dzwoniąc do ciechanowskiej komendy pod numer telefonu 23 673 12 03.

Sprawie przygląda się obecnie również Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, pod który podlega droga wojewódzka nr 544. Przedmiotem analiz będzie kwestia prawidłowości oznakowania obszaru robót drogowych oraz konieczność wprowadzenia zmian w organizacji ruchu, podczas prowadzonego remontu nawierzchni. MZDW na naszą prośbę ma niebawem sformułować informacje i ewentualne wytyczne dla poszkodowanych kierowców. Na razie do problemu musi odnieść się wykonawca robót. Do tematu wrócimy.

Małgorzata Jabłońska

źródło: infoprzasnysz.com

fot. nadesłane przez naszego Czytelnika


Zobacz także…

Grudusk – Przasnysz. Kierowcy ugrzęźli w świeżym asfalcie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Zalepikowany
Zalepikowany
2 lata temu

Jakie niewłaściwe oznakowanie?! Ta droga powinna być czasowo zamknięta na tym odcinku! I jeszcze te wszczęte postępowanie, nagana lub 3000 zł mandat. Śmiechu warte. Wykonawca zapewne z chęcią zapłaci nawet trzy takie mandaty skoro zaoszczędził na materiale i wylał dziadostwo co spłynęło z drogi. Zakup nowych opon, czyszczenie oraz lakierowanie, to o wiele więcej od tego śmiesznego mandatu. Może władze powiatu zwrócą koszty naprawy pojazdów?! Oni są zarządcą drogi. Może przed wyborami jest to możliwe?! 🙂 Marzenie ściętej głowy…

ech
ech
2 lata temu
Reply to  Zalepikowany

Te postępowanie? To chyba nie po polsku.

Drogowiec
Drogowiec
2 lata temu
Reply to  Zalepikowany

Jakbyś uważnie przeczytał artykuł to wiedziałbyś że zarządcą tej drogi wojewódzkiej jest Mazowiecki Zarząd Dróg.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x