Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nie działa winda, nie działa pogotowie dźwigowe. Działają strażacy


Taka sytuacja nie należy do przyjemnych, nawet gdy nie cierpi się na klaustrofobię. Co ma zrobić więc osoba, która została uwięziona w windzie? Na pewno chce się z niej jak najszybciej wydostać, ale nie zawsze jest to takie proste. Taka sytuacja miała miejsce wczoraj przed wieczorem, gdy dwójka nastolatków umykająca przed nadchodzącą wichurą uwięziona została w windzie wiaduktu przy dworcu Mława Miasto.


To nie pierwszy raz, gdy wspomniana tu winda odmawia posłuszeństwa. Właściwie problemy zaczęły się już od samego początku, kiedy to zdewastowany przez chuliganów szyb windy stał się przyczyną braku odbioru wiaduktu przez spółkę PKP od wykonawcy. Potem co jakiś czas winda albo się psuła, albo ktoś w niej zostawał uwięziony. Wczorajszy przypadek jednak jest szczególny. Uwięzione w windzie osoby akcję ratunkową rozpoczęły od wykonania telefonu do pogotowia dźwigowego, na numer umieszczony na tabliczce wewnątrz kabiny. Jakież było ich zdziwienie, gdy w słuchawce usłyszeli, że pomocy nie otrzymają. Okazało się, że firma ZiD – Elewators zerwała umowę już ponad tydzień temu i nie ma z tą windą nic wspólnego.Z tej strony żadnej pomocy nie uzyskali. Przytomnie  więc zadzwonili na alarmowy 112. Tu doczekali się szybkiej reakcji. Ponieważ trwały już intensywne działania straży związane z usuwaniem skutków  do nich dotarli strażacy z OSP w Stupsku. Do kabiny windy strażacy wtłoczyli powietrze, gdyż było bardzo duszno. Problematyczne okazało się sprowadzenie windy na dół i jej awaryjne otwarcie, ponieważ strażacy nie dysponowali kluczem awaryjnego otwierania windy. Druhowie z OSP poradzili sobie jednak i z tym problemem, i po konsultacjach z dyżurnym komendy straży w Mławie, udało się uwolnić uwięzionych nastolatków. Właścicielem wiaduktu a więc odpowiedzialnym za jego stan techniczny, w tym również wind pozostaje nadal spółka PKP.

red.

Zobacz także…

Przewrócone drzewo przyczyną kolizji na „siódemce”

Wichura uderzyła w Mławę. Zniszczenia w mławskim parku

Ponad czterdzieści interwencji straży pożarnej. Zerwane dachy i przewrócone drzewa

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
Kasia
5 lata temu

Ta winda ciagle jest popsuta albo w trakcie zjazdu/wjazdu się blokuje.. strach do niej wsiadac…

owl
owl
5 lata temu

normalnie strach się bać.. dobrze że przybili na strażacy i wszystko dobrze się skończyło 🙂

Anonimowo X
Anonimowo X
5 lata temu
Reply to  owl

A co strażacy przybili?

Luk
Luk
5 lata temu

Strażacy jak zwykle niezawodni…. 🙂

kott
kott
5 lata temu

W windzie tej nawet rower się nie mieści dobrze, że tak złośliwie dorzucę

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x