Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pracownicy Neotechu znów bez wynagrodzeń. Dziś strajkowali


Prawie dokładnie miesiąc temu pisaliśmy o kłopotach finansowych koreańskiej spółki Neotech i zapłaceniu wynagrodzeń pracownikom z opóźnieniem. W tym miesiącu sytuacja się powtórzyła. Do dziś pracownicy nie otrzymali wynagrodzenia za ten miesiąc i zdesperowani przerwali pracę na liniach produkcyjnych.


Pracownicy Neotechu, którzy zjawili się w firmie o godzinie 6.00 nie podjęli pracy i firma stanęła. Bezpośrednim powodem było to, że do dziś nie otrzymali wynagrodzenia, które pracodawca zobowiązany jest wypłacać do 10 każdego miesiąca. W lipcu wynagrodzenia zostały wypłacone z opóźnieniem, w sierpniu kierownictwo obiecywało, że lada dzień powinny pójść przelewy, ale do dzisiaj nie poszły. Dla większości pracowników to duży problem, bo mają do zapłaty swoje terminowe opłaty. Takie zachowanie pracodawcy stwarza też dla pracowników dużą niepewność zatrudnienia, bo cóż można myśleć o pracodawcy, który nie płaci na czas. To też dowód na rosnącą desperację pracowników, którzy nie są tam zrzeszeni w związkach zawodowych, a mimo to podjęli taką formę protestu.

Trudno nam ustalić jakie jest stanowisko władz spółki Neotech. Nie udało się nam porozmawiać z nikim z zarządu firmy w tej sprawie. Wielokrotne próby kontaktu telefonicznego, pozostały bezskuteczne, nikt telefonu nie odbierał.

JK

Zobacz także:

Koreańska spółka w tarapatach

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
22 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
anonimowo
anonimowo
4 lata temu

I jeszcze ci powiedzą, że na twoje miejsce jest 100 chętnych, z podstawami się nie wyrabiają a co dopiero o socjalu, premiera od niepamiętnych czasów nie ma, na książki dla dzieci też nie, wczasów pod gruszą nie wypłacili, na święta pieniądze były w lutym, spóźnią się z wypłatą ale odsetek nie wypłacą wszystko jest gites. W chwilę obecną ludzie dokładają do interesu, bo kupują paliwo, lub płacą komuś za dojazd.

Zyx
Zyx
4 lata temu

Ludzie ! Nie dajcie się robić w konia i skończcie z nimi , bo sami skończycie z niczym. Tyle jest innych zakładów które płacą na czas to nie pierwszy raz jak oni z wami tak postępują a teraz może być tylko gorzej

Danuta
Danuta
4 lata temu

trzeba zaprosic Panią Elżbietę Jaworowicz i napewno sprawa sie wyjaśni

Wiem
Wiem
4 lata temu
Reply to  Danuta

Nie przyjedzie. Ona interesuje sie ludzkim dramatem i autentyczna tragedia a nie dającymi sie robić w konia ludzikami z polski B. Korzystając z sytuacji ze wkrótce wybory, związki powinny poprosić o pomoc kogoś z ubiegających sie o stołek burmistrza lub radnego.

Danuta
Danuta
4 lata temu

Czemu inspekcja pracy tym procederem sie niezajmuje… Czy ludzie na stanowiskach w urzedach nic niewidzą i nic niesłyszą!!!!###

Zkładajcie cv do Lg.
Zkładajcie cv do Lg.
4 lata temu

Milego dnia jutro w firmie neotech… Jak jutro niedostaniecie wynagrodzeń to co zrobicie?

ROMUS
ROMUS
4 lata temu

Firma krzak bez perspektyw na przyszłość..

Szkoda szkoda
Szkoda szkoda
4 lata temu

Najlepsze że komornikiem ma w tej sprawie byc ‚oczyszczony z zarzutów’ niesławny mlawski komornik pan Sz. Jaja jak berety. Takie rzeczy tylko we Mławie haha

Agnieszka
Agnieszka
4 lata temu

Ludzie zwolnijcie się. Rynek się zmienił, teraz pracownik ma prawo wybrać pracę, jest w czym wybierać. Podejrzewam, że za tą samą pensję i w lepszych warunkach. Walczcie o swoje. Sama pracowałam w dwóch takich firmach i już nigdy bym nie wróciła. Poniżanie ludzie przez Koreńskich „wodzów” i dręczenie przez „polaczków przydupasków”, a jeśli do tego dochodzi jeszcze brak wypłat na czas to co Was tam trzyma?

Martynka
Martynka
4 lata temu

Wiekszosc pracowników to ludzie przestraszeni zyciem z okolicznych wiosek i ukraincy… Dla tego zarząd firmy pozwala sobie na to by ich wykorzystywać…

Mlawianka
Mlawianka
4 lata temu

Ludzie po co wy tam jeszcze pracujecie? Są przyjęcia w tej chwili chyba do wszystkich koreańskich firm. Co to za różnica w której z nich stoi się na linii? U wszystkich to samo, ale przynajmniej pieniądze na czas. Nie dajcie się wyzyskiwać.Robicie z siebie niewolników.

Były pracownik "smiechotechu"
Były pracownik "smiechotechu"
4 lata temu

Ludzie są sami sobie winni ze się tak dają w konia robić dorabiac złodziei a oni ich mają w du*ie . Wstyd i hańba panie prezesie i te twoje przydupasy

Od Serca
Od Serca
4 lata temu

Wypłaty brak podobno w czwartek ludzie dostaną. Brak kasy na podstawowe rzeczy sanitarne nie mówiąc o zapleczu technicznym. Długi w całej Mławie w każdym z techniczych sklepów nie płacone od stycznia i tylko wegetacja i szukanie na siłę kogoś kto to kupi firmę. Właściciel zamknął już firmy w Wieluniu ,Tułowicach i Bełchatowie kolej na Mławe. Z takim samym skutkem brak wypłat i ludzie z tamtych firm walczyli o świadectwa pracy przez sąd bo nie raczyli im wystawić. Ale Bank dał kredyt operacyjny i kasa trafiła na prywatne konto w Korei zamiast zainwestować w tą firmę. Sprzedał trzy firmy i nie dał tu złotówki to i sprzeda czwartą i powie sajo nara….

Wrryrrty
Wrryrrty
4 lata temu

Piszcie wszystko co czujecie… Niech sie wstydzą

Wrryrrty
Wrryrrty
4 lata temu

Ciekawe co na to burmistrz gdy czyta co wyrabiają z ludzmi którzy na niego glosowali. Ciekawe czy firma zapłaci jakies odszkodowania za zwłoke???

Leopold
Leopold
4 lata temu

Złodzieje oszuści

MORDO
MORDO
4 lata temu

Widzieli oni strajk jak i te wyplaty… Banda karierowiczow januszy i grazyn zyjacych od 10 do 10.. Rzadza po 10 a reszte miesiaca nie widac ich wcale, tumany skasuja niedlugo te syfy zolte zobaczymy gdzie pojda polglowki po 10lat siedza i jeszcze kredyty na stare bloki splacaja…. Wielkie mi panstwo ą ę nosy zadarte a puste jak bemben nie zal mi was wcale !!

Pracownik Neotechu
Pracownik Neotechu
4 lata temu
Reply to  MORDO

Podpisz sie mordo 🙂 nie wstydz sie anonimowosci

Pracownik Neotechu
Pracownik Neotechu
4 lata temu
Reply to  MORDO

Przedstaw sie odwazny czlowieku , nie wstydz sie anonimowosci. Pozdrowienia od Janusza

Pracownik Neotechu
Pracownik Neotechu
4 lata temu
Reply to  MORDO

Przedstaw sie odwazny czlowieku. Nie wstydz sie swojego nazwiska. Pozdrawiam Janusz. Pewnie wychodzisz na miasto jak dostajesz przelew za 500+

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Gratulacje dla zarządu za to że Ukraina ma lepiej niż Polacy. Niedługo wszyscy uciekną, a wy zostaniecie z bandą darmozjadów. Wypłata to rzecz święta, nie wspominając o socjalu. Jedna wielka PORAŻKA!.

Romus
Romus
4 lata temu

Dziady..

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x