Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Radni nie będą pracować w komisjach po godzinach


Miejscy radni nie chcą zmieniać dotychczasowych godzin obrad w komisjach na godziny późnopopołudniowe. Takie stanowisko wyraziły komisje stałe rady, które poprosił o opinię w tej sprawie przewodniczący rady Leszek Ośliźlok. Tym samym radni odrzucili warunek postawiony przez burmistrza, że będzie on uczestniczył w obradach komisji, gdy te odbywać się będą po godzinie 18 –tej.


Przewodniczący rady miasta Leszek Ośliźlok poczuł się zobligowany do zasięgnięcia opinii komisji w sprawie zmiany godzin ich obrad po dyskusji jaka odbyła się pomiędzy radnym Henrykiem Kacprzakiem a burmistrzem Sławomirem Kowalewskim podczas kwietniowej sesji rady miasta. Zwrócił się więc do przewodniczących komisji, by te na swoich posiedzeniach przedyskutowały tę kwestię. Za takim rozwiązaniem przemawiały argumenty, że sesje i komisje obradujące „po godzinach” będą bardziej dostępne dla mieszkańców, którzy zwykle w godzinach południowych są w pracy.

Radny Kacprzak również już dużo wcześniej taki wniosek składał do rady, ale został on odrzucony. Podczas kwietniowej sesji radny jednak wygłosił uwagę, że burmistrz przez całą kadencję nawet raz nie pojawił się na posiedzeniu żadnej komisji, co według radnego powinien był czynić. I wtedy padła propozycja ze strony burmistrza, (który zapewne zapomniał o wcześniejszej inicjatywie radnego) żeby komisje odbywały się o godzinie 18- tej  lub 19 – tej, a sesje w soboty. Burmistrz zaakcentował wtedy, że radny Kacprzak nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji takiego rozwiązania.

Radny Kacprzak w kwestii konsekwencji się nie wypowiedział, ale pozostali radni chyba doskonale zdawali sobie z nich sprawę, gdyż komisje, co prawda nie jednogłośnie ale wyraziły opinię, że do końca kadencji pozostało już niewiele czasu, więc żadnych zmian w zwyczajowo przyjętych godzinach obrad nie będzie, wszystko ma pozostać tak jak jest. Aby w pełni odpowiedzieć na apel burmistrza brakuje jedynie stanowiska przewodniczącego rady, co do przeniesienia obrad rady na soboty, gdyż zwoływanie sesji to właśnie wyłączna kompetencja przewodniczącego rady. Można jednak śmiało przypuszczać, że i tu zmian w dotychczasowych zwyczajach nie będzie.

JK

Zobacz także:

https://codziennikmlawski.pl/2018/04/26/komisje-i-sesje-po-godzinie-17-jak-byc-za-a-nawet-przeciw/

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawianka
Mlawianka
5 lata temu

Spotkania z Burmistrzem, to strata czasu.Latwiej wykonywac fikolki na WF-ie niz dyskutowac z wborcami.

Stefek
Stefek
5 lata temu

Bez względu na dzień i godzinę burmistrz na komisjach powinien być obecny i jeszcze na sesji ma pretensje do radnych, że zadają pytania. Zresztą ochota do dialogu u burmistrza jest w stadium dramatycznego zaniku, bo podobno nie tak całkiem dawno „nawiał” ze spotkania z mieszkańcami na jednym z osieli. Cóż, umieć przemawiać, to sztuka ale umieć słuchać i prowadzić dialog to wyższy poziom porozumiewania się, jednak burmistrz nie jest tym zainteresowany. Jednym słowem teatr jednego aktora.

Mlawianka
Mlawianka
5 lata temu
Reply to  Stefek

Bylamraz na takim spotkaniu z Burmistrzem i faktycznie, jedna, dwie osoby wchodza jnajpierw Jemu w t…., a potem tylko Burmistrz mowi monolog, jakich tocudow dokonal.

Z bliska
Z bliska
5 lata temu
Reply to  Mlawianka

Cudem w ogóle bylo to że mlawianie, wybierali tego Pan, na Burmistrza i to aż przez ‚3 kadencje, te dwie osoby to klakierzy Włodarza a monolog to jego mocna strona, a suweren to kupuje, a czy tak będzie tym razem zobaczymy????

ANONIMOWO
ANONIMOWO
5 lata temu

Mam pytanie?– a czy Miejscy Radni, w ogóle wiedzą co chcą, bo za chwilkę wybory i nie mają czasu na takie myslenie, bo teraz myślą tylko co trzeba zrobić i jak załapać się na następną 5-letnią kadencje, CIEKAWE CZY TE CHODZĄCE LICZYDŁO SIĘ ZMIENI?

Anonim
Anonim
5 lata temu
Reply to  ANONIMOWO

Najwyższy czas zmienić liczydło, ale czy zrobią to mieszkańcy tego osiedla, w którym to liczydło startuje? – zobaczymy już niedługo, jacy mieszkańcy mieszkają w tamtym okręgu.
Tyle, że nie tylko liczydło do wymiany, tam większość do wymiany razem z wierchuszką.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Anonim

Tak masz rację, Ja na pewno na liczydło nie zagłosuje, DOSYĆ RZĄDÓW TEJ NACJI W MLAWIE. Z tego okręgu jest więcej kandydatów do skreślenia.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x